eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 120
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca


  Szwecja

 2022-01-05 07:55:42  Tymek Szerszyński  źródło: facebook.com/masarna

Działacze ósmej ekipy minionej kampanii Bauhaus-Ligan zakończyli budowę kadry zespołu na tegoroczne rozgrywki. Ostatnim zawodnikiem, który wzmocnił szeregi klubu jest Ernest Koza. To już kolejny, czwarty Polak, po starszym z braci Pawlickich, Buczkowskim oraz Gale, który porozumiał się z tym ośrodkiem. Dla samego 27-latego będzie to okazja do debiutu na szwedzkich torach.

 Więcej
 2021-12-25 12:59:08  Kamil Szyszkowski  źródło: facebook.com/vetlandaspeedway

Piotr Pawlicki zdecydował się na zmianę barw w szwedzkiej Bauhaus Ligan. O transferze wychowanka Unii Leszno poinformowała Vetlanda Speedway, w której Pawlicki ma pełnić rolę lidera drużyny. Swój poprzedni sezon Pawlicki spędził w Masarnie Avesta. 27-latek dołączył tym samym do Pawła Przedpełskiego czy Siergieja Łogaczowa. 

 Więcej
 2021-12-22 15:59:16  Jan Stepiczew  źródło: https://www.lejonen.se/

Szefostwo szwedzkiego klubu - Lejonen Gislaved poprzez media społecznościowe poinformowało o powrocie polskiego zawodnika - Maksyma Drabika. To właśnie w klubie z Gislaved w 2017 roku, 23-letni żużlowiec rozpoczynał swoją przygodę z Bauhaus-Ligan. Urodzony w Częstochowie zawodnik po zawieszeniu powraca tam, gdzie stawiał swoje pierwsze kroki w Szwecji.

 Więcej
 2021-12-21 17:58:30  Tymek Szerszyński  źródło: facebook.com/www.rospiggarna.nu

Włodarze czwartego zespołu poprzedniego sezonu Bauhaus-Ligan domykają kadrę, w której pięciokrotnym mistrzom kraju przyjdzie rywalizować w rozgrywkach ligowych. Jakiś czasu temu poinformowali ściągnięciu Kevina Woelberta z Dackarny Malilli. Wcześniej pozostanie w klubie ogłosili Huckenbeck, Miedziński, Lahti czy Nilsson.

 Więcej
 2021-12-21 17:34:27  Tymek Szerszyński  źródło: facebook.com/piraternaspeedway

Zwycięstwo, remis, czternaście porażek - tak wyglądała zeszłoroczna kampania w Bauhaus-Ligan w wykonaniu Piraterny Motala. Tym samym ostatnia pozycja ze znaczną stratą do jakiegokolwiek rywala nie może nikogo dziwić. Przyszły sezon nie zapowiada się optymistyczniej. Piraci nie wzmacniają zespołu. Teraz poinformowali o zatrzymaniu jedno z najgorszych sklasyfikowanych zawodników minionego roku - Rasmusa Broberga.

 Więcej
 2021-12-21 17:16:07  Tymek Szerszyński  źródło: facebook.com/Dackarna

Po ogłoszeniu zatrzymania w szeregach mistrza kraju Macieja Janowskiego przed kilkoma dniami, dzisiaj włodarze Dackarny w godzinach rannych pochwalili się w mediach społecznościowym ściągnięciem do klubu innego Polaka - młodzieżowca częstochowskiego Eltrox Włókniarza - Mateusza Świdnickiego. Dla 20-latka jest to pierwszy szwedzki klub w karierze.

 Więcej
 2021-12-18 19:37:28  Tymek Szerszyński  źródło: facebook.com/masarna

Włodarze ósmej drużyny poprzedniego sezonu szwedzkiej Bauhaus-Ligan prezentują kolejnego zawodnika, który zdecydował się na starty w ich klubie w nadchodzącym roku. Tym razem działacze Masarny pochwalili się zatrzymaniem w klubie ulubieńca miejscowych fanów - Polaka - Przemysława Pawlickiego, dla którego sezon 2022 będzie już siódmym z rzędu w szeregach jednokrotnego druźynowego mistrz kraju.

 Więcej
 2021-12-18 18:43:45  Tymek Szerszyński  źródło: facebook.com/eskilstunasmederna

Duńczyk, odwrotnie niż w polskiej lidze, gdzie zamienił Rybnik na Gniezno, w szwedzkiej Bauhaus-Ligan pozostaje wierny dotychczasowemu pracodawcy. Dla popularnego "Liglada" nadchodzący rok będzie piątym z rzędu, który spędzi w ekipie "Kowali". Miniony rok - srebrny dla zespołu Smederny - 29-latek, który notabene pełni funkcję kapitana drużyny, zakończył ze średnią 1,922 pkt./bieg. 

 Więcej
 2021-12-17 18:56:59  Kamil Szyszkowski  źródło: facebook.com/masarnaspeedway

W Polsce okres transferowy już dawno został zamknięty. Inaczej jest w Szwecji, gdzie działacze klubów nadal uzupełniają swoje kadry na przyszłoroczne rozgrywki. O kolejnym transferze poinformowała tym razem Masarna Avesta, która pozyskała do swojego składu Francisa Gustsa. Młody Łotysz dołączył tym samym do m.in. reprezentantów naszego kraju, Krzysztofa Buczkowskiego i Adriana Gały. 

 Więcej
 2021-12-16 19:14:35  Jan Stepiczew  źródło: dackarna.nu

Drużynowy Mistrz Szwecji - Dackarna Malilla - przez media społecznościowe poinformowała, iż na kolejny sezon w szwedzkiej drużynie zostaje Maciej Janowski. Dla popularnego "Magica" będzie to szósty sezon w barwach Dackarny. Poza wspomnianym Janowskim, kontrakty na sezon 2022 podpisali: Brady Kurtz, Luke Becker, Rasmus Jensen czy Jacob Thorssell.

 Więcej
 2021-12-03 15:39:28  Kamil Szyszkowski  źródło: facebook.com/vetlandaspeedway

Nie tylko w Polsce zmienił swojego pracodawcę Ukrainiec Aleksandr Łoktajew. Żużlowiec, który podpisał w naszym kraju kontrakt z drugoligowym PSŻ-em Poznań, w Szwecji porozumiał się w sprawie startów w Vetlandzie Speedway. Tym samym opuści on Smedernę Eskilstuna, dla której ścigał się w ubiegłym sezonie. Poza Łoktajewem w kadrze Vetlandy znaleźli się m.in. Paweł Przedpełski czy Siergiej Łogaczow. 

 Więcej
 2021-12-03 15:37:00  Kamil Szyszkowski  źródło: facebook.com/rospiggarnaspeedway

W Polsce zmienił swojego pracodawcę, lecz w Szwecji nadal będzie w jednym klubie. Mowa o Adrianie Miedzińskim. Wychowanek Apatora Toruń przedłużył umowę w szwedzkiej Bauhaus Ligan ze swoim dotychczasowym klubem, Rospiggarną Hallstavik. W Rospiggarnie zobaczymy również innego reprezentanta Polski, Szymona Woźniaka, który kilka dni temu parafował umowę z klubem z Hallstavik. 

 Więcej
 2021-12-03 10:40:29  redakcja  źródło: piraterna.se

Piraterna Motala zakontraktował kolejnego zawodnika na sezon 2022. Piratem został Marcin Nowak, który w niedawno zakończonym sezonie reprezentował barwy Masarny Avesta. Nowak obok Oskara Fajfera i Jakuba Jamroga będzie trzecim Polakiem w składzie Piraterny.

 Więcej
 2021-12-01 22:36:38  Kamil Szyszkowski  źródło: facebook.com/dackarnamalilla

Aktualny Drużynowy Mistrz Szwecji, drużyna Dackarny Malilla poinformowała o pozyskaniu nowego zawodnika. Do zespołu dołączył doświadczony Australijczyk Brady Kurtz, który w ubiegłym sezonie reprezentował barwy Vetlandy Speedway. Tym samym dołączył on do m.in. Rasmusa Jensena czy Jacoba Thorssella. 

 Więcej
 2021-12-01 22:33:34  Kamil Szyszkowski  źródło: www.facebook.com/www.rospiggarna.nu/

Szymon Woźniak zdecydował się na zmianę swoich barw klubowych w szwedzkiej Bauhaus Ligan. Po pięciu latach spędzonych w Vetlandzie Speedway, w przyszłym sezonie zawodnik będzie reprezentował klub Rospiggarny Hallstavik. O tej decyzji poinformował zarówno klub jak i zawodnik. 

 Więcej
[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] ... >>
Reklama
 
Tabele ligowe
P Nazwa M PD PM
 PGE Ekstraliga
1. Betard Sparta Wrocław


2. Motor Lublin


3. Moje Bermudy Stal Gorzów


4. Fogo Unia Leszno


5. Eltrox Włókniarz Częstochowa


6. Apator Toruń7. ZOOleszcz GKM Grudziądz8. Arged Malesa Ostrów Wlkp.


 eWinner 1. Liga Żużlowa
1. Stelmet Falubaz Zielona Góra


2. Cellfast Wilki Krosno


3. ROW Rybnik


4. Zdunek Wybrzeże Gdańsk


5. Abramczyk Polonia Bydgoszcz


6. Orzeł Łódź


7. Aforti Start Gniezno


8. Trans MF Landshut Devils


2. Liga Żużlowa
1. Unia Tarnów


2. OK Bedmet Kolejarz Opole


3. Metalika Recycling Kolejarz Rawicz


4. Optibet Lokomotiv Daugavplis


5. Texom Stal Rzeszów


6. SpecHouse PSŻ Poznań


7. Polonia Piła


 U24 Ekstraliga
1. Betard Sparta Wrocław


2. Motor Lublin


3. Moje Bermudy Stal Gorzów


4. Fogo Unia Leszno


5. Eltrox Włókniarz Częstochowa


6. Apator Toruń7. ZOOleszcz GKM Grudziądz8. Arged Malesa Ostrów Wlkp.


Bauhaus-Ligan
1. Dackarna Malilla

 


 

2. Smederna Eskilstuna


3. Vastervik Speedway


 

4. Rospiggarna Hallstavik

 


5. Vetlanda Speedway


6. Lejonen Gislaved


 

7. Indianerna Kumla


8. Masarna Avesta

 9. Piraterna Motala

 

Klasyfikacja SGP
1.  Artem Laguta
2.  Bartosz Zmarzlik
3.  Emil Sajfutdinow
4.  Fredrik Lindgren
5.  Maciej Janowski
6.  Tai Woffinden
7.  Leon Madsen
8.  Max Fricke
9.  Jason Doyle
10.  Robert Lambert
11.  Anders Thomsen
12.  Martin Vaculik
13.  Patryk Dudek

14.  Paweł Przedpełski

15.  Mikkel Michelsen
Partner
Ostatni wywiad
   Dmitriy Soliannikov: Doceniam to co Allah mi daje

Przed niespełna rokiem nie miał sobie równych w Arenie Lodowej. Mimo, że przebył drogę liczącą aż 3600 kilometrów, w Tomaszowie Mazowieckim jeździł jak natchniony. Dmitriy Soliannikov wygrał wówczas wszystkie wyścigi i wywalczył tytuł mistrza Europy, którego będzie bronił w tegorocznym turnieju. Skromny i religijny reprezentant Rosji, który liczy sobie ledwie 22 lata, podkreśla, że tamten sukces nie zmienił jego życia.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Trener roku - hit czy kit? (felieton)

Jak co roku na zakończenie sezonu najlepszej żużlowej ligi świata organizowana jest gala PGE Ekstraligi na której zawodnicy oraz ludzie ze środowiska żużlowego będą nagradzani "Szczakielami" za bycie, zdaniem publiczności, najlepszym w danej kategorii.

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Skarb Kibica 2022: Polonia Piła

Zapraszamy na przedsezonową serię "Skarb Kibica", w której opisana zostanie każda drużyna występująca w tegorocznych rozgrywkach ligowych. Jak można się domyślać - pierwszym zespołem "wziętym pod lupę" będzie powracająca na ligową mapę po dwóch latach absencji ŻKS Polonia Piła.

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu