eSpeedway.pl
 
  Zobacz pozostałe mecze | Odwiedź eSpeedway.pl | Zobacz zdjęcia
 
Strona odświeża się automatycznie co 120 sekund
Grand Prix Chorwacji w Gorican
Po 23. biegu | Ostatnia aktualizacja: 30.04.2022, 21:37
Relacje prowadzi: Kamil Dembczyk - www.eSpeedway.pl
 
 
Nr Zawodnik 1 2 3 4 5 6 7 Suma
5B. Zmarzlik312333318
16M. Janowski333222217
9M. Michelsen303232114
12L. Madsen22313112
11A. ThomsenT12323011
7M. Zagar12231110
1J. Doyle23T0207
2R. Lambert3310007
8M. Vaculik011136
10F. Lindgren123006
13D. Bewley120216
3J. Holder002125
4P. Dudek101305
14M. Fricke200215
15T. Woffinden030115
6P. Przedpełski210U3
17N. Skorja0W1
18D. Fazekas00
 

Bieg po biegu:

1
R. Lambert3
J. Doyle2
P. Dudek1
J. Holder0
Witamy Państwa na naszej relacji live z pierwszej rundy tegorocznego cyklu Grand Prix. Pierwszy bieg na torze w Gorican rozpocznie się za niecałe pół godziny.

Zawodnicy wracają z prezentacji do parku maszyn, już za moment pierwszy wyścig.

Bieg bez większej historii. Holder został wypchnięty na zewnętrzną część toru na pierwszym łuku i spadł na ostatnie miejsce. Pierwsze trzy punkty w Grand Prix w 2022 roku dla Roberta Lamberta.
2
B. Zmarzlik3
P. Przedpełski2
M. Zagar1
M. Vaculik0
Po starcie na prowadzenie wysunął się Paweł Przedpełski, jednak na drugim okrążeniu minął go po zewnętrznej piekielnie szybki Zmarzlik. Trzeciego Zagara do końca atakować próbował Vaculik.
3
M. Michelsen3
L. Madsen2
F. Lindgren1
A. Thomsen (T) | zm. N. Skorja0
Nie wytrzymał na starcie Anders Thomsen i zerwał taśmę, pojedzie za niego Nick Skorja.

Madsen w pierwszej fazie wyścigu walczył z Lindgrenem, a później próbował gonić swojego kolegę z reprezentacji. Ostatecznie trzy punkty dla Michelsena.
4
M. Janowski3
M. Fricke2
D. Bewley1
T. Woffinden0
Bardzo pewne zwycięstwo Macieja Janowskiego. Ostro o dwa punkty walczyli Woffinden z Maxem Fricke, na czym skorzystał Dan Bewley, który minął swojego rodaka po zewnętrznej.
5
J. Doyle3
D. Bewley2
B. Zmarzlik1
M. Michelsen0
Zmarzlik po problemach na pierwszym łuku szybko uporał się z Michelsenem, jednak nie zdołał wyprzedzić świetnie broniącego się Dana Bewleya.
6
R. Lambert3
F. Lindgren2
P. Przedpełski1
M. Fricke0
Świetny wyścig za nami. Robert Lambert miał sporo problemów na wyjściach z łuków, jednak był na tyle szybki, że wyszedł zwycięsko z walki z Lindgrenem. Krótką rywalizację stoczyli ze sobą też Przedpełski i Fricke.

Po biegu ostrzeżenie za poruszenie na starcie otrzymał Robert Lambert.
7
T. Woffinden3
M. Zagar2
A. Thomsen1
J. Holder0
Na drugim łuku piką pod Woffindena wszedł Zagar, lecz Brytyjczyk wyprowadził szybką kontrę i pognał do mety po trzy punkty.
8
M. Janowski3
L. Madsen2
M. Vaculik1
P. Dudek0
Po starcie na prowadzenie wysunął się Martin Vaculik, jednak na drugim okrążeniu po zewnętrznej minął go dużo szybszy Maciej Janowski. Podobnie uczynił chwilę później Leon Madsen, który zepchnął Słowaka na trzecie miejsce.

Za nami dwie serie startów, po ośmiu biegach niepokonani są Maciej Janowski i Robert Lambert.
9
M. Janowski3
A. Thomsen2
P. Przedpełski (W) | zm. N. Skorja1
J. Doyle (T) | zm. D. Fazekas0
Tym razem taśmę zrywa Jason Doyle. Na torze ujrzymy więc Węgra Fazekasa.

Ogromny pech Pawła Przedpełskiego, który przez problemy sprzętowe nie zdążył ustawić się na starcie przed upłynięciem czasu dwóch minut, na torze ponownie Skorja.

Z każdej strony straszył Janowskiego Anders Thomsen, jednak Polak świetnie się bronił i dowiózł do mety swoje kolejne, trzecie już zwycięstwo.
10
L. Madsen3
B. Zmarzlik2
R. Lambert1
T. Woffinden0
Po raz kolejny zabrakło na pierwszym łuku miejsca dla Bartosza Zmarzlika. Madsen na przeciwległej prostej pojechał środkiem toru, dzięki czemu wysunął się na prowadzenie i szybko uciekł rywalom. Zmarzlik konsekwentnie atakował Lamberta i udało mu się go wyprzedzić na ostatnim okrążeniu.
11
M. Michelsen3
J. Holder2
M. Vaculik1
M. Fricke0
Fricke po problemach na starcie został daleko za rywalami i nie liczył się w walce. Na pierwszym okrążeniu Holder próbował atakować Michelsena.
12
F. Lindgren3
M. Zagar2
P. Dudek1
D. Bewley0
Start dla Patryka Dudka, jednak Polak jechał zbyt blisko krawężnika i najpierw "objechał" go Lindgren, a chwilę później to samo zrobił niesamowicie rozpędzony Matej Zagar.

Po trzech seriach wciąż niepokonany jest Maciej Janowski, świetna dyspozycja zawodnika Betard Sparty Wrocław.
13
M. Zagar3
M. Fricke2
L. Madsen1
J. Doyle0
Sporo zamieszania na pierwszym łuku wprowadził Jason Doyle, przez co Madsen spadł na ostatnie miejsce. Duńczyk i Australijczyk stoczyli później świetną walkę o jeden punkt, po kilku mijankach ostatecznie do mety na trzeciej pozycji dojechał Madsen.
14
A. Thomsen3
D. Bewley2
M. Vaculik1
R. Lambert0
Od startu prowadził Dan Bewley, lecz w końcówce biegu zbliżył się Anders Thomsen. Zawodnik Moje Bermudy Stali Gorzów przyciął do krawężnika na ostatnim łuku i minął Brytyjczyka tuż przed metą.
15
B. Zmarzlik3
M. Janowski2
J. Holder1
F. Lindgren0
Bieg przerwany po starcie przez awarię mechanizmu startowego, który przytrzymał zawodników pod taśmą zbyt długo.

Fenomenalny atak Zmarzlika na przeciwległej prostej! Mistrz świata jednym manewrem minął wszystkich rywali i jako pierwszy pokonał dziś Macieja Janowskiego. Zdecydowanie wolniejszy niż w swoich poprzednich biegach był Lindgren.
16
P. Dudek3
M. Michelsen2
T. Woffinden1
P. Przedpełski0
Ciężko zliczyć liczbę mijanek w tym wyścigu. Na torze utworzyły się dwie pary, które stoczyły ze sobą niesamowite pojedynki. Wydaje się, że Patryk Dudek w końcu znalazł odpowiednie ustawienia na chorwacki tor. Drugi z naszych reprezentantów - Paweł Przedpełski niestety stracił jakiekolwiek szanse na awans do półfinału.
17
M. Vaculik3
J. Doyle2
T. Woffinden1
F. Lindgren0
W pierwszym biegu czwartej serii zwycięstwo Martina Vaculika, które jednak nie daje mu awansu do czołowej ósemki. Z rywalizacji odpadają także Lindgren i Woffinden, który po błędzie na pierwszym łuku chwilowo spadł na ostatnie miejsce.
18
M. Michelsen3
M. Janowski2
M. Zagar1
R. Lambert0
Maciej Janowski przedostał się z ostatniej pozycji na drugą. Polak przez chwilę był nawet pierwszy, lecz trzy punkty szybko odbił Mikkel Michelsen.
19
L. Madsen3
J. Holder2
D. Bewley1
P. Przedpełski (U)0
Leon Madsen wygrał start i stopniowo powiększał swoją przewagę nad rywalami. Przedpełski do samego końca próbował atakować Jacka Holdera, jednak Australijczyk zamknął mu drogę przy krawężniku, przez co Paweł zamknął gaz i upadł na tor.

Polak podniósł się i zszedł z toru o własnych siłach.
20
B. Zmarzlik3
A. Thomsen2
M. Fricke1
P. Dudek0
Po nieudanym starcie Zmarzlik szybko minął Dudka i Fricke, a na drugim okrążeniu uporał się też z Thomsenem. Do mety na ostatnim miejscu dojechał Patryk Dudek, dla którego jest to niestety koniec przygody z Gorican.
21
A. Thomsen3
M. Janowski2
L. Madsen1
R. Lambert0
Leon Madsen został założony po starcie przez rywali. Duńczyk szybko przedostał się na trzecią pozycję, jednak zabrakło mu prędkości na walkę z czołową dwójką. Do finału wjeżdżają Anders Thomsen i Maciej Janowski.
22
B. Zmarzlik3
M. Michelsen2
M. Zagar1
J. Doyle0
Nareszcie pewne zwycięstwo Bartosza Zmarzlika. Drugie miejsce w finale wywalczył sobie Mikkel Michelsen. W walce zupełnie nie liczył się Jason Doyle.
23
B. Zmarzlik3
M. Janowski2
M. Michelsen1
A. Thomsen0
Upada na pierwszym łuku po kontakcie z drugim Duńczykiem Mikkel Michelsen, czekamy na decyzję sędziego.

Powtórka biegu w pełnej obsadzie.

Bartosz Zmarzlik wygrywa w Gorican! drugie miejsce dla Macieja Janowskiego! Piękny polski wieczór w Chorwacji. Podium po przegranej walce z Janowskim uzupełnia Michelsen.