eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 306
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca


Kalendarz PZM

KALENDARZ SPORTU ŻUŻLOWEGO 2019:

Marzec:
24.03 niedziela - 69 Memoriał Alfreda Smoczyka (Leszno)
24.03 niedziela - Mecz Północ - Południe (Łódź)
31.03 niedziela - Memoriał Edwarda Jancarza (Gorzów)
31.03 niedziela - Memoriał Tomasza Jędrzejaka (Wrocław)

Kwiecień:
02.04 wtorek - Eliminacje Złotego Kasku (Tarnów, Piła, Ostrów Wielkopolski)
09.04 wtorek - Turniej Zaplecza Kadry Juniorów (Poznań)
10.04 środa - Turniej Zaplecza Kadry Juniorów (Poznań)
16.04 wtorek - Eliminacje Srebrnego Kasku (Krosno, Rawicz, Bydgoszcz)
20.04 sobota - Finał Złotego Kasku (Piła)
22.04 poniedziałek - Polska - Reszta Świata (Rzeszów)
23.04 wtorek - Eliminacje Brązowego Kasku (Gniezno, Gdańsk, Rybnik)
27.04 sobota - 2 runda eliminacji do SEC (Poznań)
30.04 wtorek - Finał Mistrzostw Par Klubowych DM I Ligi (Gniezno)

Maj:
07.05 wtorek - 1 runda DMPJ
08.05 środa - 2 runda DMPJ
09.05 czwartek - Finał Srebrnego Kasku (Kraków)
11.05 sobota - Finał Mistrzostw Polski Par Klubowych (Bydgoszcz)
18.05 sobota - Grand Prix Polski (Warszawa)
20.05 poniedziałek - 3 runda DMPJ
21.05 wtorek - 4 runda DMPJ
22.05 środa - Ćwierćfinał IMP (Bydgoszcz)
25.05 sobota - 3 runda eliminacji do IMŚJ (Kraków)
27.05 poniedziałek - Finał Brązowego Kasku (Grudziądz)
28.05 wtorek - 5 runda DMPJ
29.05 środa - 6 runda DMPJ

Czerwiec:
04.06 wtorek - 7 runda DMPJ
05.06 środa - Ćwierćfinał IMP (Krosno, Gdańsk, Opole)
05.06 środa - 8 runda DMPJ
11.06 wtorek - Eliminacje MMPPK (Ostrów Wielkopolski, Opole, Piła)
12.06 środa - Półfinał Indywidualnych Mistrzostw Polski (Kraków, Rawicz)
13.06 czwartek - 1 runda Nice Cup
18.06 wtorek - 9 runda DMPJ
19.06 środa - 10 runda DMPJ
22.06 sobota - Pierwszy finał IMŚJ (Lublin)
25.06 wtorek - 11 runda DMPJ
26.06 środa - 12 runda DMPJ
27.06 czwartek - 2 runda Nice Cup

Lipiec:
2.07 wtorek - 13 runda DMPJ
3.07 środa - 14 runda DMPJ
6.07 sobota - Pierwsza runda eliminacji do IMEJ (Gdańsk)
9.07 wtorek - Eliminacje MIMP (Gdańsk, Łódź, Poznań)
11.07 czwartek - 3 runda Nice Cup
12.07 piątek - PGE IMME (Gdańsk)
14.07 niedziela - Finał Indywidualnych Mistrzostw Polski (Leszno)
16.07 wtorek - 1 runda półfinałowa DMPJ
17.07 środa - 2 runda półfinałowa DMPJ
18.07 czwartek - 4 runda Nice Cup
20.07 sobota - Finał European 125cc Youth Track Racing Cup (Toruń)
23.07 wtorek - 3 runda półfinałowa DMPJ
24.07 środa - 4 runda półfinałowa DMPJ
27.07 sobota - Drugi finał SEC (Toruń)
30.07 wtorek - 5 runda półfinałowa DMPJ
31.07 środa - 6 runda półfinałowa DMPJ

