eSpeedway.pl
 
  Zobacz pozostałe mecze | Odwiedź eSpeedway.pl | Zobacz zdjęcia
 
Strona odświeża się automatycznie co 120 sekund
2. finał Indywidualnych Mistrzostw Polski w Krośnie
Po 22. biegu | Ostatnia aktualizacja: 15.08.2022, 21:58
Relacje prowadzi: Kamil Szyszkowski - www.eSpeedway.pl
 
 
Nr Zawodnik 1 2 3 4 5 6 7 Suma
4D. Kubera33233317
9B. Zmarzlik321232215
1G. Zengota23332114
8J. Kołodziej31323113
6M. Janowski231033W12
12K. Woryna22321010
11K. Buczkowski132118
5P. Dudek101327
14Prz. Pawlicki322007
2J. Hampel10326
3T. Musielak020125
7B. Smektała003115
15R. Karczmarz012115
13J. Jamróg210D03
16P. Przedpełski100203
10M. Szczepaniak011U2
17K. Szopa000
 

Bieg po biegu:

1
D. Kubera3
G. Zengota2
J. Hampel1
T. Musielak0
Zmiany na liście startowej dzisiejszego finału. Do Krosna nie dotarli startujący we wczorajszej rundzie SGP2 Jakub Miśkowiak i Mateusz Cierniak. Ich miejsce zajmą rezerwowi Krzysztof Buczkowski i Rafał Karczmarz, natomiast na pozycję rezerwowego desygnowano Kacpra Szopę.

Trwa prezentacja.

Prezentacja za nami. W Krośnie nadkomplet publiczności.

Kubera napędził się po szerokiej i wyjechał na prowadzenie. Zawodnik Motoru Lublin wygrał z ogromną przewagą.

Hampel z ostrzeżeniem za utrudnianie startu.
2
J. Kołodziej3
M. Janowski2
P. Dudek1
B. Smektała0
Kołodziej dobrze rozegrał pierwszy łuk i wyszedł na prowadzenie. Janowski szybko uporał się z drugim Dudkiem, który przez chwilę zbliżył się do wrocławianina. Janowski nabrał sporej prędkości i dogonił Kołodzieja, ale nie był w stanie go wyprzedzić.
3
B. Zmarzlik3
K. Woryna2
K. Buczkowski1
M. Szczepaniak0
Woryna świetnie wyjechał z czwartego pola i zamknął całą stawkę. W pogoń za nim rzucił się Zmarzlik, który na wejściu w trzecie okrążenie uporał się z zawodnikiem Włókniarza. Za nimi trwała walka o trzecią lokatę pomiędzy Buczkowskim, a Szczepaniakiem. Obaj wpadli na metę równocześnie, a więc czekamy na powtórki telewizyjne.

Buczkowski ostatecznie trzeci na mecie.
4
Prz. Pawlicki3
J. Jamróg2
P. Przedpełski1
R. Karczmarz0
Świetnie ze startu wyszedł Pawlicki, który wyjechał na prowadzenie. Przedpełski atakował drugiego Jamroga i równocześnie bronił się przed atakami Karczmarza.

Kosmetyka toru.
5
G. Zengota3
B. Zmarzlik2
J. Jamróg1
P. Dudek0
Zengota i Jamróg wyszli lepiej ze startu, ale z Jamrogiem szybko uporał się Zmarzlik i rzucił się w pogoń za Zengotą. Rybniczanin kapitalnie się bronił przed atakami dwukrotnego mistrza świata i dowiózł trzy oczka!
6
M. Janowski3
Prz. Pawlicki2
M. Szczepaniak1
J. Hampel0
Kapitalnie wystartował oraz rozegrał pierwszy łuk Pawlicki, który zablokował rozpędzającego się Janowskiego. Wrocławianin nie odpuszczał i na drugim okrążeniu wyprzedził starszego z braci Pawlickich. Niespodziewanie, Hampel przyjechał ostatni.
7
K. Buczkowski3
T. Musielak2
R. Karczmarz1
B. Smektała0
Musielak napędził się po szerokiej i wjechał przed Buczkowskiego, a ten równocześnie zablokował Smektałę, co wykorzystał Karczmarz. Kapitalna walka o pierwsze trzy lokaty. Buczkowski odbił pierwszą lokatę, a w całe zamieszanie wmieszał się jeszcze Karczmarz. Najlepszy bieg dzisiejszego wieczoru!
8
D. Kubera3
K. Woryna2
J. Kołodziej1
P. Przedpełski0
Dużo działo się na pierwszym łuku co najlepiej wykorzystał Kubera. Przedpełski zabierał się za jadącego na trzeciej lokacie Kołodzieja, a Kołodziej za Worynę. Kołodziej do samej mety atakował Worynę, ale częstochowianin skutecznie się bronił.

Kosmetyka toru.
9
G. Zengota3
K. Buczkowski2
M. Janowski1
P. Przedpełski0
Świetnie ze startu wyjechał Zengota, który pewnie wygrał. Za nim trwała walka o drugą lokatę pomiędzy Buczkowskim i Janowskim. Buczkowski obierał skuteczne linie jazdy i zdołał się obronić przed atakami Janowskiego.
10
K. Woryna3
R. Karczmarz2
P. Dudek1
J. Hampel | zm. K. Szopa0
Bieg przerwany, nierówny start. Ruszał się Hampel, który ponownie ruszał się przed startem. Zawodnik Motoru zostaje wykluczony, a w jego miejsce pojedzie Kacper Szopa.

Świetnie po szerokiej napędził się Karczmarz i wyjechał na prowadzenie. W pogoń za nim rzucił się Woryna i na wejściu w ostatnie okrążenie uporał się z zawodnikiem Wilków Krosno.
11
J. Kołodziej3
Prz. Pawlicki2
B. Zmarzlik1
T. Musielak0
Po szerokiej na pierwszym łuku napędził się Pawlicki i wyjechał na prowadzenie. Zawodnik GKM-u popełnił jednak błąd i wyjechał za szeroko, co od razu wykorzystał Kołodziej.
12
B. Smektała3
D. Kubera2
M. Szczepaniak1
J. Jamróg0
Świetnie z czwartego pola wyjechał Smektała i objął prowadzenie. W pogoń za nim rzucił się Kubera, a w to wszystko wmieszał się jeszcze Szczepaniak. Ostatecznie zawodnik z Częstochowy zdołał dowieźć prowadzenie, a Kubera dwa oczka.

Kosmetyka toru. Szczepaniak z ostrzeżeniem za utrudnianie startu.
13
G. Zengota3
K. Woryna2
B. Smektała1
Prz. Pawlicki0
Kolejna trójka na konto Grzegorza Zengoty, którego starał się gonić Woryna.

Przemysław Pawlicki z ostrzeżeniem za utrudnianie startu.
14
J. Hampel3
J. Kołodziej2
K. Buczkowski1
J. Jamróg (D)0
Hampel najlepiej ze startu, a Buczkowski szybko uporał się z Kołodziejem. Leszczynianin nie chciał jednak oddać drugiej lokaty i rzucił się w pogoń za Buczkowskim. Kołodziej przeprowadził skuteczny atak na trzecim okrążeniu. Jamróg zrezygnował z jazdy na ostatniej pozycji.
15
P. Dudek3
P. Przedpełski2
T. Musielak1
M. Szczepaniak (U)0
Dudek świetnie napędził się po szerokiej, a następnie przyciął do małej i wjechał przed Szczepaniaka, który cały czas atakował prowadzącego Dudka. Zawodnik Wilków przekombinował i na pierwszym łuku ostatniego okrążenia zaliczył "bączka". Na szczęście zawodnik szybko wstał i wraca do parku maszyn o własnych siłach.
16
D. Kubera3
B. Zmarzlik2
R. Karczmarz1
M. Janowski0
Kompletnie pogubił się na pierwszym łuku Janowski, co wykorzystał od razu Karczmarz. Kubera natomiast na przeciwległej prostej przedostał się przed Zmarzlika i wygrał z ogromną przewagą. Janowski powoli zbliżał się do Karczmarza, ale nie był w stanie uporać się z zawodnikiem Wilków.

Kosmetyka toru.

Mateusz Szczepaniak mimo zdolności do jazdy, wycofuje się z dzisiejszych zawodów.
17
J. Kołodziej3
G. Zengota2
R. Karczmarz1
M. Szczepaniak | zm. K. Szopa0
Rezerwa zwykła: W miejsce Mateusza Szczepaniaka pojedzie Kacper Szopa.

Świetnie wystartował Kołodziej, który wyjechał na prowadzenie. Zengotę starał się gonić Karczmarz, ale zawodnik ROW-u Rybnik zdołał odjechać krośnieńskiemu zawodnikowi.

Grzegorz Zengota melduje się w finale dzisiejszych zawodów!
18
B. Zmarzlik3
J. Hampel2
B. Smektała1
P. Przedpełski0
Świetny start Zmarzlika, który prowadził od startu do mety. Niewiele działo się w tym biegu.
19
M. Janowski3
T. Musielak2
K. Woryna1
J. Jamróg0
Świetnie ze startu wyjechał Musielak, którego atakował Janowski, a Janowskiego atakował Woryna. Musielak odjechał za szeroko wchodząc w trzecie okrążenie, co wykorzystał Janowski.

Jakub Jamróg z ostrzeżeniem.
20
D. Kubera3
P. Dudek2
K. Buczkowski1
Prz. Pawlicki0
Kubera wygrał bez problemu i wita się z Grzegorzem Zengotą w finale. Ciekawą walkę o dwa oczka stoczyli ze sobą Buczkowski oraz Dudek. Lepszy był zawodnik For Nature Solutions Apatora Toruń.

W biegu barażowym pojadą Janusz Kołodziej, Bartosz Zmarzlik, Kacper Woryna oraz Maciej Janowski.
21
M. Janowski3
B. Zmarzlik2
J. Kołodziej1
K. Woryna0
Prowadzenie po starcie objął Bartosz Zmarzlik, a za jego plecami znalazł się Kacper Woryna. Zawodnik gorzowskiej Stali był wyraźnie wolniejszy od rywali, czym utrudniał jazdę na pełnej prędkości Kacprowi Worynie. Wykorzystał to Maciej Janowski, który chwilę później minął też samego Zmarzlika. Woryna na trzecim okrążeniu został już daleko z tyłu, a niewiele brakło, żeby dwukrotnego mistrza świata na "krescę" minął także Kołodziej.
22
D. Kubera3
B. Zmarzlik2
G. Zengota1
M. Janowski (W)0
Bieg przerwany. Na drugim okrążeniu o dmuchaną bandę zahaczył napędzający się Maciej Janowski i upadł na tor.

Do zawodnika wyjechała karetka. Janowski dość mocno uderzył o tor barkiem. Wstępne diagnozy mówią o braku złamań. Wrocławianin uskarża się na ból głowy oraz biodra i uda się na szczegółowe badania do szpitala.