Terminarz
Terminarz Speedway 2. Ekstraligi na sezon 2024
Runda zasadnicza:
1. kolejka (13, 14 kwietnia):
#OrzechowaOsada PSŻ Poznań vs Innpro ROW Rybnik
Texom Stal Rzeszów vs H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
Energa Wybrzeże Gdańsk vs Cellfast Wilki Krosno
Abramczyk Polonia Bydgoszcz vs Arged Malesa Ostrów
2. kolejka (20, 21 kwietnia):
Innpro ROW Rybnik vs Texom Stal Rzeszów
H.Skrzydlewska Orzeł Łódź vs #OrzechowaOsada PSŻ Poznań
Arged Malesa Ostrów vs Zdunek Wybrzeże Gdańsk
Cellfast Wilki Krosno vs Abramczyk Polonia Bydgoszcz
3. kolejka (27, 28 kwietnia):
Innpro ROW Rybnik vs Arged Malesa Ostrów
#OrzechowaOsada PSŻ Poznań vs Energa Wybrzeże Gdańsk
Abramczyk Polonia Bydgoszcz vs H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
Texom Stal Rzeszów vs Cellfast Wilki Krosno
4. kolejka (5, 10 maja):
Energa Wybrzeże Gdańsk vs Abramczyk Polonia Bydgoszcz
H.Skrzydlewska Orzeł Łódź vs Innpro ROW Rybnik
Arged Malesa Ostrów vs Texom Stal Rzeszów
Cellfast Wilki Krosno vs #OrzechowaOsada PSŻ Poznań
12 maja – termin rezerwowy
5. kolejka (18, 19 maja):
Arged Malesa Ostrów vs H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
Texom Stal Rzeszów vs Energa Wybrzeże Gdańsk
#OrzechowaOsada PSŻ Poznań vs Abramczyk Polonia Bydgoszcz
Innpro ROW Rybnik vs Cellfast Wilki Krosno
6. kolejka (26 maja, 9 czerwca):
Energa Wybrzeże Gdańsk vs H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
Cellfast Wilki Krosno vs Arged Malesa Ostrów
#OrzechowaOsada PSŻ Poznań vs Texom Stal Rzeszów
Abramczyk Polonia Bydgoszcz vs Innpro ROW Rybnik
7. kolejka (1, 2 czerwca):
Innpro ROW Rybnik vs Energa Wybrzeże Gdańsk
Arged Malesa Ostrów vs #OrzechowaOsada PSŻ Poznań
H.Skrzydlewska Orzeł Łódź vs Cellfast Wilki Krosno
Texom Stal Rzeszów vs Abramczyk Polonia Bydgoszcz
8. kolejka (15, 16 czerwca):
Cellfast Wilki Krosno vs Energa Wybrzeże Gdańsk
Innpro ROW Rybnik vs #OrzechowaOsada PSŻ Poznań
Arged Malesa Ostrów vs Abramczyk Polonia Bydgoszcz
H.Skrzydlewska Orzeł Łódź vs Texom Stal Rzeszów
9. kolejka (23, 28 czerwca):
Energa Wybrzeże Gdańsk vs Arged Malesa Ostrów
Abramczyk Polonia Bydgoszcz vs Cellfast Wilki Krosno
#OrzechowaOsada PSŻ Poznań vs H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
Texom Stal Rzeszów vs Innpro ROW Rybnik
10. kolejka (29, 30 czerwca):
Energa Wybrzeże Gdańsk vs #OrzechowaOsada PSŻ Poznań
Arged Malesa Ostrów vs Innpro ROW Rybnik
H.Skrzydlewska Orzeł Łódź vs Abramczyk Polonia Bydgoszcz
Cellfast Wilki Krosno vs Texom Stal Rzeszów
11. kolejka (6, 7 lipca):
Innpro ROW Rybnik vs H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
