eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 79
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca


Kalendarz PZM

KALENDARZ SPORTU ŻUŻLOWEGO 2018:

MARZEC
29-03 czwartek - Egzamin na Certyfikat "Ż" w Grudziądzu

KWIECIEŃ
02-04 poniedziałek - Mecz Reprezentacji Polski - do potwierdzenia
10-04 wtorek - Eliminacje Złotego Kasku - Gdańsk, Poznań, Ostrów
10-04 wtorek - Nice Cup - Gniezno
17-04 wtorek - Eliminacje Brązowego Kasku - Lublin, Rybnik, Gniezno
19-04 czwartek - Finał Złotego Kasku - Piła
24-04 wtorek - Nice Cup - Rybnik
26-04 czwartek - Eliminacje Srebrnego Kasku - Opole, Rzeszów
27-04 piątek - termin rezerwowy Nice 1. Ligi Żużlowej i 2. Ligi Żuzlowej

MAJ
01-05 wtorek - Finał Brązowego Kasku - Gniezno
01-05 wtorek - Mecz Reprezentacji Polski z Australią w Pile
03-05 czwartek - Finał Mistrzostw Polski Par Klubowych - Ostrów Wielkopolski
08-05 wtorek - Nice Cup - Kraków
10-05 czwartek - Eliminacje Srebrnego Kasku - Częstochowa
13-05 niedziela - Mecz Reprezentacji Polski z Danią w Częstochowie
18-05 piątek - termin rezerwowy Nice 1. Ligi Żużlowej i 2. Ligi Żuzlowej
22-05 wtorek - Nice Cup - Gdańsk
24-05 czwartek - Egzamin na Certyfikat "Ż"
25-05 piątek - Finał Srebrnego Kasku - Lublin
28-05 poniedziałek - Nice Cup - Lublin
31-05 czwartek - Mecz Reprezentacji Polski ze Szwecją w Poznaniu

CZERWIEC
01-06 piątek - 1/4 Indywidualnych Mistrzostw Polski - Krosno, Rawicz, Opole, Kraków
05-06 wtorek - 1. runda DMPJ
06-06 środa - 2. runda DMPJ
08-06 piątek - Eliminacje Młodzieżowych MPPK - Ostrów, Krosno, Poznań
12-06 wtorek - 3. runda DMPJ
13-06 środa - 4. runda DMPJ
15-06 piątek - termin rezerwowy wszystkich lig
16-06 sobota - Mecz Reprezentacji Polski - do potwierdzenia
19-06 wtorek - 5. runda DMPJ
20-06 środa - 6. runda DMPJ
22-06 piątek - termin rezerwowy wszystkich lig
24-06 niedziela - termin rezerwowy wszystkich lig
26-06 wtorek - 7. runda DMPJ
27-06 środa - 8. runda DMPJ
28-06 czwartek - Egzamin na Certyfikat "Ż"
29-06 piątek - termin rezerwowy PGE Ekstraligi

LIPIEC
03-07 wtorek - Eliminacje Młodzieżowych IMP - Rybnik, Rawicz, Krosno
05-07 czwartek - Nice Cup - Piła
06-07 piątek - Półfinał Indywidualnych Mistrzostw Polski - Gniezno, Bydgoszcz
07-07 sobota - termin rezerwowy Nice 1. Ligi Żużlowej i 2. Ligi Żuzlowej
08-07 niedziela - termin rezerwowy wszystkich lig
10-07 wtorek - 1. runda półfinałowa DMPJ
11-07 środa - 2. runda półfinałowa DMPJ
13-07 piątek - termin rezerwowy wszystkich lig
15-07 niedziela - termin rezerwowy PGE Ekstraligi
17-07 wtorek - 3. runda półfinałowa DMPJ
18-07 środa - 4. runda półfinałowa DMPJ
20-07 piątek - Finał Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych - Wrocław
22-07 niedziela - termin rezerwowy PGE Ekstraligi
24-07 wtorek - 5. runda półfinałowa DMPJ
25-07 środa - 6. runda półfinałowa DMPJ
26-07 czwartek - Egzamin na Certyfikat "Ż"
28-07 sobota - Mecz Reprezentacji Polski - do potwierdzenia
31-07 wtorek - 7. runda półfinałowa DMPJ

SIERPIEŃ
01-08 środa - 8. runda półfinałowa DMPJ
03-08 piątek -  Finał Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski - Częstochowa
04-08 sobota - Finał Indywidualnych Mistrzostw Polski - Leszno
05-08 niedziela - IMME - Gdańsk; Puchar Polskiej Ligi Żużlowej - do potwierdzenia
07-08 wtorek - 9. runda półfinałowa DMPJ
08-08 środa - 10. runda półfinałowa DMPJ
10-08 piątek - termin rezerwowy wszystkich lig
16-08 czwartek - Nice Cup - data rezerwowa
17-08 piątek - termin rezerwowy wszystkich lig
21-08 wtorek - 11. runda półfinałowa DMPJ
22-08 środa - 12. runda półfinałowa DMPJ
24-08 piątek - termin rezerwowy wszystkich lig
28-08 wtorek - 13. runda półfinałowa DMPJ
29-08 środa - 14. runda półfinałowa DMPJ
30-08 czwartek - Egzamin na Certyfikat "Ż"
31-08 piątek - termin rezerwowy wszystkich lig

