#MistrzJestJeden
Współpraca

Aktualności

2017-11-10 17:21:49  redakcja  źródło: jamrogracing.pl

Jakub Jamróg ponownie będzie startował w AK 3ton Slaný. Przygoda wychowanka Jaskółek z tym zespołem rozpoczęła się w 2014 roku. Od tego momentu tarnowianin wraz ze swoim klubem zdobył cztery brązowe medale Drużynowych Mistrzostw Czech.

Więcej
 2017-10-09 22:18:57  Mateusz Ślemp  źródło: speedwaya-z.cz

W niedzielę odbyły się zawody o Puchar Żarnowicy. Turniej zakończył się zwycięstwem Ondřeja Smetany. Czech zdobył 14 punktów. Drugie miejsce zajął Patrik Mikel, a trzeci był David Pacalaj. W turnieju wystąpiło trzech Polaków. Najlepiej z nich spisał się Mateusz Pacek, który z siedmioma oczkami na koncie zajął dziesiąte miejsce.

Więcej
 2017-10-09 13:04:30  Stanisław Wrona  źródło: inf. własna

Artiom Łaguta wziął udział w turnieju o 69. Zlátą Přilbę w Pardubicach. Rosjanin był jednym z zawodników rozstawionych w zmaganiach ćwierćfinałowych. Trafił jednak do mocniejszej z grup i nie udało mu się awansować dalej. Teraz za cel obiera sobie walkę o medal w ostatnim finale Indywidualnych Mistrzostw Europy.

Więcej
 2017-10-06 09:59:07  Stanisław Wrona  źródło: inf. własna

W zawodach o 69. Zlátą Přilbę, które zostały rozegrane w czeskich Pardubicach, z bardzo dobrej strony zaprezentował się młody Gleb Czugunow. Rosjanin turniej zaczynał od eliminacji, a znalazł się nawet w wielkim finale. W decydującym biegu dnia uplasował się tuż za podium, kończąc zmagania na 4. miejscu.

Więcej
 2017-10-05 17:37:20  redakcja  źródło: inf.własna

W naszej galerii dostępna jest podwójna fotorelacja z 69. Zlatej Prilby w Pardubicach, która zakończyła się wygraną Vaclava Milika. Zdjęcia autorstwa Romana Bilińskiego obejrzeć można klikając TUTAJ, natomiast Beaty Kołodziej TUTAJ.

Więcej
 2017-10-05 10:55:24  Stanisław Wrona  źródło: inf. własna

Maciej Janowski pod koniec września wywalczył z kolegami z Betard Sparty Wrocław, srebrne medale Drużynowych Mistrzostw Polski. Tydzień później wziął on udział w tradycyjnym turnieju o Zlátą Přilbę w Pardubicach, gdzie jak burza przeszedł przez eliminacje, w wielkim finale jednak zanotował defekt.

Więcej
 2017-10-03 07:28:29  Stanisław Wrona  źródło: speedwaylive.eu

W poniedziałek, na torze w Pradze odbył się 49. Memoriał Luboše Tomíčka. W zawodach triumfował Australijczyk Max Fricke, przed Duńczykiem Peterem Kildemandem i Chorwatem Juricą Pavlicem. Turniej w stolicy Czech przerwano po 4 seriach startów, z powodu opadów deszczu.

Więcej
 2017-10-01 23:01:30  redakcja  źródło: inf.własna

W naszej galerii dostępna jest fotorelacja z Zlatej Prilby rozgrywanej na torze w Pardubicach, która zakończyła się wygraną Vaclava Milika. Zdjęcia obejrzeć można klikając TUTAJ, a ich autorem jest fotoreporter eSpeedway.pl - Jarosław Pabijan.

Więcej
 2017-10-01 22:45:42  redakcja  źródło: inf.własna

W naszej galerii dostępna jest podwójna fotorelacja z III Finału IMŚJ, które odbyło się na torze w Pardubicach i zakończyło wygraną Maksyma Drabika. Zdjęcia autorstwa Jarosława Pabijana obejrzeć można klikając TUTAJ, a Pawła Mruka TUTAJ.

Więcej
 2017-10-01 20:02:27  Jacek Kosicki  źródło: speedwaylive.eu

W niedzielę na torze w czeskich Pardubicach rozegrano tradycyjny turniej indywidualny - 69. Zlatá Přilba. W niedzielę zwycięstwo w zawodach odniósł reprezentant gospodarzy, Václav Milík. Na podium, obok 24-latka stanęli Norweg z polskim paszportem Rune Holta i Australijczyk Max Fricke

Więcej
 2017-10-01 12:12:40  Wojciech Kulak  źródło: inf.własna

Zwycięstwem Eduarda Krčmářa zakończyła się rozegrana w Pardubicach 43. Zlata Stuha. Na drugim miejscu zawody ukończył Michael Härtel. Trzeci stopień podium w sobotnie popołudnie należał do Zdenka Holuba. Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem w stawce był Mateusz Tonder, który zajął szóstą pozycję w wielkim finale.

Więcej
 2017-09-30 10:26:28  Stanisław Wrona  źródło: inf. własna

W piątek w czeskich Pardubicach poznaliśmy medalistów tegorocznych Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. Na najwyższym stopniu podium stanął Maksym Drabik, który w generalnej klasyfikacji wyprzedził swojego rodaka Bartosza Smektałę oraz ustępującego mistrza sprzed roku, Australijczyka Maxa Fricke.

Więcej
 2017-09-29 21:41:42  Dominika Adamek  źródło: inf.własna

Zwycięstwem Maksyma Drabika zakończył się trzeci turniej z cyklu Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. Drugie miejsce w tych zawodach zajął Kacper Woryna. Najniższy stopień podium przypadł zaś w udziale Maxowi Fricke. Wygrana w Pardubicach przypieczętowała triumf Drabika w tegorocznych młodzieżowych zmaganiach.

Więcej
 2017-09-29 09:50:16  Stanisław Wrona  źródło: inf. własna

W czwartek, na torze w Svitavach odbyła się 8. runda tegorocznego Indywiduanego Pucharu Czech. W zawodah tych, triumfował Martin Málek, który zgromadził na swoim koncie 16 punktów i w biegu dodatkowym pokonał Michala Škurlę. Do decydującego biegu nie wyjechał z kolei trzeci w klasyfikacji, Zdeněk Simota.

Więcej
 2017-09-29 09:19:13  Stanisław Wrona  źródło: inf. własna

W piątkowy wieczór poznamy Indywidualnego Mistrza Świata Juniorów A.D. 2017. Wtedy to właśnie, w czeskich Pardubicach rozegrany zostanie trzeci i ostatni finał tegorocznych zmagać. W walce o tytuł mistrzowski liczą się w tej chwili w zasadzie trzy nazwiska, a decydujące role będą chcieli odegrać Maksym Drabik, Bartosz Smektała i Max Fricke.

Jarosław Krzywosz: Chcę jeździć jak najwięcej

Do nadchodzącego sezonu będzie przystępował z myślą, by wystartować w jak największej liczbie zawodów i zbierać cenne doświadczenie. O minionym sezonie oraz o planach na przyszły rok w rozmowie z portalem eSpeedway.pl opowiada Jarosław Krzywosz.

Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Kolejne absurdy terminarza rozgrywek

Podczas każdej przerwy między sezonami, klubowi działacze, zawodnicy oraz kibice oczekują pojawienia się terminarza ligowych rozgrywek. Co roku dostajemy jednak porcję niezrozumiałych wyborów oraz kolizji dat, które nie do końca mają związek ze zdrowym rozsądkiem. Przyjrzeliśmy się bliżej temu zagadnieniu, w kontekście opublikowanego terminarza PGE Ekstraligi na sezon 2017.

Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Nowy team na żużlowym rynku

Sponsorzy coraz mocniej chcą być widoczni w sporcie żużlowym, w związku z czym w ostatnich miesiącach powstają kolejne żużlowe teamy. W nadchodzącym sezonie dołączy kolejny - Holistic-Polska Speedway Team, w którego barwach ujrzymy trójkę zawodników.