Adrian Gała znalazł chyba patent na wygrywanie zawodów żużlowych w Niemczech. Po triumfie w turnieju w Wittstock, tym razem gnieźnianin do swoich sportowych sukcesów może dorzucić najwyższy stopień podium w 14. Teterower Schildbürgerpokal. Gała w finale pokonał m.in. Antonio Lindbäcka oraz Wadima Tarasienko.
Za plecami tej trójki finał ukończył Bjarne Pedersen oraz dwójka Polaków - Indywidualny Mistrz naszego kraju - Szymon Woźniak i Mirosław Jabłoński.
Na liście startowej doszło do czterech zmian w porównaniu z awizowanym zestawieniem. Do Niemiec nie przyjechał m.in. Rune Holta, który należał do grona faworytów imprezy. Jako ciekawostkę można dodać, że przy nazwisku "Ryśka" w programie zawodów pojawiła się flaga... Norwegii.
Zawody w eliminacjach rywalizowali w pięcioosobowych składach, zaś półfinały i finał już w szóstkę.
Wyniki rundy eliminacyjnej:
Grupa "I":
1. Adrian Gała (Polska) - (4,2,4) 10
2. Norbert Magosi (Węgry) - (2,4,1) 7
3. Tobias Kroner (Niemcy) - (3,1,3) 7
---
4. Zdenek Simota (Czechy) - (1,3,2) 6
5. Lukas Baumann (Niemcy) - (0,0,0) 0
Grupa "II":
1. Mirosław Jabłoński (Polska) - (4,1,4) 9
2. Jonas B. Andersen (Dania) - (3,4,2) 9
3. Facundo Albin (Argentyna) - (1,3,1) 5
---
4. Mathias Bartz (Niemcy) - (2,2,0) 4
5. Matej Kus (Czechy) - (0,D,3) 3
Grupa "III":
1. Krystian Pieszczek (Polska) - (2,4,4) 10
2. Antonio Lindbäck (Szwecja) - (4,3,3) 10
3. Patrick Hougaard (Dania) - (3,1,1) 5
---
4. Max Dilger (Niemcy) - (1,2,2) 5
5. Nicolas Vicentin (Włochy) - (0,0,0) 0
Grupa "IV":
1. Wadim Tarasienko (Rosja) - (3,4,4) 11
2. Bjarne Pedersen (Dania) - (2,2,3) 7
3. Szymon Woźniak (Polska) - (4,1,1) 5
---
4. Nicolas Covatti (Włochy) - (1,3,1) 5
5. Christian Hefenbrock (Niemcy) - (0,0,0) 0
Bieg po biegu w eliminacjach:
1. A. Gała, T. Kroner, N. Magosi, Z. Simota, L. Baumann
2. M. Jabłoński, J. B. Andersen, M. Bartz, F. Albin, M. Kus
3. A. Lindbäck, P. Hougaard, K. Pieszczek, M. Dilger, N. Vicentin
4. Sz. Woźniak, W. Tarasienko, B. Pedersen, N. Covatti, Ch. Hefenbrock
5. N. Magosi, Z. Simota, A. Gała, T. Kroner, L. Baumann
6. J. B. Andersen, F. Albin, M. Bartz, M. Jabłoński, M. Kus (D)
7. K. Pieszczek, A. Lindbäck, M. Dilger, P. Hougaard, N. Vicentin
8. W. Tarasienko, N. Covatti, B. Pedersen, Sz. Woźniak, Ch. Hefenbrock
9. A. Gała, T. Kroner, Z. Simota, N. Magosi, L. Baumann
10. M. Jabłoński, M. Kus, J. B. Andersen, F. Albin
11. K. Pieszczek, A. Lindbäck, M. Dilger, P. Hougaard, M. Bartz
12. W. Tarasienko, B. Pedersen, Sz. Woźniak, N. Covatti
Wyniki w grupach półfinałowych:
Grupa "I":
1. Szymon Woźniak (Polska) - (5,3,4) 12
2. Adrian Gała (Polska) - (4,2,5) 11
3. Bjarne Pedersen (Dania) - (3,4,3) 10
---
4. Krystian Pieszczek (Polska) - (2,5,1) 8
5. Jonas B. Andersen (Dania) - (W/u,1,2) 3
6. Facundo Albin (Argentyna) - (1,0,0) 1
Grupa "II":
1. Wadim Tarasienko (Rosja) - (3,5,5) 13
2. Antonio Lindbäck (Szwecja) - (5,3,3) 11
3. Mirosław Jabłoński (Polska) - (1,4,4) 9
---
4. Tobias Kroner (Niemcy) - (4,1,1) 6
5. Max Dilger (Niemcy) - (2,2,W) 4
6. Norbert Magosi (Węgry) - (0,0,2) 2
Bieg po biegu w półfinałach:
13. Sz. Woźniak, A. Gała, B. Pedersen, K. Pieszczek, J. B. Andersen (W/u)
14. A. Lindbäck, T. Kroner, W. Tarasienko, M. Dilger, M. Jabłoński, N. Magosi
15. K. Pieszczek, B. Pedersen, Sz. Woźniak, A. Gała, J. B. Andersen, F. Albin
16. W. Tarasienko, M. Jabłoński, A. Lindbäck, M. Dilger, T. Kroner, N. Magosi
17. A. Gała, Sz. Woźniak, B. Pedersen, J. B. Andersen, K. Pieszczek, F. Albin
18. W. Tarasienko, M. Jabłoński, A. Lindbäck, N. Magosi, T. Kroner, M. Dilger (W)
Bieg finałowy:
19. A. Gała, A. Lindbäck, W. Tarasienko, B. Pedersen, Sz. Woźniak, M. Jabłoński
P | Nazwa | M | PD | PM |
PGE Ekstraliga | ||||
1. | Betard Sparta Wrocław |
|
||
2. | Platinum Motor Lublin | |||
3. | ebut.pl Stal Gorzów | |||
4. | Tauron Włókniarz Częstochowa | |||
5 | KS Apator Toruń | |||
6. | Fogo Unia Leszno | |||
7. | ZOOleszcz GKM Grudziądz | |||
8. | Enea Falubaz Zielona Góra | |||
2. Speedway Ekstraliga |
||||
1. | Cellfast Wilki Krosno | |||
2. | Abramczyk Polonia Bydgoszcz | |||
3. | Arged Malesa Ostrów | |||
4. | ROW Rybnik | |||
5. | Texom Stal Rzeszów | |||
6. | Zdunek Wybrzeże Gdańsk | |||
7. | H.Skrzydlewska Orzeł Łodź | |||
8. | InvestHousePlus PSŻ Poznan |
|
||
Krajowa Liga Żużlowa |
||||
1 | Trans MF Landshut Devils | |||
2. | Ultrapur Start Gniezno | |||
3. | OK Bedmet Kolejarz Opole | |||
4. | Grupa Azoty Unia Tarnów | |||
5. | Optibet Lokomotiv Daugavpils | |||
6. | Enea Polonia Piła | |||
U24 Ekstraliga | ||||
1. | Orlen Cellfast Wilki Kroso | |||
2. | Enea Stal Gorzów | |||
3. | Enea Falubaz Zielona Góra | |||
4. | Duda Development Cieśiółka Auto Group Unia Leszno | |||
5. | Motor Lublin | |||
6. | GKM Grudziądz | |||
7. | TAURON U24 Włókniarz Częstochowa | |||
8. | KS Toruń | |||
9. | U24 Beckhoff Sparta Wrocław | |||
Bauhaus-Ligan | ||||
1. | Vastervik Speedway |
|
|
|
2. | Dackarna Malilla | |||
3. | Indianerna Kumla |
|
||
4. | Lejonen Gislaved |
|
||
5. | Piraterna Motala |
|
||
6. | Rospiggarna Hallstavik | |||
7. | Smederna Eskilstuna |
|
SGB Premiership
1. | Oxfrod Spires | 2 | 4 | +8 |
2. | Ipswich Witches | 1 | 2 | +12 |
3. | Leicester Lions | 1 | 2 | +5 |
4. | Sheffield Tigers | 1 | 2 | -4 |
5. | Birmingham Brummies | 1 | 1 | -4 |
6. | King's Lynn Stars | 1 | 0 | -5 |
7. | Belle Vue Aces | 1 | 0 | -12 |
1. | Bartosz Zmarzlik | 158 |
