#MistrzJestJeden
Współpraca

Aktualności

2018-05-24 21:40:03  Wojciech Kulak  źródło: vk.com/speedway_russia

W czwartkowe popołudnie dużo działo się na torze w Bałakowie. Miejscowa Turbina po zaciętym i trzymającym do końca w napięciu spotkaniu pokonała Wostok Władywostok 46:44. W szeregach triumfatorów klasą dla samego siebie był Ilia Czałow (15+2). Dla przyjezdnych najwięcej "oczek" uzbierał Siergiej Łogaczew (13+1).

Więcej
 2018-05-23 15:46:22  Wojciech Kulak  źródło: vk.com/speedway_russia

We wtorkowy wieczór na torze w Togliatti rozegrana została 1. runda Pucharu Rosji Par. Zawody padły łupem miejscowej Mega-Łady. Najwięcej punktów dla miejscowych zdobył Andriej Kudriaszow (16). Drugie miejsce zajęła druga ekipa gospodarzy. Na trzeciej pozycji sklasyfikowano zespół Turbiny Bałakowo.

Więcej
 2018-05-22 22:41:42  Wojciech Kulak  źródło: vk.com/speedway_russia / Mega-Lada-Live

22 maja na torze w Togliatti odbyła się pierwsza runda Pucharu Rosji Par. W dwudziestym biegu dnia Renat Gafurow popełnił błąd na drugim łuku, przez co zapoznał się z nawierzchnią toru. Na domiar złego doświadczonego żużlowca nie zdołał ominąć Dimitrij Pietrakow. Gafurow przez moment stracił przytomność, lecz według najnowszych informacji szybko ją odzyskał. Moment upadku rozpoczyna się od 03:16:05.

Więcej
 2018-05-17 16:22:23  Wojciech Kulak  źródło: vk.com/speedway_russia

Deszcz przeszkodził w rozegraniu wszystkich wyścigów w Bałakowie. Miejscowa Turbina zdołała jednak pokonać zespół z Togliatti w stosunku 36:24. Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził Wiktor Kułakow (11+3). U gości pozytywów można szukać w występie Gleba Czugunowa (7).

Więcej
 2018-03-07 20:33:56  Bartłomiej Florek  źródło: vk.com

Emil Sajfutdinow wraca na tory ligi rosyjskiej. Nowym pracodawcą stałego uczestnika cyklu Speedway Grand Prix będzie Turbina Bałakowo. Jest to sensacyjna wiadomość, ponieważ od kilku lat niespełna 29-letni zawodnik nie startował na rosyjskich torach. Jest to jeden z dwóch klubów, którego barw w sezonie 2018 będzie reprezentować Rosjanin.

Więcej
 2018-01-23 19:56:59  Stanisław Wrona  źródło: vk.com/speedway_russia

Poznaliśmy kalendarz imprez organizowanych w kolejnym kraju. Swoje rozgrywki i zawody przedstawili Rosjanie. W zmaganiach o medale Drużynowych Mistrzostw Rosji po raz kolejny wystartują ekipy z Togliatti, Władywostoku, Bałakowa i Oktiabrskiego. Mistrza kraju powinniśmy poznać 3 października.

Więcej
 2017-12-27 13:18:49  redakcja  źródło: Przegląd Sportowy

Artiom Łaguta w sezonie 2018 nie będzie występował w lidze rosyjskiej, ponieważ jego kalendarz startów i tak jest już przepełniony. W tym sezonie Rosjanin pojedzie w ponad 50 zawodach. W rozgrywkach w Rosji występują tylko cztery drużyny, a w ostatnim sezonie jego klub z Togliatti odjechał tylko 8 spotkań. Bardzo męczące i czasochłonne są za to podróże.

Więcej
 2017-10-13 19:59:50  Stanisław Wrona  źródło: vk.com/speedway_russia

W piątek, we Władywostoku odbyła się 4. runda Pucharu Rosji Par, kończąca zmagania w tych rozgrywkach. W turnieju zwyciężyli zwodnicy Mega-Łady Togliatti, którzy triuumfowali w całych rozgrywkach. Na końcowym podium zameldowały się jeszcze Turbina Bałakowo oraz STK Oktiabrskij.

Więcej
 2017-10-10 18:00:17  Stanisław Wrona  źródło: vk.com/speedway_russia

W rewanżu o brąz Drużynowych Mistrzostw Rosji, będącym ostatnim pojedynkiem sezonu 2017, Wostok Władywostok pokonał STK Oktiabrskij w stosunku 50:39, dwumecz wygrywając 92:87. Gospodarzy do triumfu poprowadził Siergiej Łogaczow (17). Najlepszym z gości był Dienis Gizatullin (16).

Więcej
 2017-09-26 11:42:09  redakcja  źródło: Przegląd Sportowy

W PGE Ekstralidze przez Grigorija Łagutę ROW Rybnik spadł do Nice 1. Ligi Żużlowej, ale w DPŚ reprezentacja Rosji nie straci brązowych medali. FIM w ogóle nie zamierza się tym zajmować. Międzynarodowa Federacja Motocyklowa uznała, że zawodnikowi przyłapanemu na dopingu można zabrać punkty tylko z tego dnia, w którym dokonano badania.

Więcej
 2017-09-21 20:38:39  Stanisław Wrona  źródło: speedway-press.ru

W rewanżowym meczu o Drużynowe Mistrzostwo Rosji, Mega-Łada Togliatti dopełniła formalności, pokonując Turbinę Bałakowo w stosuniku 49:43. Najskuteczniejsi z czempionów byli Artiom Łaguta i Andriej Kudriaszow (12+1), a wśród pokonanych Wiktor Kułakow i Władimir Borodulin (14).

Więcej
 2017-09-14 21:37:44  Stanisław Wrona  źródło: speedway-press.ru

Sprawa mistrzowskiego tytułu w Rosji została praktycznie rozstrzygnięta w pierwszym pojedynku finałowym, w którym Turbina Bałakowo uległa Mega-Ładzie Togliatti w rozmiarze 39:53. Wśród gości niemal bezbłędny był Artiom Łaguta (17). Gospodarzom najwięcej punktów zapewnił Ilja Czałow (11).

Więcej
 2017-09-14 20:48:53  Stanisław Wrona  źródło: vk.com/speedway_russia

W czwartek rozegrano pierwsze mecze o medale Drużynowych Mistrzostw Rosji. W nieco kadłubowym pojedynku o brąz, STK Oktiabrskij pokonał WostokWładywostok w stounku 48:42. Gospodarze zwycięstwo zawdzięczają głównie Dienisowi Gizatullinowi (16+1). Liderem gości był natomiast Siergiej Łogaczow (11).

Więcej
 2017-09-11 22:08:31  Stanisław Wrona  źródło: speedway-press.ru

W ostatnim meczu rundy zasadniczej w lidze rosyjskiej, STK Oktiabrskij, po zaciętym pojedynku, uległ Wostokowi Władywostok w stosunku 46:47. Wśród gości najlepiej prezentował się w tym spotkaniu Mark Karion, który zdobył aż 20 punktów. Liderem gospodarzy był natomiast Dienis Gizatullin (15+1).

Więcej
 2017-09-06 18:13:13  Stanisław Wrona  źródło: speedway-press.ru

We wtorek, na torze w Bałakowie odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Rosji Juniorów. W zawodach tych triumfował bezbłędny Gleb Czugunow (15). Na podium, obok zwycięzcy zameldowali się jeszcze Władimir Morozow z 13 punktami i Arsłan Fajzulin, po zgromadzeniu na swoim koncie 12 oczek.

Pacek: Początek sezonu pokaże czy jestem gotowy na ligę

Mateusz Pacek jest wychowankiem Śląska Świętochłowice. 19-latek ma ambitne plany w związku z nadchodzącym sezonem. W roku 2017 występował głównie w rozgrywkach juniorskich, tym razem jednak zawodnik zamierza celować w udział w meczach ligowych. Z popularnym „Osą” porozmawialiśmy również o innych tematach. Zapraszamy do lektury!

Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   SoN. Szansa na rozwój czy kaprys żużlowych władz?

Na pewnym znanym sportowym portalu ukazał się wywiad z Armando Castagną, szefem Komisji Wyścigów Torowych CCP FIM. Włoch stwierdził, że Speedway of Nations zostało powołane w celu rozwoju żużla. Czy aby na pewno nowa ogólnoświatowa impreza żużlowa jest szansą na rozwój żużla - tak jak zapewnia szef światowego żużla? Postanowiłem się przyjrzeć temu z bliska.

Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Wielki powrót Goddena czy jednorazowy wyskok?

Patrząc na rynek żużlowych silników można zauważyć, że od kilkunastu lat totalnym dominatorem jest marka GM. Włoskich silników używa niemal cała żużlowa populacja zawodników. Zdarzały się wyjątki, gdy któryś z zawodników miał zamontowany silnik Jawy czy GTR. W tym roku swój produkt przedstawiła firma Godden, która swoje triumfy święciła głównie w latach 80. i 90. XX wieku.