eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 90
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca


Terminarz

Terminarz 2 Ligi Żużlowej na sezon 2019:

Runda Zasadnicza:


I runda:
30 marca 2019 (sobota):

Rawicz - Bydgoszcz 45:45
31 marca 2019 (niedziela):
Opole – Poznań 48:42
9 czerwca 2019 (niedziela):
Kraków – Piła 34:56
Krosno – pauzuje

II runda:
7 kwietnia 2019 (niedziela):

Bydgoszcz – Opole 47:43
Krosno – Kraków 53:37
Piła – Rawicz 49:41
Poznań – pauzuje

III runda:
13 kwietnia 2019 (sobota):
Rawicz – Krosno 36:54
14 kwietnia 2019 (niedziela):
Poznań – Bydgoszcz 50:40
Opole – Piła 55:35
Kraków – pauzuje

IV runda:
28 kwietnia 2019 (niedziela):

Piła – Poznań 0:40
19 maja 2019 (niedziela):
Krosno – Opole 48:42
26 lipca 2019 (piątek):
Kraków – Rawicz
Bydgoszcz – pauzuje

V runda:
20 czerwca 2019 (czwartek):

Bydgoszcz – Piła 49:41
29 czerwca 2019 (sobota):
Poznań – Krosno 55:35
5 lipca 2019 (piątek):
Kraków – Opole 20:70
Rawicz – pauzuje

VI runda:
11 maja 2019 (sobota):

Rawicz – Opole 39:50
12 maja 2019 (niedziela):
Krosno – Bydgoszcz 44:46
15 czerwca 2019 (sobota):
Kraków – Poznań 30:60
Piła – pauzuje

VII runda:
26 maja 2019 (niedziela):

Bydgoszcz – Kraków 63:27
Poznań – Rawicz 51:39
Piła – Krosno 54:35
Opole – pauzuje

VIII runda:
1 czerwca 2019 (sobota):

Rawicz – Poznań 35:55
2 czerwca 2019 (niedziela):
Kraków – Bydgoszcz 38:52
Krosno – Piła 46:42
Opole – pauzuje

IX runda:
9 czerwca 2019 (niedziela):

Bydgoszcz – Krosno 62:28
Opole – Rawicz 48:42
30 czerwca 2019 (niedziela):
Poznań – Kraków 64:23
Piła – pauzuje

X runda:
16 czerwca 2019 (niedziela):

Piła – Bydgoszcz 42:47
Krosno – Poznań 39:50
2 sierpnia 2019 (piątek):
Opole – Kraków
Rawicz – pauzuje

XI runda:
22 czerwca 2019 (sobota):

Rawicz – Kraków 57:33
23 czerwca 2019 (niedziela):
Opole – Krosno 53:37
Poznań – Piła 58:32
Bydgoszcz – pauzuje

XII runda:
7 lipca 2019 (niedziela):

Piła – Opole 45:43
Krosno – Rawicz 52:38
Bydgoszcz – Poznań 47:43
Kraków – pauzuje

XIII runda:
27 lipca 2019 (sobota):

Rawicz – Piła
28 lipca 2019 (niedziela):
Kraków – Krosno
Opole – Bydgoszcz
Poznań – pauzuje

XIV runda:
4 sierpnia 2019 (niedziela):

Piła – Kraków
Bydgoszcz – Rawicz
Poznań – Opole
Krosno – pauzuje

Runda Finałowa:

I runda finałowa - półfinały:

17 sierpnia 2019 (sobota)/18 sierpnia 2019 (niedziela):
IV MSC. – I MSC.
III MSC. – II MSC.

II runda finałowa - półfinały (rewanże):
24 sierpnia 2019 (sobota)/25 sierpnia 2019 (niedziela):
I MSC. - IV MSC.
II MSC. - III MSC.

III runda finałowa - finał:

7 września 2019 (sobota)/8 września 2019 (niedziela):

IV runda finałowa - finał (rewanż):

14 września 2019 (sobota)/15 września 2019 (niedziela):

Relacje na żywo
ELITSERIEN
Vetlanda Speedway - Masarna Avesta
czwartek, godzina 19:00

SGB PREMIERSHIP
King's Lynn - Peterborough
czwartek, godzina 20:30
Swindon Robins - Belle Vue Aces
czwartek, godzina 20:30
Reklama
 
Tabele ligowe
 PGE Ekstraliga
1.. Fogo Unia Leszno
10 22 +120
2. Betard Sparta Wrocław
10 17
+66
3. Stelmet Falubaz Zielona Góra 10 13 +24
4. MrGarden GKM Grudziądz
10 13
+13
5. forBET Włókniarz Częstochowa
10 9
-52
6. Truly.work Stal Gorzów
10 8 -38
7. Speed Car Motor Lublin
10 7 -38
8. Get Well Toruń
10 3 -95
Nice 1. Liga Żużlowa
1. PGG ROW Rybnik 11 19 +104
2. Car Gwarant Start Gniezno 10 16 +12
3. Unia Tarnów 10 14 +14
4. Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów 10 13 -20
5. Zdunek Wybrzeże Gdańsk 10 10 -30
6. Lokomotiv Daugavpils 11 8 -49
7. Orzeł Łódź 10 7 -29
2. Liga Żużlowa
1. Power Duck Iveston PSŻ Poznań
11 23 +197
2. ZOOLeszcz Polonia Bydgoszcz

10

20 +97
3. OK Bedmet Kolejarz Opole 9 15 +97
4. Wilki Krosno 11 11 -41
5. Euro Finannce Polonia Piła 10 9
-52
6. Stainer Unia Kolejarz Rawicz 9 3
-65
7. Speedway Wanda Kraków
8
0
-233
Elitserien
1. Västervik Speedway 12 22 +85
2. Dackarna Malilla
12 19 +45
3. Vetlanda Speedway
10 15 +51
4. Indianerna Kumla
11 15 +42
5. Smederna Eskilstuna 11 14 +12
6. Lejonen Gislaved
10 11 +9
7. Piraterna Motala
11 8 -56
8. Masarna Avesta
10 5
-114
9. Rospiggarna Hallstavik
11 2
-74
SGB Premiership
1. Poole Pirates 15
33 +36
2. Belle Vue Aces 16 31 +54
3. Ipswich Witches 15
30 +27
4. Swindon Robins 13 21 +11
5. Wolverhampton Wolves 14 21 -14
6. Peterborough Panthers 15
17 -91
7. King's Lynn Stars 14 16 -26
Premiership Supporters Cup
Północna Grupa
1. Belle Vue Aces 4 9
+20
2. Wolverhampton Wolves 3 4
-6
3. Peterborough Panthers 3
3
-14
Południowa Grupa
1. Swindon Robins 6
13 +44
2. Ipswich Witches 6
10
+20
3. Poole Pirates 5 9 -20
4. King's Lynn Stars 5
6
-44
Klasyfikacja SGP
1.  Emil Sajfutdinow 47
2.  Patryk Dudek 47
3. Leon Madsen
47
4.  Bartosz Zmarzlik 44
5.  Martin Vaculik 44
6.  Fredrik Lindgren 42
7.  Niels Kristian Iversen
32
8.  Jason Doyle 30
9. Janusz Kołodziej
29
10.  Artiom Łaguta  27
11.  Matej Žagar 27
12. Max Fricke
27
13.  Maciej Janowski 24
14. Robert Lambert  24
15. Antonio Lindbaeck
23
16.  Tai Woffinden  15
Klasyfikacja SEC
1. Grigorij Łaguta 15
2. Bartosz Smektała 12
3. Leon Madsen
11
4. Antonio Lindbaeck 11
5. Michael Jepsen Jensen 10
6. Kai Huckenbeck 9
7. Vaclav Milik
8
8. David Bellego 8
9. Kacper Woryna
8
10. Nicki Pedersen 8
11. Jarosław Hampel 7
12. Mikkel Michelsen
7
13. Robert Lambert 4
14. Paweł Przedpełski 3
15. Anders Thomsen
3
Klasyfikacja IMŚJ
1.  Gleb Czugunow 17
2.  Dominik Kubera
17
3.  Maksym Drabik 16
4.  Robert Lambert 14
5.  Bartosz Smektała 13
6.  Wiktor Lampart 11
7.  Jaimon Lidsey
8
8.  Jan Kvech
8
9.  Jonas Jeppesen 8
10.  Nick Skorja 7
11.  Fredrik Jakobsen 6
12.  Patrick Hansen 4
13.  Rafał Karczmarz
2
14.  Tim Soerensen
1
15.  Dominik Moeser 0
Partner
Ostatni wywiad
   Robert Lambert: Nie boję się żadnych wyzwań

W minionym sezonie Robert Lambert zadebiutował w rozgrywkach TAURON Speedway Euro Championship. Młody Brytyjczyk pokazał się z bardzo dobrej strony i zakończył zmagania z brązowym medalem na koncie. Przed nim szansa na kolejne sukcesy w europejskim czempionacie. Przed rozpoczęciem tegorocznych zmagań, opowiada o swoich wspomnieniach i przemyśleniach, związanych z rywalizacją w Indywidualnych Mistrzostwach Europy, a także mówi o celach i motywacjach na sezon 2019.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Skarb Kibica - Polonia Piła

Zapraszam do przedsezonowego cyklu "Skarb Kibica", gdzie będę starał się przybliżyć sylwetki wszystkich drużyn, które wezmą udział w sezonie 2019 we wszystkich Polskich ligach żużlowych. Dziś zapraszam do zapoznania się bliżej z drugim z omawianych już spadkowiczów z Nice 1LŻ, czyli z Polonią Piła.

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Śladami historii. Parowy czempionat (cz. II)

Zapraszamy Państwa na drugą część dotyczącą historii międzynarodowych finałów z udziałem najlepszych par świata. W drugiej części opiszemy historię składającą się na lata, kiedy w formacie parowym rozgrywano Drużynowe Mistrzostwa Świata (1994-1998) oraz po krótce opiszemy historię Speedway Best Pairs Cup z udziałem najlepszych reprezentacji świata (2013-2015). W pierwszej z kolei odnieśliśmy się do legendarnych Mistrzostw Świata Par. Zapraszamy do lektury!!!

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu