eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 205
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca


Terminarz

Terminarz Speedway Ligaen na sezon 2022:

1 runda
20 kwietnia 2022 (środa)

Sønderjylland - Holsted 40:44
Slangerup - Fjelsted 43:35
Outrup - Grindsted 52:32
Esbjerg - Nordjysk 53:31

2 runda
27 kwietnia 2022 (środa)

Fjelsted - Outrup 45:39
Holsted - Slangerup 44:36
Nordjysk - Sønderjylland 39:45
Grindsted - Esbjerg 45:39

3 runda
4 maja 2022 (środa)

Esbjerg - Holsted 37:47
Outrup - Nordjysk 50:34
Slangerup - Grindsted 47:37
Sønderjylland - Fjelsted 44:40

4 runda
11 maja 2022 (środa)

Fjelsted - Slangerup 22:20
Grindsted - Outrup - przerwany
Nordjysk - Esbjerg 40:43
Holsted - Sønderjylland - odwołany

5 runda
18 maja 2022 (środa)

Outrup - Fjelsted 48:36
Esbjerg - Grindsted 53:31
Sønderjylland - Nordjysk 51:33
Slangerup - Holsted 41:43

6 runda
25 maja 2022 (środa)

Nordjysk - Outrup 45:39
Grinsted - Slangerup 43:40
Holsted - Esbjerg 44:40
Fjelsted - Sønderjylland 40:44

7 runda
1 czerwca 2022 (środa)

Sønderjylland - Outrup 43:41
Holsted - Grinsted 49:35
Slangerup - Nordjysk - odwołany
Esbjerg - Fjelsted - 49:35

8 runda
8 czerwca 2022 (środa)

Nordjysk - Slangerup 28:56
Outrup - Sønderjylland 30:54
Grindsted - Holsted 44:38
Fjelsted - Esbjerg - odwołany

9 runda
15 czerwca 2022 (środa)

Sønderjylland - Slangerup 42:40
Outrup - Esbjerg 39:45
Nordjysk - Grindsted 41:43
6 lipca 2022 (środa)
Fjelsted - Holsted

10 runda
29 czerwca 2022 (środa)

Esbjerg - Sønderjylland 40:44
Slangerup - Outrup 43:41
Holsted - Nordjysk 53:30
Grindsted - Fjelsted 43:41

11 runda 
3 sierpnia 2022 (środa)

Fjelsted - Nordjysk
Outrup - Holsted
Slangerup - Esbjerg
Sønderjylland - Grindsted

12 runda
10 sierpnia 2022 (środa)

Slangerup - Sønderjylland
Esbjerg - Outrup
Holsted - Fjelsted
Nordjysk - Grindsted

13 runda
17 sierpnia 2022 (środa)

Nordjysk - Fjelsted
Holsted - Outrup
Esbjerg - Slangerup
Grindsted - Sønderjylland

14 runda
24 sierpnia 2022 (środa)

Outrup - Slangerup
Sønderjylland - Esbjerg
Nordjysk - Holsted
Fjelsted - Gridsted

Połfinał
14 września 2022 (środa)

3 - 4 - 5 - 6

Finał
21 września 2022 (środa)

Zespoły z miejsc 1. i 2. + 2. najlepsze z półfinału

Reklama

Tabele ligowe
P Nazwa M PD PM
 PGE Ekstraliga
1. Motor Lublin

11

25 +128
2. Fogo Unia Leszno 11 15 +4
3. zielona-energia.com Włókniarz 11 15 +60
4. Moje Bermudy Stal Gorzów 10 14 +65
5. For Nature Solutions Apator Toruń
11 12 -6
6. Betard Sparta Wrocław 11 10 +14
7. ZOOLeszcz GKM Grudziądz 10 9 -60
8. Arged Malesa Ostrów Wlkp.
11 0 -205
 eWinner 1. Liga Żużlowa
1. Abramczyk Polonia Bydgoszcz 12 24 +63
2. Stelmet Falubaz Zielona Góra 12 21 +126
3. Cellfast Wilki Krosno  10 14 +49
4. Zdunek Wybrzeże Gdańsk 11 12 -10
5. Trans MF Landshut Devils 11 12 -27
6. H. Skrzydlewska Orzeł Łódź 12 10 -40
7. Aforti Start Gniezno 11 8 -103
8. ROW Rybnik 11 6 -58
2. Liga Żużlowa
1. Bedmet OK Kolejarz Opole 10 17 +130
2. Metalika Recycling Kolejarz Rawicz 10 17 +44
3. Optibet Lokomotiv Daugavplis 9 13 +40
4. SpecHouse PSŻ Poznań 9 12 +56
5. Unia Tarnów 9 9 -79
6. Texom Stal Rzeszów 9 7 +3
7. Budmax-Stal Polonia Piła 10 3 -192
 U24 Ekstraliga
1. Agromix Polcopper Unia Leszno  10 18 +106
2. Arged Malesa Ostrów Wielkopolski  9 17 +76
3. GKM Grudziądz 10 14 +31
4. KS Toruń  10 12 +40
5. WTS Sparta Wrocław 8 9 -3
6. Stal Gorzów 8 8 +35
7. Motor Lublin 10 3 -148
8. Włókniarz Częstochowa 9 2 -137
Bauhaus-Ligan
1. Smederna Eskilstuna

9

18

+118

2. Vastervik Speedway 8 16 +77
3. Lejonen Gislaved 8 13

+90

4. Indianerna Kumla 8

10

-1
5. Piraterna Motala  8 6

-79

6. Rospiggarna Hallstavik 9 4 -58
7. Dackarna Malilla

8

2 -34
8. Masarna Avesta 8 2

-113

Klasyfikacja SGP
1.  Bartosz Zmarzlik 78
2.  Leon Madsen 60
3.  Martin Vaculik 53
4.  Maciej Janowski 53
5.  Fredrik Lindgren 51
6.  Tai Woffinden 50
7.  Anders Thomsen 49
8.  Patryk Dudek 49
9.  Robert Lambert 47
10.  Jason Doyle 44
11.  Daniel Bewley 44
12.  Mikkel Michelsen 42
13.  Max Fricke 33
14.  Jack Holder 32
15.  Paweł Przedpełski 19
Klasyfikacja SEC
1.  Mikkel Michelsen 14
2.  Janusz Kołodziej 14
3.  Leon Madsen 13
4.  Patryk Dudek 12
5.  Bartosz Smektała 11
6.  Oliver Berntzon 10
7.  Piotr Pawlicki 10
8.  Dimitri Berge 9
9.  Kacper Woryna 8
10.  Kai Huckenbeck 7
11.  Dominik Kubera 6
12.  Rasmus Jensen 5
13.  David Bellego 3
14.  Adam Ellis 2
15.  Andrzej Lebiediew 1
16.  Vaclav Milik 1
Partner
Ostatni wywiad
   Nicolas Covatti: Żużel jest bardzo popularny w Buenos Aires

34- letni Argentyńczyk startujący z Włoską licencją Nicolas Covatti, specjalnie dla eSpeedway, opowiedział nam o żużlu w Argentynie gdzie ostatnio połączył swój urlop z jazdą na żużlu.W lidze Polskiej  do tej pory nie miał na razie wielu okazji aby pokazać na co go stać, w przyszłości chciałby to zmienić i regularnie startować w Polsce.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Trener roku - hit czy kit? (felieton)

Jak co roku na zakończenie sezonu najlepszej żużlowej ligi świata organizowana jest gala PGE Ekstraligi na której zawodnicy oraz ludzie ze środowiska żużlowego będą nagradzani "Szczakielami" za bycie, zdaniem publiczności, najlepszym w danej kategorii.

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Podsumowanie 1. kolejki PGE Ekstraligi

Kurz po pierwszej kolejce PGE Ekstraligi powoli opada i wielu kibiców kręci nosem, że przez zmiany regulaminowe sezon zasadniczy jest już praktycznie rozstrzygnięty, ale spotkania z inauguracyjnego weekendu udowodniły, że może on przynieść jeszcze wiele niespodzianek. 

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu