eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 301
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
Reklama
Pomóż
Współpraca


Kalendarz PZM

KALENDARZ SPORTU ŻUŻLOWEGO 2017:

MARZEC
25.03.2017: 1. runda SBPC - Toruń
30.03.2017: Eliminacje Złotego Kasku – Krosno, Rawicz, Gniezno
 
KWIECIEŃ
02.04.2017: Mecz Reprezentacji Polski – Zielona Góra
08.04.2017: Finał Mistrzostw Polski Par Klubowych 2016 – Rawicz
12.04.2017: Eliminacje Srebrnego Kasku – Ostrów, Bydgoszcz, Kraków (rez.)
14.04.2017: Finał Złotego Kasku – Zielona Góra
19.04.2017: Eliminacje Brązowego Kasku – Piła, Opole, Rzeszów (rez.)
30.04.2017: FIM SGP Słowenii – Krško
 
MAJ
01.05.2017: Finał Srebrnego Kasku – Lublin
01.05.2017: 1. Półfinał IME – Debreczyn (Węgry)
01.05.2017: 2. Półfinał IME – Mureck (Austria)
01.05.2017: 3. Półfinał IME – Terenzano (Włochy)
02.05.2017: 2. runda SBPC - Gniezno
02.05.2017: Finał Brązowego Kasku – Poznań
03.05.2017: Mecz Reprezentacji Polski
06.05.2017: 1. Runda Kwalifikacyjna do SGP 2017 – Esbjerg (Dania)
06.05.2017: 2. Runda Kwalifikacyjna do SGP 2017 – Žarnovica (Słowacja)
06.05.2017: 3. Runda Kwalifikacyjna do SGP 2017 – Lonigo (Włochy)
06.05.2017: 4. Półfinał IME – Lamothe–Landerron (Francja)
13.05.2017: FIM SGP Polski – Warszawa
16.05.2017: 1 runda DMPJ
17.05.2017: 2 runda DMPJ
19.05.2017: 1. Runda Kwalifikacyjna do IMŚJ – Pardubice (Czechy)
20.05.2017: 2. Runda Kwalifikacyjna do IMŚJ – Badia Calavena (Włochy)
20.05.2017: 1. Runda Kwalifikacyjna do IMŚJ – Kumla (Szwecja)
20.05.2017: Challenge IME – Goričan (Chorwacja)
23.05.2017: 3 runda DMPJ
24.05.2017: 4 runda DMPJ
25.05.2017: 3. runda SBPC - Landshut (Niemcy)
25.05.2017: 1/4 Indywidualnych Mistrzostw Polski – Krosno, Gniezno, Rawicz, Poznań
27.05.2017: FIM SGP Łotwy – Daugavpils
27.05.2017: 1. Półfinał MEP – Liberec (Czechy)
27.05.2017: 1. Półfinał IMEJ – Ljubljana (Słowenia)
27.05.2017: 2. Półfinał IMEJ – Avesta (Szwecja)
31.05.2017: 5 runda DMPJ

CZERWIEC
01.06.2017: 6 runda DMPJ
03.06.2017: 1. Półfinał DMŚJ – Pocking (Niemcy)
03.06.2017: 2. Półfinał DMŚJ – Fjelsted (Dania)
05.06.2017: 4. Runda Kwalifikacyjna do SGP 2017 – Abensberg (Niemcy)
06.06.2017: 7 runda DMPJ
07.06.2017: 8 runda DMPJ
08.06.2017: 1/2 Indywidualnych Mistrzostw Polski – Opole, Ostrów
10.06.2017: FIM SGP Czech – Praga
13.06.2017: 9 runda DMPJ
14.06.2017: 10 runda DMPJ
15.06.2017: 1. Półfinał eliminacji do SGP 2017 – Olching (Niemcy)
15.06.2017: Mecz Reprezentacji Polski
15.06.2017: 2. Półfinał eliminacji do SGP 2017 – Terenzano (Włochy)
20.06.2017: 11 runda DMPJ
21.06.2017: 12 runda DMPJ
24.06.2017: FIM SGP Danii – Horsens
24.06.2017: 3. Półfinał IMEJ – Mâcon (Francja)
25.06.2017: Runda Kwalifikacyjna do DPŚ – Ryga (Łotwa)
27.06.2017: 13 runda DMPJ
28.06.2017: 14 runda DMPJ
29.06.2017: El. Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych – Lublin, Gdańsk, Łódź
30.06.2017: 1. Finał IME – Toruń
 
LIPIEC:
01.07.2017: 1. Półfinał DPŚ – King's Lynn (Wielka Brytania)
02.07.2017: Finał Indywidualnych Mistrzostw Polski – Gorzów
04.07.2017: 2. Półfinał DPŚ – Västervik (Szwecja)
04.07.2017: I runda Ligi Juniorów
05.07.2017: II runda Ligi Juniorów
07.07.2017: Baraż DPŚ – Leszno
08.07.2017: Finał DPŚ – Leszno
11.07.2017: III runda Ligi Juniorów
12.07.2017: IV runda Ligi Juniorów
15.07.2017: Finał Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski – Leszno
15.07.2017: 2. Finał IME – Güstrow (Niemcy)
18.07.2017: V runda Ligi Juniorów
19.07.2017: VI runda Ligi Juniorów
22.07.2017: FIM SGP Wielkiej Brytanii – Cardiff
23.07.2017: 1. Finał IMŚJ – Swindon (Wielka Brytania)
23.07.2017: 2. Półfinał MEP – Žarnovica (Słowacja)
25.07.2017: VII runda Ligi Juniorów
26.07.2017: VIII runda Ligi Juniorów
29.07.2017: 1. Półfinał DMEJ – Daugavpils (Łotwa)
 