Abramczyk Polonia Bydgoszcz vs Energa Wybrzeże Gdańsk
#OrzechowaOsada PSŻ Poznań vs Cellfast Wilki Krosno
Texom Stal Rzeszów vs Arged Malesa Ostrów
12. kolejka (14, 21 lipca):
Energa Wybrzeże Gdańsk vs Texom Stal Rzeszów
H.Skrzydlewska Orzeł Łódź vs Arged Malesa Ostrów
Abramczyk Polonia Bydgoszcz vs #OrzechowaOsada PSŻ Poznań
Cellfast Wilki Krosno vs Innpro ROW Rybnik
13. kolejka (27, 28 lipca):
Texom Stal Rzeszów vs #OrzechowaOsada PSŻ Poznań
Arged Malesa Ostrów vs Cellfast Wilki Krosno
H.Skrzydlewska Orzeł Łódź vs Energa Wybrzeże Gdańsk
Innpro ROW Rybnik vs Abramczyk Polonia Bydgoszcz
14. kolejka (3, 4 sierpnia):
Abramczyk Polonia Bydgoszcz vs Texom Stal Rzeszów
Cellfast Wilki Krosno vs H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
#OrzechowaOsada PSŻ Poznań vs Arged Malesa Ostrów
Energa Wybrzeże Gdańsk vs Innpro ROW Rybnik
P | Nazwa | M | PD | PM |
PGE Ekstraliga | ||||
1. | Orlen Oil Motor Lublin |
4 |
8 |
+62 |
2. | ebut.pl Stal Gorzów | 4 | 6 | +6 |
3. | Betard Sparta Wrocław | 4 | 5 | +8 |
4. | KS Apator Toruń | 4 | 3 | +14 |
5 | NovyHotel Falubaz Zielona Góra | 4 | 3 | -8 |
6. | Fogo Unia Leszno | 4 | 2 | -43 |
7. | ZOOleszcz GKM Grudziądz |
4 |
2 | -17 |
8. | Krono- Plast Włókniarz Częstochowa | 4 | 1 | -22 |
2. Speedway Ekstraliga |
||||
1. | INNPRO ROW Rybnik | 4 | 8 | +38 |
2. | Cellfast Wilki Krosn | 3 | 6 | =22 |
3. | Abramczyk Polonia Bydgoszcz | 4 | 6 | +37 |
4. | #OrzechowaOsada PSŻ Poznań | 3 | 3 | +1 |
5. | Arged Malesa Ostrów | 3 | 2 | 0 |
6. | Texom Stal Rzeszów | 3 | 2 | -3 |
7. | Energa Wybrzeże Gdańsk | 4 | 1 | -35 |
8. | H.Skrzydlewska Orzeł Łodź |
4 |
0 |
-60 |
Krajowa Liga Żużlowa |
||||
1 | Trans MF Landshut Devils | 2 | 4 | +11 |
2. | Ultrapur Start Gniezno | 3 | 4 | -2 |
3. | Polonia Piła | 2 | 2 | +16 |
4. | Optibet Lokomotiv Daugavpils | 3 | 2 | 0 |
5. | OK Bedmet Kolejarz Opole | 1 | 2 | -12 |
6. | Unia Tarnów | 1 | 0 | -13 |
U24 Ekstraliga | ||||
1. | Orlen Cellfast Wilki Kroso | |||
2. | Enea Stal Gorzów | |||
3. | Novyhotel Falubaz Zielona Góra | |||
4. | Duda Development Cieśiółka Auto Group Unia Leszno | |||
5. | Motor Lublin | |||
6. | GKM Grudziądz | |||
7. | TAURON U24 Włókniarz Częstochowa | |||
8. | KS Toruń | |||
9. | U24 Beckhoff Sparta Wrocław | |||
Bauhaus-Ligan | ||||
1. | Vastervik Speedway |
|
|
|
2. | Dackarna Malilla | |||
3. | Indianerna Kumla |
|
||
4. | Lejonen Gislaved |
|
||
5. | Piraterna Motala |
|
||
6. | Rospiggarna Hallstavik | |||
7. | Smederna Eskilstuna |
|
SGB Premiership
1. | Oxfrod Spires | 3 | 7 | +8 |
2. | Ipswich Witches | 1 | 2 | +12 |
3. | Leicester Lions | 1 | 2 | +5 |
4. | Sheffield Tigers | 1 | 2 | -4 |
5. | Birmingham Brummies | 1 | 1 | -4 |
6. | King's Lynn Stars | 1 | 0 | -5 |
7. | Belle Vue Aces | 1 | 0 | -12 |
1. | Jack Holder | 20 |
2. | Jason Doyle | 18 |
3. | Fredrik Lindgren | 16 |
4. | Bartosz Zmarzlik | 14 |
5. | Robert Lambert | 12 |
6. | Kai Huckenbeck | 11 |
7. | Leon Madsen | 10 |
8. | Dominik Kubera | 9 |
9. | Mikkel Michelsen | 8 |
10. | Martin Vaculik | 7 |
11. | Szymon Woxniak | 6 |
12. | Jan Kvech | 5 |
13. | Andrzej Lebiediew | 4 |
14. | Daniel Bewley | 3 |
15. | Tai Woffinden | 1 |
1. | Mikkel Michelsen | |
2. | Leon Madsen | |
3. | Janusz Kołodziej | |
4. | Patryk Dudek | |
5. | Andrzej Lebiediew | |
6. | Dominik Kubera | |
7. | ||
8. | ||
9. | ||
10. | ||
11. | ||
12. | ||
13. | ||
14. | ||
15. | ||
16. | ||
17. | ||
18. | ||
19. | ||
20. |
1. |
Bartosz Zmarzlik | 50 |
2. |
Maciej Janowski | 35+3 |
3. | Patryk Dudek | 35+2 |
4. | Jarosław Hampel | 30 |
5. | Janusz Kołodziej | 28 |
6. | Oskar Fajfer | 25 |
7. | Szymon Woźniak | 25 |
8. | Kacper Woryna | 23 |
9. | Krzysztof Buczkowski | 19 |
10. | Przemysław Pawlicki | 17 |
11. | Dominik Kubera | 15 |
12. | Wiktor Lampart | 14 |
13. | Piotr Pawlicki | 14 |
14. | Wiktor Przyjemski | 14 |
15. | Wiktor Jasińsk | 11 |
16. | Mateusz Cierniak | 10 |
17. | Jakub Miśkowiak | 6 |
18. | Marcin Nowak | 6 |
19. | Adrian Gała | 1 |
20. | Mateusz Świdńicki | 1 |
21. | Bartłomiej Kowalski | 1 |
22. | Hubert Łęgowik | 0 |
Sam Masters w sezonie 2023 w Polsce będzie zdobywał punkty dla GTM Startu Gniezno. Australijczyk, po raz kolejny udowodnił swoją wartość i kolejny rok z rzędu był w czołówce zawodników pod średnią biegową w 2. Lidze Żużlowej. Specjalnie dla eSpeedway.pl, zawodnik opowiedział nam o swoich początkach na żużlu oraz o kontrowersyjnej wypowiedzi Sławomira Knopa.
Więcej wywiadówW niedzielę oficjalnie zakończył się sezon żużlowy 2022 w Polsce. Tegoroczne rozgrywki były szczególne. Inwazja Rosji na Ukrainę 24 lutego spowodowała, że na polskich torach zabrakło rosyjskich zawodników, którzy zostali zawieszeni w prawach zawodnika. Taka decyzja na pewno nie zadowoliła Betard Sparty Wrocław oraz For Nature Solutions Apatora Toruń, ponieważ Rosjanie najprawdopodobniej byliby liderami swoich drużyn.
Więcej felietonówAbsolutna gratka dla fanów żużla! Dostępny jest już „Niezbędnik Żużlowy" - 196 stron o wszystkich rozgrywkach na rok 2023. Składy, terminarze, tabele, wywiady, felietony oraz przewodniki, a nawet więcej! Wszystko, czego potrzebuje kibic żużla na nowy sezon.
Więcej artykułów