eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 165
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  Polska

  Coraz bliżej rozpoczęcia modernizacji stadionu im. Waloszka
 2017-09-14 11:09:23  Konrad Cinkowski    swiony.pl

Po rozpatrzeniu wszystkich ofert, rozstrzygnięto kto wykona planowaną modernizację obiektu piłkarsko-żużlowego w Świętochłowicach. Za pracę przy ul. Bytomskiej 40 odpowiedzialny będzie Mostostal Zabrze. Zatem kibice mogą oczekiwać, że lada moment na ich stadionie pojawią się maszyny budowlane.

Jak informuje portal miejski swiony.pl, 9 września świętochłowicki magistrat opublikował ponowne zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty na wykonawcę I etapu modernizacji stadionu żużlowego im. Pawła Waloszka w Świętochłowicach. Z dokumenty wynika, że oferta wytypowanego wcześniej konsorcjum trzech firm - MZUM.PL S.A., Wodpol sp. z o.o. oraz S-Print 2 sp. z o.o - została odrzucona. Podobnie stało się z ofertą konsorcjum firm Erbud i Tamex. Czwarte przedsiębiorstwo, katowicki Dombud, zdobył łącznie 95,13 punktów, przegrywając z Mostostal Zabrze Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego, które zebrało 96,38 punktów.

Miasto chce przeznaczyć na zadanie pn. "Przebudowa stadionu żużlowego wraz z zapleczem i infrastrukturą towarzyszącą na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji „Skałka” w Świętochłowicach ul. Bytomska 40 oraz przebudowę i termomodernizacja budynku siedziby Ośrodka Sportu i Rekreacji „Skałka” - etap I przebudowy", blisko 29 milionów złotych. Podczas ubiegłorocznej konferencji prasowej przedstawiono także plan działania owej modernizacji, której trzeci i ostatni etap ma się zakończyć pod koniec przyszłego roku. - Zostawiamy kształt stadionu taki jak jest obecnie. Był on budowany w czynie społecznym, więc warto zostawić jego strukturę pod budowę. Jednocześnie patrząc na szybkość efektywnego zrealizowania tego projektu, dokonamy kilku kluczowych elementów, bowiem projektanci nadal pracują nad tą przebudową. Projektujemy stadion na kilka etapów. W pierwszym etapie zostanie stworzonych siedem tysięcy miejsc. W pierwszej kolejności dzięki środkom unijnym przebudujemy budynek klubowy. Zostanie on poddany termomodernizacji, całej stolarce, elewacji. Będzie przebudowana loża z 280 miejsc na 500. Cały stadion będzie oświetlony, przystosowany do zawodów ligowych. Cała niezbędna infrastruktura zostanie zmodernizowana. Tor na wirażach zostanie także poszerzony. Z tyłu stadionu zostaną zrobione miejsca parkingowe. Kiedyś, w latach sześćdziesiątych jeździły dwie furmanki i jedna syrenka, teraz tych samochodów jest znacznie więcej i musimy też zadbać o kibiców - mówił wówczas Prezydent Dawid Kostempski.

Stadion w Świętochłowicach wybudowany został w drugiej połowie lat 70. XX wieku, na terenie gdzie kiedyś mieściły się hałdy. Do użytku został oddany 22 czerwca 1979 roku. Obecnie na tamtejszym stadionie swoje mecze rozgrywa piłkarski Śląsk, a także szkoli się młodzież żużlowa. Ponadto od momentu Speedway Reaktywacji rozegrano już w tym mieście wiele imprez żużlowych. Plan działania MS Śląska zakłada, by w 2019 roku opierając się na swoich wychowankach wrócić do startów w rozgrywkach ligowych. Warto przypomnieć, że ostatni raz Śląsk w lidze występował w... 2002 roku. Wówczas nie udało im się zdobyć nawet punktu, przegrali dwanaście spotkań i przed kolejnym sezonem zniknęli, na długie, długie lata. - Cały czas się uczymy. Trzeba było odświeżyć kilka pomysłów, ale mnie osobiście cieszy fakt, że działamy według dawniejszego planu. Robimy to powoli, ale sukcesywnie. Z młodzieżą na żużlu nie jest najlepiej, trzeba ich szkolić! Nie zmieniam zdania i jestem za tym, by dać szansę nawet chłopakowi w wieku 20 czy 21 lat. Dla mnie to też jest piękny materiał na lata. Nie wszyscy z moimi poglądami się zgadzają, ale chcemy oprzeć skład na wychowankach - mówił zaś jakiś czas temu trener Krzysztof Bas.

Reklama
 
Tabele ligowe
 PGE Ekstraliga
1.. Fogo Unia Leszno


2. Betard Sparta Wrocław


3. Cash Broker Stal Gorzów


4. Falubaz Zielona Góra


5. Włókniarz Częstochowa


6. MrGarden GKM Grudziądz7. Get Well Toruń8. Grupa Azoty Unia TarnówNice 1. Liga Żużlowa
1. ROW Rybnik2. Zdunek Wybrzeże Gdańsk


3. Lokomotiv Daugavpils


4. Orzeł Łódź


5. Polonia Piła


6. Arge Speedway Wanda Kraków


7. Car Gwarant Start Gniezno


8. Speed Car Motor Lublin2. Liga Żużlowa
1. Stal Rzeszów

 


2. Polonia Bydgoszcz3. Ostrovia Ostrów


4. Naturalna Medycyna PSŻ Poznań

 5. KSM Krosno


6. Kolejarz Opole


7. Unia Kolejarz Rawicz


SGB Premiership
1. Swindon Robins


2. Wolverhampton Wolves3. Belle Vue Aces


4. Poole Pirates5. Rye House Rockets6. Somerset Rebels7. King's Lynn Stars


8. Leicester Lions


Elitserien
1. Smederna Eskilstuna


2. Vetlanda Speedway3. Masarna Avesta


4. Dackarna Målilla


5. Lejonen Gislaved


6. Rospiggarna Hallstavik


7. Indianerna Kumla


8. Västervik Speedway


Klasyfikacja SGP
1.  Jason Doyle  
2.  Patryk Dudek  
3.  Tai Woffinden  
4.  Maciej Janowski  
5.  Bartosz Zmarzlik  
6.  Emil Sajfutdinow  
7.  Matej Žagar  
8.  Fredrik Lindgren  
9.  Martin Vaculík  
10.  Chris Holder  
11.  Greg Hancock  
12.  Nicki Pedersen  
13. Przemysław Pawlicki  
14. Artiom Łaguta  
15. Craig Cook  
Współpraca
Partnerzy
 
Ostatni wywiad
   Jarosław Krzywosz: Chcę jeździć jak najwięcej

Do nadchodzącego sezonu będzie przystępował z myślą, by wystartować w jak największej liczbie zawodów i zbierać cenne doświadczenie. O minionym sezonie oraz o planach na przyszły rok w rozmowie z portalem eSpeedway.pl opowiada Jarosław Krzywosz.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Kolejne absurdy terminarza rozgrywek

Podczas każdej przerwy między sezonami, klubowi działacze, zawodnicy oraz kibice oczekują pojawienia się terminarza ligowych rozgrywek. Co roku dostajemy jednak porcję niezrozumiałych wyborów oraz kolizji dat, które nie do końca mają związek ze zdrowym rozsądkiem. Przyjrzeliśmy się bliżej temu zagadnieniu, w kontekście opublikowanego terminarza PGE Ekstraligi na sezon 2017.

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Nowy team na żużlowym rynku

Sponsorzy coraz mocniej chcą być widoczni w sporcie żużlowym, w związku z czym w ostatnich miesiącach powstają kolejne żużlowe teamy. W nadchodzącym sezonie dołączy kolejny - Holistic-Polska Speedway Team, w którego barwach ujrzymy trójkę zawodników.

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu