#MistrzJestJeden
Współpraca

SGP/SWC/SON

2018-05-26 21:53:38  Wojciech Kulak  źródło: inf.własna

26 maja na torze w Pradze rozegrano drugą rundę Grand Prix. Najlepszy w niej okazał się Fredrik Lindgren, który w biegu finałowym na ostatniej prostej wyprzedził Patryka Dudka. Popularny "DuZers" zajął więc drugie miejsce w końcowym rozrachunku. Na najniższym stopniu podium zawody ukończył Emil Sajfutdinow.

Więcej
 2018-05-25 22:48:13  Dawid Jakóbczyk  źródło: inf.własna

Już w sobotę po raz 22. do stolicy Czech zawitają najlepsi żużlowy globu. Stadion Marketa nieprzerwanie od 1997 roku jest stałą areną walki o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata. Już od 8 lat nie mieliśmy okazji cieszyć się ze zwycięstwa reprezentanta Polski. Ostatnim i jedynym Polakiem, który zwyciężał na praskim torze był Tomasz Gollob.

Więcej
 2018-05-25 16:27:49  Wojciech Kulak  źródło: speedwaygp.com

Już w najbliższą sobotę w stolicy Czech odbędzie się druga runda cyklu Speedway Grand Prix. W piątek przed oficjalnym treningiem odbyło się losowanie numerów, z którymi 26 maja wystartują zawodnicy. Pełną listę startową na zawody w Pradze przedstawiamy poniżej.

Więcej
 2018-05-23 15:58:52  Wojciech Kulak  źródło: speedwaygp.com

Już w sobotę 2 czerwca reprezentacje narodowe z całego świata rozpoczną walkę o medale w turnieju Speedway of Nations. Rywalizację rozpoczną półfinały w Teterow i Manchesterze. Wielki finał odbędzie się na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Znane są już składy, w jakich wystąpią wszystkie ekipy.

Więcej
 2018-05-23 14:23:02  Dawid Jakóbczyk  źródło: speedwaygp.com

Greg Hancock, amerykański czterokrotny indywidualny mistrz świata jest zadowolony z faktu, że nareszcie rozpoczęły się regularne starty, dzięki czemu może jeździć coraz więcej i doskonalić swoją dyspozycję. Zawodnik Stali Rzeszów w pierwszej rundzie Speedway Grand Prix był o krok od awansu do półfinału i zakończył te zawody ostatecznie na 9. miejscu z dorobkiem 8 punktów.

Więcej
 2018-05-21 16:58:22  Wojciech Kulak  źródło: aktuellspeedway.se

W poniedziałek w niemieckim Abensbergu obyła się 4. runda eliminacji do Grand Prix 2019. W niej najlepszy okazał się Craig Cook. Za Brytyjczykiem uplasował się Hans Andersen. Trzecie miejsce w zawodach zajął Max Fricke. Niestety nie powiodło się Piotrowi Pawlickiemu i Krzysztofowi Buczkowskiemu, którzy zajęli odpowiednio czwartą i piątą pozycję. Tym samym dwójka Polaków nie zakwalifikowała się do GP Challenge w Landshut.

Więcej
 2018-05-20 12:32:29  redakcja  źródło: inf.własna

W naszej galerii dostępna jest fotorelacja z 1. rundy eliminacji do Grand Prix 2019, która odbyła się w Žarnovicy. W zawodach zwyciężył Matej Zagar, a awans uzyskali także Antonio Lindbaeck i Janusz Kołodziej. Autorem zdjęć jest fotoreporter eSpeedway.pl - Martin Mesiarik, które można oglądać TUTAJ.

Więcej
 2018-05-19 23:23:25  Wojciech Kulak  źródło: aktuellspeedway.se

W sobotni wieczór w Lonigo rozegrano trzecią rundę eliminacji do Grand Prix 2019. Zwyciężył w niej Kenneth Bjerre. Na drugiej pozycji uplasował się David Bellego. Na najniższym stopniu podium rywalizację ukończył Kevin Wölbert. W zawodach brał udział jeden "biało-czerwony", Bartosz Smektała. Zawodnik Fogo Unii Leszno zajął óśme miejsce.

Więcej
 2018-05-19 21:53:54  Wojciech Kulak  źródło: aktuellspeedway.se

Krzysztof Kasprzak w świetnym stylu zameldował się w Grand Prix Challenge. Polak okazał się najlepszy w eliminacjach do Grand Prix 2019 w Slangerup. Tuż za popularnym "KK" uplasował się Jack Holder. Trzecie miejsce w sobotni wieczór należało do Nielsa Krisitana Iversena.

Więcej
 2018-05-19 17:36:39  Wojciech Kulak  źródło: inf.własna

Matej Zagar triumfował w 1. rundzie eliminacji do Grand Prix 2019, która została rozegrana w Žarnovicy. Jego zwycięstwo nie było jednak łatwe, ponieważ musiał zapewnić je dopiero w biegu dodatkowym, gdzie pokonał Antonio Lindbaecka. Tym samym drugie miejsce przypadło wcześniej wspomianemu Szwedowi. Na najniższym stopniu podium uplasował się Janusz Kołodziej. Do GP Challenge awansowało trzech najlepszych zawodników.

Więcej
 2018-05-19 15:17:15  Wojciech Kulak  źródło: fb.com/thorssellracing

Deszcz uprzykrza życie organizatorom eliminacji do GP 2019 w Slangerup. Przez złe warunki atmosferyczne zdecydowano rozegrać turniej w Danii z kilkugodzinnym opóźnieniem. Zawodnicy do pierwszego biegu mają wyjechać jednak nie o godzinie 18:00, a o 19:30. Na liście startowej zawodów znajduje się między innymi jeden reprezentant Polski - Krzysztof Kasprzak.

Więcej
 2018-05-19 13:31:18  Wojciech Kulak  źródło: speedwaygp.com

Artiom Łaguta w świetnym stylu powrócił do cyklu Speedway Grand Prix. Rosjanin w inauguracyjnej rundzie rozegranej na PGE Narodowym zajął wysokie czwarte miejsce. Wynik jest zupełnym przeciwieństwem sezonu 2011, gdzie jak sam podkreślał nie był jeszcze gotowy na start w Indywidualnych Mistrzostwach Świata. W tym sezonie jest jednak zupełnie inaczej.

Więcej
 2018-05-19 03:43:10  Bartłomiej Florek  źródło: inf.własna

W sobotę (tj. 19 maja) zostaną rozegrane rundy kwalifikacyjne SGP Challenge w Zarnovicy, Slangerup i Lonigo. Dwa dni później zawodnicy natomiast o przepustkę do dalszej fazy eliminacji powalczą w Abensbergu. O przepustkę będzie walczyć 6 Polaków. Czy któremuś z Nich uda się dostać do finału Challenge'u, a potem wejść do cyklu Speedway Grand Prix?

Więcej
 2018-05-16 23:21:44  Dawid Jakóbczyk  źródło: speedwaygp.com

Polscy kibice podczas pierwszej rundy Grand Prix z pewnością liczyli na Polaków, a najbardziej na Patryka Dudka czy Bartosza Zmarzlika. Jednak na wysokości zadania stanął Maciej Janowski. Czwarty zawodnik świata podczas inauguracyjnej rundy w Warszawie zajął drugie miejsce z dorobkiem 13 punktów.

Więcej
 2018-05-14 18:35:04  redakcja  źródło: inf.własna

W naszej galerii dostępna jest kolejna obszerna fotorelacja z Grand Prix Polski, które odbyło się na PGE Narodowym w Warszawie. W zawodach zwyciężył Tai Woffinden. Autorem zdjęć jest fotoreporter eSpeedway.pl - Łukasz Wilk. Zdjęcia z I turnieju SGP można oglądać TUTAJ.

Pacek: Początek sezonu pokaże czy jestem gotowy na ligę

Mateusz Pacek jest wychowankiem Śląska Świętochłowice. 19-latek ma ambitne plany w związku z nadchodzącym sezonem. W roku 2017 występował głównie w rozgrywkach juniorskich, tym razem jednak zawodnik zamierza celować w udział w meczach ligowych. Z popularnym „Osą” porozmawialiśmy również o innych tematach. Zapraszamy do lektury!

Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   SoN. Szansa na rozwój czy kaprys żużlowych władz?

Na pewnym znanym sportowym portalu ukazał się wywiad z Armando Castagną, szefem Komisji Wyścigów Torowych CCP FIM. Włoch stwierdził, że Speedway of Nations zostało powołane w celu rozwoju żużla. Czy aby na pewno nowa ogólnoświatowa impreza żużlowa jest szansą na rozwój żużla - tak jak zapewnia szef światowego żużla? Postanowiłem się przyjrzeć temu z bliska.

Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Wielki powrót Goddena czy jednorazowy wyskok?

Patrząc na rynek żużlowych silników można zauważyć, że od kilkunastu lat totalnym dominatorem jest marka GM. Włoskich silników używa niemal cała żużlowa populacja zawodników. Zdarzały się wyjątki, gdy któryś z zawodników miał zamontowany silnik Jawy czy GTR. W tym roku swój produkt przedstawiła firma Godden, która swoje triumfy święciła głównie w latach 80. i 90. XX wieku.