WRZESIEŃ
07-09 piątek - Nice Cup -  Chorzów; termin rezerwowy wszystkich lig
08-09 sobota - Finał Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów
11-09 wtorek - Nice Cup - data rezerwowa
14-09 piątek - termin rezerwowy wszystkich lig
18-09 wtorek - Nice Cup - Łódź
21-09 piątek - termin rezerwowy wszystkich lig
25-09 wtorek - Nice Cup - data rezerwowa
27-09 czwartek - Egzamin na Certyfikat "Ż"
28-09 piątek - termin rezerwowy wszystkich lig
30-09 niedziela - termin rezerwowy PGE Ekstraligi; baraż

PAŹDZIERNIK
05-10 piątek - termin rezerwowy PGE Ekstraligi
07-10 niedziela - baraż
08-10 poniedziałek - Gala PGE Ekstraligi
12-10 piątek - termin rezerwowy wszystkich lig
13-10 sobota - Nice Challenge - Toruń
14-10 niedziela - termin rezerwowy wszystkich lig

Relacje Live

PGE EKSTRALIGA
Falubaz Zielona Góra - Cash Broker Stal
niedziela, godzina 16:30

Betard Sparta - MrGarden GKM
niedziela, godzina 16:30

Fogo Unia - Grupa Azoty Unia
niedziela, godzina 19:00

forBET Włókniarz - Get Well Toruń
niedziela, godzina 19:00

NICE 1. LIGA ŻUŻLOWA
Euro Finannce Polonia - Motor Lublin
niedziela, godzina 14:45

Reklama
 
Tabele ligowe
 PGE Ekstraliga
1.. Fogo Unia Leszno
6 11 +94
2. forBET Włókniarz Częstochowa
6 7 -4
3. Betard Sparta Wrocław
6 7 +20
4. Cash Broker Stal Gorzów
6 6 +19
5. Grupa Azoty Unia Tarnów
6 6 -18
6. Falubaz Zielona Góra
6 4 -8
7. Get Well Toruń
6 4 -41
8. MrGarden GKM Grudziądz
6 3 -62
Nice 1. Liga Żużlowa
1. Speed Car Motor Lublin
6
11 +83
2. ROW Rybnik 6 8 +75
3. Car Gwarant Start Gniezno 6 8
+40
4. Lokomotiv Daugavpils 6 8 +11
5. Euro Finannce Polonia Piła 5 4 -40
6. Zdunek Wybrzeże Gdańsk 6
4
+26
7. Orzeł Łódź
7 3 -21
8. Arge Speedway Wanda Kraków
6 2
-162
2. Liga Żużlowa
1. MDM Komputery Ostrovia Ostrów 6 9 +65
2. Stal Rzeszów
4 7 +43
3. Stainer Unia Kolejarz Rawicz 5
7
+67
4. OK Kolejarz Opole 5 6 +12
5. Iveston PSŻ Poznań
6

5

-28
6. Polonia Bydgoszcz

5

2
-79
7. KSM Krosno 5 0 -80
SGB Premiership
1. Wolverhampton Wolves 8 16 +48
2. Swindon Robins 8 16 +13
3. Belle Vue Aces
7 12 +16
4. Somerset Rebels 7 11 -26
5. Leicester Lions 5 10 +34
6. King's Lynn Stars 5 10 +18
7. Rye House Rockets 7 10 -60
8. Poole Pirates 8 9 -39
Elitserien
1. Smederna Eskilstuna
3
6 +42
2. Dackarna Malilla
3
4
+28
3. Rospiggarna Hallstavik
3
4 +19
4. Västervik Speedway 3
4
+8
5. Vetlanda Speedway
3
2
-11
6. Indianerna Kumla
3
2
-18
7. Masarna Avesta
3
2
-30
8. Lejonen Gislaved
3
0
-38
Zdjęcie miesiąca
Klasyfikacja SGP
1.  Fredrik Lindgren  32
2.  Tai Woffinden  31
3.  Patryk Dudek  24
4.  Maciej Janowski  24
5.  Emil Sajfutdinow 23
6. Artiom Łaguta 21
7.  Matej Žagar  16
8.  Chris Holder 15
9.  Greg Hancock  15
10.  Jason Doyle  14
11.  Bartosz Zmarzlik 13
12.  Nicki Pedersen 10
13. Niels Kristian Iversen  9
14. Przemysław Pawlicki  8
15. Craig Cook  4
Partnerzy
 
Ostatni wywiad
   Pacek: Początek sezonu pokaże czy jestem gotowy na ligę

Mateusz Pacek jest wychowankiem Śląska Świętochłowice. 19-latek ma ambitne plany w związku z nadchodzącym sezonem. W roku 2017 występował głównie w rozgrywkach juniorskich, tym razem jednak zawodnik zamierza celować w udział w meczach ligowych. Z popularnym „Osą” porozmawialiśmy również o innych tematach. Zapraszamy do lektury!

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   SoN. Szansa na rozwój czy kaprys żużlowych władz?

Na pewnym znanym sportowym portalu ukazał się wywiad z Armando Castagną, szefem Komisji Wyścigów Torowych CCP FIM. Włoch stwierdził, że Speedway of Nations zostało powołane w celu rozwoju żużla. Czy aby na pewno nowa ogólnoświatowa impreza żużlowa jest szansą na rozwój żużla - tak jak zapewnia szef światowego żużla? Postanowiłem się przyjrzeć temu z bliska.

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Wielki powrót Goddena czy jednorazowy wyskok?

Patrząc na rynek żużlowych silników można zauważyć, że od kilkunastu lat totalnym dominatorem jest marka GM. Włoskich silników używa niemal cała żużlowa populacja zawodników. Zdarzały się wyjątki, gdy któryś z zawodników miał zamontowany silnik Jawy czy GTR. W tym roku swój produkt przedstawiła firma Godden, która swoje triumfy święciła głównie w latach 80. i 90. XX wieku.

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu