#MistrzJestJeden
Współpraca

Aktualności

2017-07-14 19:38:54  Stanisław Wrona  źródło: speedway-press.ru

W czwartek we Władywostoku, miejscowy Wostok uległ Mega-Ładzie Togliatti w stosunku 37:54. Gościom w odniesieniu sukcesu w największej mierze pomógł Rienat Gafurow (15+2). W ekipie gospodarzy najskuteczniej jeździł Siergiej Łogaczow, gromadząc 10 oczek z dwoma bonusami.

Więcej
 2017-06-23 10:21:31  Stanisław Wrona  źródło: speedway-press.ru

Spotkanie, które miało być ciekawym pojedynkiem w lidze rosyjskiej, zakończyło się jednostronnym widowiskiem. Turbina Bałakowo uległa 32:60 na własnym torze Mega-Ładzie Togliatti, którą do zwycięstwa poprowadził Andriej Kudriaszow (16). Honoru gospodarzy najskuteczniej bronił Władimir Borodulin (12).

Więcej
 2017-06-08 21:02:24  Stanisław Wrona  źródło: speedway-press.ru

W kolejnym meczu Drużynowych Mistrzostw Rosji zespół Mega-Łady Togliatti rozgromił na własnym stadionie Turbinę Bałakowo w stosunku 62:27. Ojcem tego sukcesu był w głównej mierze Rienat Gafurow, autor 18 punktów w 6 biegach. Dla gości po 8 oczek zdobyli Władimir Borodulin i Wiktor Kułakow.

Więcej
 2017-06-07 18:26:30  Stanisław Wrona  źródło: speedway-press.ru

We wtorek w Bałakowie rozegrana została 1. runda Pucharu Rosji Par. Triumfował w niej zespół gospodarzy w składzie Ilja Czałow, Władimir Borodulin i Wiktor Kułakow, gromadząc 28 punktów. Podium uzupełnili zawodnicy Mega-Łady Togliatti (20) oraz druga drużyna z Bałakowa (19).

Więcej
 2017-06-07 18:26:26  Stanisław Wrona  źródło: speedway-press.ru

W Oktiabrskim odbył się półfinał Indywidualnych Mistrzostw Rosji Juniorów. Triumfował w nim bezbłędny Roman Łachbaum (zakontraktowany m.in. w KSM-ie Krosno). Na podium prócz niego stanęli jeszcze Gleb Czugunow (14) i Kiriłł Chwan (13). Do finału awans uzyskała czołowa szóstka oraz dwóch rezerwowych.

Więcej
 2017-05-27 02:21:13  Stanisław Wrona  źródło: speedway-press.ru

Również w piątkowym meczu ligi rosyjskiej zanotowano spore zwycięstwo gospodarzy. Turbina Bałakowo pokonała STK Oktiabrskij w rozmiarze 65:22, a najskuteczniejszy był Władimir Borodulin (14+1). Dla gości, w których składzie było tylko 5 zawodników, po 8 punktów zdobyli Marat Gatijatow i Arsłan Fajzulin.

Więcej
 2017-05-26 18:54:43  Stanisław Wrona  źródło: speedway-press.ru

Pogromem ubiegłorocznych Drużynowych Mistrzów Rosji zakończył się inauguracyjny mecz sezonu 2017 w tych rozgrywkach. Mega-Łada Togliatti pokonała Wostok Władywostok w stosunku 63:27, a najlepszy w jej szeregach był Rienat Gafurow (15+1). Dla gości, 7 punktów z bonusem wywalczył Mark Karion.

Więcej
 2017-05-26 17:37:16  Stanisław Wrona  źródło: speedway-press.ru

W Oktriabskim rozegrano 1. rundę Drużynowych Mistrzostw Rosji Juniorów. W zawodach tych najlepsi okazali się młodzieżowcy Wostoka Władywostok, którzy zgromadzili na koncie 43 punkty. Drugie miejsce zajęła Mega-Łada Togliatti (37), a na trzecim uplasowali się zawodnicy Turbiny Bałakowo (31).

Więcej
 2017-02-22 19:17:13  Stanisław Wrona  źródło: speedway-press.ru

We wtorek zaprezentowaliśmy Państwu terminarz imprez, które zostaną rozegrane w Rosji w sezonie 2017. Komisja Torowa przy Motocyklowej Federacji Rosyjskiej zatwierdziła również składy poszczególnych drużyn w tym kraju, włączając w to 4 ekipy, startujące w Drużynowych Mistrzostwach.