Sierpień:

1.08 czwartek - 5 runda Nice Cup
3.08 sobota - Grand Prix Polski (Wrocław)
6.08 wtorek - 7 runda półfinałowa DMPJ
7.08 środa - 8 runda półfinałowa DMPJ
13.08 wtorek - 9 runda półfinałowa DMPJ
14.08 środa - 10 runda półfinałowa DMPJ
15.08 czwartek - Finał MIMP (Tarnów)
17.08 sobota - Finał MMPPK (Gorzów Wielkopolski)
20.08 wtorek - 11 runda półfinałowa DMPJ
21.08 środa - 12 runda półfinałowa DMPJ
22.08 czwartek - 6 runda Nice Cup
27.08 wtorek - 13 runda półfinałowa DMPJ
28.08 środa - 14 runda półfinałowa DMPJ

Wrzesień:
03.09 wtorek - Turniej Zaplecza Kadry Juniorów (TBA)
04.09 środa - Turniej Zaplecza Kadry Juniorów (TBA)
05.09 czwartek - 1 runda Indywidualnego Pucharu Polski 250cc (TBA)
10.09 wtorek - 7 runda Nice Cup
12.09 czwartek - 2 runda Indywidualnego Pucharu Polski 250cc (TBA)
17.09 wtorek - Turniej Zaplecza Kadry Juniorów (TBA)
18.09 środa - Turniej Zaplecza Kadry Juniorów (TBA)
19.09 czwartek - 3 runda Indywidualnego Pucharu Polski 250cc (TBA)
21.09 sobota - Puchar Nice 1. Ligi Żużlowej (Gniezno)
24.09 wtorek - 8 runda Nice Cup
26.09 czwartek - Finał Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów (TBA)
28.09 sobota - Czwarty finał SEC (Chorzów)

Październik:
04.10 piątek - Trzeci finał Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów (TBA)
05.10 sobota - Grand Prix Polski (Toruń)
07.10 poniedziałek - Gala PGE Ekstraligi (Warszawa)

Relacje na żywo
ELITSERIEN
Lejonen Gislaved - Västervik Speedway
czwartek, godzina 19:00

SGB PREMIERSHIP
Poole Pirates - Belle Vue Aces
czwartek, godzina 20:30

PREMIERSHIP SUPPORTERS CUP
Swindon Robins - King's Lynn Stars
czwartek, godzina 20:30
Reklama
Reklama
 
Tabele ligowe
 PGE Ekstraliga
1.. Fogo Unia Leszno
9 19 +96
2. Betard Sparta Wrocław
9 14
+40
3. Stelmet Falubaz Zielona Góra 9 10 +16
4. MrGarden GKM Grudziądz
9 10
+11
5. forBET Włókniarz Częstochowa
9 9
-28
6. Truly.work Stal Gorzów
9 8 -12
7. Speed Car Motor Lublin
9 7 -30
8. Get Well Toruń
9 3 -93
Nice 1. Liga Żużlowa
1. PGG ROW Rybnik 10 17 +100
2. Unia Tarnów 8 14 +24
3. Car Gwarant Start Gniezno 8 12 +8
4. Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów 9 10 -22
5. Zdunek Wybrzeże Gdańsk 9 8 -34
6. Orzeł Łódź 10 7 -29
7. Lokomotiv Daugavpils 10 7 -45
2. Liga Żużlowa
1. ZOOLeszcz Polonia Bydgoszcz

9

18 +93
2. Power Duck Iveston PSŻ Poznań
8 16 +140
3. OK Bedmet Kolejarz Opole 7 12 +49
4. Wilki Krosno 9 8 -35
5. Euro Finannce Polonia Piła 9 7
-54
6. Stainer Unia Kolejarz Rawicz 8 3
-51
7. Speedway Wanda Kraków
6
0
-142
Elitserien
1. Vetlanda Speedway
9 12 +48
2. Indianerna Kumla
7 11 +68
3. Västervik Speedway 7 11 +66
4. Dackarna Malilla
8
9 -18
5. Lejonen Gislaved
7 8 +8
6. Smederna Eskilstuna
8 8 0
7. Piraterna Motala
8 6 -38
8. Masarna Avesta
8 4
-98
9. Rospiggarna Hallstavik
8 2
-36
SGB Premiership
1. Belle Vue Aces 12
23 +40
2. Ipswich Witches 9
22
+36
3. Poole Pirates 9 18 +38
4. Peterborough Panthers 11
17 -32
5. Swindon Robins 8 11 0
6. King's Lynn Stars 10
10 -40
7. Wolverhampton Wolves 9 10
-42
Premiership Supporters Cup
Północna Grupa
1. Belle Vue Aces 4 9
+20
2. Wolverhampton Wolves 3 4
-6
3. Peterborough Panthers 3
3
-14
Południowa Grupa
1. Ipswich Witches 6
10
+20
2. Swindon Robins 5
10 +18
3. Poole Pirates 5 9 -20
4. King's Lynn Stars 4
6
-18
Klasyfikacja SGP
1.  Patryk Dudek 40
2. Leon Madsen
40
3.  Bartosz Zmarzlik 36
4.  Fredrik Lindgren 32
5.  Emil Sajfutdinow 30
6.  Martin Vaculik 28
7. Janusz Kołodziej
26
8.  Niels Kristian Iversen
24
9.  Jason Doyle 23
10.  Artiom Łaguta  22
11. Robert Lambert  21
12.  Matej Žagar 17
13. Antonio Lindbaeck
17
14. Max Fricke
16
15.  Tai Woffinden  15
16.  Maciej Janowski 11
Klasyfikacja IMŚJ
1.  Gleb Czugunow 17
2.  Dominik Kubera
17
3.  Maksym Drabik 16
4.  Robert Lambert 14
5.  Bartosz Smektała 13
6.  Wiktor Lampart 11
7.  Jaimon Lidsey
8
8.  Jan Kvech
8
9.  Jonas Jeppesen 8
10.  Nick Skorja  7
11.  Fredrik Jakobsen  6
12.  Patrick Hansen 4
13.  Rafał Karczmarz
2
14.  Tim Soerensen
1
15.  Dominik Moeser  0
Partner
Ostatni wywiad
   Gleb Czugunow: Szybko to wszystko mija

W meczu 7. kolejki PGE Ekstraligi Betard Sparta Wrocław wygrała na własnym torze z Speed Car Motorem Lublin 47:43. 6 punktów w czterecg startacg zdobył dla gospodarzy 20-letni Rosjanin z Saławatu Gleb Czugunow, który po tym spotkaniu odpowiedział na kilka pytań dla naszych czytelników.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Skarb Kibica - Polonia Piła

Zapraszam do przedsezonowego cyklu "Skarb Kibica", gdzie będę starał się przybliżyć sylwetki wszystkich drużyn, które wezmą udział w sezonie 2019 we wszystkich Polskich ligach żużlowych. Dziś zapraszam do zapoznania się bliżej z drugim z omawianych już spadkowiczów z Nice 1LŻ, czyli z Polonią Piła.

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Śladami historii. Parowy czempionat (cz. II)

Zapraszamy Państwa na drugą część dotyczącą historii międzynarodowych finałów z udziałem najlepszych par świata. W drugiej części opiszemy historię składającą się na lata, kiedy w formacie parowym rozgrywano Drużynowe Mistrzostwa Świata (1994-1998) oraz po krótce opiszemy historię Speedway Best Pairs Cup z udziałem najlepszych reprezentacji świata (2013-2015). W pierwszej z kolei odnieśliśmy się do legendarnych Mistrzostw Świata Par. Zapraszamy do lektury!!!

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu