eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 339
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  Polska

  Karol Ząbik: Mam dobry kontakt z zawodnikami
 2018-03-12 21:54:41  Bartłomiej Florek    Gazeta Pomorska

Karol Ząbik przed sezonem 2018 objął funkcję trenera młodzieżowców KS Get Well Toruń. Jak nietrudno się domyślić, to właśnie indywidualny mistrz świata juniorów z 2006 r. był odpowiedzialny za przygotowanie młodych zawodników do zbliżającego się sezonu. Nowy szkoleniowiec toruńskiej młodzieży odniósł się do przygotowań przedsezonowych Jego podopiecznych.

- Cały plan został zrealizowany. Stwierdziłem, że warto wprowadzić do treningów takie elementy jak akrobatyka czy równowaga, więc było sporo takich zajęć. Ćwiczyliśmy szybkość, doskonaliliśmy refleks, żeby jak najczęściej w sezonie wygrywać starty i nie martwić się walką na dystansie. Zawodnicy sami dbają o swoją wagę, ale także na to zwracałem uwagę, żeby nie było zbędnych kilogramów. Pracowało mi się z chłopakami świetnie, czasami trzeba było krzyknąć, postawić ich do pionu, ale było tylko kilka takich sytuacji. – powiedział trener Ząbik

- Odjechaliśmy cztery sesje treningowe na hali w Bielczynach, każda trwała cztery godziny. Na motocyklu mocno pracują przedramiona i w trakcie tych zajęć rozruszaliśmy te partie mięśni przed sezonem. Widziałem radość na twarzy. To bardzo ważne, bo jak nie ma radości z jazdy, to jest coś nie tak. Staram się cały czas kontrolować pozytywne nastawienia. Presja będzie przez cały czas w tym sezonie i trzeba sobie umieć z nią radzić. – dodał opiekun toruńskich młodzieżowców.

Nowy szkoleniowiec młodych torunian nie ukrywa, że czuję się zadowolony ze swojej nowej roli. Ponadto Ząbik odniósł się w wywiadzie dla „Gazety Pomorskiej” do swoich nieudanych powrotów na tor oraz przedstawił jak wyglądała sytuacja, kiedy to on święcił czasy swoich największych triumfów na torze jako junior toruńskiej drużyny.

- Podczas moim poprzednich powrotów do żużla czułem, że brakowało mi spełnienia. Chciałem znowu wygrywać, a nie mogłem, bo konkurencja uciekła, sprzęt był bardziej zaawansowany. Byłem zagubiony, nie mogłem się odnaleźć. Zacząłem pomagać tacie przy mini żużlu, zrobiłem uprawnienia trenera i pojawiła się taka szansa w KS Toruń, poczułem się jak w siódmym niebie. Świetnie czuję się w każdej sytuacji, mam dobry kontakt z zawodnikami, wiele pomysłów. Na razie wprowadzam je powoli i obserwuję, jak zawodnicy na nie reagują. Cieszę się z każdego postępu zawodników. Takim przykładem jest choćby Alex Rydlewski, który niedawno nie potrafił prawidłowo wykonać przewrotu, a zimą zrobiliśmy duży krok do przodu. Zresztą wszyscy chłopacy mają znakomite wyniki testy wydolnościowych, także koncentracja i szybkość są na odpowiednim poziomie. Teraz jest wszystko bardziej profesjonalne. W moich czasach juniorskich musieliśmy sami z Adrianem Miedzińskim szukać dietetyka czy niekonwencjonalnych rozwiązań, aby być o krok z przodu. W Get Well wszystko jest podane na tacy. Młodzi zawodnicy mają wokół siebie ekspertów z każdej dziedziny. Jeśli tego nie wykorzystają, to pretensje będą mogli mieć tylko do siebie. Pozostaje wyjechać na tor i robić wyniki.

Relacje Live
SPEEDWAY BEST PAIRS
I RUNDA SBP - TORUŃ
niedziela, godzina 15:00

Reklama
 
Tabele ligowe
 PGE Ekstraliga
1.. Fogo Unia Leszno


2. Betard Sparta Wrocław


3. Cash Broker Stal Gorzów


4. Falubaz Zielona Góra


5. forBET Włókniarz Częstochowa


6. MrGarden GKM Grudziądz7. Get Well Toruń8. Grupa Azoty Unia TarnówNice 1. Liga Żużlowa
1. ROW Rybnik2. Zdunek Wybrzeże Gdańsk


3. Lokomotiv Daugavpils


4. Orzeł Łódź


5. Polonia Piła


6. Arge Speedway Wanda Kraków


7. Car Gwarant Start Gniezno


8. Speed Car Motor Lublin2. Liga Żużlowa
1. Stal Rzeszów

 


2. Polonia Bydgoszcz3. Ostrovia Ostrów


4. Naturalna Medycyna PSŻ Poznań

 5. KSM Krosno


6. Kolejarz Opole


7. Stainer Unia Kolejarz Rawicz


SGB Premiership
1. Swindon Robins


2. Wolverhampton Wolves3. Belle Vue Aces


4. Poole Pirates5. Rye House Rockets6. Somerset Rebels7. King's Lynn Stars


8. Leicester Lions


Elitserien
1. Smederna Eskilstuna


2. Vetlanda Speedway3. Masarna Avesta


4. Dackarna Målilla


5. Lejonen Gislaved


6. Rospiggarna Hallstavik


7. Indianerna Kumla


8. Västervik Speedway


Klasyfikacja SGP
1.  Jason Doyle  
2.  Patryk Dudek  
3.  Tai Woffinden  
4.  Maciej Janowski  
5.  Bartosz Zmarzlik  
6.  Emil Sajfutdinow  
7.  Matej Žagar  
8.  Fredrik Lindgren  
9.  Martin Vaculík  
10.  Chris Holder  
11.  Greg Hancock  
12.  Nicki Pedersen  
13. Przemysław Pawlicki  
14. Artiom Łaguta  
15. Craig Cook  
Partnerzy
 
Ostatni wywiad
   Marcin Nowak: Najważniejsze zdrowie, reszta przyjdzie sama

Sezon 2017 okazał się bardzo udany dla Marcina Nowaka. Niespełna 23-letni zawodnik wywalczył awans z Car Gwarant Startem Gniezno do Nice 1. Ligi Żużlowej, będąc przy tym jednym z liderów drużyny. W rozmowie z Nami opowie Nam o swoich przygotowaniach i celach na najbliższy sezon. Zapraszamy do lektury!

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Dobre zmiany czy złośliwy kaprys?

Większość kibiców żużla w Polsce, właściwie 90, a może nawet i 95% kibiców speedway'a znad Wisły skupia się na ogół na śledzeniu wyników wyłącznie polskich rozgrywek ligowych, cyklów Speedway Grand Prix i Speedway European Championship oraz Speedway World Cup, które w tym roku zostanie zastąpione Speedway of Nations. Każdy kto śledzi wieści ekstraligowe - głowi się nad sensem niektórych punktów płynących z regulaminu.

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Historia pewnego krawca... czyli o Maliniaku

Dziś przytoczymy Państwu historię największego producenta kombinezonów żużlowych - firmy Maliniak Design z Leszna. Firma ta zaczęła swoją działalność w 1992 r. Przez wszystkie lata działalności przewinęło się w niej wiele twarzy. Z usług tej firmy korzystało wiele zawodników, w tym kilkukrotni mistrzowie świata. Zapraszamy do lektury!

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu