eSpeedway.pl
 
  Zobacz pozostałe mecze | Odwiedź eSpeedway.pl | Zobacz zdjęcia
 
Strona odświeża się automatycznie co 120 sekund
Grand Prix Polski w Toruniu
Po 23. biegu | Ostatnia aktualizacja: 01.10.2021, 21:40
Relacje prowadzi: Kamil Szyszkowski - www.eSpeedway.pl
 
 
Nr Zawodnik 1 2 3 4 5 6 7 Suma
5A. Laguta313233318
10T. Woffinden333303116
3M. Janowski123032213
8L. Madsen122332013
12B. Zmarzlik23231112
6M. Fricke22322011
15E. Sayfutdinov33131011
1R. Lambert32T1219
7O. Berntzon012036
13P. Przedpełski031206
14K. Kasprzak210216
16A. Thomsen1W2126
11J. Doyle0W1124
9F. Lindgren101W13
2M. Zagar200D02
4M. Vaculik011
17K. Lewandowski000
18K. Żupiński0W0
 

Bieg po biegu:

1
R. Lambert3
M. Zagar2
M. Janowski1
M. Vaculik0
Czas na decydujące rozstrzygnięcia w walce o złoty medal Indywidualnych Mistrzostw Świata! W walce o tytuł pozostali Bartosz Zmarzlik oraz Artem Laguta. Przed rozpoczęciem zawodów zapraszamy do przeczytania zapowiedzi weekendowych turniejów Grand Prix, która dostępna jest TUTAJ.

Liderem klasyfikacji generalnej jest Rosjanin Artem Laguta z 158 punktami. Tuż za nim jest reprezentant Polski i obrońca tytułu - Bartosz Zmarzlik z 157 punktami. Trwa też walka o brąz pomiędzy Emilem Sajfutdinowem (121), a Fredrikiem Lindgrenem (119).

Za nami już prezentacja zawodów. Już tylko kilka chwil dzieli nas od rozpoczęcia zawodów.

Start dla Janowskiego, ale pierwsze pole i krawężnik wykorzystał Robert Lambert. Janowski na wejściu w drugie okrążenie został wyprzedzony przez Mateja Zagara. Polak starał się odbić drugą pozycję, ale Słoweniec kontrolował sytuację.
2
A. Laguta3
M. Fricke2
L. Madsen1
O. Berntzon0
Atomowy start Laguty, który wyjechał na prowadzenie. Za nim trwała zacięta walka o kolejne pozycje. Fricke musiał odpierać ataki Madsena, a ten Berntzona.
3
T. Woffinden3
B. Zmarzlik2
F. Lindgren1
J. Doyle0
Start dla Woffindena. Zmarzlik po przegranym starcie na przeciwległej prostej fantastycznym atakiem wyprzedził Doyle'a i Lindgrena. Australijczyk miał spore problemy na drugim łuku z utrzymaniem motocykla i spadł na ostatnią lokatę.
4
E. Sayfutdinov3
K. Kasprzak2
A. Thomsen1
P. Przedpełski0
Czwarty bieg i ponownie zawodnik startujący z pierwszego pola wyjechał na prowadzenie. Tym razem wykorzystał to Emil Sajfutdinow. Za nim oraz Krzysztofem Kasprzakiem trwała walka o punkt pomiędzy Andersem Thomsenem i Pawłem Przedpełskim. Ostatecznie Duńczyk lepszy na mecie.

Przerwa na kosmetykę toru.
5
P. Przedpełski3
R. Lambert2
A. Laguta1
F. Lindgren0
Tym razem najlepszy na starcie był Paweł Przedpełski. Mimo jazdy w bliskim kontakcie, nie doszło do żadnej mijanki.
6
T. Woffinden3
M. Fricke2
K. Kasprzak1
M. Zagar0
Świetny start Woffindena. Kasprzak został wyprzedzony przez Fricke na przeciwległej prostej.
7
E. Sayfutdinov3
M. Janowski2
O. Berntzon1
J. Doyle (W)0
Bieg przerwany. Nierówny start. Ostrzeżenia dla Jasona Doyle'a i Emila Sajfutdinowa.

Ponownie bieg przerwany, na tor upadł Oliver Berntzon. Szwed został trącony przez Jasona Doyle'a, który zaatakował go przy krawężniku pierwszego łuku drugiego okrążenia.
Jason Doyle wykluczony. Berntzon wraca do parku maszyn o własnych siłach.

Sajfutdinow najlepszy na starcie. Janowski minął Berntzona i do samego końca atakował Rosjanina. Na ostatnim łuku podniosło koło Janowskiemu i stracił szansę na zwycięstwo.
8
B. Zmarzlik3
L. Madsen2
M. Vaculik1
A. Thomsen (W)0
Przez całe pierwsze okrążenie Zmarzlik stoczył pojedynek z Vaculikiem o pierwszą pozycję. Między Vaculikiem, a Thomsenem doszło do kontaktu na trzecim okrążeniu. Vaculik po tej sytuacji zrezygnował z dalszej jazdy. Czekamy na decyzję sędziego odnośnie końcowych rezultatów. Zwyciężył Zmarzlik.

Sędzia zaliczył wyniki sprzed incydentu między Thomsenem, a Vaculikiem. Zmarzlik pierwszy, Madsen drugi, trzeci Vaculik, a Thomsen zostaje wykluczony.

Kosmetyka toru.

Martin Vaculik nie wystąpi już dzisiaj. Zawodnikowi wypadł bark po sytuacji z Thomsenem. Bark wrócił na swoje miejsce, lecz Słowak woli nie ryzykować i dziś go już nie zobaczymy.
9
M. Fricke3
A. Thomsen2
J. Doyle1
R. Lambert (T) | zm. K. Lewandowski0
Bieg przerwany, Lambert dotknął taśmy. Jego miejsce zajmie Krzysztof Lewandowski.

Start dla Thomsena. Lewandowskiego pociągnęło na wyjściu z pierwszego łuku i spadł na ostatnią pozycję. Thomsena na ostatnim okrążeniu minał Max Fricke.
10
A. Laguta3
B. Zmarzlik2
E. Sayfutdinov1
M. Zagar0
Atomowy start Laguty. Zmarzlik spadł na trzecią pozycję po ataku Sajfutdinowa. Zmarzlik do samego końca atakował Rosjanina i na samej kresce minął go, niestety pakując w bandę rywala. Sajfutdinow za linią mety bardzo groźnie upadł. Czekamy na decyzję sędziego. Wygrał Laguta, czwarty Zagar.

Sajfutdinow na całe szczęście wraca o własnych siłach. Wyniki zaliczone! Sędzia uznał, że do sytuacji doszło po biegu. Wygrywa Laguta, Zmarzlik drugi, trzeci Sajfutdinow, czwarty Zagar.
11
M. Janowski3
L. Madsen2
F. Lindgren1
K. Kasprzak0
Ale szarża Janowskiego! Polak świetnie na przeciwległej prostej nabrał prędkości i przedarł się na pierwszą pozycję. Za nim trwała walka o dwa oczka między Madsenem i Lindgrenem. Ostatecznie górą w tym pojedynku Duńczyk.
12
T. Woffinden3
O. Berntzon2
P. Przedpełski1
M. Vaculik | zm. K. Żupiński0
Rezerwa zwykła: W miejsce niezdolnego Vaculika pojedzie Karol Żupiński.

Atomowy start Woffindena. Przedpełski starał się wyprzedzić Berntzona, lecz bezskutecznie.

Kosmetyka toru.
13
B. Zmarzlik3
K. Kasprzak2
R. Lambert1
O. Berntzon0
Start dla Zmarzlika. Przed Kasprzaka wyjechał Berntzon, ale Polak szybko odbił drugą pozycję. Do samej mety o punkt walczył Lambert, który równocześnie wpadł na linię mety z Berntzonem. Ostatecznie Brytyjczyk przyjechał trzeci.
14
L. Madsen3
P. Przedpełski2
J. Doyle1
M. Zagar (D)0
Defekt na starcie Zagara. Moment startowy dla Przedpełskiego, a w pogoń za nim rzucił się Madsen. Duńczyk świetnym atakiem na trzecim okrążeniu wyprzedził Przedpełskiego.
15
T. Woffinden3
A. Laguta2
A. Thomsen1
M. Janowski0
Woffinden kapitalnie ze startu. Janowski został wyprzedzony przez resztę stawki. Laguta starał się doścignąć prowadzącego Brytyjczyka, ale popularny "Tajski" był bardzo szybki.
16
E. Sayfutdinov3
M. Fricke2
F. Lindgren (W)0
K. Lewandowski (W) | zm. K. Żupiński0
Rezerwa zwykła: Krzysztof Lewandowski w miejsce Vaculika.

Lewandowski wjechał w taśmę. Junior zostaje wykluczony. Jego miejsce zajmie drugi rezerwowy - Karol Żupiński.

Bieg ponownie przerwany. Na tor upadł Żupiński po ataku Fredrika Lindgrena. Lindgren zostaje wykluczony. Żupiński wraca do parku maszyn o własnych siłach.

W powtórce zwyciężył Emil Sajfutdinow, choć Fricke zbliżał się do Rosjanina. Na ostatnim okrążeniu na tor upadł Żupiński.

Młody zawodnik zaliczył bardzo nieprzyjemny upadek, przelatując przez kierownicę. Niestety, na torze pojawiła się karetka. Na szczęście Żupiński wraca do parku maszyn o własnych siłach.

Kosmetyka toru.
17
L. Madsen3
R. Lambert2
E. Sayfutdinov1
T. Woffinden0
Ruszał się Woffinden, przez co został zupełnie na starcie. Na prowadzenie wyjechał Madsen, którego starał się gonić Lambert.
Woffinden z ostrzeżeniem.
18
O. Berntzon3
A. Thomsen2
F. Lindgren1
M. Zagar0
Walkę o pierwszą pozycję stoczyli Berntzon z Zagarem, ale Słoweniec został wyprzedzony przez Lindgrena, a chwilę później jeszcze przez Thomsena. Thomsen jeszcze na samej kresce wyprzedził Lindgrena. Berntzon wygrał swój pierwszy w tym roku wyścig w Grand Prix.
19
M. Janowski3
M. Fricke2
B. Zmarzlik1
P. Przedpełski0
Bieg przerwany. Ruszał się Janowski. Polak z ostrzeżeniem.

Ciasno na pierwszym łuku, co najlepiej wykorzystał Janowski. Fricke na drugim okrążeniu wyprzedził Przedpełskiego. Fricke był szybki w tym biegu i dopadł jeszcze drugiego Zmarzlika.
20
A. Laguta3
J. Doyle2
K. Kasprzak1
M. Vaculik | zm. K. Lewandowski0
Rezerwa zwykła: Krzysztof Lewandowski w miejsce Martina Vaculika.

Laguta najlepiej pojechał na pierwszym łuku i wyjechał na pewne prowadzenie. Za drugim Doylem rzucił się Kasprzak. Polak do samej mety atakował Australijczyka, ale ten skutecznie się bronił.
21
T. Woffinden3
M. Janowski2
B. Zmarzlik1
M. Fricke0
Atomowy start Woffindena. Janowski po szerokiej wyjechał na drugą pozycję. Zmarzlik przez moment wyprzedził Fricke'a, ale ten odbił pozycję. Chwilę później jeszcze raz Zmarzlik odbił trzecią lokatę. Janowski natomiast zbliżył się do Woffindena. Brytyjczyk i Polak meldują się w finale, Zmarzlik odpada!
22
A. Laguta3
L. Madsen2
R. Lambert1
E. Sayfutdinov0
Świetny start Laguty. Lambert na drugim okrążeniu wyprzedził Sajfutdinowa. Następnie starał się gonić drugiego Madsena, ale szarpnęło jego motocyklem i ostatecznie dojechał trzeci.
23
A. Laguta3
M. Janowski2
T. Woffinden1
L. Madsen0
Artem Laguta z atomowym startem i to on wyjechał na prowadzenie. Za nim walka o drugą pozycję między Tai'em Woffindenem, a Maciejem Janowskim. Na wjeździe w ostatnie okrążenie Janowski wyprzedził Woffindena. Laguta wygrywa!