J. Thorssell1
G. Zengota0
1:5
1:5
Piękna pogoda w Zielonej Górze, zawody niezagrożone. Na próbie toru z drużyny gospodarzy wyjechali Michael Jepsen Jensen i Jacob Thorssell. Gości reprezentują Kacper Woryna i Jye Etheridge. Za kontuzjowanego Patryka Dudka będzie stosowane zastępstwo zawodnika. Za chwilę pierwszy start do meczu. W inauguracyjnym wyścigu nierówny start, bieg przerwany. W powtórce najszybszy na starcie Batchelor, dołącza do niego, popisując się sprytnym atakiem Andriej Karpow. Pewne podwójne zwycięstwo gości. Niespodzianka już w pierwszym wyścigu.
4:8
Fatalny karambol na wyjściu z pierwszego łuku, bieg przerwany. Lars Skupień jako winowajca przerwania wyścigu zostaje wykluczony z powtórki. Na torze karetka. Na szczęście cała czwórka schodzi do parku maszyn o własnych siłach. W powtórce świetny start z czwartego pola Roberta Chmiela, który zamyka rywali z Zielonej Góry już w pierwszym łuku. Pewne zwycięstwo juniora gości.
8:10
Start wygrywają gospodarze, ładnym atakiem przy krawężniku Szczepaniak wyprzedza Protasiewicza. Bardzo ładna walka całej czwórki. Ostatecznie 4:2 wygrywają gospodarze.
10:14
Jacob Thorssell w miejsce nieobecnego dziś Patryka Dudka. Start wygrywa Niedźwiedź, na przeciwległej prostej wyprzedza go jednak atakiem przy bandzie Robert Chmiel. Kacper Woryna atakiem przy krawężniku wyprzedza na trzecim okrążeniu Sebastiana Niedźwiedzia. 4:2 dla Gości. Sebastian Niedźwiedź został odwieziony do szpitala, już nie pojedzie w dzisiejszych zawodach.
5
P. Protasiewicz2*
T. Batchelor1
A. Karpow0
5:1
15:15
Start wygrywa Jepsen Jensen, ładna walka o dwa punkty pomiędzy Protasiewiczem, a Batchelorem. Ostatecznie na drugim miejscu bieg kończy kapitan drużyny gospodarzy. Na tablicy wyników mamy remis 15:15!
16:20
Grzegorz Zengota w miejsce Patryka Dudka. Od startu do mety pewne prowadzenie drużyny gości. Pewne podwójne zwycięstwo ROWU Rybnik.
7
J. Thorssell3
G. Zengota2*
K. Woryna1
5:1
21:21
Start wygrywają gospodarze. Kacper Woryna próbuje do samej linii mety rozdzielić parę gospodarzy, lecz bez powodzenia. Po siedmiu gonitwach mamy remis 21:21! Zapowiada się bardzo ciekawa, druga połowa zawodów.
24:24
Zmiany w zespole gospodarzy, za nieobecnego Patryka Dudka pojedzie Protasiewicz, w miejsce kontuzjowanego Niedźwiedzia pojedzie Damian Pawliczak. Start wygrywa Protasiewicz, ładną walkę nawiązuje z kapitanem gospodarzy Andriej Karpow. Ukrainiec przez chwilę był nawet na prowadzeniu, lecz doświadczony lider Falubazu wygrywa, bieg remisowy.
9
G. Zengota2
J. Thorssell1*
Mt. Szczepaniak0
3:3
27:27
Start wygrywają goście, Mateusz Szczepaniak na drugim łuku popełnia jednak fatalny błąd i wyprzedzają go zarówno Zengota jak i Thorssell. Bieg remisowy.
31:29
Start wygrywa z drugiego pola Protasiewicz. Ładna walka za jego plecami o drugą lokatę pomiędzy Woryną, a Jepsenem Jensenem. Ostatecznie zawodnik gości górą. 4:2 dla gospodarzy.
36:30
Jepsen Jensen w miejsce Patryka Dudka. Start wygrywają i pewnie wygrywają w tym wyścigu podwójnie. Goście nie nawiązali walki z drużyną z Zielonej Góry. Przewaga Falubazu wzrasta do 6 oczek.
12
T. Batchelor2
L. Skupień | zm. R. Chmiel1*
M. Tonder0
3:3
39:33
Start wygrywa junior gości, Robert Chmiel. Dołącza do niego Batchelor. Na czwartym okrążeniu Piotr Protasiewicz najpierw wyprzedza Chmiela, następnie Australijczyka. Piękny wyścig kapitana drużyny Falubazu. Bieg remisowy.
13
Mt. Szczepaniak1
K. Woryna0
5:1
44:34
Świetny start z pierwszego pola Jepsena Jensena, dołącza do niego Zengota. O dwa oczka do mety walczył Szczepaniak, lecz bez rezultatu. Przed biegami nominowanymi przewaga gospodarzy wzrasta do 10 oczek.
14
K. Woryna3
G. Zengota2
J. Thorssell0
2:4
46:38
Start wygrywa Lebiediew, który wywozi pod bandę Thorssella. Wykorzystuje to Woryna. Zengota na drugim okrążeniu wyprzedza atakiem przy krawężniku Lebiediewa. 4:2 dla Gości.
15
5:1
51:39
Start wygrywa Jepsen Jensen. Niesamowitym atakiem Protasiewicz wjeżdża pomiędzy dwójkę gości i ich wyprzedza. Falubaz wygrywa 5:1. Ostatecznie Falubaz Zielona Góra pokonuje ROW Rybnik w stosunku 51:39 w pierwszym meczu barażowym o utrzymanie w PGE Ekstralidze!