eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 764
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Reklama
Pomóż
Współpraca

  SGP

  Andreas Jonsson: Rozwijam się pod okiem Carla
 2012-01-19 18:05:37  Radosław Szluz    speedwaygp.com

Ubiegłej zimy do teamu Andreasa Jonssona dołączył nowy tuner. Carl Blomfeldt, bo właśnie o nim mowa, okazał się ogromnym wsparciem dla popularnego AJ'a, który z pomocą Kanadyjczyka został wicemistrzem Świata. Jak twierdzi sam zawodnik, nie spodziewał się on, że nowy tuner aż tak znacząco pomoże mu w osiągnięciu tak świetnego wyniku.

Warto przypomnieć, że Carl Blomfeldt pracował niegdyś z innym Szwedem, Tony Rickardssonem i sześciokrotnie zwyciężył z nim batalię o Indywidualne Mistrzostwo Świata. Dopiero ubiegłej zimy z jego usług zdecydował się skorzystać Andreas Jonsson, zawodnik typowany przez szwedzkich kibiców na następcę wspaniałego Rickardssona.

Sympatyczny AJ od zawsze potrafił wygrywać w pojedynczych rundach cyklu Grand Prix, jednak bardzo dobre występy przeplatał zdecydowanie gorszymi. Dopiero nowy tuner zaszczepił w nim ziarenko konsekwencji. To pozwoliło mu zwyciężyć w trzech spośród sześciu ostatnich rund cyklu i zdobyć srebry medal Indywidualnych Mistrzostw Świata.

Nowokreowany wicemistrz już jest głodny jazdy w nadchodzącym sezonie i chce go rozpocząć od mocnego uderzenia podczas Grand Prix w Nowej Zelandii. Szwed Andreas Jonsson ma zamiar utrzymać swoją świetną formę, którą sam był delikatnie zaskoczony w roku ubiegłym. - Kiedy zaczynałem pracę z Carlem, wiedziałem, że nie da się wszystkiego zmienieć w jeden dzień. Wiedziałem, że przede mną mnóstwo ciężkiej pracy. Dawałem sobie dwa lata na ocenę postępów pod okiem Carla, ale nie spodziewałem się, że te znaczne postępy przyjdą tak szybko. Już w połowie sezonu zacząłem jeździć zdecydowanie lepiej niż kiedykolwiek. Prawdę mówiąc sam byłem zaskoczony tym błyskawicznym krokiem do przodu - powiedział Andreas Jonsson.

Carl Blomfeldt nie jest dla Szweda jednak wyłącznie natchnieniem do lepszej jazdy. Zawodnik przyznaje, że jego tuner często stosuje wręcz szalone metody ustawień sprzętu i ta odrobina fantazji zdecydowanie sprawdza się na torze. - Mogę powiedzieć, że zanim zacząłem pracować z Carlem, zmiany w sprzęcie nie były zbyt inteligentne. Teraz pod jego okiem każde nowe rozwiązanie wnosi coś dobrego do moich maszyn. Gdy próbujemy coś zmienić i nie przynosi to rezultatu, szybko wracamy do podstawowych ustawień. Małymi kroczkami ulepszamy sprzęt i myślę, że właśnie to było kluczem do moich dobrych występów w Grand Prix. Zawsze mocno interesowałem się swoim sprzętem i dlatego ciągle jestem blisko Carla. On zawsze doskonale spasowuje motocykle pod moje oczekiwania i wie jak powinny pracować. Dzięki niemu wiele się nauczyłem, Carl twardo stąpa po ziemi i ma wielki szacunek wśród wszystkich członków mojego teamu - mówi popularny AJ o swoim kanadyjskim tunerze.


Andreas Jonsson i Carl Blomfeldt tworzą doskonale zgrany duet

Relacje live

LIGA ROSYJSKA

Mega-Łada Togliatti - Wostok Władywostok
czwartek, godzina 17:00


ALLSVENSKAN

Smederna Eskilstuna - Rospiggarna Hallstavik
czwartek, godzina 19:00

Gnistorna Malmö - Ornarna Mariestad
czwartek, godzina 19:00

Masarna Avesta - Griparna Nykoping
czwartek, godzina 19:00

Współpraca



Patronat medialny
Tabele ligowe
 Enea Ekstraliga
1. Azoty Tauron Tarnów  5  9  +67
2. Stal Gorzów Wlkp.  4  8  +70
3. Unia Leszno  4  5  0
4. Unibax Toruń  4  4  +12
5. Polonia Bydgoszcz  5  4  -7
6. Lotos Wybrzeże Gdańsk  5  4  -24
7. Betard Sparta Wrocław  5  4  -25
8. Stelmet Falubaz Zielona Góra  3  3  -2
9. Dospel Włókniarz Częstochowa  5  2  -52
10. PGE Marma Rzeszów  4  1  -39
I Liga
1. Lechma Start Gniezno  5 7  0
2. GTŻ Grudziądz  3 5  +34
3. Orzeł Łódź  5 4  +13
4. Lokomotiv Daugavpils 4 4  +8
5. Ostrovia Ostrów Wlkp.  4 4 -13
6. Lubelski Węgiel KMŻ  3 0  -42
II Liga
1. Kolejarz Rawag Rawicz  5 10 +74
2. KSM Krosno  5 6  -5
3. Kolejarz Opole  5 4  +9
4. ROW Rybnik  5 4 +6
5. Wanda Kraków  5 4  -15
6. Victoria Piła  5 2  -66
Elite League
1. The Lakeside Hammers  6  16 +79
2. Eastbourne Eagles  9  13  -16
3. Swindon Robins  4  12  +44
4. Poole Pirates  4  12  +29
5. Birmingham Brummies  5  10  +14
6. King’s Lynn Stars  8  8  -5
7. Peterborogh Panthers  5  8  -19
8. Coventry Bees  6  6  -5
9. Wolverhampton Wolves  5  6  -8
10. Belle Vue Aces  6  0  -113
Elitserien
1. Dackarna Malilla  3  6  +24
1. VMS Elit Vetlanda  3  6  +24
3. Piraterna Motala  3  4  -4
4. Vargarna Norrkoeping  2  2  +2
5. Valsarna Hagfors  3  2  -6
6. Vastervik Speedway  3  2  -8
7. Indianerna Kumla  3  0  -16
8. Hammarby Sztokholm  2  0  -18
Pamięci Lee Richardsona
 
Klasyfikacja SGP
1. Jason Crump  44
2. Greg Hancock 43
3. Tomasz Gollob  43
4. Nicki Pedersen  41
5. Jarosław Hampel  39
6. Chris Holder  35
7. Antonio Lindback
 26
8. Emil Sayfutdinow  25
9. Fredrik Lindgren  22
10. Andreas Jonsson  20
11. Hans Andersen  17
12. Kenneth Bjerre 15
13. Bjarne Pedersen 15
14. Peter Ljung  15
15. Chris Harris  14
Partnerzy

Ostatni wywiad
   Grzegorz Zengota: Chciałbym osiągać nieco więcej

W przerwie zimowej Grzegorz Zengota zdecydował się opuścić swój macierzysty klubu i związał się z Włókniarzem Częstochowa. Początek sezonu zdaje się potwierdzać, że był to właściwy krok w karierze tego 24-letniego zawodnika. Wychowanek Falubazu zapowiada jednak, że stać go na jeszcze lepszą jazdę.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   SMS-y i śmierć

Śmierć Lee Richardsona pokazała, jak moralnie zepsuta jest nasza żużlowa ekstraliga. Umarł człowiek, a w Gorzowie w najlepsze bili się o ligowe punkty. Falubaz miał nadzieję odrobić straty, bo przecież w innym razie kierownictwo drużyny nie zrobiłoby rezerwy taktycznej (dziwi mnie, że ktoś w ogóle miał do tego głowę).

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Świat żużla w żałobie

Ubiegła niedziela to jeden z najczarniejszych dni ostatnich lat dla fanów speedwaya. Po upadku na torze we Wrocławiu do szpitala odwieziony został Lee Richardson, gdzie kilka godzin później stwierdzono jego zgon. Dziś postaram się opisać wydarzenia, które miały miejsce w ostatnich dniach. 

  Więcej artykułów
Pomóż
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu
statystyka