eSpeedway.pl
 
  Zobacz pozostałe mecze | Odwiedź eSpeedway.pl | Zobacz zdjęcia
 
Strona odświeża się automatycznie co 120 sekund
4. finał TAURON SEC w Pardubicach
Po 22. biegu | Ostatnia aktualizacja: 24.09.2022, 14:58
Relacje prowadzi: Kacper Wącek - www.eSpeedway.pl
 
 
Nr Zawodnik 1 2 3 4 5 6 7 Suma
8L. Madsen123233216
10M. Michelsen33311314
4D. Bewley132122112
9D. Kubera13233012
7R. Jensen23131111
15J. Kołodziej31322011
5O. Berntzon300238
1P. Dudek311207
12P. Pawlicki212027
13J. Kvech220307
2A. Lebiediew211105
3A. EllisT01315
6D. Bellego002035
16D. Berge003025
14V. Milik120104
11B. Smektała020013
17P. Chlupac00
18H. Stichauer-
 

Bieg po biegu:

1
P. Dudek3
A. Lebiediew2
D. Bewley1
A. Ellis (T) | zm. P. Chlupac0
Witamy z Pardubic, gdzie już za kilka minut rozpocznie się finałowa runda cyklu TAURON SEC.

Bieg przerwany, Adam Ellis dotknął taśmy. Ostrzeżenie otrzymuje Bewley.

Świetny start Dudka, który objął prowadzenie i nie oddał go do samego końca. Bewley wykorzystał błąd Ellisa i wyprzedził go na drugim okrążeniu.
2
O. Berntzon3
R. Jensen2
L. Madsen1
D. Bellego0
Berntzon wykorzystał atut pierwszego pola i pomknął po wygraną. Początkowo Madsen szukał prędkości nieco szerzej, lecz nic mu to nie dało. Póki co trzeba trzymać się krawężnika.
3
M. Michelsen3
P. Pawlicki2
D. Kubera1
B. Smektała0
Znów zawodnik z pierwszego pola triumfuje. Zacięta walka Kubery z Pawlickim, górą z niej wyszedł zawodnik Fogo Unii Leszno.
4
J. Kołodziej3
J. Kvech2
V. Milik1
D. Berge0
Milik wygrał start i zamknął Janusza Kołodzieja. Na trzecim okrążeniu reprezentant Polski popisał się znakomitym atakiem wchodząc między dwójkę Czechów. Chwilę później Milik spadł jeszcze za Kvecha.
5
D. Kubera3
J. Kvech2
P. Dudek1
O. Berntzon0
Świetnym startem z czwartego pola popisał się Kubera, który wygrał rywalizację o zwycięstwo z Kvechem. Odsunięcie się od kredy Dudka chciał wykorzystać Berntzon, jednak Polak obronił trzecią lokatę.
6
M. Michelsen3
V. Milik2
A. Lebiediew1
D. Bellego0
Milik po starcie objął prowadzenie, jednak Michelsen wynosząc się nieco szerzej najpierw wyprzedził Lebiediewa, a chwilę później Czecha. Na końcu stawki od początku do końca David Bellego.
7
R. Jensen3
B. Smektała2
J. Kołodziej1
A. Ellis0
Po udanym starcie Smektała stracił prowadzenie na rzecz Jensena. Do końca biegu Kołodziej naciskał swojego młodszego rodaka, lecz nieskutecznie.
8
D. Bewley3
L. Madsen2
P. Pawlicki1
D. Berge0
Atomowy start Bewleya, który nie miał sobie równych w tej gonitwie. Początkowo Pawlicki dobrze odpierał ataki Madsena wywożąc go na szeroką, jednak na drugim łuku drugiego okrążenia Madsen wykonał skuteczny atak pomiędzy Berge a Pawlickim.
9
D. Berge3
D. Bellego2
P. Dudek1
B. Smektała0
Świetnie pierwszy łuk rozegrali Francuzi, którzy wyszli na dwie pierwsze pozycje. Po równaniu ponownie jazda gęsiego przy krawężniku.
10
J. Kołodziej3
P. Pawlicki2
A. Lebiediew1
O. Berntzon0
Po starcie utworzyły się dwie pary na torze. Na wejściu w pierwszy łuk drugiego okrążenia Kołodziej uporał się z Pawlickim, a Lebiediew wyprzedził Berntzona. Pawlicki słabł z okrążenia na okrążenie, jednak dowiózł dwójkę.
11
L. Madsen3
D. Kubera2
A. Ellis1
V. Milik0
Madsen po pierwszym łuku objął prowadzenie i nie oddał go do samego końca. Kubera stracił na moment drugą pozycję na rzecz Ellisa, jednak zdołał odbić drugą lokatę.
12
M. Michelsen3
D. Bewley2
R. Jensen1
J. Kvech0
Na zewnętrznych polach stanęli najlepsi zawodnicy po dwóch seriach i to właśnie Michelsen oraz Jensen wyszli najlepiej ze startu. Zawodnik gdańskiego Wybrzeża spadł jednak za Bewleya i do samego końca walczył o punkt z Kvechem. Górą w tym pojedynku Duńczyk.
13
R. Jensen3
P. Dudek2
V. Milik1
P. Pawlicki0
Najlepiej zawodnicy ze skrajnych pól, czyli Jensen i Dudek. Duńczyk wyszedł na czoło stawki, a kolejność nie zmieniła się po pierwszym łuku aż do mety.
14
J. Kvech3
L. Madsen2
A. Lebiediew1
B. Smektała0
Świetny start Kvecha z drugiego pola, co pozwoliło mu wygrać wyścig. Madsen próbował nabierać prędkości po szerokiej i na ostatnim łuku wyprzedził Lebiediewa wskakując na drugie miejsce.
15
A. Ellis3
O. Berntzon2
M. Michelsen1
D. Berge0
Ponownie najlepiej drugie pole, co dało Ellisowi zwycięstwo. Za nim toczyła się walka, z której obronną ręką wyszedł Berntzon. Michelsen trzy okrążenia walczył z Berge, lecz ostatecznie to Duńczyk zainkasował jeden punkt.
16
D. Kubera3
J. Kołodziej2
D. Bewley1
D. Bellego0
Kubera prowadził od startu do mety, natomiast Janusz Kołodziej na początku drugiego okrążenia uporał się z dwoma rywalami. Znakomity atak Polaka!
17
L. Madsen3
J. Kołodziej2
M. Michelsen1
P. Dudek0
Madsen wygrał start i uciekł do przodu po trzy punkty. Bardzo ważne dwa punkty wyszarpał na trasie Janusz Kołodziej, który wyprzedził Mikkela Michelsena. Niestety stawkę zamknął Patryk Dudek.
18
D. Kubera3
D. Berge2
R. Jensen1
A. Lebiediew0
Kubera wykorzystał pierwsze pole i prowadził już od startu. Próbował go gonić Dimitri Berge, jednak nieskutecznie.
19
D. Bellego3
P. Pawlicki2
A. Ellis1
J. Kvech0
Najsprytniejszym na pierwszym łuku okazał się Bellego, który wyszedł na prowadzenie. O dwa oczka walczyli Ellis z Pawlickim. Walkę tę wygrał Polak, a na Ellisa do końca nacierał Kvech.
20
O. Berntzon3
D. Bewley2
B. Smektała1
V. Milik0
O kolejności zawodników zadecydował start.
21
L. Madsen3
D. Bewley2
R. Jensen1
J. Kołodziej0
Madsen założył Kołodzieja na wejściu w pierwszy łuk. Reprezentant Polski spadł na czwarte miejsce, a wszystko to za plecami Madsena i Bewleya, którzy awansują do finału.
22
M. Michelsen3
L. Madsen2
D. Bewley1
D. Kubera0
Najlepiej pierwszy łuk rozegrał Michelsen. Na drugim łuku Madsen wyprzedził Bewleya i tym sposobem Duńczycy zajęli dwie pierwsze pozycje w dzisiejszej rundzie. Podium uzupełnił Daniel Bewley.

LEON MADSEN MISTRZEM EUROPY! SREBRO TRAFIA DO JANUSZA KOŁODZIEJA, A Z BRĄZOWYM MEDALEM CYKL KOŃCZY MIKKEL MICHELSEN.