eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 284
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca


Kalendarz PZM

KALENDARZ SPORTU ŻUŻLOWEGO 2018:

MARZEC
29-03 czwartek - Egzamin na Certyfikat "Ż" w Grudziądzu

KWIECIEŃ
02-04 poniedziałek - Mecz Reprezentacji Polski - do potwierdzenia
10-04 wtorek - Eliminacje Złotego Kasku - Gdańsk, Poznań, Ostrów
10-04 wtorek - Nice Cup - Gniezno
17-04 wtorek - Eliminacje Brązowego Kasku - Lublin, Rybnik, Gniezno
19-04 czwartek - Finał Złotego Kasku - Piła
24-04 wtorek - Nice Cup - Rybnik
26-04 czwartek - Eliminacje Srebrnego Kasku - Opole, Rzeszów
27-04 piątek - termin rezerwowy Nice 1. Ligi Żużlowej i 2. Ligi Żuzlowej

MAJ
01-05 wtorek - Finał Brązowego Kasku - Gniezno
01-05 wtorek - Mecz Reprezentacji Polski z Australią w Pile
03-05 czwartek - Finał Mistrzostw Polski Par Klubowych - Ostrów Wielkopolski
08-05 wtorek - Nice Cup - Kraków
10-05 czwartek - Eliminacje Srebrnego Kasku - Częstochowa
13-05 niedziela - Mecz Reprezentacji Polski z Danią w Częstochowie
18-05 piątek - termin rezerwowy Nice 1. Ligi Żużlowej i 2. Ligi Żuzlowej
22-05 wtorek - Nice Cup - Gdańsk
24-05 czwartek - Egzamin na Certyfikat "Ż"
25-05 piątek - Finał Srebrnego Kasku - Lublin
28-05 poniedziałek - Nice Cup - Lublin
31-05 czwartek - Mecz Reprezentacji Polski ze Szwecją w Poznaniu

CZERWIEC
01-06 piątek - 1/4 Indywidualnych Mistrzostw Polski - Krosno, Rawicz, Opole, Lublin
05-06 wtorek - 1. runda DMPJ
06-06 środa - 2. runda DMPJ
08-06 piątek - Eliminacje Młodzieżowych MPPK - Ostrów, Krosno, Poznań
12-06 wtorek - 3. runda DMPJ
13-06 środa - 4. runda DMPJ
15-06 piątek - termin rezerwowy wszystkich lig
19-06 wtorek - 5. runda DMPJ
20-06 środa - 6. runda DMPJ
22-06 piątek - Eliminacje Młodzieżowych MPPK - Poznań
22-06 piątek - termin rezerwowy wszystkich lig
24-06 niedziela - termin rezerwowy wszystkich lig
26-06 wtorek - 7. runda DMPJ
27-06 środa - 8. runda DMPJ
28-06 czwartek - Egzamin na Certyfikat "Ż"
29-06 piątek - termin rezerwowy PGE Ekstraligi

LIPIEC
03-07 wtorek - Eliminacje Młodzieżowych IMP - Rybnik, Rawicz, Krosno
05-07 czwartek - Nice Cup - Piła
06-07 piątek - 1/2 Indywidualnych Mistrzostw Polski - Gniezno, Bydgoszcz
07-07 sobota - termin rezerwowy Nice 1. Ligi Żużlowej i 2. Ligi Żuzlowej
08-07 niedziela - termin rezerwowy wszystkich lig
10-07 wtorek - 1. runda półfinałowa DMPJ
11-07 środa - 2. runda półfinałowa DMPJ
13-07 piątek - termin rezerwowy wszystkich lig
15-07 niedziela - termin rezerwowy PGE Ekstraligi
17-07 wtorek - 3. runda półfinałowa DMPJ
18-07 środa - 4. runda półfinałowa DMPJ
20-07 piątek - Finał Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych - Wrocław
22-07 niedziela - termin rezerwowy PGE Ekstraligi
24-07 wtorek - 5. runda półfinałowa DMPJ
25-07 środa - 6. runda półfinałowa DMPJ
26-07 czwartek - Egzamin na Certyfikat "Ż"
31-07 wtorek - 7. runda półfinałowa DMPJ

SIERPIEŃ
01-08 środa - 8. runda półfinałowa DMPJ
03-08 piątek -  Finał Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski - Częstochowa
04-08 sobota - Finał Indywidualnych Mistrzostw Polski - Leszno
05-08 niedziela - IMME - Gdańsk; Puchar Polskiej Ligi Żużlowej - do potwierdzenia
07-08 wtorek - 9. runda półfinałowa DMPJ
08-08 środa - 10. runda półfinałowa DMPJ
10-08 piątek - termin rezerwowy wszystkich lig
16-08 czwartek - Nice Cup - data rezerwowa
17-08 piątek - termin rezerwowy wszystkich lig
21-08 wtorek - 11. runda półfinałowa DMPJ
22-08 środa - 12. runda półfinałowa DMPJ
24-08 piątek - termin rezerwowy wszystkich lig
28-08 wtorek - 13. runda półfinałowa DMPJ
29-08 środa - 14. runda półfinałowa DMPJ
30-08 czwartek - Egzamin na Certyfikat "Ż"
31-08 piątek - termin rezerwowy wszystkich lig

WRZESIEŃ
07-09 piątek - Nice Cup -  Chorzów; termin rezerwowy wszystkich lig
08-09 sobota - Finał Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów
11-09 wtorek - Nice Cup - data rezerwowa
14-09 piątek - termin rezerwowy wszystkich lig
18-09 wtorek - Nice Cup - Łódź
21-09 piątek - termin rezerwowy wszystkich lig
25-09 wtorek - Nice Cup - data rezerwowa
27-09 czwartek - Egzamin na Certyfikat "Ż"
28-09 piątek - termin rezerwowy wszystkich lig
30-09 niedziela - termin rezerwowy PGE Ekstraligi; baraż

PAŹDZIERNIK
05-10 piątek - termin rezerwowy PGE Ekstraligi
07-10 niedziela - baraż
08-10 poniedziałek - Gala PGE Ekstraligi
12-10 piątek - termin rezerwowy wszystkich lig
13-10 sobota - Nice Challenge - Toruń
14-10 niedziela - termin rezerwowy wszystkich lig

Relacje Live

SGB PREMIERSHIP
Belle Vue Aces - Poole Pirates

poniedziałek, godzina 20:30

Wolverhampton Wolves - Leicester Lions
poniedziałek, godzina 20:30

Somerset Rebels - King's Lynn Stars
poniedziałek, godzina 20:30

Reklama
 
Tabele ligowe
 PGE Ekstraliga
1.. Fogo Unia Leszno
9 17 +128
2. Betard Sparta Wrocław
9 12 +46
3. Cash Broker Stal Gorzów
9 12 +29
4. forBET Włókniarz Częstochowa
9 11 +2
5. Grupa Azoty Unia Tarnów
9 8 -48
6. Falubaz Zielona Góra
9 7 -14
7. Get Well Toruń
9 7 -57
8. MrGarden GKM Grudziądz
9 6 -86
Nice 1. Liga Żużlowa
1. Speed Car Motor Lublin
10 22 +171
2. Car Gwarant Start Gniezno 9 12
+41
3. Lokomotiv Daugavpils 7 11 +17
4. ROW Rybnik 9 11 +116
5. Zdunek Wybrzeże Gdańsk 9
6
+20
6. Euro Finannce Polonia Piła 7 4 -86
7. Orzeł Łódź
7 3 -33
8. Arge Speedway Wanda Kraków
8 2
-246
2. Liga Żużlowa
1. Stal Rzeszów
8 17 +106
2. MDM Komputery Ostrovia Ostrów 8 15 +108
3. Stainer Unia Kolejarz Rawicz 8
10
+56
4. OK Kolejarz Opole 8 8 -7
5. Iveston PSŻ Poznań
7

5

-46
6. Polonia Bydgoszcz

7

5
-107
7. KSM Krosno 8 0 -110
SGB Premiership
1. Swindon Robins 12 26 +53
2. Somerset Rebels 11 20 -36
3. Belle Vue Aces
10 19 +48
4. Wolverhampton Wolves 10 19 +42
5. Leicester Lions 8 16 +10
6. Poole Pirates 11 14 -21
7. Rye House Rockets 11 14 -86
8. King's Lynn Stars 10 13 -6
Elitserien
1. Smederna Eskilstuna
6 12 +82
2. Dackarna Malilla
6
9
+56
3. Rospiggarna Hallstavik
6
9 +53
4. Vetlanda Speedway
6
7
-5
5. Indianerna Kumla
6
6
-44
6. Västervik Speedway
6
4
-38
7. Lejonen Gislaved
6
3
-26
8. Masarna Avesta
6 2
-78
Zdjęcie miesiąca
Klasyfikacja SGP
1.  Fredrik Lindgren  32
2.  Tai Woffinden  31
3.  Patryk Dudek  24
4.  Maciej Janowski  24
5.  Emil Sajfutdinow 23
6. Artiom Łaguta 21
7.  Matej Žagar  16
8.  Chris Holder 15
9.  Greg Hancock  15
10.  Jason Doyle  14
11.  Bartosz Zmarzlik 13
12.  Nicki Pedersen 10
13. Niels Kristian Iversen  9
14. Przemysław Pawlicki  8
15. Craig Cook  4
Klasyfikacja SEC
1.  Jarosław Hampel  17
2.  Antonio Lindbaeck  13
3.  Kai Huckenbeck  11
4.  Mikkel Michelsen  9
5.  Piotr Pawlicki 9
6. Peter Kildemand 8
7.  Vaclav Milik  8
8.  Krzysztof Kasprzak 8
9.  Leon Madsen  8
10.  Andreas Jonsson  7
11.  Robert Lambert 6
12.  Emil Sajfutdinow 6
13. Andrzej Lebiediew  5
14. Andriej Kudriaszow  5
15. Josef Franc  0
Partnerzy
 
Ostatni wywiad
   Pacek: Początek sezonu pokaże czy jestem gotowy na ligę

Mateusz Pacek jest wychowankiem Śląska Świętochłowice. 19-latek ma ambitne plany w związku z nadchodzącym sezonem. W roku 2017 występował głównie w rozgrywkach juniorskich, tym razem jednak zawodnik zamierza celować w udział w meczach ligowych. Z popularnym „Osą” porozmawialiśmy również o innych tematach. Zapraszamy do lektury!

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Mistrzostwa? Ale jakie?!

W bieżącym tygodniu czekają Nas finałowe rundy nowo powstałego Speedway of Nations, które zostaną rozegrane we Wrocławiu. Dyrektor BSI, Torben Olsen na łamach mediów przyznał, że rangą zawodów będzie tytuł Mistrza Świata w nowym formacie. Zagadnienie wydaje się być ciekawe, bowiem działacz nie doprecyzował jaki tytuł mistrzowski kryje się pod tym pojęciem.

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Śladami historii. Parowy czempionat (cz. II)

Zapraszamy Państwa na drugą część dotyczącą historii międzynarodowych finałów z udziałem najlepszych par świata. W drugiej części opiszemy historię składającą się na lata, kiedy w formacie parowym rozgrywano Drużynowe Mistrzostwa Świata (1994-1998) oraz po krótce opiszemy historię Speedway Best Pairs Cup z udziałem najlepszych reprezentacji świata (2013-2015). W pierwszej z kolei odnieśliśmy się do legendarnych Mistrzostw Świata Par. Zapraszamy do lektury!!!

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu