ICE Speedway
W ostatnim z półfinałów Indywidualnych Mistrzostw Rosji w wyścigach motocyklowych na lodzie, który w sobotę i niedzielę odbył się w Kumiertau zwyciężył Siergiej Karaczincew. Tuż za triumfatorem, na podium uplasowali się natomiast Aleksiej Iwanow i Jewgienij Szarow, a o tej kolejności zdecydował bieg dodatkowy.
Ostatnie dwa miejsca w finale, który 26 oraz 27 grudnia odbędzie się w Togliatti wywalczyli Dmitrij Chomicewicz i Siergiej Makarow.
3. półfinał Indywidualnych Mistrzostw Rosji
Kumiertau, 19 grudnia 2015:
1. Siergiej Karaczincew (Ufa) (3,3,3,3,3) 15
2. Dmitrij Chomicewicz (Moskwa) (3,3,2,3,2) 13
3. Jewgienij Szarow (Stierlitamak) (3,2,3,3,1) 12
4. Dinar Walejew (Kamieńsk Uralski) (2,3,3,3,W) 11
5. Aleksiej Iwanow (Stierlitamak) (3,2,1,2,3) 11
6. Iwan Cziczkow (Kumiertau) (2,1,2,1,3) 9
7. Aleksiej Abroskin (Sarańsk) (2,2,2,1,2) 9
8. Siergiej Makarow (Łuchowicy) (D,3,W,2,3) 8
9. Wiaczesław Switek (Krasnokamsk) (2,w,3,2,D) 7
10. Andriej Szajkin (Sarańsk) (W,1,2,2,1) 6
11. Dmitrij Łotoriew (Łuchowicy) (1,0,1,0,2) 4
12. Wadim Swinuchow (Stierlitamak) (1,2,W,1,0) 4
13. Pawieł Taran (Moskwa) (1,1,1,0,1) 4
14. Roman Chołodow (Łuchowicy) (D,-,W/U,1,2) 3
15. Aleksiej Kołganow (Łuchowicy) (1,1,0,0,1) 3
16. Nikita Tarasow (Stierlitamak) (0,-,-,U/-,W/U) 0
Bieg po biegu:
1. Szarow, Switek, Taran, Tarasow
2. A. Iwanow, Walejew, Łotoriew, Szajkin (W)
3. D. Chomicewicz, Cziczkow, Kołganow, Chołodow (D)
4. Karaczincew, Abroskin, Swinuchow, Makarow (D)
5. Makarow, Szarow, Szajkin
6. D. Chomicewicz, Abroskin, Taran, Łotoriew
7. Karaczincew, A. Iwanow, Cziczkow
8. Walejew, Swinuchow, Kołganow, Switek (W)
9. Szarow, Cziczkow, Łotoriew, Swinuchow (W)
10. Karaczincew, Szajkin, Taran, Kołganow
11. Walejew, Abroskin, Tarasow (U/-), Chołodow (W/U)
12. Switek, D. Chomicewicz, A. Iwanow,, Makarow (W)
13. Szarow, A. Iwanow, Abroskin, Kołganow
14. Walejew, Makarow, Cziczkow, Taran
15. D. Chomicewicz, Szajkin, Swinuchow, Tarasow (U)
16. Karaczincew, Switek, Chołodow, Łotoriew
17. Karaczincew, D. Chomicewicz, Szarow, Walejew (W)
18. A. Iwanow, Chołodow, Taran, Swinuchow
19. Makarow, Łotoriew, Kołganow, Tarasow (W/U)
20. Cziczkow, Abroskin, Szajkin, Switek (D)
3. półfinał Indywidualnych Mistrzostw Rosji
Kumiertau, 20 grudnia 2015:
1. Siergiej Karaczincew (Ufa) (3,3,3,2,3) 14
2. Aleksiej Iwanow (Stierlitamak) (3,3,2,3,2) 13
3. Jewgienij Szarow (Stierlitamak)(W,3,3,3,3) 12
4. Siergiej Makarow (Łuchowicy) (3,W,3,2,3) 11
5. Dmitrij Chomicewicz (Moskwa) (3,2,3,W/U,1) 9
6. Wiaczesław Switek (Krasnokamsk) (2,3,2,2,0) 9
7. Wadim Swinuchow (Stierlitamak) (1,2,1,3,1) 8
8. Iwan Cziczkow (Kumiertau) (2,1,2,1,2) 8
9. Aleksiej Abroskin (Sarańsk) (2,2,0,W/U,3) 7
10. Roman Chołodow (Łuchowicy) (1,1,2,1,2) 7
11. Dinar Walejew (Kamieńsk Uralski) (2,D,1,3,W/U) 6
12. Andriej Szajkin (Sarańsk) (0,2,1,W/U,2) 5
13. Dmitrij Łotoriew (Łuchowicy) (1,1,0,0,1) 3
14. Pawieł Taran (Moskwa) (1,0,1,0,1) 3
15. Aleksiej Kołganow (Łuchowicy) (0,1,0,0,0) 1
16. Nikita Tarasow (Stierlitamak) (0,0,U,1,0) 1
Klasyfikacja końcowa:
1. Siergiej Karaczincew (Ufa) - (15 + 14) 29
2. Aleksiej Iwanow (Stierlitamak) - (11 + 13) 24+3
3. Jewgienij Szarow (Stierlitamak) - (12 + 12) 24+T
4. Dmitrij Chomicewicz (Moskwa) - (13 + 9) 22
5. Siergiej Makarow (Łuchowicy) - (8 + 11) 19
======================================
6. Dinar Walejew (Kamieńsk Uralski) - (11 + 6) 17
7. Iwan Cziczkow (Kumiertau) - (9 + 8) 17
8. Wiaczesław Switek (Krasnokamsk) - (7 + 9) 16
9. Aleksiej Abroskin (Sarańsk) - (9 + 7) 16
10. Wadim Swinuchow (Stierlitamak) - (4 + 8) 12
11. Andriej Szajkin (Sarańsk) - (6 + 5) 11
12. Roman Chołodow (Łuchowicy) - (3 + 7) 10
13. Dmitrij Łotoriew (Łuchowicy) - (4 + 3) 7
14. Pawieł Taran (Moskwa) - (4 + 3) 7
15. Aleksiej Kołganow (Łuchowicy) - (3 + 1) 4
16. Nikita Tarasow (Stierlitamak) - (0 + 1) 1
P | Nazwa | M | PD | PM |
PGE Ekstraliga | ||||
1. | Betard Sparta Wrocław |
|
||
2. | Platinum Motor Lublin | |||
3. | ebut.pl Stal Gorzów | |||
4. | Tauron Włókniarz Częstochowa | |||
5 | KS Apator Toruń | |||
6. | Fogo Unia Leszno | |||
7. | ZOOleszcz GKM Grudziądz | |||
8. | Enea Falubaz Zielona Góra | |||
2. Speedway Ekstraliga |
||||
1. | Cellfast Wilki Krosno | |||
2. | Abramczyk Polonia Bydgoszcz | |||
3. | Arged Malesa Ostrów | |||
4. | ROW Rybnik | |||
5. | Texom Stal Rzeszów | |||
6. | Zdunek Wybrzeże Gdańsk | |||
7. | H.Skrzydlewska Orzeł Łodź | |||
8. | InvestHousePlus PSŻ Poznan |
|
||
Krajowa Liga Żużlowa |
||||
1 | Trans MF Landshut Devils | |||
2. | Ultrapur Start Gniezno | |||
3. | OK Bedmet Kolejarz Opole | |||
4. | Grupa Azoty Unia Tarnów | |||
5. | Optibet Lokomotiv Daugavpils | |||
6. | Enea Polonia Piła | |||
U24 Ekstraliga | ||||
1. | Orlen Cellfast Wilki Kroso | |||
2. | Enea Stal Gorzów | |||
3. | Enea Falubaz Zielona Góra | |||
4. | Duda Development Cieśiółka Auto Group Unia Leszno | |||
5. | Motor Lublin | |||
6. | GKM Grudziądz | |||
7. | TAURON U24 Włókniarz Częstochowa | |||
8. | KS Toruń | |||
9. | U24 Beckhoff Sparta Wrocław | |||
Bauhaus-Ligan | ||||
1. | Vastervik Speedway |
|
|
|
2. | Dackarna Malilla | |||
3. | Indianerna Kumla |
|
||
4. | Lejonen Gislaved |
|
||
5. | Piraterna Motala |
|
||
6. | Rospiggarna Hallstavik | |||
7. | Smederna Eskilstuna |
|
SGB Premiership
1. | Oxfrod Spires | 2 | 4 | +8 |
2. | Ipswich Witches | 1 | 2 | +12 |
3. | Leicester Lions | 1 | 2 | +5 |
4. | Sheffield Tigers | 1 | 2 | -4 |
5. | Birmingham Brummies | 1 | 1 | -4 |
6. | King's Lynn Stars | 1 | 0 | -5 |
7. | Belle Vue Aces | 1 | 0 | -12 |
1. | Bartosz Zmarzlik | 158 |
2. | Fredrik Lindgren | 150 |
3. | Martin Vaculik | 125 |
4. | Jack Holder | 123 |
5. | Leon Madsen | 111 |
6. | Robert Lambert | 108 |
7. | Daniel Bewley | 104 |
8. | Jason Doyle | 96 |
9. | Max Fricke | 83 |
10. | Patryk Dudek | 76 |
11. | Tai Woffinden | 64 |
12. | Mikkel Michelsen | 56 |
13. | Kim Nilsson | 44 |
14. | Maciej Janowski | 43 |
15. | Anders Thomsen | 36 |
1. | Mikkel Michelsen | 52 |
2. | Leon Madsen | 44 |
3. | Janusz Kołodziej | 42 |
4. | Patryk Dudek | 33 |
5. | Andrzej Lebiediew | 33 |
6. | Dominik Kubera | 30 |
7. | Kai Huckenbeck | 30 |
8. | Kacper Woryna | 27 |
9. | Antonio Lindbeack | 25 |
10. | Dimitri Berge | 24 |
11. | Adam Ellis | 22 |
12. | Andreas Lyager | 20 |
13. | Szymon Woźnia6 | 18 |
14. | Grzegorz Zengot | 16 |
15. | Vaclav Milik | 16 |
16. | Jan Kvech | 13 |
17. | Niels Kristian Iversen | 9 |
18. | Maksym Drabik | 9 |
19. | Timo Lahti | 5 |
20. | Norick Blodorn | 3 |
1. |
Bartosz Zmarzlik | 50 |
2. |
Maciej Janowski | 35+3 |
3. | Patryk Dudek | 35+2 |
4. | Jarosław Hampel | 30 |
5. | Janusz Kołodziej | 28 |
6. | Oskar Fajfer | 25 |
7. | Szymon Woźniak | 25 |
8. | Kacper Woryna | 23 |
9. | Krzysztof Buczkowski | 19 |
10. | Przemysław Pawlicki | 17 |
11. | Dominik Kubera | 15 |
12. | Wiktor Lampart | 14 |
13. | Piotr Pawlicki | 14 |
14. | Wiktor Przyjemski | 14 |
15. | Wiktor Jasińsk | 11 |
16. | Mateusz Cierniak | 10 |
17. | Jakub Miśkowiak | 6 |
18. | Marcin Nowak | 6 |
19. | Adrian Gała | 1 |
20. | Mateusz Świdńicki | 1 |
21. | Bartłomiej Kowalski | 1 |
22. | Hubert Łęgowik | 0 |
http://atlantistsl.com/ |
Sam Masters w sezonie 2023 w Polsce będzie zdobywał punkty dla GTM Startu Gniezno. Australijczyk, po raz kolejny udowodnił swoją wartość i kolejny rok z rzędu był w czołówce zawodników pod średnią biegową w 2. Lidze Żużlowej. Specjalnie dla eSpeedway.pl, zawodnik opowiedział nam o swoich początkach na żużlu oraz o kontrowersyjnej wypowiedzi Sławomira Knopa.
Więcej wywiadówW niedzielę oficjalnie zakończył się sezon żużlowy 2022 w Polsce. Tegoroczne rozgrywki były szczególne. Inwazja Rosji na Ukrainę 24 lutego spowodowała, że na polskich torach zabrakło rosyjskich zawodników, którzy zostali zawieszeni w prawach zawodnika. Taka decyzja na pewno nie zadowoliła Betard Sparty Wrocław oraz For Nature Solutions Apatora Toruń, ponieważ Rosjanie najprawdopodobniej byliby liderami swoich drużyn.
Więcej felietonówAbsolutna gratka dla fanów żużla! Dostępny jest już „Niezbędnik Żużlowy" - 196 stron o wszystkich rozgrywkach na rok 2023. Składy, terminarze, tabele, wywiady, felietony oraz przewodniki, a nawet więcej! Wszystko, czego potrzebuje kibic żużla na nowy sezon.
Więcej artykułów