eSpeedway.pl
 
  Zobacz pozostałe mecze | Odwiedź eSpeedway.pl | Zobacz zdjęcia
  Adnotacje meczowe:  X runda FIM Speedway Grand Prix
 
Strona odświeża się automatycznie co 120 sekund
FIM Speedway Grand Prix - Toruń
Po 23. biegu | Ostatnia aktualizacja: 26.09.2026, 21:29
Relacje prowadzi: Daniel Hofman - www.eSpeedway.pl
 
 
Nr Zawodnik 1 2 3 4 5 6 7 Suma
6R. Lambert23333317
5B. Zmarzlik322230113
8P. Dudek13233012
16B. Kurtz301330212
14D. Bewley12331010
12L. Madsen3130209
7M.J. Jensen0332008
2M. Fricke3011207
10F. Lindgren2111207
4K. Woryna12W126
11J. Doyle1122006
3A. Thomsen22D015
13D. Kubera032005
15N. Parnicki200204
1A. Lebiediew010113
9M. Pawełczak001012
17A. Kawczyński-
18M. Duchiński-
 

Bieg po biegu:

1
M. Fricke3
A. Thomsen2
K. Woryna1
A. Lebiediew0
Odśpiewany został Mazurek Dąbrowskiego. Bieg przerwany na pierwszym łuku upadli Thomsen oraz Woryna. Zawodnicy o własnych siłach udają się do parku maszyn. Powtórka w pełnej obsadzie. Dużo walki w pierwszym biegu. Fricke fantastycznie wygrał start i uciekł do przodu, Thomsen szybko minął Worynę i Lebiediewa, Woryna kilkukrotnie wymieniał się pozycją z Lebiediewem, ostatecznie górą Polak.
2
B. Zmarzlik3
R. Lambert2
P. Dudek1
M.J. Jensen0
Zmarzlik pewnie od startu do mety za jego plecami dużo walki z której ostatecznie wyszedł Lambert.
3
L. Madsen3
F. Lindgren2
J. Doyle1
M. Pawełczak0
Dobry start Pawełczaka ale koło wystawił Doyle. Madsen napędził się po szerokiej, jeden łuk a następny przejechał przy krawężniku czym minął Pawełczaka i Doyla. Widząc to Lindgren zrobił to samo. Co za ściganie mamy do tej pory w Toruniu.
4
B. Kurtz3
N. Parnicki2
D. Bewley1
D. Kubera0
Parnicki jechał pierwszy przez pierwsze okrążenie, ale po szerokiej minął go łatwo Kurtz. Kubera zabierał się za ataki na Parnickiego ale stracił pozycje na rzecz Bewleya, który do mety kąsał Parnickiego. Czwarty bieg i w każdym z nich mieliśmy miejanki.
5
D. Kubera3
B. Zmarzlik2
A. Lebiediew1
M. Pawełczak0
Kubera, pewnie od startu do mety. Zmarzlik na drugim okrążeniu minął Pawełczaka. Na samej kresce sześciokrotny mistrz świata w mistrzowskim stylu minął przy kredzie Lebiediwa.
6
R. Lambert3
D. Bewley2
F. Lindgren1
M. Fricke0
Fantastyczna szybkość w sprzęcie Lamberta, Brytyjczyk mimo najgorszego startu przyciął do krawężnika przez co wyszedł na drugą pozycję. Na następnym łuku był już pierwszy, gdzie po szerokiej minął Bewleya. Lindgren jechał szeroko czym uśpił czujność Fricke i minął go przy kredzie.
7
M.J. Jensen3
A. Thomsen2
J. Doyle1
N. Parnicki0
Jensen, pewnie wygrywa a jego rodak Thomsen, łatwo poradził sobie z Doylem.
8
P. Dudek3
K. Woryna2
L. Madsen1
B. Kurtz0
Woryna wykorzystał pierwsze pole i uciekł do przodu, ale jechał zbyt szeroko i przy krawężniku na prowadzenie wyjechał Dudek. Kurtz po szerokiej jechał konsekwentnie co mu końcowo nie wydało i Australijczyk oddala się od mistrza świata.
9
R. Lambert3
J. Doyle2
B. Kurtz1
A. Lebiediew0
Pewna wygrana Lamberta. Doyle po szerokiaj minął Kurtza.
10
L. Madsen3
B. Zmarzlik2
M. Fricke1
N. Parnicki0
Fricke na moment wjechał przed Zmarzlika, ten ruszył w pogoń za Madsenem ale Duńczyk swoim doświadczeniem się obronił.
11
D. Bewley3
P. Dudek2
M. Pawełczak1
A. Thomsen (D)0
walka kredy z szeroką, Dudek po kredzie Bewley po szerokiej, znacznie szybszy był Bewley i to on wygrał ten bieg. Defekt Thomsena na trzeciej pozycji.
12
M.J. Jensen3
D. Kubera2
F. Lindgren1
K. Woryna (W)0
Bieg przerwany na tor upadł Lindgren. Szwed wraca do parku maszyn. Woryna założył się na Lindgrena, Szwed nie miał za bardzo co już zrobić przez co upadł. Woryna wykluczony. Jensen pojechał po szerokiej, i szybko objął prowadzenie które pewnie dowiózł.
13
D. Bewley3
M.J. Jensen2
A. Lebiediew1
L. Madsen0
Fantastycznie po szerokiej po odsypanym pojechał Bewley, który wyprzedził Jensena a później uciekł bardzo daleko do przodu.
14
P. Dudek3
J. Doyle2
M. Fricke1
D. Kubera0
Doyle próbował pojechać jak bieg prędzej Bewley, ale zakopał się pod płotem. Dudek z pewną trójką.
15
B. Kurtz3
B. Zmarzlik2
F. Lindgren1
A. Thomsen0
Kurttz od startu do mety pewnie wygrywa. Zmarzlik wykorzystał fakt że Lindgrena postawiło.
16
R. Lambert3
N. Parnicki2
K. Woryna1
M. Pawełczak0
Bezkonkurencyjny Lambert daleko z przodu.
17
P. Dudek3
F. Lindgren2
A. Lebiediew1
N. Parnicki0
Gigantyczny krok Dudka do finału. Polak świetnie wygrał bieg
18
B. Kurtz3
M. Fricke2
M. Pawełczak1
M.J. Jensen0
Fricke z Kurtzem ostro walczyli o pierwszą lokatę, góra Kurtz
19
R. Lambert3
L. Madsen2
A. Thomsen1
D. Kubera0
Lambert na trzecim okrążeniu przy kredzie wszedł pod Thomsena, pod którego jeszcze wszedł Madsen. Lambert w Wielkim finale!
20
B. Zmarzlik3
K. Woryna2
D. Bewley1
J. Doyle0
Zmarzlik, pewnie wygrywa.
21
B. Zmarzlik0
M. Fricke0
L. Madsen0
F. Lindgren0
Zmarzlik 3 Fricke 0 Madsen 1 Lindgren 2
22
B. Kurtz0
D. Bewley0
J. Doyle0
M.J. Jensen0
Kurtz 3 Bewley 2 Doyle 0 Jensen 1
23
R. Lambert3
B. Kurtz2
B. Zmarzlik1
P. Dudek0
Ostatni bieg, zadecyduje o złocie. Zmarzlik żeby zostać mistrzem świata musi przyjechać przed Lambertem. Lambert aby zostać mistrzem świata musi przyjechać dwie pozycje przed Zmarzlikiem, aby Kurtz zdobył złoty medal musi wygrać a Zmarzlik był czwarty a Lambert trzeci. Lambert nowym Mistrzem Świata!