eSpeedway.pl
 
  Zobacz pozostałe mecze | Odwiedź eSpeedway.pl | Zobacz zdjęcia
 
Strona odświeża się automatycznie co 120 sekund
Grand Prix Niemiec w Teterow
Po 23. biegu | Ostatnia aktualizacja: 22.09.2018, 22:15
Relacje prowadzi: Dawid Jakóbczyk
 
 
Nr Zawodnik 1 2 3 4 5 6 7 Suma
4J. Doyle330233216
5T. Woffinden222322316
12B. Zmarzlik323222115
8M. Zagar31223112
10N. K. Iversen13322112
13G. Hancock231303012
7F. Lindgren1321209
14M. Janowski3113109
6E. Sajfutdinow022138
9N. PedersenD13318
11Ch. Holder213107
3A. ŁagutaD20114
2Prz. Pawlicki201003
18K. Woelbert00033
1K. Huckenbeck101002
17M. Smolinski00011
15M. VaculikW-
16C. CookW-
 
 

Bieg po biegu:

1
J. Doyle3
Prz. Pawlicki2
K. Huckenbeck1
A. Łaguta (D)0
Zakończyła się prezentacja. Czekamy na start pierwszego wyścigu.

Doyle świetnie na starcie założył całą stawkę. Na pierwszym łuku delikatnie wyrzuciło Artioma Łagutę i Rosjanin nie dał rady zbliżyć się do reszty stawki.
2
M. Zagar3
T. Woffinden2
F. Lindgren1
E. Sajfutdinow0
Kolejny zawodnik świetnie startuje z czwartego toru i odjeżdża stawce. Na drugim łuku Woffindena próbował po zewnętrznej wyprzedzić Lindgren, ale nie dał rady się wystarczająco napędzić, aby przeprowadzić skuteczny atak.
3
B. Zmarzlik3
Ch. Holder2
N. K. Iversen1
N. Pedersen (D)0
W Tetetow bez zmian. Tym razem reprezentant Polski Bartosz Zmarzlik wystrzelił ze startu i z ogromną przewagą wygrał wyścig. Holder i Iversen na pierwszym okrążeniu popełniali małe błędy, ale to Australijczyk wyszedł lepiej i przyjechał drugi.
4
M. Janowski3
G. Hancock2
M. Vaculik (W)0
C. Cook (W)0
Bieg przerwany. Craig Cook wjechał na pierwszym łuku trzeciego okrążenia w tylne koło Macieja Janowskiego. Obaj zawodnicy leżą na torze.

Wykluczony z powtórki wyścigu jest Craig Cook. Maciej Janowski wstał o własnych siłach i wrócił do parkingu. Brytyjczyk również się podniósł, ale wrócił do parkingu w karetce.

Bieg przerwany. Na drugim łuku pierwszego okrążenia upada po uślizgu jadący na trzecim miejscu Martin Vaculik.

Z powodu złego stanu toru trwają na nim prace.

Martin Vaculik po upadku w ostatnim wyścigu został wykluczony, ale z powodu lekkiego bólu ręki wycofał się z zawodów.

Zawodnicy nareszcie wyjechali do powtórki biegu. Maciej Janowski wyszedł najszybciej ze startu i pewnie kontrolował sytuacje do mety.
5
G. Hancock3
T. Woffinden2
N. Pedersen1
K. Huckenbeck0
Świetny wyścig. Najlepiej z czwartego pola wyszedł Pedersen, ale atakował go z każdej strony Hancock i w końcu skutecznie zaatakował. Po tym jak Duńczyk spadł na drugie miejsce bardzo szybko zbliżył się do niego Woffinden i na drugim łuku trzeciego okrążenia zaatakował po wewnętrznej trzykrotnego mistrza świata.
6
N. K. Iversen3
E. Sajfutdinow2
M. Janowski1
Prz. Pawlicki0
Tym razem Iversen najlepiej przejechał pierwszy łuk i pomknął do mety. Janowski był na drugiej pozycji, ale nie dał rady jej utrzymać przed szarżującym skutecznie Sajfutdinowie.
7
F. Lindgren3
A. Łaguta2
Ch. Holder1
M. Vaculik | zm. M. Smolinski0
Zmiana: Smoliński za Vaculika

Lindgren wygrał start i nie oddał prowadzenia do mety. Na drugiej pozycji był przez chwilę Holder, ale nie jechał płynnie i stracił ją na rzecz Łaguty.
8
J. Doyle3
B. Zmarzlik2
M. Zagar1
C. Cook | zm. K. Woelbert0
Zmiana: Woelbert za Cooka

Zmarzlik próbował na pierwszym wejść pod Doyle'a, ale nie dał rady i stawka zawodników ułożyła się po wyjściu z pierwszego łuku.
9
Ch. Holder3
E. Sajfutdinow2
K. Huckenbeck1
C. Cook | zm. M. Smolinski0
Zmiana: Smoliński za Cooka

Holder dobrze wyskoczył ze startu i zdecydowanie wygrał wyścig. Pomiędzy Huckenbeckiem a Smolińskim przez chwilę trwała walka o 3 miejsce.
10
B. Zmarzlik3
T. Woffinden2
Prz. Pawlicki1
M. Vaculik | zm. K. Woelbert0
Zmiana: Woelbert za Vaculika

