eSpeedway.pl
 
  Zobacz pozostałe mecze | Odwiedź eSpeedway.pl | Zobacz zdjęcia
 
Strona odświeża się automatycznie co 120 sekund
Grand Prix Polski w Toruniu
Po 23. biegu | Ostatnia aktualizacja: 01.10.2022, 21:34
Relacje prowadzi: Sebastian Serwa - www.eSpeedway.pl
 
 
Nr Zawodnik 1 2 3 4 5 6 7 Suma
5M. Vaculik333223319
12B. Zmarzlik222333217
14M. Janowski232132013
1L. Madsen303032112
2M. Michelsen12033110
6F. Lindgren2113119
16A. Lebiediew3023109
4R. Lambert23T117
9T. Woffinden113T27
10K. Woryna302117
13D. Bewley0232007
15J. Doyle1312W7
7J. Miśkowiak120205
3J. Holder011024
8P. Dudek010124
17K. Lewandowski11
11P. Przedpełski000000
18M. Affelt00
 

Bieg po biegu:

1
L. Madsen3
R. Lambert2
M. Michelsen1
J. Holder0
Rozpoczęła się prezentacja zawodników. Za moment rozpoczynamy ostatni akt sezonu 2022!

Świetny start Madsena, który od razu zameldował się na pierwszej lokacie. Na drugim łuku pierwszego okrążenia Lambert wyprzedził Michelsena i do końca naciskał zawodnika Włókniarza.
2
M. Vaculik3
F. Lindgren2
J. Miśkowiak1
P. Dudek0
Ponownie najlepiej pierwsze pole ze startu, z którego startował Vaculik. Nieoczekiwanie po zewnętrznej zaczął się napędzać Lindgren, który pierw wyprzedził Miśkowiaka, a potem do samego końca atakował Vaculika.
3
K. Woryna3
B. Zmarzlik2
T. Woffinden1
P. Przedpełski0
Genialny wyścig w Toruniu! Najlepiej spod taśmy Woryna, który musiał jednak się namęczyć z Woffindenem. Swoje akcje zaczepne z kolei rozpoczął Zmarzlik, który na początku czwartego okrążenia zapikował Woffinden i do samej mety próbował ukąsić Zmarzlika.
4
A. Lebiediew3
M. Janowski2
J. Doyle1
D. Bewley0
Kolejny ciekawy bieg na MotoArenie. Ze startu najlepiej wyjechał Doyle, jednak swoją szybkość pokazał Lebiediew, który na początku drugiego okrążenia wyprzedził Doyla po szerokiej. W tym samym czasie również atak przeprowadził Janowski, który po małej wyprzedził Australijczyka.
5
M. Vaculik3
D. Bewley2
T. Woffinden1
L. Madsen0
Bieg przerwany, na tor upadł Leon Madsen. Powtórka w pełnej obsadzie.

Bieg bez większej historii, Woffinden do końca próbował atakować Bewley'a. Madsen daleko z tyłu.
6
M. Janowski3
M. Michelsen2
F. Lindgren1
K. Woryna0
Najlepiej ze startu Janowski, który pewnie przywiózł trójkę do mety. Za nim dział się kocioł, Woryna przez pierwsze dwa okrążenia wymieniał się pozycjami z Michelsenem, który pod koniec wyścigu pojechał bardzo szeroko i wyprzedził Lindgrena.
7
J. Doyle3
J. Miśkowiak2
J. Holder1
P. Przedpełski0
Pewna wygrana Doyle'a, który po dobrym starcie uciekł do przodu. Przedpełski przez pierwsze dwa okrążenia walczył o 2 pozycję z Miśkowiakiem, który obronił dwa punkty. Na ostatnim łuku natomiast świetną szarżę wykonał Holder, który bardzo szeroko napędził się na ostatnim łuku wyprzedzając tym samym Przedpełskiego.
8
R. Lambert3
B. Zmarzlik2
P. Dudek1
A. Lebiediew0
Piekielnie szybki dzisiaj jest Lambert, który na pierwszym łuku bardzo szeroko odwiózł Zmarzlika i pognał po pewną trójkę. Na przeciwległej prostej pierwszego okrążenia Zmarzlik wyprzedził Dudka.
9
L. Madsen3
A. Lebiediew2
F. Lindgren1
P. Przedpełski0
Świetny start Lindgrena, jednak pod łokieć wszedł mu Lebiediew na drugim łuku pierwszego okrążęnia, przez co Szwed spadł na trzecie miejsce. Madsen skorzystał na tym prezencie i do końca musiał uważać na akcje zaczepne zawodnika Wilków Krosno.
10
M. Vaculik3
B. Zmarzlik2
J. Doyle1
M. Michelsen0
Ponownie moment startowy dla Vaculika, który ostro poszedł na łokcie ze Zmarzlikiem. Swoje harce po szerokiej zaczął Doyle, jednak Vaculik nie zostawił miejsca przy bandzie i z takiego stanu rzeczy skorzystał Zmarzlik.
11
T. Woffinden3
M. Janowski2
J. Holder1
P. Dudek0
Na starcie zaspał Dudek, co wykorzystał Brytyjczyk, który od razu nakrył zawodnika Apatora w krawężniku. Na początku czwartego okrążenia Dudka wyprzedził również Holder.
12
D. Bewley3
K. Woryna2
R. Lambert (T) | zm. K. Lewandowski1
J. Miśkowiak0
Taśma Lamberta, w miejsce Brytyjczyka Lewandowski.

Świetnie ze startu Lewandowski, który zameldował się na drugiej pozycji i długo odpierał ataki Kacpra Woryny jadąc nieoczekiwanie przy samym krawężniku. Ostatecznie jednak zawodnik Włókniarza wyprzedził juniora Apatora na trzecim okrążeniu.
13
B. Zmarzlik3
J. Miśkowiak2
M. Janowski1
L. Madsen0
Rakieta na starcie w wykonaniu Miśkowiaka, który nieoczekiwanie znalazł się na pierwszej lokacie. W szaleńczą pogoń za nim udał się Zmarzlik, który dopiął swego na trzecim okrążeniu.
14
M. Michelsen3
D. Bewley2
P. Dudek1
P. Przedpełski0
Michelsen wykorzystał pierwsze pole i wyjechał na czoło stawki. Zamiaru odpuszczać nie miał Bewley, który jednak przegrał walkę o trzy punkty. Po także ciekawej batalii Dudek wyprzedził Przedpełskiego. Taki stan rzeczy oznacza, że i Paweł Przedpełski i Patryk Dudek już odpali z walki o półfinał.
15
A. Lebiediew3
M. Vaculik2
K. Woryna1
J. Holder0
Fenomenalny wyścig w Toruniu. W biegu nie oglądaliśmy Lebiediewa, który po dobrym starcie pomknął po trzy punkty. Za nim toczyła się piekielnie mocna walka. Cała trójka kilkakrotnie tasowała się. Ostro także zadziało się na ostatnim okrążeniu, kiedy to Holder mocno wyjechał przed Worynę, jednak ten skontrował i zainkasował jeden punkcik.
16
F. Lindgren3
J. Doyle2
R. Lambert1
T. Woffinden (T) | zm. M. Affelt0
Bieg przerwany, na starcie ruszali się Lindgren i Woffinden. Niecodzienna sytuacja w Toruniu. Podczas gdy zawodnicy byli już gotowi do startu Phill Morris podbiegł do Lindgrena, ten po chwili zjechał z toru, mimo że świeciła się czerwona lampka. Sędzia dopatrzył się taśmy Woffindena, a to oznacza, że w biegu zobaczymy Mateusza Affelta.

Świetny start Lindgrena, który pognał po pewną trójkę. Za nim po ciekawej walce dwa punkt wyszarpał Doyle. Affelt mimo dobrego pierwszego okrążenia nie nawiązał walki.
17
L. Madsen3
P. Dudek2
K. Woryna1
J. Doyle (W)0
Groźny upadek zaliczyli Doyle i Dudek. Do zawodnika Apatora wyjechała karetka, o własnych siłach tor natomiast opuścił Doyle. Dudek także wrócił do parku maszyn o własnych siłach, a z powtórki biegu wykluczony został Jason Doyle.

Bieg bez większej historii. Madsen po dobrym starcie odpierał ataki Dudka.
18
M. Michelsen3
T. Woffinden2
A. Lebiediew1
J. Miśkowiak0
Pewna trójka Michelsena, który po dobrym starcie nie dał sobie wydrzeć sobie zwycięstwa. Przez moment Woffindenowi zagrażał Lebiediew.
19
B. Zmarzlik3
J. Holder2
F. Lindgren1
D. Bewley0
Dobry bieg na MotoArenie. Po świetnym starcie Holder musiał stoczyć ostrą walkę ze Zmarzlikiem. Górą z tego starcia wyszedł trzykrotny mistrz świata. Na pierwszym okrążeniu Lindgren poradził sobie z Bewley'em.
20
M. Janowski3
M. Vaculik2
R. Lambert1
P. Przedpełski0
Bieg bez większej historii. Walkę przez pierwsze okrążenie o punkt stoczyli Przedpełski i Lambert.
21
M. Vaculik3
L. Madsen2
F. Lindgren1
A. Lebiediew0
Świetny start Vaculika, który nakrył Madsena i pojechał po finał. Za nim szalał Lindgren, który próbował swoich sił po szerokiej, jednak Madsen konsekwentnie trzymał krawężnik i nie dał sobie wydrzeć drugiego miejsca.
22
B. Zmarzlik3
M. Janowski2
M. Michelsen1
D. Bewley0
Ależ bieg w Toruniu! Po dobrym starcie Janowski zajmował drugą pozycję, jednak szybko poradził sobie z nim Michelsen, a w to od razu wmieszał się Bewley. Przez moment Magic znajdował się na ostatniej pozycji, jednak w ciągu jednego okrążenia zdołał sobie poradzić z dwoma rywalami i ku wielkiej radości trybun awansował do finału. Tym samym także Janowski zapewnił sobie brązowy medal SGP!
23
M. Vaculik3
B. Zmarzlik2
L. Madsen1
M. Janowski0
Niezawodny ze startu dzisiaj jest Vaculik, który fenomenalnie wystrzelił z drugiego pola i założył Zmarzlika. Za nim działo się bardzo wiele. Po błędzie Madsena na drugim okrążeniu Janowski awansował na trzecie miejsce. Duńczyk w tym biegu jednak był bardzo szybki i wyprzedził Magica na ostatnim łuku.