SIERPIEŃ
01.08.2017: Finał Indywidualnych Mistrzostw Ligi Juniorów
02.08.2017: 15 runda DMPJ
03.08.2017: 16 runda DMPJ
05.08.2017: 3. Finał IME – Hallstavik (Szwecja)
05.08.2017: 2. Półfinał DMEJ – Abensberg (Niemcy)
08.08.2017: 17 runda DMPJ
09.08.2017: 18 runda DMPJ
12.08.2017: FIM SGP Szwecji – Målilla
13.08.2017: Puchar Polskiej Ligi Żużlowej
14.08.2017: PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi – Gdańsk
19.08.2017: SGP Challenge – Togliatti (Rosja)
19.08.2017: Finał DMEJ – Krosno
22.08.2017: 19 runda DMPJ
23.08.2017: 20 runda DMPJ
26.08.2017: FIM SGP Polski – Gorzów
26.08.2017: Finał IMEJ – Daugavpils (Łotwa)
27.08.2017: Finał Mistrzostw Polski Par Klubowych
29.08.2017: 21 runda DMPJ
 
WRZESIEŃ
02.09.2017: Finał DMŚJ – Rybnik
08.09.2017: 2. Finał IMŚJ – Güstrow (Niemcy)
09.09.2017: FIM SGP Niemiec – Teterow
15.09.2017: Finał DMPJ
16.09.2017: 4. Finał IME – Lublin
22.09.2017: Finał Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych – Rybnik
23.09.2017: FIM SGP Sztokholmu
29.09.2017: 3. Finał IMŚJ – Pardubice (Czechy)
30.09.2017: Finał MEP – Lonigo (Włochy)
 
PAŹDZIERNIK
07.10.2017: FIM SGP Polski – Toruń
08.10.2017: Mecz Reprezentacji Polski
09.10.2017: Gala PGE Ekstraligi
28.10.2017: FIM SGP Australii – Melbourne

Reklama
Reklama
 
Reklama
 
Tabele ligowe
 PGE Ekstraliga
1.. Stal Gorzów


2. Get Well Toruń


3. Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra


4. Betard Sparta Wrocław


5. MrGarden GKM Grudziądz


6. ROW Rybnik


7. Fogo Unia Leszno


8. Włókniarz Częstochowa



 Nice Polska Liga Żużlowa
1. Unia Tarnów



2. Lokomotiv Daugavpils



3. Orzeł Łódź



4. Stal BETAD Leasing Rzeszów


5. Polonia Piła


6. Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk


7. Speedway Wanda Instal Kraków


8. Polonia Bydgoszcz


Polska 2. Liga Żużlowa
1. KSM Krosno


2. Kolejarz Opole


3. Kolejarz Rawicz


4. PSŻ Poznań



5. Start Gniezno


6. Ostrovia Ostrów



7. KM Cross Lublin



SGB Premiership
1. Wolverhampton Wolves


2. Belle Vue Aces


3. Poole Pirates


4. Swindon Robins


5. King's Lynn Stars


6. Coventry Bees



7. Leicester Lions


8. Somerset Rebels



9. Rye House Rockets



Elitserien
1. Rospiggarna Hallstavik


2. Dackarna Malilla


3. Piraterna Motala


4. Indianerna Kumla


5. Masarna Avesta


6. VMS Elit Vetlanda


7. Lejonen Gislaved


8. Smederna Eskilstuna


Klasyfikacja SGP
1. Greg Hancock  
2.  Tai Woffinden  
3.  Bartosz Zmarzlik  
4.  Chris Holder  
5.  Jason Doyle  
6.  Piotr Pawlicki  
7.  Antonio Lindbäck  
8.  Niels-Kristian Iversen  
9.  Matej Žagar  
10.  Maciej Janowski  
11.  Fredrik Lindgren  
12. Nicki Pedersen  
13. Patryk Dudek

 

14. Martin Vaculik  
15. Emil Sajfutdinow  
Partnerzy

Ostatni wywiad
   Barry Bishop: Każdy promotor chce wygrywać

W sezonie 2016 wizytowaliśmy Wyspę Wight na południu Wielkiej Brytanii, gdzie czarny sport powrócił po 2 latach przerwy. Na temat planów tego ośrodka, jego przeszłości oraz przyszłości wypowiedział się ostatnio dla naszej redakcji Barry Bishop, jeden z promotorów zespołu Isle of Wight Warriors.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Kolejne absurdy terminarza rozgrywek

Podczas każdej przerwy między sezonami, klubowi działacze, zawodnicy oraz kibice oczekują pojawienia się terminarza ligowych rozgrywek. Co roku dostajemy jednak porcję niezrozumiałych wyborów oraz kolizji dat, które nie do końca mają związek ze zdrowym rozsądkiem. Przyjrzeliśmy się bliżej temu zagadnieniu, w kontekście opublikowanego terminarza PGE Ekstraligi na sezon 2017.

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Działają według planu. Powoli, ale sukcesywnie

Za MS Śląskiem Świętochłowice pierwszy pełny sezon po udanej w 2015 roku reaktywacji. Klub, mimo iż nie rywalizował w rozgrywkach żużlowych sięgnął po pierwsze sukcesy. Szkoleniowo – dwie uzyskane licencje żużlowe przez wychowanków Krzysztofa Basa oraz organizacyjnie – zorganizowali pięć imprez – trzy towarzyskie i dwie rangi krajowej.

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu
statystyka