eSpeedway.pl
 
  Zobacz pozostałe mecze | Odwiedź eSpeedway.pl | Zobacz zdjęcia
 
Strona odświeża się automatycznie co 120 sekund
Grand Prix Szwecji w Hallstavik
Po 23. biegu | Ostatnia aktualizacja: 07.07.2018, 21:20
Relacje prowadzi: Wojciech Kulak
 
 
Nr Zawodnik 1 2 3 4 5 6 7 Suma
4M. Janowski033333318
1T. Woffinden332233016
12F. Lindgren312322215
13E. Sajfutdinow32233114
8B. Zmarzlik323112113
2G. Hancock10323110
5J. Doyle2113209
6A. Łaguta03320W8
3Ch. Holder211217
7A. Jonsson121127
11M. Zagar231017
14P. Dudek222006
10N. Pedersen110103
15C. Cook000123
9Prz. Pawlicki000011
16M. Vaculik100001
17O. Berntzon-
18L. Sundstroem-
 
 

Bieg po biegu:

1
T. Woffinden3
Ch. Holder2
G. Hancock1
M. Janowski0
Bardzo szybki Greg Hancock lekko zaspał na starcie, ale zdołał poradzić sobie z Maciejem Janowskim na dystansie.
2
B. Zmarzlik3
J. Doyle2
A. Jonsson1
A. Łaguta0
Atomowy start Bartosza Zmarzlika, który sięgnął po pewne i bezproblemowe zwycięstwo.
3
F. Lindgren3
M. Zagar2
N. Pedersen1
Prz. Pawlicki0
Wydawało się, że Przemysław Pawlicki sięgnie po biegowy triumf, ale nic bardziej mylnego. Najpierw na trzecim okrążeniu z Polakiem poradził sobie Fredrik Lindgren, a chwilę później Matej Zagar. Na domiar złego popularny "Shamek" popełnił błąd na ostatnim wirażu i również wyprzedził go Nicki Pedersen.
4
E. Sajfutdinow3
P. Dudek2
M. Vaculik1
C. Cook0
Duże odległości między zawodnikami.
5
T. Woffinden3
E. Sajfutdinow2
J. Doyle1
Prz. Pawlicki0
Stawka mocno rozciągnięta. Tai Woffinden był poza zasięgiem rywali.
6
A. Łaguta3
P. Dudek2
N. Pedersen1
G. Hancock0
Greg Hancock cały czas naciskał na Nickiego Pedersena, ale Duńczyk nie popełnił błędu i utrzymał trzecią pozycję.
7
M. Zagar3
A. Jonsson2
Ch. Holder1
C. Cook0
Matej Zagar wygrał walkę o trzy "oczka" z Andreasem Jonssonem, która trwała cztery okrążenia.
8
M. Janowski3
B. Zmarzlik2
F. Lindgren1
M. Vaculik0
Bartosz Zmarzlik i Fredrik Lindgren kilkakrotnie tasowali się na trasie. Ostatecznie dwa punkty powędrowały na konto Polaka.
9
A. Łaguta3
T. Woffinden2
M. Zagar1
M. Vaculik0
Martin Vaculik popisał się dobrym refleksem, lecz bardzo szybko spadł z punktowanej pozycji na ostatnie miejsce.
10
G. Hancock3
F. Lindgren2
J. Doyle1
C. Cook0
Start ustalił kolejność na mecie.
11
B. Zmarzlik3
P. Dudek2
Ch. Holder1
Prz. Pawlicki0
Bieg przerwany z powodu nierównego startu. Przemysław Pawlicki i Bartosz Zmarzlik ukarani ostrzeżeniem.

Patryk Dudek zbliżył się na niebezpieczną odległość do Bartosza Zmarzlika na czwartym kółku, lecz zabrakło mu dystansu na jakikolwiek atak.
12
M. Janowski3
E. Sajfutdinow2
A. Jonsson1
N. Pedersen0
Maciej Janowski poza zasięgiem rywali.
13
F. Lindgren3
T. Woffinden2
A. Jonsson1
P. Dudek0
W pierwszym etapie wyścigu Tai Woffinden toczył pojedynek z Patrykiem Dudkiem. Obaj żużlowcy zajęli się sobą i fakt ten wykorzystał Fredrik Lindgren, który prześcignął Polaka i Brytyjczyka.
14
E. Sajfutdinow3
G. Hancock2
B. Zmarzlik1
M. Zagar0
Bartosz Zmarzlik na trzecim okrążeniu przedarł się przed Mateja Zagara.
15
J. Doyle3
Ch. Holder2
N. Pedersen1
M. Vaculik0
Martin Vaculik wygrał start, ale jeszcze na pierwszym okrążeniu wyprzedzili go wszyscy rywale.
16
M. Janowski3
A. Łaguta2
C. Cook1
Prz. Pawlicki0
Artiom Łaguta po lekko przespanym starcie przedarł się z czwartego na drugie miejsce.
17
T. Woffinden3
C. Cook2
B. Zmarzlik1
N. Pedersen0
Tai Woffinden po długiej pogoni wyprzedził Craiga Cooka na trzecim okrążeniu.
18
G. Hancock3
A. Jonsson2
Prz. Pawlicki1
M. Vaculik0
Bieg bez historii.
19
E. Sajfutdinow3
F. Lindgren2
Ch. Holder1
A. Łaguta0
Po raz kolejny duże odległości między żużlowcami.
20
M. Janowski3
J. Doyle2
M. Zagar1
P. Dudek0
Kapitalny wyścig w wykonaniu Macieja Janowskiego. Popularny "Magic" najpierw musiał stoczyć zażartą walkę z Matejem Zagarem o drugą pozycję, a następnie napędził się po zewnętrznej i na końcowych metrach uporał się z prowadzącym od startu Jasonem Doylem.
21
T. Woffinden3
F. Lindgren2
G. Hancock1
J. Doyle0
Tai Woffinden zdominował rywali, prowadząc przez cały dystans. Na trasie Fredrik Lindgren uporał się z Gregiem Hancockiem.
22
M. Janowski3
B. Zmarzlik2
E. Sajfutdinow1
A. Łaguta (W)0
Emil Sajfutdinow upadł na tor po kontakcie z Artiomem Łagutą, który został wykluczony z powtórki.

Bartosz Zmarzlik konsekwentnie napędzał się z okrążenia na okrążenie i prześcignął Emila Sajfutdinowa na ostatnich metrach.
23
M. Janowski3
F. Lindgren2
B. Zmarzlik1
T. Woffinden0
Maciej Janowski triumfuje w Hallstavik!