2. | Fredrik Lindgren | 150 |
3. | Martin Vaculik | 125 |
4. | Jack Holder | 123 |
5. | Leon Madsen | 111 |
6. | Robert Lambert | 108 |
7. | Daniel Bewley | 104 |
8. | Jason Doyle | 96 |
9. | Max Fricke | 83 |
10. | Patryk Dudek | 76 |
11. | Tai Woffinden | 64 |
12. | Mikkel Michelsen | 56 |
13. | Kim Nilsson | 44 |
14. | Maciej Janowski | 43 |
15. | Anders Thomsen | 36 |
1. | Mikkel Michelsen | 52 |
2. | Leon Madsen | 44 |
3. | Janusz Kołodziej | 42 |
4. | Patryk Dudek | 33 |
5. | Andrzej Lebiediew | 33 |
6. | Dominik Kubera | 30 |
7. | Kai Huckenbeck | 30 |
8. | Kacper Woryna | 27 |
9. | Antonio Lindbeack | 25 |
10. | Dimitri Berge | 24 |
11. | Adam Ellis | 22 |
12. | Andreas Lyager | 20 |
13. | Szymon Woźnia6 | 18 |
14. | Grzegorz Zengot | 16 |
15. | Vaclav Milik | 16 |
16. | Jan Kvech | 13 |
17. | Niels Kristian Iversen | 9 |
18. | Maksym Drabik | 9 |
19. | Timo Lahti | 5 |
20. | Norick Blodorn | 3 |
1. |
Bartosz Zmarzlik | 50 |
2. |
Maciej Janowski | 35+3 |
3. | Patryk Dudek | 35+2 |
4. | Jarosław Hampel | 30 |
5. | Janusz Kołodziej | 28 |
6. | Oskar Fajfer | 25 |
7. | Szymon Woźniak | 25 |
8. | Kacper Woryna | 23 |
9. | Krzysztof Buczkowski | 19 |
10. | Przemysław Pawlicki | 17 |
11. | Dominik Kubera | 15 |
12. | Wiktor Lampart | 14 |
13. | Piotr Pawlicki | 14 |
14. | Wiktor Przyjemski | 14 |
15. | Wiktor Jasińsk | 11 |
16. | Mateusz Cierniak | 10 |
17. | Jakub Miśkowiak | 6 |
18. | Marcin Nowak | 6 |
19. | Adrian Gała | 1 |
20. | Mateusz Świdńicki | 1 |
21. | Bartłomiej Kowalski | 1 |
22. | Hubert Łęgowik | 0 |
http://atlantistsl.com/ |
Sam Masters w sezonie 2023 w Polsce będzie zdobywał punkty dla GTM Startu Gniezno. Australijczyk, po raz kolejny udowodnił swoją wartość i kolejny rok z rzędu był w czołówce zawodników pod średnią biegową w 2. Lidze Żużlowej. Specjalnie dla eSpeedway.pl, zawodnik opowiedział nam o swoich początkach na żużlu oraz o kontrowersyjnej wypowiedzi Sławomira Knopa.
Więcej wywiadówW niedzielę oficjalnie zakończył się sezon żużlowy 2022 w Polsce. Tegoroczne rozgrywki były szczególne. Inwazja Rosji na Ukrainę 24 lutego spowodowała, że na polskich torach zabrakło rosyjskich zawodników, którzy zostali zawieszeni w prawach zawodnika. Taka decyzja na pewno nie zadowoliła Betard Sparty Wrocław oraz For Nature Solutions Apatora Toruń, ponieważ Rosjanie najprawdopodobniej byliby liderami swoich drużyn.
Więcej felietonówAbsolutna gratka dla fanów żużla! Dostępny jest już „Niezbędnik Żużlowy" - 196 stron o wszystkich rozgrywkach na rok 2023. Składy, terminarze, tabele, wywiady, felietony oraz przewodniki, a nawet więcej! Wszystko, czego potrzebuje kibic żużla na nowy sezon.
Więcej artykułów