eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 372
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
Reklama
Pomóż
Współpraca


  Informacja dnia

  Praca zwieńczona medalem

 2017-02-23 10:29:09  Krystian Natoński  źródło: inf. własna

Sebastian Ułamek jako wychowanek częstochowskiego Włókniarza ma podwójną radość, że jego klub wraca na właściwe miejsce, a więc do rozgrywek PGE Ekstraligi. Częstochowianin marzy, aby ciężka praca związana z odbudową klubu była zwieńczona walką o medale w najbliższej przyszłości.

Jak zatem były uczestnik cyklu Grand Prix ocenia obecną sytuację panującą w klubie spod Jasnej Góry, który wraca po dwuletnim niebycie w najlepszej lidze świata? - Jest doświadczenie, jest fajna koniunktura, atmosfera. Działacze też są naprawdę super ludźmi, którzy wstawili się za Włókniarzem w złych chwilach i chcą i teraz promować go jak najbardziej. Chcieliby z pewnością, aby zwieńczeniem ich pracy, którą zaczęli rok wcześniej były w przyszłości medale – mówi Sebastian Ułamek.

Do zespołu Włókniarza dołączyli m.in. Matej Zagar, Andreas Jonsson, Rune Holta i Leon Madsen. Nasz rozmówca przyznaje, że jeszcze jakiś czas temu taki scenariusz byłby kompletnie niemożliwy. - Jak były pierwsze rozmowy i prezes Świącik podjął decyzję, że bierzemy Ekstraligę, to nikt nawet nie myślał, że będzie taki zespół zbudowany. Wręcz przeciwnie, bo gdzieś tam za plecami to wszystko wyglądało, że może być dużo słabiej, a w sumie wyszło bardzo fajnie. Fajni koledzy przybyli do drużyny. Nie ukrywam, że jak prezes Świącik do mnie dzwonił, odbyliśmy wówczas dość długą rozmowę telefoniczną, gdzie padło pytanie „co byś zrobił jak podejmę decyzję o jeździe w Ekstralidze?”. Odpowiedziałem wprost Michałowi Świącikowi, że jakąkolwiek decyzję nie podejmie, to jestem z nim. On to odebrał jako moją deklarację do startów w przypadku pozytywnej decyzji. Potem zadzwonił do mnie i powiedział krótko „jedziemy w Ekstralidze” – przyznaje 42-latek.

Sam zainteresowany podkreśla, że powrót Włókniarza w szeregi ekstraligowców to głównie zasługa prezesa Michała Świącika, który podjął się zadania reaktywacji ekipy Lwów. - Michał postawił ten klub na nogi, dużo walczył. Swoje nazwisko, swoje ręce, swoją głowę dawał do obcinania. Wstawiał się za klubem przed ludźmi, przed sponsorami, także przed przeciwieństwami, bo takich też nie brakuje. Wywalczył, że Włókniarz wystartował, a teraz, że jedzie w Ekstralidze. Zrobił to bardzo szybko, chwała mu za to oraz podziękowania. Na pewno chciałby, żeby jego praca, jego wkład został uwieńczony sukcesem. Życzyłbym mu najlepiej złotego medalu. Jak nie w tym roku, to w przyszłości jak najszybciej – nie ukrywa częstochowianin.

Na koniec Sebastian Ułamek zdradził jak wygląda jego etap przygotowań do zbliżającej się wiosny. - Generalnie wszystko jest już dopięte. Został jeszcze miesiąc takiej pracy fizycznej z trenerem Ruszelem, którą mamy do dokończenia według naszych planów, czyli ogólnorozwojówka. Jeśli chodzi o sprzęt, to wszystko jest gotowe i czekamy na pogodę – podsumowuje.

 

   Wstecz    Do góry

Reklama
Reklama
 
Reklama
 
Tabele ligowe
 PGE Ekstraliga
1.. Stal Gorzów


2. Get Well Toruń


3. Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra


4. Betard Sparta Wrocław


5. MrGarden GKM Grudziądz


6. ROW Rybnik


7. Fogo Unia Leszno


8. Włókniarz Częstochowa Nice Polska Liga Żużlowa
1. Grupa Azoty Unia Tarnów2. Lokomotiv Daugavpils3. Orzeł Łódź4. Stal Betad Leasing Rzeszów


5. Polonia Piła


6. Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk


7. Arge Speedway Wanda Kraków


8. Polonia Bydgoszcz


Polska 2. Liga Żużlowa
1. KSM Krosno


2. Kolejarz Opole


3. Kolejarz Rawicz


4. PSŻ Poznań5. Start Gniezno


6. Ostrovia Ostrów7. KM Cross LublinSGB Premiership
1. Wolverhampton Wolves


2. Belle Vue Aces


3. Poole Pirates


4. Swindon Robins


5. King's Lynn Stars


6. Coventry Bees7. Leicester Lions


8. Somerset Rebels9. Rye House RocketsElitserien
1. Rospiggarna Hallstavik


2. Dackarna Malilla


3. Piraterna Motala


4. Indianerna Kumla


5. Masarna Avesta


6. VMS Elit Vetlanda


7. Lejonen Gislaved


8. Smederna Eskilstuna


Klasyfikacja SGP
1. Greg Hancock  
2.  Tai Woffinden  
3.  Bartosz Zmarzlik  
4.  Chris Holder  
5.  Jason Doyle  
6.  Piotr Pawlicki  
7.  Antonio Lindbäck  
8.  Niels-Kristian Iversen  
9.  Matej Žagar  
10.  Maciej Janowski  
11.  Fredrik Lindgren  
12. Nicki Pedersen  
13. Patryk Dudek

 

14. Martin Vaculik  
15. Emil Sajfutdinow  
Partnerzy

Ostatni wywiad
   Eryk Borczuch: Bałem się, że motocykle nie mają hamulców

Jest u progu swojej kariery, a już kilkoma sukcesami pochwalić się może. W nadchodzącym sezonie zetknie się z Polską 2. Ligą Żużlową, w której ma występować w barwach KM Cross Lublin. O startach w Anglii oraz w Polsce, sukcesach, planach w rozmowie z portalem eSpeedway.pl opowiada Eryk Borczuch.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Kolejne absurdy terminarza rozgrywek

Podczas każdej przerwy między sezonami, klubowi działacze, zawodnicy oraz kibice oczekują pojawienia się terminarza ligowych rozgrywek. Co roku dostajemy jednak porcję niezrozumiałych wyborów oraz kolizji dat, które nie do końca mają związek ze zdrowym rozsądkiem. Przyjrzeliśmy się bliżej temu zagadnieniu, w kontekście opublikowanego terminarza PGE Ekstraligi na sezon 2017.

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Nowy team na żużlowym rynku

Sponsorzy coraz mocniej chcą być widoczni w sporcie żużlowym, w związku z czym w ostatnich miesiącach powstają kolejne żużlowe teamy. W nadchodzącym sezonie dołączy kolejny - Holistic-Polska Speedway Team, w którego barwach ujrzymy trójkę zawodników.

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu
statystyka