J. Hampel1*
Sz. Woźniak0
3:3
3:3
Witamy z Lublina! Już za ponad godzinę absolutne święto żużla. Dziś poznamy Drużynowego Mistrza Polski 2022. Stadion przy Alejach Zygmuntowskich już wypełniony fanami czekającymi na żużlowe emocje.

Obie drużyny są obecnie na obchodzie toru. Na stadionie spora grupa kibiców.

Składy potwierdzone! Gospodarze bez zmian i tradycyjnie pod 16. rezerwowy Dominik Kubera. Goście również bez zmian - pod numerem 3. będzie stosowane zastępstwo zawodnika za Andersa Thomsena, który wspiera dziś swój zespół w parkingu, a pod numerem 8. pojawił się Wiktor Jasiński.

Rozpoczynamy próbę toru. Gospodarzy reprezentują Mateusz Cierniak i Wiktor Lampart. Gości natomiast Bartosz Zmarzlik i Martin Vaculik.

Próba toru już za nami. Trwa kosmetyka. Tymczasem sędzia wylosował I zestaw startowy.

Rozpoczyna się prezentacja. W Lublinie nadkomplet publiczności. Na Alejach Zygmuntowskich minuta ciszy dla śp. Tadeusza Supryna, który odszedł w dniu dzisiejszym. Tradycyjnie także zostanie odśpiewany Mazurek Dąbrowskiego - w wykonaniu Piotra Cugowskiego. Prezentacja za nami. Już niebawem rozpoczniemy wielki finał PGE Ekstraligi 2022!

Zastępstwo zawodnika: Martin Vaculik w miejsce Andersa Thomsena.

Start dla pary gorzowskiej, ale już po wyjściu kapitalnie między gorzowian wjechał Drabik! Nie cieszył się jednak długo prowadzeniem, bo szybką kontrę przeprowadził Martin Vaculik. Drabik starał się odzyskać prowadzenie, ale Słowak skutecznie się bronił. Remis na dzień dobry!
6:6
Bieg przerwany, na tor upadł Mateusz Cierniak. Ciasno było na pierwszym łuku i junior Motoru zapoznał się z nawierzchnią. Mateusz Cierniak wykluczony!

Kapitalnie ze startu wyjechał Wiktor Lampart. Oskar Paluch z okrążenia na okrążenie zbliżał się do Lamparta, ale nie na tyle, by zdołać go wyprzedzić.

Ostrzeżenie dla Oskara Palucha za utrudnianie startu.
10:8
Zastępstwo zawodnika: Maksym Drabik w ramach ZZ.

Świetnie napędził się po wyjściu z pierwszego łuku po szerokiej Drabik, który przemknął koło Vaculika i wyjechał na prowadzenie. Drabik wygrał z ogromną przewagą. Szybka kontra zawodnika Motoru po porażce ze Słowakiem w pierwszym biegu.
14:10
Rezerwa zwykła: Dominik Kubera w miejsce Frasera Bowesa.

Gospodarze wzięli w kleszcze zaraz po starcie Bartosza Zmarzlika i wyszli na podwójne prowadzenie. Zmarzlik jednak już na drugim okrążeniu przedarł się przed Cierniaka. Z przodu po pewną trójkę dojechał Dominik Kubera.

Kosmetyka toru. Bartosz Zmarzlik z ostrzeżeniem za utrudnianie startu. Wynik dwumeczu: 53:61 dla Moje Bermudy Stali Gorzów.
16:14
Zastępstwo zawodnika: Patrick Hansen w miejsce Andersa Thomsena.
Zastępstwo zawodnika: Jarosław Hampel w ramach ZZ.

Ależ się przetasowali na pierwszym okrążeniu! Zmarzlik przedostał się przed Hampela, a Hansen przed Drabika. Pewne zwycięstwo indywidualnego mistrza świata.
21:15
Dodatkowa przerwa: bieg po biegu jedzie Patrick Hansen.

Świetnie ze startu wyjechał Mikkel Michelsen, a po szerokiej napędził się Wiktor Lampart i gospodarze wyjechali na podwójne prowadzenie. Goście bezradni w tym biegu!

+6 dla Motoru Lublin i -6 w dwumeczu. Trener Stanisław Chomski może już korzystać z rezerw taktycznych.

Patrick Hansen z ostrzeżeniem za utrudnianie startu. To już trzecie w drużynie Moje Bermudy Stali Gorzów i trzecie dla zawodnika startującego z drugiego pola.
26:16
Rezerwa taktyczna: Oskar Paluch w miejsce Mateusza Bartkowiaka.

Kapitalnie ze startu wyjechała para gospodarzy, która natychmiastowo ustawiła się w parę by blokować szalejącego Martina Vaculika. Słowak bezradny, Motor powiększa przewagę i zmniejsza stratę w dwumeczu!

Kosmetyka toru. Wynik dwumeczu: 65:67 dla Moje Bermudy Stali Gorzów.
8
M. Cierniak2
A. Thomsen Z/Z | zm. Sz. Woźniak1
M. Michelsen0
2:4
28:20
Zastępstwo zawodnika: Szymon Woźniak w miejsce Andersa Thomsena.

Kapitalnie rozegrali start i pierwszy łuk gorzowianie, wychodząc na podwójne prowadzenie. W szaleńczy pościg rzucił się od razu Cierniak i już na drugim łuku przedarł się przed Szymona Woźniaka. To samo starał się uczynić przez kolejne okrążenia Mikkel Michelsen, ale Woźniak nie dał sobie odebrać pozycji. Gorzowianie wracają do gry.
9
P. Hansen | zm. B. Zmarzlik3
F. Bowes | zm. D. Kubera2
J. Hampel1*
3:3
31:23
Dodatkowa przerwa: Bieg po bieg ujedzie Szymon Woźniak.
Rezerwa taktyczna: Bartosz Zmarzlik w miejsce Patricka Hansena.

Hampel wygrał start i wydawało się, że wyjdzie na prowadzenie, ale przeleciał obok niego Zmarzlik i wyszedł na prowadzenie. Równocześnie Kubera ograł Woźniaka. Zmarzlik wygrał z przewagą ponad połowy prostej.
36:24
Zastępstwo zawodnika: Dominik Kubera w ramach ZZ. Dla niego dwie minuty przerwy.

CO ZA DRAMAT MARTINA VACULIKA! Słowak pewnie prowadził przez cały bieg i na ostatnich metrach jego motor wręcz stanął przez defekt, a ten ratował się przed upadkiem! Motor z remisu wyciąga 5:1! Dramat Stali Gorzów!

Kosmetyka toru. Wynik dwumeczu: 75:75.
11
J. Hampel3
Z/Z | zm. M. Michelsen1
4:2
40:26
Zastępstwo zawodnika: Mikkel Michelsen w ramach ZZ.

Fantastycznie ze startu wyjechała para Motoru Lublin. Od razu w pogoń za drugim Michelsenem rzucił się Zmarzlik i dopiął swego szaleńczym atakiem na pierwszym łuku trzeciego okrążenia. Kapitan Stali Gorzów starał się dogonić jeszcze Jarosława Hampela, ale zabrakło mu już dystansu. Motor wychodzi na prowadzenie w dwumeczu!
43:29
Rezerwa taktyczna: Martin Vaculik w miejsce Patricka Hansena.

Gorzowianie wyszli ze startu na podwójne prowadzenie, ale już na przeciwległej prostej Bartkowiak został połknięty przez parę gospodarzy. Vaculik tym razem zdołał dowieźć zwycięstwo w biegu.
13
A. Thomsen Z/Z | zm. B. Zmarzlik3
M. Vaculik1
M. Michelsen (W)0
2:4
45:33
Zastępstwo zawodnika: Bartosz Zmarzlik w miejsce Andersa Thomsena.
Dodatkowa przerwa: Martin Vaculik dostaje dwie minuty przerwy, gdyż jedzie bieg po biegu.

Bieg przerwany, leży na drugim łuku Mikkel Michelsen po ataku Bartosza Zmarzlika. Duńczyk wstał i wraca do parku maszyn o własnych siłach. Mikkel Michelsen uznany sprawcą przerwania biegu i zostaje wykluczony!

Kapitalnie wystartował Kubera i rozpoczęła się niesamowita batalia o zwycięstwo w tym biegu! Kubera oraz Zmarzlik przez cały bieg wymieniali się ciosami w tym biegu, ale lepszy na mecie Zmarzlik!

50:34

Bieg przerwany. Niesamowity kocioł przez całe pierwsze okrążenie. Woźniak, który wystartował na motocyklu Bartosza Zmarzlika wygrał start i wyszedł na prowadzenie. Popełnił jednak błąd na drugim łuku, ale zdołał się utrzymać na pierwszej pozycji. Dojechał do niego Mikkel Michelsen i między zawodnikami doszło do kontaktu, a hak Duńczyka wpadł w przednie koło Woźniaka. Zawodnik gości nie był w stanie kontynuować jazdy i upadł na tor. Zdaniem sędziego Szymon Woźniak winny przerwania biegu i wykluczony z powtórki!

Tym razem Patrick Hansen jedzie na motocyklu Bartosza Zmarzlika.

Gospodarze wygrali start i wyszli na podwójne prowadzenie. Wszystko jasne.

MOTOR LUBLIN DRUŻYNOWYM MISTRZEM POLSKI 2022!
15
J. Hampel2
M. Drabik1*
M. Vaculik0
3:3
53:37
Gospodarze wyszli lepiej ze startu, ale Zmarzlik ograł najpierw Drabika, a następnie Hampela. Koniec. Lublinianie mistrzem, a gorzowianie wicemistrzem Polski!

Wynik dwumeczu: 92:88 dla Motoru Lublin!