eSpeedway.pl

Zobacz pozostałe mecze | Odwiedź eSpeedway.pl | Zobacz zdjęcia
  Adnotacje meczowe:  Pierwszy mecz: 44:46 dla zielona-energia.com Włókniarza Częstochowa

5:1
Składy potwierdzone. W zespole gospodarzy pod numerem 16. pojawił się Kajetan Kupiec, u gości natomiast pod 8. Daniel Bewley.

Na torze niedawno zdjęto plandeki i odbyła się próba toru. Gospodarzy reprezentowali Mateusz Świdnicki i Jakub Miśkowiak, gości natomiast Tai Woffinden i Maciej Janowski.

Trwa prezentacja. Wylosowano II zestaw startowy.

W Częstochowie niestety pada. Miejmy nadzieję, że zobaczymy dzisiaj ściganie.

Prezentacja za nami.

Gospodarze wyszli lepiej ze startu i objęli pewne podwójne prowadzenie.
8:4
Fantastyczny start Kowalskiego. Zawodnik gości musiał do końca uważać na ataki Miśkowiaka.
12:6
Rezerwa zwykła: Daniel Bewley w miejsce Mateusza Panicza.
Rezerwa zwykła: Jakub Miśkowiak w miejsce Jonasa Jeppesena, dla niego dwie minuty przerwy.

Świetny start Miśkowiaka. Lindgren odwiózł na pierwszym łuku Bewley'a i zabrał się za pogoń za Janowskim. Niewiele się jednak działo w tym biegu.

Sędzia oraz komisarz toru analizują, czy na wyjściu z drugiego łuku Daniel Bewley nie przekroczył wewnętrznej linii.

13:11
Zastępstwo zawodnika: Tai Woffinden jako ZZ.

Kapitalny start pary gości, która szybko objęła podwójne prowadzenie. Gospodarze daleko z tyłu.
18:12
Zastępstwo zawodnika: Maciej Janowski jako ZZ.
Rezerwa zwykła: Mateusz Świdnicki w miejsce Jonasa Jeppesena.

Bieg przerwany. Na torze leży para gości. Ciasno było na pierwszym łuku. Woryna mocno założył się o Woffindena, przez co ten zaliczył bączka na bardzo ślizgiej nawierzchni. Obaj wracają do parku maszyn o własnych siłach. Woffinden wykluczony z powtórki.

Świetnie pojechał Woryna, który odwiózł Janowskiego i zrobił miejsce dla Świdnickiego. Kapitan Sparty gonił juniora Włókniarza, ale młodzieżowiec zdołał się obronić.

Janowski z ostrzeżeniem za utrudnianie startu.
20:16
Rezerwa zwykła: W miejsce Mateusza Panicza pojedzie Daniel Bewley.

Para gości wyszła lepiej ze startu, ale szybko przedzielił ich Lindgren. Czugunow z okrążenia na okrążenie tracił prędkość i gonił go Miśkowiak. Zawodnik Betard Sparty zdołał się jednak obronić.

Daniel Bewley z rekordem toru - 62,16 sek.
7
L. Madsen3
B. Smektała2*
M. Janowski1
5:1
25:17
Świetny start pary gospodarzy, którzy szybko objęli podwójne prowadzenie. Janowski rzucił się w pogoń za drugim Smektałą, ale zawodnik Włókniarza spokojnie dowiózł dwa oczka.
8
F. Lindgren3
ZZ | zm. D. Bewley2
T. Woffinden1*
3:3
28:20
Zastępstwo zawodnika: Daniel Bewley jako ZZ.

Dobrze ze startu wyszedł Lindgren. Po szerokiej chciał go minąć Bewley, lecz Szwed zablokował jego tor jazdy. Niewiele działo się w tym biegu.

30:24
Rezerwa zwykła: Daniel Bewley w miejsce Mateusza Panicza. Dla niego dwie minuty przerwy.
Rezerwa zwykła: Bartłomiej Kowalski w miejsce Gleba Czugunowa.

Bardzo ciasno było na pierwszym łuku co wykorzystali wrocławianie i wyszli na podwójne prowadzenie. W szalony pościg za nimi wdał się Madsen i wyprzedził Bewleya. Na wyprzedzenie Kowalskiego jednak zabrakło czasu.
10
K. Woryna3
B. Kowalski2
J. Jeppesen (U) | zm. M. Świdnicki0
3:3
33:27

Najlepszy na starcie Woryna, który objął prowadzenie. Wychowanek ROW-u Rybnik wygrał z ogromną przewagą. Świdnicki na trzecim okrążeniu zanotował uślizg, ale zdołał zejść na murawę.

Kacper Woryna poprawia rekord toru: 62,14 sek.

Zastępstwo zawodnika: Bewley jako ZZ.
Rezerwa taktyczna: Woffinden w miejsce Czugunowa.
Rezerwa zwykła: Jakub Miśkowiak w miejsce Jonasa Jeppesena.

Bewley najlepszy na starcie. Brytyjczyk zablokował napędzającego się po szerokiej Madsena. Woffinden jadąc ostatni zanotował uślizg, ale zdołał opuścić tor.

Kolejny rekord toru: Daniel Bewley 61,95 sek.
12
J. Miśkowiak3
K. Woryna2*
M. Curzytek (W) | zm. B. Kowalski0
5:1
41:31
Rezerwa taktyczna: Kowalski w miejsce Curzytka.

Bieg przerwany, na tor na pierwszym łuku upadł nieatakowany Kowalski. Junior Betard Sparty wykluczony z powtórki. Młodzieżowiec wraca do parku maszyn o własnych siłach.

Miśkowiak najlepszy na starcie. Po szerokiej starał się go na przeciwległej prostej wyprzedzić Bewley, ale zawodnik Włókniarza bardzo ostro zablokował atak Brytyjczyka, a całą sytuację wykorzystał Woryna i gospodarze wyszli na podwójne prowadzenie.
13
3:3
44:34
Kapitalnie po szerokiej całą stawkę minął Fredrik Lindgren i wyszedł na prowadzenie. Niewiele działo się na torze.

zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa w półfinale PGE Ekstraligi!
14
G. Czugunow | zm. D. Bewley3
B. Smektała1*
M. Panicz | zm. B. Kowalski0
3:3
47:37
Rezerwa zwykła: Daniel Bewley w miejsce Gleba Czugunowa.
Rezerwa zwykła: Bartłomiej Kowalski w miejsce Mateusza Panicza.

Start dla Bewley'a. Brytyjczyk wygrał z ogromną przewagą.
15
L. Madsen3
K. Woryna2*
T. Woffinden (D)0
5:1
52:38
Pewne podwójne zwycięstwo pary gospodarzy. Woryna popisał się kapitalnym atakiem po zewnętrznej i dołączył do prowadzącego Madsena.

Koniec emocji w Częstochowie. Gospodarze pojadą w półfinale ligi. Dla wrocławian to koniec sezonu.