eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 664
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Reklama
Pomóż
Współpraca

  Felietony

  Mistrz i jego uczeń
 2011-11-14 11:40:13  Dariusz Ostafiński    inf.własna

Z drobnym, jednodniowym poślizgiem druga część składów klubów Speedway Ekstraligi. Opóźnienie związane było z tym co dzieje się w Tarnowie, gdzie ustalona koncepcja składu nagle jest wywracana do góry nogami. Zapraszam do lektury.

BETARD SPARTA: 1. Kenneth Bjerre (Dania) 7,59 (CHRIS HARRIS (Wielka Brytania, PGE Marma Rzeszów) 6,58); 2. NICOLAI KLINDT (Dania, Lokomotiv Daugavpils) 6,50; 3. Tomasz Jędrzejak 6,25; 4. Dennis Andersson (Szwecja) 4,59; 5. Piotr Świderski 7,86 (GRZEGORZ ZENGOTA (Falubaz Zielona Góra) 4,95); 6. Patryk Malitowski 2,50; 7. Patryk Kociemba 2,50 (Maciej Janowski 7,58). Trener: Piotr Baron. KSM drużyny: 35,29.

Jeśli działaczom Taurona Azotów i samemu Maciejowi Janowskiemu nie zabraknie konsekwencji, to lada dzień Betard Sparta dozna wielkiego osłabienia. Dla samego Maćka odejście będzie bardzo dobrym rozwiązaniem, bo w słabym klubie trudno się rozwijać. Dla Wrocławia strata juniora, wokół którego kręcił się ostatnio speedway w tym mieście, będzie jednak bardzo bolesna. O ile nie będzie już innych ubytków i potwierdzi się angaż Nicolai`a Klindta, to ekipa Piotra Barona minimalnie przekroczy dolny limit KSM dla zespołu.

Co poza tym? Nieoficjalnie wiem, że w pewnym momencie firma Betard zastanawiała się nad sprowadzeniem mistrza świata Grega Hancock`a. Kiedy jednak usłyszano cenę (2 miliony), to natychmiast temat upadł. Na szczęście jest Kenneth Bjerre. Kilkanaście dni temu był on jedną nogą w Lotosie, ale celem numer 1 gdańszczan jest inny Duńczyk, więc Kennethowi pozostaje Sparta.

TAURON AZOTY: 1. RUNE HOLTA (Unibax Toruń) 7,38 (DAWID LAMPART (PGE Marma Rzeszów) 3,31); 2. Martin Vaculik (Słowacja) 6,86; 3. JANUSZ KOŁODZIEJ (Unia Leszno) 7,10; 4. Leon Madsen (Dania) 6,50; 5. GREG HANCOCK (USA, Falubaz Zielona Góra) 8,71; 6. Edward Mazur 2,50 (MACIEJ JANOWSKI (Betard Sparta Wrocław) 7,58); 7. KACPER GOMÓLSKI (Start Gniezno) 3,49. Trener: MAREK CIEŚLAK (Falubaz Zielona Góra). KSM drużyny: 40,04.

Wydawało się, że Tarnów już niczym nas nie zaskoczy. Jednak działacze Taurona Azotów nagle postanowili odejść od koncepcji z Holtą, i zarzucili sieci na Janowskiego. Ojciec zawodnika był już w Tarnowie na rozmowach, i wszystkie szczegóły zostały ustalone. Teraz Maciek musi już tylko złożyć podpis. „Jaskółki” chcą zbudować dream-team, jakiego nie było od czasów dr Grzegorza Ślaka. Czy jednak, aby nie za bardzo mieszają gotowym już składem. Rozumiem, że projekt pod nazwą: Mistrz i jego uczeń (Hancock i Janowski) brzmi kusząco. Co jednak będzie, jeśli Maciek polegnie w rozmowach z panią Krystyną Kloc, prokurent Betardu Sparty. Jeśli nie będzie miał dość siły, by powiedzieć „chcę odejść”. Holta nie będzie czekał. A może dojść do jeszcze poważniejszego tąpnięcia.

Więcej na Bez Hamulców tutaj.

Relacje Live

ELITE LEAGUE

Belle Vue Aces - Eastbourne Eagles
poniedziałek, godzina 20:30

Peterborough Panthers - Birmingham Brummies
poniedziałek, godzina 20:30

KNOCKOUT CUP

Wolverhampton Wolves - Poole Pirates
poniedziałek, godzina 20:30

Współpraca



Patronat medialny
Tabele ligowe
 Enea Ekstraliga
1. Azoty Tauron Tarnów  6 11  +69
2. Stal Gorzów Wlkp.  5  8  +68
3. Unia Leszno  5  7  +10
4. Unibax Toruń  5  6  +26
5. Polonia Bydgoszcz  6  6  +7
6. Lotos Wybrzeże Gdańsk  6  4  -34
7. Betard Sparta Wrocław  6  4  -39
8. Stelmet Falubaz Zielona Góra  3  3  -2
9. Dospel Włókniarz Częstochowa  6  2  -66
10. PGE Marma Rzeszów  4  1  -39
I Liga
1. Lechma Start Gniezno  6 10  +24
2. Orzeł Łódź  6 7  +45
3. GTŻ Grudziądz  4 5  +2
4. Lokomotiv Daugavpils  5 4  -18
5. Ostrovia Ostrów Wlkp.  5 4 -37
6. Lubelski Węgiel KMŻ  4 3  -16
II Liga
1. Kolejarz Rawag Rawicz  6 10 +52
2. Kolejarz Opole  6 7  +29
3. ROW Rybnik  6 7 +28
4. KSM Krosno  6 6  -25
5. Victoria Piła  6 5  -54
6. Wanda Kraków  6 4  -27
Elite League
1. The Lakeside Hammers  8  20 +87
2. Eastbourne Eagles  10  16  -4
3. Poole Pirates  5  14  +31
4. Swindon Robins  6  12  +22
5. Birmingham Brummies  5  10  +14
6. Coventry Bees  7  9  +1
7. King’s Lynn Stars  8  8  -5
8. Peterborogh Panthers  6  8  -25
9. Wolverhampton Wolves  5  6  -8
10. Belle Vue Aces  6  0  -113
Elitserien
1. Dackarna Malilla  3  6  +24
1. VMS Elit Vetlanda  3  6  +24
3. Piraterna Motala  3  4  -4
4. Vargarna Norrkoeping  2  2  +2
5. Valsarna Hagfors  3  2  -6
6. Vastervik Speedway  3  2  -8
7. Indianerna Kumla  3  0  -16
8. Hammarby Sztokholm  2  0  -18
Pamięci Lee Richardsona
 
Klasyfikacja SGP
1. Jason Crump  44
2. Greg Hancock 43
3. Tomasz Gollob  43
4. Nicki Pedersen  41
5. Jarosław Hampel  39
6. Chris Holder  35
7. Antonio Lindback
 26
8. Emil Sayfutdinow  25
9. Fredrik Lindgren  22
10. Andreas Jonsson  20
11. Hans Andersen  17
12. Kenneth Bjerre 15
13. Bjarne Pedersen 15
14. Peter Ljung  15
15. Chris Harris  14
Partnerzy

Ostatni wywiad
   Mirosław Jabłoński: Ucze się Ekstraligi i płacę frycowe

Mirosław Jabłoński był liderem Dospelu CKM Włókniarz Częstochowa w niedzielnym spotkaniu przeciwko Unibaksowi Toruń. Popularny Miras zdobył dla Lwów, aż dziesięć punktów z bonusem, lecz nie udało mu się odnieść indywidualnego zwycięstwa. Jak przyznał po meczu, ciągle uczy się jazdy w Ekstralidze i płaci frycowe.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   SMS-y i śmierć

Śmierć Lee Richardsona pokazała, jak moralnie zepsuta jest nasza żużlowa ekstraliga. Umarł człowiek, a w Gorzowie w najlepsze bili się o ligowe punkty. Falubaz miał nadzieję odrobić straty, bo przecież w innym razie kierownictwo drużyny nie zrobiłoby rezerwy taktycznej (dziwi mnie, że ktoś w ogóle miał do tego głowę).

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Świat żużla w żałobie

Ubiegła niedziela to jeden z najczarniejszych dni ostatnich lat dla fanów speedwaya. Po upadku na torze we Wrocławiu do szpitala odwieziony został Lee Richardson, gdzie kilka godzin później stwierdzono jego zgon. Dziś postaram się opisać wydarzenia, które miały miejsce w ostatnich dniach. 

  Więcej artykułów
Pomóż
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu
statystyka