eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 111
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
Reklama
Pomóż
Współpraca


Kalendarz PZM

KALENDARZ SPORTU ŻUŻLOWEGO 2017:

MARZEC
25.03.2017: 1. runda SBPC - Toruń
30.03.2017: Eliminacje Złotego Kasku – Krosno, Rawicz, Gniezno
 
KWIECIEŃ
02.04.2017: Mecz Reprezentacji Polski – Zielona Góra
08.04.2017: Finał Mistrzostw Polski Par Klubowych 2016 – Rawicz
12.04.2017: Eliminacje Srebrnego Kasku – Ostrów, Bydgoszcz, Kraków (rez.)
14.04.2017: Finał Złotego Kasku – Zielona Góra
19.04.2017: Eliminacje Brązowego Kasku – Piła, Opole, Rzeszów (rez.)
30.04.2017: FIM SGP Słowenii – Krško
 
MAJ
01.05.2017: Finał Srebrnego Kasku – Lublin
01.05.2017: 1. Półfinał IME – Debreczyn Nagyhalász (Węgry)
01.05.2017: 2. Półfinał IME – Mureck (Austria)
01.05.2017: 3. Półfinał IME – Terenzano (Włochy)
02.05.2017: 2. runda SBPC - Gniezno 
02.05.2017: Finał Brązowego Kasku – Poznań Świętochłowice
03.05.2017: Mecz Reprezentacji Polski
06.05.2017: 1. Runda Kwalifikacyjna do SGP 2017 – Esbjerg (Dania)
06.05.2017: 2. Runda Kwalifikacyjna do SGP 2017 – Žarnovica (Słowacja)
06.05.2017: 3. Runda Kwalifikacyjna do SGP 2017 – Lonigo (Włochy)
06.05.2017: 4. Półfinał IME – Lamothe–Landerron (Francja)
13.05.2017: FIM SGP Polski – Warszawa
16.05.2017: 1 runda DMPJ
17.05.2017: 2 runda DMPJ
19.05.2017: 1. Runda Kwalifikacyjna do IMŚJ – Pardubice (Czechy)
20.05.2017: 2. Runda Kwalifikacyjna do IMŚJ – Badia Calavena (Włochy)
20.05.2017: 1. Runda Kwalifikacyjna do IMŚJ – Kumla Eskilstuna (Szwecja)
20.05.2017: Challenge IME – Goričan (Chorwacja)
23.05.2017: 3 runda DMPJ
24.05.2017: 4 runda DMPJ
25.05.2017: 3. runda SBPC - Landshut (Niemcy)
25.05.2017: 1/4 Indywidualnych Mistrzostw Polski – Krosno, Gniezno, Rawicz, Poznań
27.05.2017: FIM SGP Łotwy – Daugavpils
27.05.2017: 1. Półfinał MEP – Liberec (Czechy)
27.05.2017: 1. Półfinał IMEJ – Avesta (Szwecja)
31.05.2017: 5 runda DMPJ

CZERWIEC
01.06.2017: 6 runda DMPJ
03.06.2017: 1. Półfinał DMŚJ – Pocking (Niemcy)
03.06.2017: 2. Półfinał DMŚJ – Fjelsted Esbjerg (Dania)
05.06.2017: 4. Runda Kwalifikacyjna do SGP 2017 – Abensberg (Niemcy)
06.06.2017: 7 runda DMPJ
07.06.2017: 8 runda DMPJ
08.06.2017: 1/2 Indywidualnych Mistrzostw Polski – Opole, Ostrów
10.06.2017: FIM SGP Czech – Praga
10.06.2017: 2. Półfinał IMEJ – Ljubljana (Słowenia) Nagyhalász (Węgry)
13.06.2017: 9 runda DMPJ
14.06.2017: 10 runda DMPJ
15.06.2017: 1. Półfinał eliminacji do SGP 2017 – Olching (Niemcy)
15.06.2017: Mecz Reprezentacji Polski
15.06.2017: 2. Półfinał eliminacji do SGP 2017 – Terenzano (Włochy)
20.06.2017: 11 runda DMPJ
21.06.2017: 12 runda DMPJ
24.06.2017: FIM SGP Danii – Horsens
24.06.2017: 3. Półfinał IMEJ – Mâcon (Francja)
25.06.2017: Runda Kwalifikacyjna do DPŚ – Ryga (Łotwa)
27.06.2017: 13 runda DMPJ
28.06.2017: 14 runda DMPJ
29.06.2017: El. Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych – Lublin, Gdańsk, Łódź
30.06.2017: 1. Finał IME – Toruń
 
LIPIEC:
01.07.2017: 1. Półfinał DPŚ – King's Lynn (Wielka Brytania)
02.07.2017: Finał Indywidualnych Mistrzostw Polski – Gorzów
04.07.2017: 2. Półfinał DPŚ – Västervik (Szwecja)
04.07.2017: I runda Ligi Juniorów
05.07.2017: II runda Ligi Juniorów
07.07.2017: Baraż DPŚ – Leszno
08.07.2017: Finał DPŚ – Leszno
11.07.2017: III runda Ligi Juniorów
12.07.2017: IV runda Ligi Juniorów
15.07.2017: Finał Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski – Leszno
15.07.2017: 2. Finał IME – Güstrow (Niemcy)
18.07.2017: V runda Ligi Juniorów
19.07.2017: VI runda Ligi Juniorów
22.07.2017: FIM SGP Wielkiej Brytanii – Cardiff
23.07.2017: 1. Finał IMŚJ – Swindon (Wielka Brytania)
23.07.2017: 2. Półfinał MEP – Žarnovica (Słowacja)
25.07.2017: VII runda Ligi Juniorów
26.07.2017: VIII runda Ligi Juniorów
29.07.2017: 1. Półfinał DMEJ – Daugavpils (Łotwa)
 
SIERPIEŃ
01.08.2017: Finał Indywidualnych Mistrzostw Ligi Juniorów
02.08.2017: 15 runda DMPJ
03.08.2017: 16 runda DMPJ
05.08.2017: 3. Finał IME – Hallstavik (Szwecja)
05.08.2017: 2. Półfinał DMEJ – Abensberg (Niemcy)
08.08.2017: 17 runda DMPJ
09.08.2017: 18 runda DMPJ
12.08.2017: FIM SGP Szwecji – Målilla
13.08.2017: Puchar Polskiej Ligi Żużlowej
14.08.2017: PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi – Gdańsk
19.08.2017: SGP Challenge – Togliatti (Rosja)
19.08.2017: Finał DMEJ – Krosno
22.08.2017: 19 runda DMPJ
23.08.2017: 20 runda DMPJ
26.08.2017: FIM SGP Polski – Gorzów
26.08.2017: Finał IMEJ – Daugavpils (Łotwa)
27.08.2017: Finał Mistrzostw Polski Par Klubowych
29.08.2017: 21 runda DMPJ
 
WRZESIEŃ
02.09.2017: Finał DMŚJ – Rybnik
08.09.2017: 2. Finał IMŚJ – Güstrow (Niemcy)
09.09.2017: FIM SGP Niemiec – Teterow
15.09.2017: Finał DMPJ
16.09.2017: 4. Finał IME – Lublin
22.09.2017: Finał Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych – Rybnik
23.09.2017: FIM SGP Sztokholmu
29.09.2017: 3. Finał IMŚJ – Pardubice (Czechy)
30.09.2017: Finał MEP – Lonigo (Włochy)
 
PAŹDZIERNIK
07.10.2017: FIM SGP Polski – Toruń
08.10.2017: Mecz Reprezentacji Polski
09.10.2017: Gala PGE Ekstraligi
28.10.2017: FIM SGP Australii – Melbourne

Relacje Live

ELITE SHIELD
Wolverhampton Wolves - Poole Pirates
poniedziałek, godzina 20:30

TRENING PUNKTOWANY
 Start Gniezno - Lokomotiv Daugavpils 
wtorek, godzina 16:00

Reklama
Reklama
 
Reklama
 
Tabele ligowe
 PGE Ekstraliga
1.. Stal Gorzów


2. Get Well Toruń


3. Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra


4. Betard Sparta Wrocław


5. MrGarden GKM Grudziądz


6. ROW Rybnik


7. Fogo Unia Leszno


8. Włókniarz Vitroszlif Crossfit Częstochowa



1. Liga Żużlowa
1. Grupa Azoty Unia Tarnów



2. Lokomotiv Daugavpils



3. Orzeł Łódź



4. Stal Rzeszów


5. Polonia Piła


6. Zdunek Wybrzeże Gdańsk


7. Arge Speedway Wanda Kraków


8. Polonia Bydgoszcz


2. Liga Żużlowa
1. KSM Krosno


2. Stal-Met Kolejarz Opole


3. Kolejarz Rawicz


4. Naturalna Medycyna PSŻ Poznań



5. Start Gniezno


6. Ostrovia Ostrów



7. Speed Car Motor Lublin



SGB Premiership
1. Wolverhampton Wolves


2. Belle Vue Aces


3. Poole Pirates


4. Swindon Robins


5. King's Lynn Stars


6. Leicester Lions


7. Somerset Rebels



8. Rye House Rockets



Elitserien
1. Rospiggarna Hallstavik


2. Dackarna Malilla


3. Piraterna Motala


4. Indianerna Kumla


5. Masarna Avesta


6. VMS Elit Vetlanda


7. Lejonen Gislaved


8. Smederna Eskilstuna


Zdjęcie tygodnia
Klasyfikacja SGP
1. Greg Hancock  
2.  Tai Woffinden  
3.  Bartosz Zmarzlik  
4.  Chris Holder  
5.  Jason Doyle  
6.  Piotr Pawlicki  
7.  Antonio Lindbäck  
8.  Niels-Kristian Iversen  
9.  Matej Žagar  
10.  Maciej Janowski  
11.  Fredrik Lindgren  
12. Nicki Pedersen  
13. Patryk Dudek

 

14. Martin Vaculik  
15. Emil Sajfutdinow  
Współpraca
Partnerzy

Ostatni wywiad
   Eryk Borczuch: Bałem się, że motocykle nie mają hamulców

Jest u progu swojej kariery, a już kilkoma sukcesami pochwalić się może. W nadchodzącym sezonie zetknie się z Polską 2. Ligą Żużlową, w której ma występować w barwach KM Cross Lublin. O startach w Anglii oraz w Polsce, sukcesach, planach w rozmowie z portalem eSpeedway.pl opowiada Eryk Borczuch.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Kolejne absurdy terminarza rozgrywek

Podczas każdej przerwy między sezonami, klubowi działacze, zawodnicy oraz kibice oczekują pojawienia się terminarza ligowych rozgrywek. Co roku dostajemy jednak porcję niezrozumiałych wyborów oraz kolizji dat, które nie do końca mają związek ze zdrowym rozsądkiem. Przyjrzeliśmy się bliżej temu zagadnieniu, w kontekście opublikowanego terminarza PGE Ekstraligi na sezon 2017.

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Nowy team na żużlowym rynku

Sponsorzy coraz mocniej chcą być widoczni w sporcie żużlowym, w związku z czym w ostatnich miesiącach powstają kolejne żużlowe teamy. W nadchodzącym sezonie dołączy kolejny - Holistic-Polska Speedway Team, w którego barwach ujrzymy trójkę zawodników.

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu
statystyka