eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 138
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca


Kalendarz PZM

KALENDARZ SPORTU ŻUŻLOWEGO 2019:

Marzec:
24.03 niedziela - 69 Memoriał Alfreda Smoczyka (Leszno)
24.03 niedziela - Mecz Północ - Południe (Łódź)
31.03 niedziela - Memoriał Edwarda Jancarza (Gorzów)
31.03 niedziela - Memoriał Tomasza Jędrzejaka (Wrocław)

Kwiecień:
02.04 wtorek - Eliminacje Złotego Kasku (Tarnów, Piła, Ostrów Wielkopolski)
09.04 wtorek - Turniej Zaplecza Kadry Juniorów (Poznań)
10.04 środa - Turniej Zaplecza Kadry Juniorów (Poznań)
16.04 wtorek - Eliminacje Srebrnego Kasku (Krosno, Rawicz, Bydgoszcz)
20.04 sobota - Finał Złotego Kasku (Piła)
22.04 poniedziałek - Mecz Reprezentacji Polski (TBA)
23.04 wtorek - Eliminacje Brązowego Kasku (Gniezno, Rzeszów, Rybnik)
27.04 sobota - 2 runda eliminacji do SEC (Poznań)
30.04 wtorek - Finał Mistrzostw Par Klubowych DM I Ligi (Gniezno)

Maj:
01.05 środa - Polska - Dania (Piła)
02.05 czwartek - Finał Srebrnego Kasku (Kraków)
07.05 wtorek - 1 runda DMPJ
08.05 środa - 2 runda DMPJ
11.05 sobota - Finał Mistrzostw Polski Par Klubowych (Ostrów Wlkp.)
16.05 czwartek - Finał Brązowego Kasku (Grudziądz)
18.05 sobota - Grand Prix Polski (Warszawa)
19.05 niedziela - Polska - Australia (Poznań)
20.05 poniedziałek - 3 runda DMPJ
21.05 wtorek - 4 runda DMPJ
22.05 środa - Ćwierćfinał IMP (Krosno, Poznań, Piła, Bydgoszcz)
25.05 sobota - 3 runda eliminacji do IMŚJ (Kraków)
28.05 wtorek - 5 runda DMPJ
29.05 środa - 6 runda DMPJ

Czerwiec:
04.06 wtorek - 7 runda DMPJ
05.06 środa - 8 runda DMPJ
11.06 wtorek - Eliminacje MMPPK (Ostrów Wielkopolski, Opole, Piła)
12.06 środa - Półfinał Indywidualnych Mistrzostw Polski (Kraków, Rawicz)
13.06 czwartek - 1 runda Nice Cup
18.06 wtorek - 9 runda DMPJ
19.06 środa - 10 runda DMPJ
22.06 sobota - Pierwszy finał IMŚJ (Lublin)
25.06 wtorek - 11 runda DMPJ
26.06 środa - 12 runda DMPJ
27.06 czwartek - 2 runda Nice Cup

Lipiec:
2.07 wtorek - 13 runda DMPJ
3.07 środa - 14 runda DMPJ
6.07 sobota - Pierwsza runda eliminacji do IMEJ (Grudziądz)
9.07 wtorek - Eliminacje MIMP (Gdańsk, Łódź, Poznań)
11.07 czwartek - 3 runda Nice Cup
12.07 piątek - PGE IMME (Gdańsk)
14.07 niedziela - Finał Indywidualnych Mistrzostw Polski (Leszno)
16.07 wtorek - 1 runda półfinałowa DMPJ
17.07 środa - 2 runda półfinałowa DMPJ
18.07 czwartek - 4 runda Nice Cup
20.07 sobota - Finał European 125cc Youth Track Racing Cup (Toruń)
23.07 wtorek - 3 runda półfinałowa DMPJ
24.07 środa - 4 runda półfinałowa DMPJ
27.07 sobota - Drugi finał SEC (Toruń)
30.07 wtorek - 5 runda półfinałowa DMPJ
31.07 środa - 6 runda półfinałowa DMPJ

Sierpień:

1.08 czwartek - 5 runda Nice Cup
3.08 sobota - Grand Prix Polski (Wrocław)
6.08 wtorek - 7 runda półfinałowa DMPJ
7.08 środa - 8 runda półfinałowa DMPJ
13.08 wtorek - 9 runda półfinałowa DMPJ
14.08 środa - 10 runda półfinałowa DMPJ
15.08 czwartek - Finał MIMP (Tarnów)
17.08 sobota - Finał MMPPK (Gorzów Wielkopolski)
20.08 wtorek - 11 runda półfinałowa DMPJ
21.08 środa - 12 runda półfinałowa DMPJ
22.08 czwartek - 6 runda Nice Cup
27.08 wtorek - 13 runda półfinałowa DMPJ
28.08 środa - 14 runda półfinałowa DMPJ

Wrzesień:
03.09 wtorek - Turniej Zaplecza Kadry Juniorów (TBA)
04.09 środa - Turniej Zaplecza Kadry Juniorów (TBA)
05.09 czwartek - 1 runda Indywidualnego Pucharu Polski 250cc (TBA)
10.09 wtorek - 7 runda Nice Cup
12.09 czwartek - 2 runda Indywidualnego Pucharu Polski 250cc (TBA)
17.09 wtorek - Turniej Zaplecza Kadry Juniorów (TBA)
18.09 środa - Turniej Zaplecza Kadry Juniorów (TBA)
19.09 czwartek - 3 runda Indywidualnego Pucharu Polski 250cc (TBA)
21.09 sobota - Puchar Nice 1. Ligi Żużlowej (Gniezno)
24.09 wtorek - 8 runda Nice Cup
26.09 czwartek - Finał Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów (TBA)
28.09 sobota - Czwarty finał SEC (Chorzów)

Październik:
04.10 piątek - Trzeci finał Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów (TBA)
05.10 sobota - Grand Prix Polski (Toruń)
07.10 poniedziałek - Gala PGE Ekstraligi (Warszawa)

Reklama
 
Tabele ligowe
 PGE Ekstraliga
1.. Fogo Unia Leszno



2. Cash Broker Stal Gorzów



3. Betard Sparta Wrocław



4. forBET Włókniarz Częstochowa



5. Get Well Toruń



6. MrGarden GKM Grudziądz



7. Falubaz Zielona Góra


8. Speed Car Motor Lublin



Nice 1. Liga Żużlowa
1. Grupa Azoty Unia Tarnów


2. ROW Rybnik


3. Car Gwarant Start Gniezno


4. Lokomotiv Daugavpils


5. Orzeł Łódź



6. Zdunek Wybrzeże Gdańsk


7. Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów



2. Liga Żużlowa
1. Euro Finannce Polonia Piła


2. Speedway Wanda Kraków



3. Stainer Unia Kolejarz Rawicz


4. Kolejarz Opole


5. Power Duck Iveston PSŻ Poznań

 


6. ZOOLeszcz Polonia Bydgoszcz

 



7. Wilki Krosno


SGB Premiership
1. Poole Pirates


2. King's Lynn Stars


3. Belle Vue Aces


4. Swindon Robins


5. Wolverhampton Wolves


6. Ipswich Witches


7. Peterborough Panthers


Elitserien
1. Smederna Esklistuna



2. Dackarna Malilla



3. Rospiggarna Hallstavik



4. Västervik Speedway



5. Vetlanda Speedway


6. Indianerna Kumla



7. Lejonen Gislaved



8. Masarna Avesta



9. Piraterna Motala



Klasyfikacja SGP
1.  Tai Woffinden  
2.  Bartosz Zmarzlik  
3.  Fredrik Lindgren  
4.  Maciej Janowski  
5.  Greg Hancock  
6.  Artiom Łaguta  
7.  Jason Doyle  
8.  Emil Sajfutdinow  
9.  Patryk Dudek  
10.  Matej Žagar  
11.  Martin Vaculik
12. Janusz Kołodziej

13.  Niels Kristian Iversen
 
14. Antonio Lindbaeck
 
15. Leon Madsen
 
Partner
Ostatni wywiad
   Bartłomiej Kowalski: Na pewno można było wygrać

Bartłomiej Kowalski okazał sie z jednym bohaterów Arge Speedway Wandy Kraków w meczu z Lokomotivem Duagavpils. Zespół z województwa małopolskiego zdołał remisować 45:45 z fawroyzowanymi Łotyszami. Ważnym punktem w ekipie gospodarzy był właśnie wcześniej wspomniany młodzieżowiec, który uzyskał 8 punktów z bonusem. Zapraszamy do przeczytania wywiadu z utalentowanym zawodnikiem.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Skarb Kibica - Wilki Krosno

Zapraszam do przedsezonowego cyklu "Skarb Kibica", gdzie będę starał się przybliżyć sylwetki wszystkich drużyn, które wezmą udział w sezonie 2019 we wszystkich Polskich ligach żużlowych. W pierwszym wydaniu cyklu przyjrzę się ostatniej  drużynie zeszłego sezonu plż 2, czyli Wilkom Krosno.

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Śladami historii. Parowy czempionat (cz. II)

Zapraszamy Państwa na drugą część dotyczącą historii międzynarodowych finałów z udziałem najlepszych par świata. W drugiej części opiszemy historię składającą się na lata, kiedy w formacie parowym rozgrywano Drużynowe Mistrzostwa Świata (1994-1998) oraz po krótce opiszemy historię Speedway Best Pairs Cup z udziałem najlepszych reprezentacji świata (2013-2015). W pierwszej z kolei odnieśliśmy się do legendarnych Mistrzostw Świata Par. Zapraszamy do lektury!!!

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu