ICE Speedway
W 2. półfinale IM Rosji w ice speedway'u, który odbył się w Ufie, najlepszy okazał się Daniił Iwanow. Dwukrotny Indywidualny Mistrz Świata okazał się lepszy od prowadzącego po pierwszym dniu Iwana Cziczkowa oraz Dinara Walejewa. Do finału awansowali jeszcze Władimir Bobin i Andriej Szyszegow.
Turnieje finałowe zaplanowano na 24 i 25 grudnia w Togliatti oraz 7 i 8 stycznia w Szadrinsku.
2. półfinał Indywidualnych Mistrzostw Rosji
Ufa, 17 grudnia 2016:
1. Iwan Cziczkow (Ufa) (3,3,3,3,3) 15
2. Daniił Iwanow (Togliatti) (2,3,3,3,3) 14
3. Dinar Walejew (Kamieńsk Uralski) (1,3,3,3,3) 13
4. Andriej Szyszegow (Stierlitamak) (0,3,3,3,2) 11
5. Władimir Bobin (Kamieńsk Uralski) (2,2,2,2,3) 11
6. Iwan Bolszakow (Togliatti) (2,2,2,1,2) 9
7. Nikita Szadrin (Ufa) (3,2,1,U,2) 8
8. Michaił Litwinow (Togliatti) (3,1,2,2,W/U) 8
9. Siergiej Bałtaczow (Nieftiekamsk) (1,2,W,2,2) 7
10. Aleksandr Moskowka (Moskwa) (3,1,W/U,W,1) 5
11. Pawieł Taran (Moskwa) (1,1,W/U,1,1) 4
12. Nikita Bogdanow (Ufa) (0,0,W/U,2,1) 3
13. Aleksiej Dmitrijew (Mieleuz) (0,0,2,0,0) 2
14. Aleksiej Kołganow (Łuchowicy) (W/U,D,1,0,1) 2
15. Michaił Afanasjew (Togliatti) (W,0,1,1,W/U) 2
16. Dmitrij Striełkow (Iżewsk) (U,1,0,0,0) 1
17. Artiom Afanasjew (Ufa) NS
18. Ranis Mindawletow (Ufa) NS
Bieg po biegu:
1. Moskowka, M. Afanasjew (W), Kołganow (W/U), Striełkow (U)
2. Cziczkow, Iwanow, Walejew, Szyszegow
3. Litwinow, Bobin, Bałtaczow, Dmitrijew
4. Szadrin, Bolszakow, Taran, Bogdanow
5. Walejew, Bobin, Moskowka, Bogdanow
6. Cziczkow, Szadrin, Litwinow, M. Afanasjew
7. Szyszegow, Bolszakow, Striełkow, Dmitrijew
8. Iwanow, Bałtaczow, Taran, Kołganow (D)
9. Cziczkow, Dmitrijew, Moskowka (W/U), Taran (W/U)
10. Walejew, Bolszakow, M. Afanasjew, Bałtaczow (W)
11. Iwanow, Bobin, Szadrin, Striełkow
12. Szyszegow, Litwinow, Kołganow, Bogdanow (W/U)
13. Szyszegow, Bałtaczow, Moskowka (W), Szadrin(U)
14. Iwanow, Bogdanow, M. Afanasjew, Dmitrijew
15. Walejew, Litwinow, Taran, Striełkow
16. Cziczkow, Bobin, Bolszakow, Kołganow
17. Iwanow, Bolszakow, Moskowka, Litwinow (W/U)
18. Bobin, Szyszegow, Taran, M. Afanasjew (W/U)
19. Cziczkow, Bałtaczow, Bogdanow, Striełkow
20. Walejew, Szadrin, Kołganow, Dmitrijew
2. półfinał Indywidualnych Mistrzostw Rosji
Ufa, 18 grudnia 2016:
1. Daniił Iwanow (Togliatti) (3,3,3,3,3) 15
2. Dinar Walejew (Kamieńsk Uralski) (3,2,3,3,3) 14
3. Iwan Cziczkow (Ufa) (2,3,2,3,3) 13
4. Władimir Bobin (Kamieńsk Uralski) (2,3,3,2,2) 12
5. Nikita Szadrin (Ufa) (3,2,3,1,1) 10
6. Siergiej Bałtaczow (Nieftiekamsk) (3,1,2,2,2) 10
7. Andriej Szyszegow (Stierlitamak) (D,2,1,3,3) 9
8. Michaił Litwinow (Togliatti) (1,3,1,2,2) 9
9. Nikita Bogdanow (Ufa) (2,2,0,1,1) 6
10. Aleksiej Kołganow (Łuchowicy) (1,1,1,2,1) 6
11. Iwan Bolszakow (Togliatti) (2,W/U,0,1,2) 5
12. Michaił Afanasjew (Togliatti) (1,1,0,1,1) 4
13. Aleksandr Moskowka (Moskwa) (U,0,3,-,-) 3
14. Pawieł Taran (Moskwa) (0,0,2,0,-) 2
15. Aleksiej Dmitrijew (Mieleuz) (1,1,0,0,0) 2
16. Artiom Afanasjew (Ufa) (1,W/2min.,0) 1
17. Dmitrij Striełkow (Iżewsk) (0,0,-,-,-) 0
18. Ranis Mindawletow (Ufa) (0,0) 0
Bieg po biegu:
