Polska
Emil Krog: Mam nadzieję, że pomogą mi w dalszym rozwoju
Emil Krog jest jednym z wielu zawodników z Danii, który posiada podpisany kontrakt na nadchodzący sezon w polskiej lidze. 16-letni mieszkaniec małego miasteczka Abild, postanowił związać się roczną umową z zespołem KSM-u Krosno. W rozmowie z naszym portalem, Emil opowiada m.in. o początkach swojej przygody ze speedway'em oraz o startach w Polsce.
Emil, jesteś nieznanym w Polsce zawodnikiem. Na początku powiedz nam coś o sobie.
- Mam 16 lat i mieszkam w Danii, w małym miasteczku o nazwie Abild. Żużlem interesuję się od około czternastu lat, a od zeszłego sezonu startuję na motocyklach o pojemności 500cc. Karierę ogólnie żużlową zaczynałem mając około trzy i pół roku. Później przyszedł czas na motocykle o pojemności 50cc, na których startowałem od szóstego roku życia. Były dwa lata przerwy w startach, następnie startowałem na przez dwa lata na 80cc. Od 2011 roku tak jak mówiłem, jeździłem już na 500cc w zespole Vojens Speedway Klub. Był to mój pierwszy klub i od razu zdobyliśmy brązowy medal. W tym sezonie nadal mam kontrakt w Vojens, a także tak jak wielu wie, podpisałem umowę w Krośnie.
Właśnie, w Polsce podpisałeś kontrakt z KSM-em Krosno. Dlaczego akurat ten zespół?
- Wiele osób mówiło mi, że to bardzo dobry klub i mam nadzieję, że pomoże mi w dalszym rozwoju. Widzę szanse rozwoju, a dodatkowo ludzie w zarządzie wydają się bardzo mili.
Poznałeś skład "Wilków" na nowy sezon. Czy znasz kogoś z tego składu i jak oceniasz wasze szanse?
- Znam trzech zawodników, są nimi dwaj Duńczycy: Simon Nielsen i Nikolaj B. Jacobsen, a trzecim jest Polak, Adrian Szewczykowski, którego znam, bo często mnie odwiedzał w Danii.
Widzę, że się śpieszysz bo wyjeżdżasz, więc ostatnie pytanie. Jakie masz plany związane z nadchodzącym sezonem?
- Moje plany na sezon 2012, to osiągać jak najlepsze wyniki w Danii oraz Polsce. W Danii będzie zapewne trudno, bo wprowadzono kilka nowych zmian, ale mam nadzieję, ze będzie mnie stać na dobre wyniki. W Polsce wszystko będzie nowe, nigdy nie jeździłem w Polsce, więc zobaczymy.
Dziękuję za rozmowę
- Również dziękuję. Na koniec chciałbym życzyć pozdrowić wszystkich fanów oraz zarząd klubu z Krosna. Do zobaczenia!

Emil Krog podczas zawodów w Danii
zdjęcie pochodzi z prywatnej galerii zawodnika
LIGA ROSYJSKA
Mega-Łada Togliatti - Wostok Władywostok
czwartek, godzina 17:00
ALLSVENSKAN
Smederna Eskilstuna - Rospiggarna Hallstavik
czwartek, godzina 19:00
Gnistorna Malmö - Ornarna Mariestad
czwartek, godzina 19:00
Masarna Avesta - Griparna Nykoping
czwartek, godzina 19:00
| 1. | Azoty Tauron Tarnów | 5 | 9 | +67 |
| 2. | Stal Gorzów Wlkp. | 4 | 8 | +70 |
| 3. | Unia Leszno | 4 | 5 | 0 |
| 4. | Unibax Toruń | 4 | 4 | +12 |
| 5. | Polonia Bydgoszcz | 5 | 4 | -7 |
| 6. | Lotos Wybrzeże Gdańsk | 5 | 4 | -24 |
| 7. | Betard Sparta Wrocław | 5 | 4 | -25 |
| 8. | Stelmet Falubaz Zielona Góra | 3 | 3 | -2 |
| 9. | Dospel Włókniarz Częstochowa | 5 | 2 | -52 |
| 10. | PGE Marma Rzeszów | 4 | 1 | -39 |
| 1. | Lechma Start Gniezno | 5 | 7 | 0 |
| 2. | GTŻ Grudziądz | 3 | 5 | +34 |
| 3. | Orzeł Łódź | 5 | 4 | +13 |
| 4. | Lokomotiv Daugavpils | 4 | 4 | +8 |
| 5. | Ostrovia Ostrów Wlkp. | 4 | 4 | -13 |
| 6. | Lubelski Węgiel KMŻ | 3 | 0 | -42 |
| 1. | Kolejarz Rawag Rawicz | 5 | 10 | +74 |
| 2. | KSM Krosno | 5 | 6 | -5 |
| 3. | Kolejarz Opole | 5 | 4 | +9 |
| 4. | ROW Rybnik | 5 | 4 | +6 |
| 5. | Wanda Kraków | 5 | 4 | -15 |
| 6. | Victoria Piła | 5 | 2 | -66 |
| 1. | The Lakeside Hammers | 6 | 16 | +79 |
| 2. | Eastbourne Eagles | 9 | 13 | -16 |
| 3. | Swindon Robins | 4 | 12 | +44 |
| 4. | Poole Pirates | 4 | 12 | +29 |
| 5. | Birmingham Brummies | 5 | 10 | +14 |
| 6. | King’s Lynn Stars | 8 | 8 | -5 |
| 7. | Peterborogh Panthers | 5 | 8 | -19 |
| 8. | Coventry Bees | 6 | 6 | -5 |
| 9. | Wolverhampton Wolves | 5 | 6 | -8 |
| 10. | Belle Vue Aces | 6 | 0 | -113 |
| 1. | Dackarna Malilla | 3 | 6 | +24 |
| 1. | VMS Elit Vetlanda | 3 | 6 | +24 |
| 3. | Piraterna Motala | 3 | 4 | -4 |
| 4. | Vargarna Norrkoeping | 2 | 2 | +2 |
| 5. | Valsarna Hagfors | 3 | 2 | -6 |
| 6. | Vastervik Speedway | 3 | 2 | -8 |
| 7. | Indianerna Kumla | 3 | 0 | -16 |
| 8. | Hammarby Sztokholm | 2 | 0 | -18 |
| 1. | 44 | |
| 2. | 43 | |
| 3. | 43 | |
| 4. | 41 | |
| 5. | 39 | |
| 6. | 35 | |
| 7. | 26 | |
| 8. | 25 | |
| 9. | 22 | |
| 10. | 20 | |
| 11. | 17 | |
| 12. | 15 | |
| 13. | 15 | |
| 14. | 15 | |
| 15. | 14 |
![]() |
W przerwie zimowej Grzegorz Zengota zdecydował się opuścić swój macierzysty klubu i związał się z Włókniarzem Częstochowa. Początek sezonu zdaje się potwierdzać, że był to właściwy krok w karierze tego 24-letniego zawodnika. Wychowanek Falubazu zapowiada jednak, że stać go na jeszcze lepszą jazdę.
Więcej wywiadówŚmierć Lee Richardsona pokazała, jak moralnie zepsuta jest nasza żużlowa ekstraliga. Umarł człowiek, a w Gorzowie w najlepsze bili się o ligowe punkty. Falubaz miał nadzieję odrobić straty, bo przecież w innym razie kierownictwo drużyny nie zrobiłoby rezerwy taktycznej (dziwi mnie, że ktoś w ogóle miał do tego głowę).
Więcej felietonówUbiegła niedziela to jeden z najczarniejszych dni ostatnich lat dla fanów speedwaya. Po upadku na torze we Wrocławiu do szpitala odwieziony został Lee Richardson, gdzie kilka godzin później stwierdzono jego zgon. Dziś postaram się opisać wydarzenia, które miały miejsce w ostatnich dniach.
Więcej artykułów