Walka dwóch liderów Grand Prix na korzyść Bartosza Zmarzlika. Reprezentant Polski dobrze wyszedł ze startu i skutecznie bronił się przed szybkim Woffindenem.
11
N. Pedersen3
M. Zagar2
M. Janowski1
A. Łaguta0
Pedersen dobrze wystartował i dosyć szybko usadowił się na pierwszym miejscu. Maciej Janowski na pierwszym okrążeniu był przez chwilę drugi, ale na drugim łuku to Matej Zagar pojechał szybko po zewnętrznej i wyprzedził Polaka.
12
N. K. Iversen3
F. Lindgren2
G. Hancock1
J. Doyle0
Małe zamieszanie na pierwszym łuku najlepiej wykorzystał Iversen. Lindgren był bardzo szybki, uporał się z Hancockiem i ruszył w pogoń za Iversenem, ale Duńczyk skutecznie odpierał jego ataki. Na wyjściu z pierwszego łuku drugiego okrążenia na tor upadł Doyle, ale szybko się podniósł i dojechał do mety.
13
M. Janowski3
B. Zmarzlik2
F. Lindgren1
K. Huckenbeck0
Niesamowita walka za plecami Janowskiego. Gdy wydawało się, że już Lindgren odjedzie to Zmarzlik zaatakował po wewnętrznej i na kolejnym łuku już Szwed nie dał rady skontrować.
14
G. Hancock3
M. Zagar2
Ch. Holder1
Prz. Pawlicki0
Hancock powalczył na wyjściu z pierwszym okrążeniu z Holderem i po wyprzedzeniu Australijczyka odjechał rywalom. Zagar napędzał się i w końcu na ostatnim okrążeniu na tyle zbliżył się do Holdera, że na ostatnim łuku przeprowadził skuteczny atak i na kresce wskoczył przed kangura.
15
T. Woffinden3
N. K. Iversen2
A. Łaguta1
C. Cook | zm. M. Smolinski0
Zmiana: Smoliński za Cooka

Bardzo dobry wyścig. Woffinden był bardzo szybki i po wyjściu z pierwszego łuku drugim cały czas atakował Iversena. W końcu po udanym ataku odjechał reszcie stawki. Po utracie pozycji Iversen musiał bronić się chwilowo przed Łagutą, który znów musiał uważać na napędzającego się po zewnętrznej Smolińskiego.
16
N. Pedersen3
J. Doyle2
E. Sajfutdinow1
M. Vaculik | zm. K. Woelbert0
Zmiana: Woelbert za Vaculika

Bieg przerwany. Na pierwszym łuku upada Jason Doyle. Powtórka biegu w pełnej obsadzie.

Dodatkowo za utrudnianie startu ostrzeżenie otrzymuje Jason Doyle.

Ciekawie na pierwszym łuku. Najlepiej z niego wyszedł Pedersen i nie oddał prowadzenia do mety. Na drugim miejscu wyszedł Sajfutdinow, ale od razu na drugim łuku wyprzedził go Doyle po zewnętrznej.
17
M. Zagar3
N. K. Iversen2
M. Vaculik | zm. M. Smolinski1
K. Huckenbeck0
Zmiana: Smoliński za Vaculika

Na pierwszym okrążeniu szybko z Iversenem uporał się Zagar i Duńczyk nie dał rady odbić pierwszej pozycji. Przez chwilę przed Iversena wjechał Smoliński, ale wyjechał szeroko i szybko wrócił na trzecie miejsce.
18
C. Cook | zm. K. Woelbert3
F. Lindgren2
N. Pedersen1
Prz. Pawlicki0
Zmiana: Woelbert za Cooka

Bieg przerwany. Nierówny start. Ostrzeżenie dla Lindgrena i Pedersena. Jeszcze jedno ostrzeżenie, tym razem dla Pawlickiego.

Niespodziewanie świetnie spod taśmy i przejechał pierwszy łuk szeroko Woelbert. Reprezentant gospodarzy skutecznie bronił się przed atakami Lindgrena i dojechał do mety pierwszy.
19
E. Sajfutdinow3
B. Zmarzlik2
A. Łaguta1
G. Hancock0
Sajfutdinow objechał wszystkich po szerokiej na pierwszym łuku. Zmarzlik walczył i starał się zbliżyć do Rosjanina, ale bezskutecznie.
20
J. Doyle3
T. Woffinden2
M. Janowski1
Ch. Holder0
Kolejny raz zawodnik z czwartego pola jedzie szeroko na pierwszym łuku i wygrywa wyścig. Tym razem był to Doyle, którego atakował Woffinden, ale jeszcze aktualny mistrz świata nie dał się wyprzedzić Brytyjczykowi.
21
G. Hancock3
B. Zmarzlik2
N. K. Iversen1
M. Janowski0
Iversen i Hancock wyszli na dwie pierwsze pozycje. Bardzo szybki był jednak Zmarzlik i to Polak dał radę skutecznie zaatakować na drugim okrążeniu Ivsersena. Hancock i Zmarzlik meldują się w finale.
22
J. Doyle3
T. Woffinden2
M. Zagar1
F. Lindgren0
Najlepiej pierwszy łuk rozegrał Doyle i nie dał sobie wyrwać zwycięstwa do mety. Woffinden już na drugim łuku uporał się z Zagarem, odskoczył i także awansuje do finału. Lindgren atakował zaciekle Zagara do końca, ale ostatecznie to Słoweniec przywiózł jeden punkt.
23
T. Woffinden3
J. Doyle2
B. Zmarzlik1
G. Hancock0
Tai Woffinden wygrywa Grand Prix Niemiec i dokłada do przewagi w klasyfikacji 1 punkt nad Bartoszem Zmarzlikiem. Woffinden bardzo dobrze rozegrał pierwszy łuk i szybko wysforował się na prowadzenie. Zmarzlik został na starcie i szybkości wystarczyło na wyprzedzenie Hancocka.