eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 228
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca


Kalendarz PZM

KALENDARZ SPORTU ŻUŻLOWEGO 2018:

MARZEC
29-03 czwartek - Egzamin na Certyfikat "Ż" w Grudziądzu

KWIECIEŃ
02-04 poniedziałek - Mecz Reprezentacji Polski - do potwierdzenia
10-04 wtorek - Eliminacje Złotego Kasku - Gdańsk, Poznań, Ostrów
10-04 wtorek - Nice Cup - Gniezno
17-04 wtorek - Eliminacje Brązowego Kasku - Lublin, Rybnik, Gniezno
19-04 czwartek - Finał Złotego Kasku - Piła
24-04 wtorek - Nice Cup - Rybnik
26-04 czwartek - Eliminacje Srebrnego Kasku - Opole, Rzeszów
27-04 piątek - termin rezerwowy Nice 1. Ligi Żużlowej i 2. Ligi Żuzlowej

MAJ
01-05 wtorek - Finał Brązowego Kasku - Gniezno
01-05 wtorek - Mecz Reprezentacji Polski z Australią w Pile
03-05 czwartek - Finał Mistrzostw Polski Par Klubowych - Ostrów Wielkopolski
08-05 wtorek - Nice Cup - Kraków
10-05 czwartek - Eliminacje Srebrnego Kasku - Częstochowa
13-05 niedziela - Mecz Reprezentacji Polski z Danią w Częstochowie
18-05 piątek - termin rezerwowy Nice 1. Ligi Żużlowej i 2. Ligi Żuzlowej
22-05 wtorek - Nice Cup - Gdańsk
24-05 czwartek - Egzamin na Certyfikat "Ż"
25-05 piątek - Finał Srebrnego Kasku - Lublin
28-05 poniedziałek - Nice Cup - Lublin
31-05 czwartek - Mecz Reprezentacji Polski ze Szwecją w Poznaniu

CZERWIEC
01-06 piątek - 1/4 Indywidualnych Mistrzostw Polski - Krosno, Rawicz, Opole, Lublin
05-06 wtorek - 1. runda DMPJ
06-06 środa - 2. runda DMPJ
08-06 piątek - Eliminacje Młodzieżowych MPPK - Ostrów, Krosno, Poznań
12-06 wtorek - 3. runda DMPJ
13-06 środa - 4. runda DMPJ
15-06 piątek - termin rezerwowy wszystkich lig
19-06 wtorek - 5. runda DMPJ
20-06 środa - 6. runda DMPJ
22-06 piątek - Eliminacje Młodzieżowych MPPK - Poznań
22-06 piątek - termin rezerwowy wszystkich lig
24-06 niedziela - termin rezerwowy wszystkich lig
26-06 wtorek - 7. runda DMPJ
27-06 środa - 8. runda DMPJ
28-06 czwartek - Egzamin na Certyfikat "Ż"
29-06 piątek - termin rezerwowy PGE Ekstraligi

LIPIEC
03-07 wtorek - Eliminacje Młodzieżowych IMP - Rybnik, Rawicz, Krosno
05-07 czwartek - Nice Cup - Piła
06-07 piątek - 1/2 Indywidualnych Mistrzostw Polski - Gniezno, Częstochowa
08-07 niedziela - Puchar Nice 1. Ligi Żużlowej - Gdańsk
10-07 wtorek - 1. runda półfinałowa DMPJ
11-07 środa - 2. runda półfinałowa DMPJ
17-07 wtorek - 3. runda półfinałowa DMPJ
18-07 środa - 4. runda półfinałowa DMPJ
20-07 piątek - Finał Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych - Wrocław
24-07 wtorek - 5. runda półfinałowa DMPJ
25-07 środa - 6. runda półfinałowa DMPJ
26-07 czwartek - Egzamin na Certyfikat "Ż"
31-07 wtorek - 7. runda półfinałowa DMPJ

SIERPIEŃ
01-08 środa - 8. runda półfinałowa DMPJ
03-08 piątek -  Finał Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski - Częstochowa
04-08 sobota - Finał Indywidualnych Mistrzostw Polski - Leszno
05-08 niedziela - IMME - Gdańsk
07-08 wtorek - 9. runda półfinałowa DMPJ
08-08 środa - 10. runda półfinałowa DMPJ
10-08 piątek - termin rezerwowy wszystkich lig
16-08 czwartek - Nice Cup - data rezerwowa
17-08 piątek - termin rezerwowy wszystkich lig
21-08 wtorek - 11. runda półfinałowa DMPJ
22-08 środa - 12. runda półfinałowa DMPJ
24-08 piątek - termin rezerwowy wszystkich lig
30-08 czwartek - Egzamin na Certyfikat "Ż"
31-08 piątek - termin rezerwowy wszystkich lig

