T. Musielak1*
R. Tungate0
3:3
3:3
Dzień dobry z Zielonej Góry, pogoda nie powinna przeszkodzić w rozegraniu zawodów. Stawką dzisiejszego meczu to awans do PGE Ekstraligi.
Zakończyła się prezentacja drużyn.
Zawodnicy wyjechali już do pierwszego biegu, przed nami finałowe emocje.
Świetnie ostatni mecz zaczyna Piotr Protasiewicz! Para gości po pierwszym łuku była na podwójnym prowadzeniu na kolejnym łuku Musielak został minięty przez Protasiewicza, a na kolejnym okrążeniu minął on Milika, i uciekł daleko do przodu
8:4
Bieg przerwany, w trakcie przerwami biegu para gospodarzy była na podwójnym prowadzeniu. Borowiak, z ostrzeniem za utrudnianie startu.
W powtórce wychowankowie Unii Leszno, po raz kolejny wygrali moment startowy i uciekli do przodu po pewne podwójne zwycięstwo.
Rezerwa Zwykła: Keynan Rew
Bieg przerwany nierówny start. Rew wykluczony za dotknięcie taśmy a Max Fricke z ostrzeżeniem za utrudnianie startu. Świetny start Lebiediewa, który na pierwszym łuku książkowo odpowiadali pare gospodarzy pod płot. Na drugim łuku Fricke, na chwile minął Łotysza, lecz ten odbił pozycje i uciekł do przodu.
15:9
Chwila przerwy dla Karczewskiego który jedzie trzeci bieg pod rząd.
Bieg przerwany na tor upadł Mateusz Szczepaniak.

Powtórka w pełnej obsadzie

Świetny start Szczepaniaka, starał się odprowadzić Buczkowskiego lecz ten na przeciwległej prostej był już przed Szczepaniakiem. Po raz kolejny w stawce nie liczył się Karczewski, który był daleko z tylu.
19:11
Bardzo dobry pierwszy luk w wykonaniu Tungate. Australijczyk nie dał sobie wejść pod łokieć Szczepaniakowi. Na trasie Kvech, minął wolnego Musielaka.
22:14
Rezerwa Zwykła: Keynan Rew Nie widać po Fricku, żeby jechał z jakimkolwiek urazem. Australijczyk pojechał troszkę szerzej na pierwszym łuku i momentalnie przyciął wyprzedzając Milika, książkowa jazda uczestnika cyklu Grand Prix
7
K. Buczkowski2
P. Protasiewicz1*
3:3
25:17
Bieg przerwany nierówny start. Ostrzeżenie dla Protasiewicza. W powtórce szans rywalom nie dał Lebiediew, Łotysz napędził się po szerokiej i uciekł daleko do przodu.
28:20
Bieg przerwany nierówny start. Sędzia analizuje powtórki kto dotknął taśmę pierwszy. Musielak czy Fricke. Fricke, wykluczony za dotknięcie taśmy w jego miejsce Mencel. Z ostrzeżeniem Musielak. Bieg przerwany na tor upadł Borowiak. Z powtórki biegu wykluczony Musielak. W trzeciej odsłonię bieg bez historii, Szczepaniak prowadził od startu do mety.
Rezerwa Taktyczna: Andrzej Lebiediew
Pierwsza drużynowa wygrana Wilków. Na pierwszym łuku Milik, zamknął drogę Buczkowskiemu i goście wyszli na podwójne prowadzenie lecz Protasiewicz, ostrym atakiem minął Łotysza.
10
J. Kvech2
R. Tungate1*
3:3
33:27
Świetnie na torze w Zielonej Górze, czuje się Lebiediew. Na starcie na łokcie walkę stoczyli Karczewski oraz Tungate a do przodu uciekli Kvech oraz Lebiediew. Czech, dzielnie bronił się przed Łotyszem lecz ten po szerokiej nabrał takiej prędkości ze Kvech był bezradny.
38:28
Żużlowe szachy na starcie. Szczepaniak oraz Kvech przepychali się na łokcie przed startem. Najlepiej wystartowali Czesi, Kvech uciekł do przodu a Milik bronił się przed Protasiewiczem. Kapitan Falubazu pięknym i przemyślanym atakiem minął Milika, i to Falubaz jest bliżej PGE Ekstraligi.
Rezerwa Taktyczna: Franciszek Karczewski
Świetny moment startowy gospodarzy. Mencel, na wyjściu z łuku przegrał walkę z Rew i do końca musiał drzeć o punkt gdyż za nim napędzał się Karczewski.
13
T. Musielak | zm. V. Milik1
M. Fricke0
2:4
44:34
Rezerwa Taktyczna : Vaclav Milik
Lebiediew , po raz kolejny pokazuje świetny żużel znowu napędził się przy płocie i na przeciwległej prostej był już z przodu. Przez cały bieg Fricke, kąsał Milika ale zawodnik Wilków obronił punkt. W dwumeczu remis 84:84. Przed nami biegi nominowane.
14
T. Musielak3
M. Szczepaniak1
M. Fricke (W)0
2:4
46:38
Bieg przerwany makabryczny upadek na torze leżą Szczepaniak i Fricke. Szczepaniak wrócił do parku maszyn o własnych siłach. Na torze cały czas leży Fricke. Australijczyk wykluczony z powtórki biegu. Jak przekazał obóz Australijczyka, Fricke, jest mocno pobijany lecz nie ma załamań. Kolejny raz bieg przerwany na tor upadł Buczkowski. Sędzia nie uznał nikogo za winnego i cała trojka pojedzie w powtórce. W trzeciej odslonie biegu Musielak, zrobił kapitalną robotę.
15
A. Lebiediew2
V. Milik1*
R. Tungate0
3:3
49:41
Ostatni bieg zadecyduje o tym kto awansuje do PGE Ekstraligi, remis daje awans Wilkom, porażka w tym biegu premiuje awansem Falubaz. Cellfast Wilki Krosno, za rok pojadą w PGE Ekstralidze!!