21. Iwanow, Cziczkow, Litwinow, Striełkow
22. Bałtaczow, Bolszakow, Kołganow, Taran
23. Szadrin, Bogdanow, M. Afanasjew, Moskowka (U)
24. Walejew, Bobin, Dmitrijew, Szyszegow (D)
25. Bobin, Szadrin, Kołganow, Striełkow
26. Cziczkow, Szyszegow, M. Afanasjew, Taran
27. Iwanow, Walejew, Bałtaczow, Moskowka
28. Litwinow, Bogdanow, Dmitrijew, Bolszakow (W/U)
29. Moskowka, Taran, A. Afanasjew, Dmitrijew
30. Walejew, Cziczkow, Kołganow, Bogdanow
31. Iwanow, Szadrin, Szyszegow, Bolszakow
32. Bobin, Bałtaczow, Litwinow, M. Afanasjew
33. Szyszegow, Bałtaczow, Bogdanow, Mindawletow
34. Cziczkow, Bobin, Bolszakow, A. Afanasjew (W/2min.)
35. Iwanow, Kołganow, M. Afanasjew, Dmitrijew
36. Walejew, Litwinow, Szadrin, Taran
37. Szyszegow, Litwinow, Kołganow, Mindawletow
38. Cziczkow, Bałtaczow, Szadrin, Dmitrijew
39. Iwanow, Bobin, Bogdanow
40. Walejew, Bolszakow, M. Afanasjew, A. Afanasjew
Klasyfikacja końcowa:
1. Daniił Iwanow (Togliatti) 29 (14+15)
2. Iwan Cziczkow (Ufa) 28 (15+13)
3. Dinar Walejew (Kamieńsk Uralski) 27 (13+14)
4. Władimir Bobin (Kamieńsk Uralski) 23 (11+12)
5. Andriej Szyszegow (Stierlitamak) 20 (11+9)
========================================
6. Nikita Szadrin (Ufa) 18 (8+10)
7. Siergiej Bałtaczow (Nieftiekamsk) 17 (7+10)
8. Michaił Litwinow (Togliatti) 17 (8+9)
9. Iwan Bolszakow (Togliatti) 14 (9+5)
10. Nikita Bogdanow (Ufa) 9 (3+6)
11. Aleksiej Kołganow (Łuchowicy) 8 (2+6)
12. Aleksandr Moskowka (Moskwa) 8 (5+3)
13-14. Pawieł Taran (Moskwa) 6 (4+2)
13-14. Michaił Afanasjew (Togliatti) 6 (2+4)
15. Aleksiej Dmitrijew (Mieleuz) 4 (2+2)
16. Dmitrij Striełkow (Iżewsk) 1 (1+0)
17. Artiom Afanasjew (Ufa) 1 (NS+1)
18. Ranis Mindawletow (Ufa) 0 (NS+0)
P | Nazwa | M | PD | PM |
PGE Ekstraliga | ||||
1. | Orlen Oil Motor Lublin |
2 |
4 |
+34 |
2. | KS Apator Toruń | 2 | 2 | +16 |
3. | ebut.pl Stal Gorzów | 2 | 2 | -8 |
4. | Betard Sparta Wrocław | 2 | 2 | +6 |
5 | Novyhotel Falubaz Zielona Góra | 2 | 2 | 0 |
6. | Fogo Unia Leszno | 2 | 2 | -24 |
7. | Tauron Włókniarz Częstochowa | 1 | 0 | -4 |
8. | ZOOleszcz GKM Grudziądz | 2 | 0 | -24 |
2. Speedway Ekstraliga |
||||
1. | Cellfast Wilki Krosno | 2 | 4 | +10 |
2. | Abramczyk Polonia Bydgoszcz | 2 | 2 | +7 |
3. | Texom Stal Rzeszów | 1 | 2 | +18 |
4. | INNPRO ROW Rybnik | 1 | 2 | +6 |
5. | Arged Malesa Ostrów | 2 | 2 | +12 |
6. | #OrzechowaOsada PSŻ Poznań | 1 | 0 | -6 |
7. | H.Skrzydlewska Orzeł Łodź | 1 | 0 | -16 |
8. | Energa Wybrzeże Gdańsk | 1 |
0 |
-29 |
Krajowa Liga Żużlowa |
||||
1 | Polonia Piła | 1 | 2 | +18 |
2. | Trans MF Landshut Devils | 1 | 2 | +6 |
3. | Optibet Lokomotiv Daugavpils | 1 | 2 | +6 |
4. | Ultrapur Start Gniezno | 1 | 2 | -4 |
5. | Unia Tarnów | 1 | 0 | -8 |
6. | OK Bedmet Kolejarz Opole | 1 | 0 | -18 |
U24 Ekstraliga | ||||
1. | Orlen Cellfast Wilki Kroso | |||
2. | Enea Stal Gorzów | |||
3. | Novyhotel Falubaz Zielona Góra | |||
4. | Duda Development Cieśiółka Auto Group Unia Leszno | |||
5. | Motor Lublin | |||
6. | GKM Grudziądz | |||
7. | TAURON U24 Włókniarz Częstochowa | |||
8. | KS Toruń | |||
9. | U24 Beckhoff Sparta Wrocław | |||
Bauhaus-Ligan | ||||
1. | Vastervik Speedway |
|
|
|
2. | Dackarna Malilla | |||
3. | Indianerna Kumla |
|
||
4. | Lejonen Gislaved |
|
||
5. | Piraterna Motala |
|
||
6. | Rospiggarna Hallstavik | |||
7. | Smederna Eskilstuna |
|
SGB Premiership
1. | Oxfrod Spires | 3 | 7 | +8 |
2. | Ipswich Witches | 1 | 2 | +12 |
3. | Leicester Lions | 1 | 2 | +5 |
4. | Sheffield Tigers | 1 | 2 | -4 |
5. | Birmingham Brummies | 1 | 1 | -4 |
6. | King's Lynn Stars | 1 | 0 | -5 |
7. | Belle Vue Aces | 1 | 0 | -12 |
1. | Bartosz Zmarzlik | 158 |
2. | Fredrik Lindgren | 150 |
3. | Martin Vaculik | 125 |
4. | Jack Holder | 123 |
5. | Leon Madsen | 111 |
6. | Robert Lambert | 108 |
7. | Daniel Bewley | 104 |
8. | Jason Doyle | 96 |
9. | Max Fricke | 83 |
10. | Patryk Dudek | 76 |
11. | Tai Woffinden | 64 |
12. | Mikkel Michelsen | 56 |
13. | Kim Nilsson | 44 |
14. | Maciej Janowski | 43 |
15. | Anders Thomsen | 36 |
1. | Mikkel Michelsen | 52 |
2. | Leon Madsen | 44 |
3. | Janusz Kołodziej | 42 |
4. | Patryk Dudek | 33 |
5. | Andrzej Lebiediew | 33 |
6. | Dominik Kubera | 30 |
7. | Kai Huckenbeck | 30 |
8. | Kacper Woryna | 27 |
9. | Antonio Lindbeack | 25 |
10. | Dimitri Berge | 24 |
11. | Adam Ellis | 22 |
12. | Andreas Lyager | 20 |
13. | Szymon Woźnia6 | 18 |
14. | Grzegorz Zengot | 16 |
15. | Vaclav Milik | 16 |
16. | Jan Kvech | 13 |
17. | Niels Kristian Iversen | 9 |
18. | Maksym Drabik | 9 |
19. | Timo Lahti | 5 |
20. | Norick Blodorn | 3 |
1. |
Bartosz Zmarzlik | 50 |
2. |
Maciej Janowski | 35+3 |
3. | Patryk Dudek | 35+2 |
4. | Jarosław Hampel | 30 |
5. | Janusz Kołodziej | 28 |
6. | Oskar Fajfer | 25 |
7. | Szymon Woźniak | 25 |
8. | Kacper Woryna | 23 |
9. | Krzysztof Buczkowski | 19 |
10. | Przemysław Pawlicki | 17 |
11. | Dominik Kubera | 15 |
12. | Wiktor Lampart | 14 |
13. | Piotr Pawlicki | 14 |
14. | Wiktor Przyjemski | 14 |
15. | Wiktor Jasińsk | 11 |
16. | Mateusz Cierniak | 10 |
17. | Jakub Miśkowiak | 6 |
18. | Marcin Nowak | 6 |
19. | Adrian Gała | 1 |
20. | Mateusz Świdńicki | 1 |
21. | Bartłomiej Kowalski | 1 |
22. | Hubert Łęgowik | 0 |
Sam Masters w sezonie 2023 w Polsce będzie zdobywał punkty dla GTM Startu Gniezno. Australijczyk, po raz kolejny udowodnił swoją wartość i kolejny rok z rzędu był w czołówce zawodników pod średnią biegową w 2. Lidze Żużlowej. Specjalnie dla eSpeedway.pl, zawodnik opowiedział nam o swoich początkach na żużlu oraz o kontrowersyjnej wypowiedzi Sławomira Knopa.
Więcej wywiadówW niedzielę oficjalnie zakończył się sezon żużlowy 2022 w Polsce. Tegoroczne rozgrywki były szczególne. Inwazja Rosji na Ukrainę 24 lutego spowodowała, że na polskich torach zabrakło rosyjskich zawodników, którzy zostali zawieszeni w prawach zawodnika. Taka decyzja na pewno nie zadowoliła Betard Sparty Wrocław oraz For Nature Solutions Apatora Toruń, ponieważ Rosjanie najprawdopodobniej byliby liderami swoich drużyn.
Więcej felietonówAbsolutna gratka dla fanów żużla! Dostępny jest już „Niezbędnik Żużlowy" - 196 stron o wszystkich rozgrywkach na rok 2023. Składy, terminarze, tabele, wywiady, felietony oraz przewodniki, a nawet więcej! Wszystko, czego potrzebuje kibic żużla na nowy sezon.
Więcej artykułów