O. Fajfer1
Mi. Szczepaniak0
1:5
1:5
W Gdańsku piękna, słoneczna pogoda. W związku z tym mecz niezagrożony. Na próbę toru ze strony gospodarzy wyjechali Oskar Fajfer oraz Mikkel Bech. Ze strony gości na torze Jurica Pavlic i Kim Nilsson. W inauguracyjnym wyścigu dobry start z pierwszego pola Marcina Nowaka, dołącza do niego po ataku przy krawężniku Jurica Pavlic. Pewne, podwójne zwycięstwo biegowe gości.
2:10
W biegu młodzieżowców start wygrywa Kossakowski lecz na przeciwległej prostej objeżdżają go po zewnętrznej juniorzy z Gniezna. Gdańszczanie ponownie bez szans w starciu z dobrze przełożonymi gośćmi.
7:11
Świetny start z drugiego pola Mirosława Jabłońskiego, atakiem na przeciwległej prostej wyprzedza go Thomsen. Pod koniec pierwszego okrążenia atakiem przy krawężniku skutecznym atakiem lidera gości wyprzedza również Mikkel Bech. Bez szans goście. Podwójne zwycięstwo gospodarzy.
9:15
Upadek w pierwszym łuku, leży Mikkel Michelsen. Bieg przerwany. Bieg zostanie powtórzony w pełnej obsadzie. W powtórce zabraknie Michelsena, gdyż jest niezdolny do jazdy. Dobry start Kossakowskiego lecz wyprzedza go atakiem po zewnętrznej Adrian Gała. 4:2 dla Gości. Po upadku Mikkel Michelsen zgłasza olbrzymie problemy z barkiem, jego dalsze starty w tych zawodach są niemal wykluczone.
14:16
W pierwszym łuku na prowadzeniu gospodarze, ładna walka o drugą lokatę pomiędzy Bechem, a Marcinem Nowakiem. Ostatecznie zawodnik z Gdańska zdobywa 2 punkty. Podwójne zwycięstwo Wybrzeża.
16:20
Rezerwa zwykła w zespole gospodarzy, za niezdolnego do jazdy Michelsena pojedzie junior, Dominik Kossakowski. Start wygrywa bardziej doświadczona para gości, pięknym atakiem po zewnętrznej Jabłońskiego objeżdża 16-letni Karol Żupiński. Brawa na trybunach dla juniora gospodarzy za piękną, skuteczną jazdę.
21:21
Dobry start Szczepaniaka, który wywozi na zewnętrzną Adriana Gałę, wykorzystuje to Oskar Fajfer i gospodarze wychodzą na prowadzenie. Para gospodarzy dowozi podwójne zwycięstwo do mety. Na tablicy wyników po raz pierwszy dziś remis 21:21.
24:24
Karol Żupiński w miejsce Mikkela Michelsena. Dobry start pary gości, ale junior gospodarzy, Karol Żupiński wyprzedza Jurice Pavlica, na drugim okrążeniu radzi sobie również z Marcinem Nowakiem. Piękny wyścig i wielkie brawa dla 16-latka z Gdańska. Bieg remisowy.
9
K. Nilsson3
O. Fajfer2
Mi. Szczepaniak1*
3:3
27:27
Start wygrywają goście, na przeciwległej prostej Jabłońskiego objeżdżają zarówno Szczepaniak jak i Fajfer. Daleko z przodu Kim Nilsson. Bieg remisowy.
30:30
Nierówny start, bieg przerwany. W powtórce dobry start pary gości, na tor upada Anders Thomsen, bieg ponownie przerwany. Za spowodowanie upadku Duńczyka z kolejnej powtórki zostaje wykluczony Bogdanowicz. W kolejnej powtórce świetny start Adriana Gały, zawodnik gości jedzie najszybszą ścieżką na gdańskim torze i nie daje sobie odebrać trzech oczek. Bieg remisowy.
33:33
Karol Żupiński w miejsce Mikkela Michelsena. Nierówny start, bieg przerwany. W powtórce dobry start z pierwszego pola Oskara Fajfera, który odnosi pewne zwycięstwo biegowe. Tym razem 16-latek, Karol Żupiński bez szans z bardziej doświadczonymi rywalami z Gniezna.
12
M. Bech3
N. Krakowiak2
M. Nowak1*
3:3
36:36
Nierówny start, bieg przerwany. Bardzo równy start całej czwórki zawodników, ostatecznie z tej batalii zwycięsko wyjeżdża Mikkel Bech, który wygrywa wyścig, za jego plecami goście i mamy kolejny biegowy remis.
13
A. Gała3
A. Thomsen2
K. Nilsson1
2:4
38:40
Doskonały start z czwartego pola Adriana Gały, który zamyka rywali już w pierwszym łuku. Bieg bez historii. Przed biegami nominowanymi prowadzenie gości 40:38. Zapowiada się arcyciekawa końcówka zawodów.
14
M. Bech3
M. Nowak2
J. Pavlic1*
3:3
41:43
Na starcie szybsi gospodarze, Michał Szczepaniak popełnia jednak serię błędów i wyprzedzają go zarówno Pavlic jak i Marcin Nowak. Bieg remisowy.