eSpeedway.pl
 
  Zobacz pozostałe mecze | Odwiedź eSpeedway.pl | Zobacz zdjęcia
 
Strona odświeża się automatycznie co 120 sekund
Grand Prix Polski w Gorzowie Wielkopolskim
Po 23. biegu | Ostatnia aktualizacja: 25.06.2022, 21:22
Relacje prowadzi: Kamil Dembczyk - www.eSpeedway.pl
 
 
Nr Zawodnik 1 2 3 4 5 6 7 Suma
13M. Vaculik323322217
15A. Thomsen230313315
6B. Zmarzlik133132114
16P. Dudek132323014
5D. Bewley31323113
8R. Lambert22212110
1L. Madsen1013308
4J. Doyle3120208
2T. Woffinden202037
11M. Michelsen320207
9J. Holder130206
12P. Przedpełski2U1115
14F. Lindgren013015
7Sz. Woźniak010214
10M. Janowski0211U4
3M. FrickeD01001
17W. Jasiński-
18O. Paluch-
 
 

Bieg po biegu:

1
J. Doyle3
T. Woffinden2
L. Madsen1
M. Fricke (D)0
Witamy Państwa na relacji live z piątej rundy cyklu Grand Prix 2022! Już za około pół godziny najlepsi żużlowcy świata rozpoczną walkę o zwycięstwo w Grand Prix Polski w Gorzowie Wielkopolskim.

Na ten moment czołowa trójka klasyfikacji generalnej wygląda następująco:
1. Bartosz Zmarzlik - 62 pkt.
2. Maciej Janowski - 51 pkt.
3. Leon Madsen - 50 pkt.

Trwa prezentacja zawodników. W Gorzowie niespodziewanie zaczęło dość mocno padać.

Tor wydaje się być mokry, jednak zawodnicy pojawili się już na torze. Zaczynamy!

Pewne zwycięstwo Jasona Doyle'a. Max Fricke zrezygnował z jazdy już na pierwszym łuku, na którym było sporo zamieszania. Zawodnicy przy zjeździe do parku maszyn kiwali głowami, co wskazuje na to, że nie podobają im się warunki panujące na torze.
2
D. Bewley3
R. Lambert2
B. Zmarzlik1
Sz. Woźniak0
Zdecydowanie lepiej od Polaków poradzili sobie w tym biegu Brytyjczycy. Bartosz Zmarzlik stoczył w trudnych warunkach twardą walkę z Szymonem Woźniakiem. Dwukrotny mistrz świata, podobnie jak wcześniej Woffinden czy Doyle miał sporo pretensji do organizatorów.
3
M. Michelsen3
P. Przedpełski2
J. Holder1
M. Janowski0
Michelsen objął prowadzenie tuż po starcie i nie oddał go aż do samej mety. Maciej Janowski na chwilę znalazł się przed Holderem, lecz Australijczyk szybko odzyskał punktowaną pozycję.
4
M. Vaculik3
A. Thomsen2
P. Dudek1
F. Lindgren0
Fredrik Lindgren na pierwszym okrążeniu walczył z Andersem Thomsenem. Na tym wszystkim skorzystał Patryk Dudek, który wyprzedził Szweda przy krawężniku.

Trwa krótka przerwa po pierwszej serii. Zawodnicy wciąż są niezadowoleni z decyzji organizatorów. Ich zdaniem start zawodów powinien zostać opóźniony o kilka minut, aby tor mógł przeschnąć.
5
J. Holder3
M. Vaculik2
D. Bewley1
L. Madsen0
Zdecydowanie z panującymi warunkami nie radzi sobie Leon Madsen. Duńczyk miał ogromne problemy na starcie oraz pierwszym łuku drugiego okrążenia i w efekcie dojechał do mety daleko za rywalami. Bewley przez trzy okrążenia próbował atakować Vaculika, lecz w pewnym momencie sam musiał ratować się przed upadkiem.
6
B. Zmarzlik3
M. Janowski2
F. Lindgren1
T. Woffinden0
Fredrik Lindgren na pierwszych dwóch okrążeniach stoczył ciekawą walkę z Maciejem Janowskim. Szwed jechał na drugiej pozycji, jednak popełnił błąd na ostatnim łuku, co wykorzystał zawodnik Betard Sparty Wrocław. Lindgren, podobnie jak Bewley bieg wcześniej, upadł na tor za metą.
7
A. Thomsen3
M. Michelsen2
Sz. Woźniak1
M. Fricke0
Szybko uporał się z rywalami Anders Thomsen i pewnie zdobył 3 punkty. Po raz kolejny problemy na pierwszym łuku miał Max Fricke, który nie liczył się w walce.
8
P. Dudek3
R. Lambert2
J. Doyle1
P. Przedpełski (U)0
Patryk Dudek zwyciężył z dużą przewagą nad resztą stawki. Paweł Przedpełski przez 3 okrążenia skutecznie bronił się przed atakami Doyle'a. Polak skapitulował na ostatnim okrążeniu, a na ostatnim łuku nie opanował motocykla i upadł na tor.
9
B. Zmarzlik3
P. Dudek2
L. Madsen1
M. Michelsen0
Bieg bez większej historii. Madsen próbował gonić Dudka, jednak nie był w stanie przypuścić żadnego ataku.
10
D. Bewley3
T. Woffinden2
P. Przedpełski1
A. Thomsen0
Niesamowicie szybki jest dziś Daniel Bewley! Start nie wyszedł Brytyjczykowi najlepiej, jednak szybko uporał się on z Pawłem Przedpełskim. Bewley konsekwentnie budował prędkość po zewnętrznej i na trzecim okrążeniu minął także Taia Woffindena.
11
F. Lindgren3
R. Lambert2
M. Fricke1
J. Holder0
Fredrik Lindgren przez cały bieg starał się wejść pod Roberta Lamberta. Na ostatnim okrążeniu Szwed zmienił swoją koncepcję i znalazł niesamowitą prędkość na zewnętrznej części toru, dzięki czemu w świetnym stylu minął Brytyjczyka.
12
M. Vaculik3
J. Doyle2
M. Janowski1
Sz. Woźniak0
Kolejne pewne zwycięstwo Martina Vaculika. Mijanek w tym biegu nie oglądaliśmy.

Doczekaliśmy się pierwszego równania toru.
13
L. Madsen3
Sz. Woźniak2
P. Przedpełski1
F. Lindgren0
Leon Madsen "objechał" wszystkich na pierwszym łuku i pognał do mety po swoje pierwsze biegowe zwycięstwo. Paweł Przedpełski przez chwilę bronił się przed Lindgrenem, później jednak Szwed został z tyłu.
14
M. Vaculik3
M. Michelsen2
R. Lambert1
T. Woffinden0
To był bardzo ciekawy bieg. Martin vaculik wygrał start, lecz na pierwszym łuku minął go Mikkel Michelsen. Słowak odzyskał pierwsze miejsce na drugim kółku. Robert Lambert napędzał się po zewnętrznej, dzięki czemu zdołał wyprzedzić na trasie Woffindena.
15
P. Dudek3
D. Bewley2
M. Janowski1
M. Fricke0
Sporo zamieszania było na pierwszym okrążeniu. Najlepiej z tego wszystkiego wyszedł Patryk Dudek, a w pogoń za nim ruszył Daniel Bewley. Dudek mądrze obierał ścieżki i nie pozwolił rywalowi na atak.
16
A. Thomsen3
J. Holder2
B. Zmarzlik1
J. Doyle0
Bieg przerwany, nierówny start. Ostrzeżenie dla Jasona Doyle'a.

Zmarzlik po wyraźnie przegranym starcie dość szybko uporał się z Doylem. Mimo wyraźnej przewagi szybkości nad Holderem, aktualny wicemistrz świata nie zdołał wyprzedzić drugiego z Australijczyków.
17
L. Madsen3
R. Lambert2
A. Thomsen1
M. Janowski (U)0
Leon Madsen prowadził od samego początku wyścigu i mądrze bronił się przed szybkim Lambertem. Maciej Janowski upadł na tor na drugim okrążeniu, kiedy to jechał na ostatnim łuku. Polak zdołał szybko wstać i zejść z toru, dzięki czemu nie było konieczne przerywanie wyścigu.
18
T. Woffinden3
P. Dudek2
Sz. Woźniak1
J. Holder0
Fenomenalny start Taia Woffindena. Patryk Dudek na pierwszym łuku jako jedyny obrał ścieżkę przy krawężniku i przebił się z czwartej pozycji na drugą.
19
B. Zmarzlik3
M. Vaculik2
P. Przedpełski1
M. Fricke0
Bieg bez historii. Paweł Przedpełski tym startem żegna się z dzisiejszym turniejem.
20
D. Bewley3
J. Doyle2
F. Lindgren1
M. Michelsen0
Ogromna przewaga Bewleya nad Doylem. Brytyjczyk pokazuje, że chce walczyć dziś o najwyższe cele.
21
P. Dudek3
M. Vaculik2
R. Lambert1
L. Madsen0
Patryk Dudek w wielkim finale! Polak rozwiał wszelkie wątpliwości na pierwszym łuku i szybko uciekł rywalom. Martin Vaculik kontrolował sytuację na drugiej pozycji, dzięki czemu również powalczy o zwycięstwo dzisiejszym turnieju.
22
A. Thomsen3
B. Zmarzlik2
D. Bewley1
J. Doyle0
Mamy drugiego Polaka w finale! Bartosz Zmarzlik po przegranym starcie świetnym atakiem na przeciwległej prostej przedostał się za plecy swojego kolegi ze Stali Gorzów.
23
A. Thomsen3
M. Vaculik2
B. Zmarzlik1
P. Dudek0
Anders Thomsen wygrywa pierwsze w życiu zawody cyklu Grand Prix! Bartosz Zmarzlik wyprzedził na drugim okrążeniu Patryka Dudka.