WRZESIEŃ
04-09 wtorek - 13. runda półfinałowa DMPJ - Gorzów, Gniezno
05-09 środa - 14. runda półfinałowa DMPJ - Toruń, Gniezno
06-09 czwartek - 4. runda półfinałowa DMPJ - Łódź
11-09 wtorek - Nice Cup - Grudziądz
14-09 piątek - termin rezerwowy wszystkich lig
18-09 wtorek - Nice Cup - Łódź
20-09 czwartek - Finał DMPJ - Gorzów
21-09 piątek - termin rezerwowy wszystkich lig
25-09 wtorek - Nice Cup - data rezerwowa
27-09 czwartek - Egzamin na Certyfikat "Ż"
28-09 piątek - termin rezerwowy wszystkich lig
30-09 niedziela - termin rezerwowy PGE Ekstraligi; baraż

PAŹDZIERNIK
05-10 piątek - termin rezerwowy PGE Ekstraligi
07-10 niedziela - baraż
08-10 poniedziałek - Gala PGE Ekstraligi
12-10 piątek - termin rezerwowy wszystkich lig
13-10 sobota - Nice Challenge - Toruń
14-10 niedziela - termin rezerwowy wszystkich lig

Reklama
 
Tabele ligowe
 PGE Ekstraliga
1.. Fogo Unia Leszno



2. Cash Broker Stal Gorzów



3. Betard Sparta Wrocław



4. forBET Włókniarz Częstochowa



5. Get Well Toruń



6. MrGarden GKM Grudziądz



7. Falubaz Zielona Góra


8. Speed Car Motor Lublin



Nice 1. Liga Żużlowa
1. Grupa Azoty Unia Tarnów


2. ROW Rybnik


3. Car Gwarant Start Gniezno


4. Lokomotiv Daugavpils


5. Orzeł Łódź



6. Zdunek Wybrzeże Gdańsk


7. Stal Rzeszów


8. MDM Komputery Ostrovia Ostrów



2. Liga Żużlowa
1. Euro Finannce Polonia Piła


2. Speedway Wanda Kraków



3. Stainer Unia Kolejarz Rawicz


4. OK Kolejarz Opole


5. Iveston PSŻ Poznań

 


6. Polonia Bydgoszcz

 



7. Wilki Krosno


SGB Premiership
1. Poole Pirates


2. King's Lynn Stars


3. Belle Vue Aces


4. Swindon Robins


5. Wolverhampton Wolves


6. Ipswich Witches


7. Peterborough Panthers


Elitserien
1. Smederna Esklistuna



2. Dackarna Malilla



3. Rospiggarna Hallstavik



4. Västervik Speedway



5. Vetlanda Speedway


6. Indianerna Kumla



7. Lejonen Gislaved



8. Masarna Avesta



9. Piraterna Motala



Zdjęcie miesiąca
Klasyfikacja SGP
1.  Tai Woffinden  
2.  Bartosz Zmarzlik  
3.  Fredrik Lindgren  
4.  Maciej Janowski  
5.  Greg Hancock  
6.  Artiom Łaguta  
7.  Jason Doyle  
8.  Emil Sajfutdinow  
9.  Patryk Dudek  
10.  Matej Žagar  
11.  Martin Vaculik
12. Janusz Kołodziej

13.  Niels Kristian Iversen
 
14. Antonio Lindbaeck
 
15. Leon Madsen
 
Partnerzy
 
Ostatni wywiad
   Bartłomiej Kowalski: Na pewno można było wygrać

Bartłomiej Kowalski okazał sie z jednym bohaterów Arge Speedway Wandy Kraków w meczu z Lokomotivem Duagavpils. Zespół z województwa małopolskiego zdołał remisować 45:45 z fawroyzowanymi Łotyszami. Ważnym punktem w ekipie gospodarzy był właśnie wcześniej wspomniany młodzieżowiec, który uzyskał 8 punktów z bonusem. Zapraszamy do przeczytania wywiadu z utalentowanym zawodnikiem.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Premiership: Podsumowanie sezonu 2018 (cz. II)

Za Nami półfinały rozgrywek SGB Premiership w sezonie 2018. Sezon w lidze zakończyły już zespoły Belle Vue Aces i Somerset Rebels. Rebeliantów czeka jeszcze walka w finale SGB Premiership Knock-Out Cup. Przyjrzymy się zatem dokonaniom obu ekip w tym sezonie.

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Śladami historii. Parowy czempionat (cz. II)

Zapraszamy Państwa na drugą część dotyczącą historii międzynarodowych finałów z udziałem najlepszych par świata. W drugiej części opiszemy historię składającą się na lata, kiedy w formacie parowym rozgrywano Drużynowe Mistrzostwa Świata (1994-1998) oraz po krótce opiszemy historię Speedway Best Pairs Cup z udziałem najlepszych reprezentacji świata (2013-2015). W pierwszej z kolei odnieśliśmy się do legendarnych Mistrzostw Świata Par. Zapraszamy do lektury!!!

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu