eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 138
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca


  Szwecja

 2020-05-15 13:28:07  Jakub Fordon  źródło: elitspeedway.com

Liga szwedzka przygotowywała się do startu już w czerwcu, jednak przez aktualne ograniczenia rządowe liga ruszy najwcześniej w lipcu. Szwedzi nie ruszą z ligą bez kibiców, ponieważ kluby nie są w stanie poradzić sobie bez wsparcia finansowego sponsorów oraz fanów. 

 Więcej
 2020-05-13 09:50:23  Filip Mikha  źródło: Przegląd Sportowy

Wciąż nie wiadomo kiedy ruszyć mogą rozgrywki szwedzkiej Bauhaus-Ligan. Jak informuje Mikael Wirebrand, menedżer klubu z Vetlandy, władze klubów czekają na decyzje ze strony rządu o organizacji imprez z udziałem kibiców. Bez niej liga nie ruszy.

 Więcej
 2020-05-01 18:05:19  Kamil Szyszkowski  źródło: elitspeedway.com

Coraz większe problemy mają zagraniczni żużlowcy. Federacje Szwecji, Wielkiej Brytanii oraz Danii wycofały zgody tamtejszym żużlowcom na jazdę w polskiej PGE Ekstralidze. To spory problem zwłaszcza dla polskich klubów, które w swoich składach mają zawodników z tychże krajów. 

 Więcej
 2020-04-21 18:56:21  Kamil Szyszkowski  źródło: Przegląd Sportowy

Z powodu pandemii koronawirusa sezon ligowy w Szwecji nie rozpocznie się według planu. Początkowo sezon 2020 miał rozpocząć się w maju. Na tę chwilę wiemy jednak, że jest to niemożliwe. Najbliższym prawdopodobnym terminem ruszenia rozgrywek ligowych jest początek sierpnia. 

 Więcej
 2020-03-26 19:06:10  Konrad Klusak  źródło: Przegląd Sportowy

W Szwecji wprowadzono dużo ważnych zmian, które mają uratować Elitserien i Allsvenskan. Rozgrywki ligowe wystartują nie prędzej niż 2 czerwca. Poza tym skrócono fazę play off (odbędą się tylko półfinały i finały). Drużyny startujące w Szwecji będą mogły dokonywać zmian w składach, gdy tylko będzie to konieczne. Zmniejszony został też minimalny limit KSM, który teraz będzie wynosić 8.000. Wszystko po to, żeby być przygotowanym na kolizje terminów z rozgrywkami w innych krajach (także Polsce).

 Więcej
 2020-03-18 15:01:56  Łukasz Sagała  źródło: speedwaygp.com

Smederna Eskilstuna zdobyła trzy tytuły mistrza Szwecji z rzędu. Oczekiwania wobec klubu są bardzo duże, gdyż celują w cztery mistrzostwa z rzędu. Kowale będą osłabieni brakiem bohatera ostatnich sezonów - Fredrika Lindgrena, którego zastąpi Duńczyk - Niels Kristian Iversen. Duńczyk jeździł już w barwach Smederny w sezonie 2018.

 Więcej
 2020-03-02 18:43:36  Filip Mikha  źródło: lejonen.se

Piotr Pawlicki powraca do Lejonen Gislaved po rocznej nieobecności w klubie. Przedłuża się rozstrzygnięcie sprawy Maksyma Drabika, dlatego też wlodarze klubu ze Szwecji zdecydowali się zakontraktować w zastępstwo innego zawodnika z Polski. Pawlicki podpisał roczną umowę.

 Więcej
 2020-02-06 06:53:48  Bartłomiej Florek  źródło: elitspeedway.com

Sezon 2020 będzie przełomowy dla szwedzkiej Elitserien pod kątem marketingowym. Działacze Elit Speedway Sweden zawarli porozumienie z firmą Bauhaus - wskutek czego rozgrywki o tytuł Drużynowego Mistrza Szwecji będą rozgrywane pod nazwą BAUHAUS-Ligan

 Więcej
 2019-12-15 10:39:08  Tymek Szerszyński  źródło: Przegląd Sportowy

34-latek postanowił odpuścić sobie przyszłoroczne rozgrywki ligi szwedzkiej, argumentując to chęcią skupienia się na cyklu Grand Prix oraz polską PGE Ekstraligą. Decyzja Lindgerna o rezygnacji ze startów w ojczyźnie z pewnością, jest ogromnym ciosem dla całej dyscypliny. 

 Więcej
 2019-12-14 02:28:51  Bartłomiej Florek  źródło: facebook.com/Lejonen

Regulamin Elitserien nie okazał się być łaskawy dla Adriana Gały, który pożegnał się z Lejonen Gislaved. W kadrze "Lwów" znajdowało się dziewięciu zawodników ze średnią powyżej minimalnej, w związku z czym trzeba było pożegnać się z jednym z zawodników. Wybór padł na Polaka. 24-latek nie będzie mógł narzekać na brak startów za granicą, bowiem parafował umowy na starty w ligach: duńskiej i rosyjskiej.

 Więcej
 2019-12-05 17:19:11  Bartłomiej Florek  źródło: elitspeedway.com

Poznaliśmy pełny kalendarz rundy zasadniczej Elitserien na sezon 2020. Rywalizacja o Drużynowe Mistrzostwo Szwecji rozpocznie się już we wtorek, 5 maja 2020 roku. Mecze tak jak w bieżącym roku będą odbywać się we wtorki i w czwartki. Runda zasadnicza ma zakończyć się z kolei 25 sierpnia. Do fazy play-off awansuje sześć najlepszych zespołów w rundzie zasadniczej. 

 Więcej
 2019-12-05 15:36:19  Tymek Szerszyński  źródło: vargarnaspeedway.se

Działacze klubu z Allsvenskan zakończyli budowę kadry na rok 2020. Drużyna tegorocznego półfinalisty zaplecza Elitserien na zbliżające się rozgrywki podpisała kontrakty z jedenastoma zawodnikami. Na lidera zespołu przymierzany jest nowy nabytek - Jacob Thorsell, a solidnym wsparciem dla niego powinni być dwaj Duńczycy - Jonas Seifert-Salk oraz Matias Nielsen.

 Więcej
 2019-12-02 15:35:16  Bartłomiej Florek  źródło: facebook.com/www.rospiggarna.nu

Rospiggarna Hallstavik poniedziałkowym popołudniem pochwaliła się kolejnym wzmocnieniem. Po 13 latach przerwy z ekipą z Roslagen ponownie związał się Adrian Miedziński. 34-latek w tegorocznych rozgrywkach bronił barw Smederny Eskilstuna, z którą sięgnął po tytuł Drużynowego Mistrza Szwecji.

 Więcej
 2019-12-01 19:33:07  Bartłomiej Florek  źródło: facebook.com/piraternaspeedway

Działacze Piraterny Motala pochwalili się podpisaniem kontraktów z pięcioma nowymi zawodnikami. W barwach "Piratów" zobaczymy dwóch Szwedów - Joela Larssona i Jonasa Davidssona. Poza krajowymi wzmocnieniami podpisano kontrakt z trzema obcokrajowcami. Są to Grzegorz Walasek i Tomasz Gapiński oraz Australijczyk z polską licencją, czyli Josh Grajczonek.

 Więcej
 2019-12-01 18:05:01  Bartłomiej Florek  źródło: facebook.com/eskilstunasmederna

Działacze mistrza Szwecji - Smederny Eskilstuna pochwalili się pozyskaniem Krystiana Pieszczka. 24-latek w tegorocznych rozgrywkach Elitserien startował dla Indianerny Kumla. Średnia gdańszczanina wynosi 1,071. "Krycha" jest drugim Polakiem w składzie "Kowali". Wcześniej kontrakt z tym zespołem podpisał Daniel Kaczmarek.

 Więcej
[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] ... >>
Reklama
 
Tabele ligowe
 PGE Ekstraliga
1.. Fogo Unia Leszno
   
2. Betard Sparta Wrocław
 

3. Eltrox Włókniarz Częstochowa    
4. Falubaz Zielona Góra  

5. MrGarden GKM Grudziądz
 
 
6. Motor Lublin
     
7. Moje Bermudy Stal Gorzów
   
8. ROW Rybnik
   
 eWinner 1. Liga Żużlowa
1. eWinner Apator Toruń
     
2. Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów      
3. Car Gwarant Start Gniezno    
4. Unia Tarnów      
5. Zdunek Wybrzeże Gdańsk      
6. Lokomotiv Daugavpils    
7. Orzeł Łódź      
8. Abramczyk Polonia Bydgoszcz
   
2. Liga Żużlowa
1. SpecHouse PSŻ Poznań
   
2. OK Bedmet Kolejarz Opole    
3. Wilki Krosno    
4. Stainer Unia Kolejarz Rawicz    
5. RzTŻ Rzeszów    
6. MSC Wolfe WittstockElitserien
1. Smederna Eskilstuna      
2. Dackarna Malilla
   
3. Vetlanda Speedway
   
4. Västervik Speedway    
5. Lejonen Gislaved
   
6. Indianerna Kumla
   
7. Piraterna Motala    
8. Rospiggarna Hallstavik
   
9. Masarna Avesta
 

SGB Premiership
1. Swindon Robins      
2. Ipswich Witches
     
3. Wolverhampton Wolves
     
4. Belle Vue Aces      
5. King's Lynn Stars      
6. Peterborough Panthers    
7. Sheffield Tigers      
Klasyfikacja SGP
1.  Bartosz Zmarzlik  
2.  Leon Madsen  
3.  Emil Sajfutdinow  
4.  Fredrik Lindgren  
5.  Martin Vaculik  
6.  Maciej Janowski  
7.  Jason Doyle  
8.  Patryk Dudek  
9.  Matej Žagar  
10.  Niels Kristian Iversen  
11.  Artiom Łaguta  
12.  Antonio Lindbaeck  
13.  Tai Woffinden  
14.  Max Fricke  
15. Martin Smolinski  
Partner
Ostatni wywiad
   Sebastian Szostak: Najważniejsze to dobrze punktować

W tej chwili cały świat sportowy stoi w miejscu. Każdy wyczekuje aż pandemia koronawirusa się zakończy, a sportowcy będą mogli wrócić do uprawiania dyscyplin, z których słyną. Nie inaczej jest z żużlowcami. W tym momencie sytuacja zmusza ich do trenowania w domowym zaciszu. Udało się jednak poprosić wychowanka Arged Malesa TŻ Ostrovia - Sebastiana Szostaka, o udzielenie krótkiego wywiadu. Ostrowianin odpowiedział na pytania przez szklany ekran. 

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Czy liga bez obcokrajowców ma sens?

Żużel w Polsce ma coraz większe problemy. Ostatnie wydarzenia pokazują, że śmiało można mówić o lekkim kryzysie. Sytuacji nie poprawiła informacja, którą przekazały wczoraj zagraniczne federacje. Władze czarnego sportu w Szwecji, Danii i Wielkiej Brytanii wycofały zgody tamtejszym zawodnikom na jazdę w Polsce w PGE Ekstralidze. Czy polska najwyższa klasa rozgrywkowa ma sens bez występów obcokrajowców?

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Ograniczniki obrotów obowiązkową częścią silnika

W sezonie 2020 dojdzie do kluczowej zmiany technicznej, o której spekulowano już od kilku miesięcy. W każdym silniku żużlowego motocykla musi znajdować się tzw. ogranicznik obrotów. Jest to integralna część układu zapłonowego, której zadaniem jest odcinanie iskry przy przekroczeniu 13500 obrotów. Ma to zwiększyć żywotność silnika i zapobiegać defektom, wskutek czego zmniejszą się koszty eksploatacji tej części motocykla.

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu