Aktualności
W niedzielę na torze w czeskich Pardubicach rozegrano tradycyjny turniej indywidualny - 69. Zlatá Přilba. W niedzielę zwycięstwo w zawodach odniósł reprezentant gospodarzy, Václav Milík. Na podium, obok 24-latka stanęli Norweg z polskim paszportem Rune Holta i Australijczyk Max Fricke.
Eliminacje:
Grupa 1:
1. Max Fricke (Australia) (5,5,4) 10
2. David Bellego (Francja) (2,4,5) 9
3. Ondrej Smetana (Czechy) (4,2,0) 6
---
4. Matej Kus (Czechy) (D,3,3) 6
5. Matic Ivacic (Słowenia) (3,1,1) 4
6. Christian Hefenbrock (Niemcy) (1,0,2) 3
Grupa 2:
1. Krystian Pieszczek (Polska) (5,5,-) 10
2. Nicolas Covatti (Argentyna) (3,4,5) 9
3. Gleb Czugunow (Rosja) (2,3,4) 7
---
4. Hynek Stichauer (Czechy) (4,2,3) 7
5. Nick Skorja (Słowenia) (1,1,1) 2
6. Norbert Magosi (Węgry) (0,0,2) 2
R1. Jaroslav Petrak (Czechy) (0) 0
Grupa 3:
1. Daniel Gappmaier (Austria) (4,5,-) 9
2. Josef Franc (Czechy) (3,3,5) 8
3. Zdenek Holub (Czechy) (1,4,3) 7
---
4. Kevin Woelbert (Niemcy) (5,2,T) 7
5. Alexander Woentin (Szwecja) (2,1,4) 6
6. Patrik Mikel (Czechy) (0,0,2) 2
R2. Martin Mejtsky (Czechy) (W) 0
Grupa 4:
1. Peter Ljung (Szwecja) (5,5,-) 10
2. Eduard Krcmar (Czechy) (4,3,5) 9
3. Dimitri Berge (Francja) (2,4,4) 8
---
4. Patrick Hougaard (Dania) (3,2,2) 5
5. Andrij Kobrin (Ukraina) (1,1,3) 4
6. Alessandro Milanese (Włochy) (0,0,0) 0
R1. Jaroslav Petrak (Czechy) (1) 1
Bieg po biegu:
1. Fricke, Smetana, Ivacic, Bellego, Hefenbrock, Kus (D)
2. Pieszczek, Stichauer, Covatti, Czugunow, Skorja, Magosi
3. Woelbert, Gappmaier, Franc, Woentin, Holub, Mikel
4. Ljung, Krcmar, Hougaard, Berge, Kobrin, Milanese
5. Fricke, Bellego, Kus, Smetana, Ivacic, Hefenbrock
6. Pieszczek, Covatti, Czugunow, Stichauer, Skorja, Magosi
7. Gappmaier, Holub, Franc, Woelbert, Woentin, Mikel
8. Ljung, Berge, Krcmar, Hougaard, Kobrin, Milanese
9. Bellego, Fricke, Kus, Hefenbrock, Ivacic, Smetana
10. Covatti, Czugunow, Stichauer, Magosi, Skorja, Petrak
11. Franc, Woentin, Holub, Mikel, Mejtsky (W), Woelbert (T)
12. Krcmar, Berge, Kobrin, Hougaard, Petrak, Milanese
Ćwierćfinały:
Grupa 1:
1. Max Fricke (Australia) (5,0,5) 10
2. Emil Sajfutdinow (Rosja) (4,4,4) 8
3. Antonio Lindbaeck (Szwecja) (2,5,0) 7
---
4. Kevin Woelbert (Niemcy) (3,1,3) 6
5. Nicolas Covatti (Argentyna) (0,3,2) 5
6. Martin Smolinski (Niemcy) (1,2,1) 3
Grupa 2:
1. Vaclav Milik (Czechy) (5,2,5) 10
2. Gleb Czugunow (Rosja) (4,5,-) 9
3. Jurica Pavlic (Chorwacja) (3,4,2) 7
---
4. David Bellego (Francja) (T,1,4) 5
5. Kenneth Bjerre (Dania) (2,3,1) 5
6. Peter Ljung (Szwecja) (-,0,3) 3
R1. Jaroslav Petrak (Czechy) (1,0) 1
Grupa 3:
1. Rune Holta (Polska) (3,4,5) 9
2. Eduard Krcmar (Czechy) (5,2,4) 9
3. Matej Zagar (Słowenia) (2,5,3) 8
---
4. Artiom Łaguta (Rosja) (4,3,1) 7
5. Ondrej Smetana (Czechy) (1,1,2) 3
6. Daniel Gappmaier (Austria) (0,0,0) 0
Grupa 4:
1. Maciej Janowski (Polska) (5,5,-) 10
2. Krystian Pieszczek (Polska) (3,3,5) 8
3. Andreas Jonsson (Szwecja) (4,2,4) 8
---
4. Hans Andersen (Dania) (2,4,2) 6
5. Dimitri Berge (Francja) (1,D,3) 4
6. Josef Franc (Czechy) (0,1,1) 2
R1. Jaroslav Petrak (Czechy) (0) 0
Bieg po biegu:
13. Fricke, Sajfutdinow, Woelbert, Lindbaeck, Smolinski, Covatti
14. Milik, Czugunow, Pavlic, Bjerre, Petrak, Bellego (T), Ljung (NS)
15. Krcmar, Łaguta, Holta, Zagar, Smetana, Gappmaier
16. Janowski, Jonsson, Pieszczek, Andersen, Berge, Franc
17. Lindbaeck, Sajfutdinow, Covatti, Smolinski, Woelbert, Fricke
18. Czugunow, Pavlic, Bjerre, Milik, Bellego, Ljung
19. Zagar, Holta, Łaguta, Krcmar, Smetana, Gappmaier
20. Janowski, Andersen, Pieszczek, Jonsson, Franc, Berge (D)
21. Fricke, Sajfutdinow, Woelbert, Covatti, Smolinski, Lindbaeck
22. Milik, Bellego, Ljung, Pavlic, Bjerre, Petrak
23. Holta, Krcmar, Zagar, Smetana, Łaguta, Gappmaier
24. Pieszczek, Jonsson, Berge, Andersen, Franc, Petrak
Półfinały:
Grupa 1:
1. Max Fricke (Australia) (5,4,-) 9
2. Maciej Janowski (Polska) (4,5,-) 9
3. Gleb Czugunow (Rosja) (3,2,4) 7
---
4. Eduard Krcmar (Czechy) (1,0,5) 6
5. Andreas Jonsson (Szwecja) (2,3,3) 6
6. Antonio Lindbaeck (Szwecja) (0,1,2) 3
Grupa 2:
1. Vaclav Milik (Czechy) (4,4,5) 9
2. Rune Holta (Polska) (5,D,3) 8
3. Matej Zagar (Słowenia) (1,5,2) 7
---
4. Krystian Pieszczek (Polska) (2,3,4) 7
5. Emil Sajfutdinow (Rosja) (3,2,0) 5
6. Jurica Pavlic (Chorwacja) (0,1,1) 2
Bieg po biegu:
25. Fricke, Janowski, Czugunow, Jonsson, Krcmar, Lindbaeck
26. Holta, Milik, Sajfutdinow, Pieszczek, Zagar, Pavlic
27. Janowski, Fricke, Jonsson, Czugunow, Lindbaeck, Krcmar
28. Zagar, Milik, Pieszczek, Sajfutdinow, Pavlic, Holta (D)
29. Krcmar, Czugunow, Jonsson, Lindbaeck, Fricke (NS), Janowski (NS)
30. Milik, Pieszczek, Holta, Zagar, Pavlic, Sajfutdinow
Mały finał:
31. Jonsson, Sajfutdinow, Lindbaeck, Krcmar, Pieszczek, Pavlic
Wielki finał:
32. Milik, Holta, Fricke, Czugunow, Zagar, Janowski (D)
P | Nazwa | M | PD | PM |
PGE Ekstraliga | ||||
1. | Orlen Oil Motor Lublin |
2 |
4 |
+34 |
2. | KS Apator Toruń | 2 | 2 | +16 |
3. | ebut.pl Stal Gorzów | 2 | 2 | -8 |
4. | Betard Sparta Wrocław | 2 | 2 | +6 |
5 | Novyhotel Falubaz Zielona Góra | 2 | 2 | 0 |
6. | Fogo Unia Leszno | 2 | 2 | -24 |
7. | Tauron Włókniarz Częstochowa | 1 | 0 | -4 |
8. | ZOOleszcz GKM Grudziądz | 2 | 0 | -24 |
2. Speedway Ekstraliga |
||||
1. | Cellfast Wilki Krosno | 2 | 4 | +10 |
2. | Abramczyk Polonia Bydgoszcz | 2 | 2 | +7 |
3. | Texom Stal Rzeszów | 1 | 2 | +18 |
4. | INNPRO ROW Rybnik | 1 | 2 | +6 |
5. | Arged Malesa Ostrów | 2 | 2 | +12 |
6. | #OrzechowaOsada PSŻ Poznań | 1 | 0 | -6 |
7. | H.Skrzydlewska Orzeł Łodź | 1 | 0 | -16 |
8. | Energa Wybrzeże Gdańsk | 1 |
0 |
-29 |
Krajowa Liga Żużlowa |
||||
1 | Polonia Piła | 1 | 2 | +18 |
2. | Trans MF Landshut Devils | 1 | 2 | +6 |
3. | Optibet Lokomotiv Daugavpils | 1 | 2 | +6 |
4. | Ultrapur Start Gniezno | 1 | 2 | -4 |
5. | Unia Tarnów | 1 | 0 | -8 |
6. | OK Bedmet Kolejarz Opole | 1 | 0 | -18 |
U24 Ekstraliga | ||||
1. | Orlen Cellfast Wilki Kroso | |||
2. | Enea Stal Gorzów | |||
3. | Novyhotel Falubaz Zielona Góra | |||
4. | Duda Development Cieśiółka Auto Group Unia Leszno | |||
5. | Motor Lublin | |||
6. | GKM Grudziądz | |||
7. | TAURON U24 Włókniarz Częstochowa | |||
8. | KS Toruń | |||
9. | U24 Beckhoff Sparta Wrocław | |||
Bauhaus-Ligan | ||||
1. | Vastervik Speedway |
|
|
|
2. | Dackarna Malilla | |||
3. | Indianerna Kumla |
|
||
4. | Lejonen Gislaved |
|
||
5. | Piraterna Motala |
|
||
6. | Rospiggarna Hallstavik | |||
7. | Smederna Eskilstuna |
|
SGB Premiership
1. | Oxfrod Spires | 3 | 7 | +8 |
2. | Ipswich Witches | 1 | 2 | +12 |
3. | Leicester Lions | 1 | 2 | +5 |
4. | Sheffield Tigers | 1 | 2 | -4 |
5. | Birmingham Brummies | 1 | 1 | -4 |
6. | King's Lynn Stars | 1 | 0 | -5 |
7. | Belle Vue Aces | 1 | 0 | -12 |
1. | Bartosz Zmarzlik | 158 |
2. | Fredrik Lindgren | 150 |
3. | Martin Vaculik | 125 |
4. | Jack Holder | 123 |
5. | Leon Madsen | 111 |
6. | Robert Lambert | 108 |
7. | Daniel Bewley | 104 |
8. | Jason Doyle | 96 |
9. | Max Fricke | 83 |
10. | Patryk Dudek | 76 |
11. | Tai Woffinden | 64 |
12. | Mikkel Michelsen | 56 |
13. | Kim Nilsson | 44 |
14. | Maciej Janowski | 43 |
15. | Anders Thomsen | 36 |
1. | Mikkel Michelsen | 52 |
2. | Leon Madsen | 44 |
3. | Janusz Kołodziej | 42 |
4. | Patryk Dudek | 33 |
5. | Andrzej Lebiediew | 33 |
6. | Dominik Kubera | 30 |
7. | Kai Huckenbeck | 30 |
8. | Kacper Woryna | 27 |
9. | Antonio Lindbeack | 25 |
10. | Dimitri Berge | 24 |
11. | Adam Ellis | 22 |
12. | Andreas Lyager | 20 |
13. | Szymon Woźnia6 | 18 |
14. | Grzegorz Zengot | 16 |
15. | Vaclav Milik | 16 |
16. | Jan Kvech | 13 |
17. | Niels Kristian Iversen | 9 |
18. | Maksym Drabik | 9 |
19. | Timo Lahti | 5 |
20. | Norick Blodorn | 3 |
1. |
Bartosz Zmarzlik | 50 |
2. |
Maciej Janowski | 35+3 |
3. | Patryk Dudek | 35+2 |
4. | Jarosław Hampel | 30 |
5. | Janusz Kołodziej | 28 |
6. | Oskar Fajfer | 25 |
7. | Szymon Woźniak | 25 |
8. | Kacper Woryna | 23 |
9. | Krzysztof Buczkowski | 19 |
10. | Przemysław Pawlicki | 17 |
11. | Dominik Kubera | 15 |
12. | Wiktor Lampart | 14 |
13. | Piotr Pawlicki | 14 |
14. | Wiktor Przyjemski | 14 |
15. | Wiktor Jasińsk | 11 |
16. | Mateusz Cierniak | 10 |
17. | Jakub Miśkowiak | 6 |
18. | Marcin Nowak | 6 |
19. | Adrian Gała | 1 |
20. | Mateusz Świdńicki | 1 |
21. | Bartłomiej Kowalski | 1 |
22. | Hubert Łęgowik | 0 |
Sam Masters w sezonie 2023 w Polsce będzie zdobywał punkty dla GTM Startu Gniezno. Australijczyk, po raz kolejny udowodnił swoją wartość i kolejny rok z rzędu był w czołówce zawodników pod średnią biegową w 2. Lidze Żużlowej. Specjalnie dla eSpeedway.pl, zawodnik opowiedział nam o swoich początkach na żużlu oraz o kontrowersyjnej wypowiedzi Sławomira Knopa.
Więcej wywiadówW niedzielę oficjalnie zakończył się sezon żużlowy 2022 w Polsce. Tegoroczne rozgrywki były szczególne. Inwazja Rosji na Ukrainę 24 lutego spowodowała, że na polskich torach zabrakło rosyjskich zawodników, którzy zostali zawieszeni w prawach zawodnika. Taka decyzja na pewno nie zadowoliła Betard Sparty Wrocław oraz For Nature Solutions Apatora Toruń, ponieważ Rosjanie najprawdopodobniej byliby liderami swoich drużyn.
Więcej felietonówAbsolutna gratka dla fanów żużla! Dostępny jest już „Niezbędnik Żużlowy" - 196 stron o wszystkich rozgrywkach na rok 2023. Składy, terminarze, tabele, wywiady, felietony oraz przewodniki, a nawet więcej! Wszystko, czego potrzebuje kibic żużla na nowy sezon.
Więcej artykułów