Więcej
 2017-02-21 20:02:48  Stanisław Wrona  źródło: speedway-press.ru

W ostatnim czasie Komisja Wyścigów Torowych przy Motocyklowej Federacji Rosyjskiej zatwierdziła kalendarz Drużynowych Mistrzostw Rosji na sezon 2017. Tym razem w rozgrywkach wystartują 4 ekipy, a po sezonie zasadniczym rozegrane zostaną półfinały oraz mecze finałowe.

Więcej
 2016-11-15 11:35:40  Stanisław Wrona  źródło: speedwaylive.eu

Przed tygodniem poznaliśmy kalendarze SGP oraz DPŚ na sezon 2017. We wtorek natomiast przedstawiony został kompletny terminarz FIM na przyszły rok. W Rybniku zorganizowany zostanie finał Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów, SGP Challenge odbędzie sie natomiast w rosyjskim Togliatti.

Więcej
 2016-10-12 18:45:07  Stanisław Wrona  źródło: oktyabrsky-speedway.ru

Zwycięstwem Grigorija Łaguty zakończył się czwartkowy finał Indywidualnych Mistrzostw Rosji, który odbył się na torze we Władywostoku. Popularny Grisza był klasą sam dla siebie, nie gubiąc ani jednego punktu. Za nim na podium uplasowali się jeszcze Andriej Kudriaszow (14) i Rienat Gafurow (11).

Więcej
 2016-09-23 06:01:29  Stanisław Wrona  źródło: speedway-press.ru

W ostatnim w tym sezonie meczu ligi rosyjskiej Mega-Łada Togliatti pokonała Turbinę Bałakowo w stosunku 50:38. Najskuteczniejszym z gospodarzy był Rienat Gafurow (15+1), najlepiej wśród gości prezentował się Ilja Czałow (11+1). W rozegranym Memoriale Stiepanowa triumfował natomiast Andriej Kudriaszow.

Więcej
 2016-09-18 16:12:55  Stanisław Wrona  źródło: speedway-press.ru

W sobotę w Otiabrskim rozegrano finał Indywidualnych Mistrzostw Rosji do lat 19. W zawodach zwyciężył Gleb Czugunow (Togliatti), który zgubił tylko jedno oczko. Na drugim stopniu podium stanął Roman Łachbaum (Togliatti), który wygrał bieg dodatkowy z zawodnikiem gospodarzy, Arsłanem Fajzulinem.

Więcej
 2016-09-18 15:52:31  Stanisław Wrona  źródło: speedway-press.ru

W Bałakowie odbyła się ostatnia runda tegorocznego Pucharu Rosji Par. W turnieju tym najlepsi okazali się gospodarze, którzy o zaledwie jedno oczko wyprzedzili ekipę Mega Łady Togliatti. W całych rozgrywkach drużyny te zamieniły się miejscami, a trzecią pozycję, po biegu dodatkowym, zajął Wostok Władywostok.

Pacek: Początek sezonu pokaże czy jestem gotowy na ligę

Mateusz Pacek jest wychowankiem Śląska Świętochłowice. 19-latek ma ambitne plany w związku z nadchodzącym sezonem. W roku 2017 występował głównie w rozgrywkach juniorskich, tym razem jednak zawodnik zamierza celować w udział w meczach ligowych. Z popularnym „Osą” porozmawialiśmy również o innych tematach. Zapraszamy do lektury!

Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Mistrzostwa? Ale jakie?!

W bieżącym tygodniu czekają Nas finałowe rundy nowo powstałego Speedway of Nations, które zostaną rozegrane we Wrocławiu. Dyrektor BSI, Torben Olsen na łamach mediów przyznał, że rangą zawodów będzie tytuł Mistrza Świata w nowym formacie. Zagadnienie wydaje się być ciekawe, bowiem działacz nie doprecyzował jaki tytuł mistrzowski kryje się pod tym pojęciem.

Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Śladami historii. Parowy czempionat (cz. II)

Zapraszamy Państwa na drugą część dotyczącą historii międzynarodowych finałów z udziałem najlepszych par świata. W drugiej części opiszemy historię składającą się na lata, kiedy w formacie parowym rozgrywano Drużynowe Mistrzostwa Świata (1994-1998) oraz po krótce opiszemy historię Speedway Best Pairs Cup z udziałem najlepszych reprezentacji świata (2013-2015). W pierwszej z kolei odnieśliśmy się do legendarnych Mistrzostw Świata Par. Zapraszamy do lektury!!!