eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 237
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca


Terminarz

Terminarz eWinner 1. Ligi Żużlowej na sezon 2021:

Runda Zasadnicza:

I runda
4 kwietnia 2021 (niedziela)
Rybnik – Krosno 63:27
5 kwietnia 2021 (poniedziałek)
Tarnów – Gdańsk 35:55 
29 kwietnia 2021 (czwartek)
Gniezno – Łódź
Bydgoszcz – Ostrów Wlkp.

II runda
10 kwietnia 2021 (sobota)

Łódź – Tarnów 50:40
11 kwietnia 2021 (niedziela)
Gdańsk – Rybnik 45:45
2 maja 2021 (niedziela)
Krosno – Bydgoszcz
3 maja 2021 (poniedziałek)
Ostrów Wlkp.– Gniezno

III runda
19 kwietnia 2021 (poniedziałek)
Bydgoszcz – Tarnów 54:35
1 maja 2021 (sobota)
Krosno – Łódź
4 maja 2021 (wtorek)
Gniezno – Gdańsk
10 maja 2021 (poniedziałek)
Rybnik – Ostrów Wlkp.

IV runda
24 kwietnia 2021 (sobota)

Ostrów Wlkp.– Krosno
Gdańsk – Bydgoszcz
25 kwietnia 2021 (niedziela)
Łódź – Rybnik
26 kwietnia (poniedziałek)
Tarnów - Gniezno

Data rezerwowa: 30 kwietnia – 2 maja

V runda
8 maja 2021 (sobota)

Łódź – Ostrów Wlkp.
Rybnik – Tarnów
9 maja 2021 (niedziela)
Krosno – Gdańsk
10 maja 2021 (poniedziałek)
Bydgoszcz – Gniezno

VI runda
15 maja 2021 (sobota)

Tarnów – Ostrów Wlkp.
Gdańsk – Łódź
16 maja 2021 (niedziela)
Bydgoszcz – Rybnik
17 maja 2021 (poniedziałek)
Gniezno – Krosno

VII runda, 22-24 maja 2021
Krosno – Tarnów
Łódź – Bydgoszcz
Ostrów Wlkp.– Gdańsk
Rybnik – Gniezno

VIII runda, 29-31 maja 2021
Tarnów – Krosno
Bydgoszcz – Łódź
Gniezno – Rybnik
Gdańsk – Ostrów Wlkp.

IX runda, 5-7 czerwca 2021
Krosno – Gniezno
Łódź – Gdańsk
Ostrów Wlkp.– Tarnów
Rybnik – Bydgoszcz

Data rezerwowa: 11 – 13 czerwca

X runda, 19-21 czerwca 2021
Tarnów – Rybnik
Gniezno – Bydgoszcz
Ostrów Wlkp.– Łódź
Gdańsk – Krosno

Data rezerwowa: 25 – 27 czerwca

XI runda, 3-5 lipca 2021

Krosno – Ostrów Wlkp.
Bydgoszcz – Gdańsk
Gniezno – Tarnów
Rybnik – Łódź

Data rezerwowa: 9 lipca

XII runda, 17-19 lipca 2021
Tarnów – Bydgoszcz
Łódź – Krosno
Ostrów Wlkp.– Rybnik
Gdańsk – Gniezno

Data rezerwowa: 23 – 25 lipca

XIII runda, 31 lipca – 2 sierpnia 2021
Tarnów – Łódź
Bydgoszcz – Krosno
Gniezno – Ostrów Wlkp.
Rybnik – Gdańsk

Data rezerwowa: 6 – 8 sierpnia

XIV runda, 14-16 sierpnia 2021
Krosno – Rybnik
Łódź – Gniezno
Ostrów Wlkp.– Bydgoszcz
Gdańsk – Tarnów

Data rezerwowa: 20 – 21 sierpnia, 23 sierpnia, 28 – 29 sierpnia

Runda finałowa:

I runda play-off
sobota, 4 września 2021 / niedziela, 5 września 2021
(a) 4 w tabeli po części zasadniczej – 1 w tabeli po części zasadniczej
(b) 3 w tabeli po części zasadniczej – 2 w tabeli po części zasadniczej

II runda play-off
sobota 11 wrześna 2021 / niedziela, 12 września 2021

(a) 1 w tabeli po części zasadniczej – 4 w tabeli po części zasadniczej
(b) 2 w tabeli po części zasadniczej – 3 w tabeli po części zasadniczej

Data rezerwowa: 18 – 19 września

III runda play-off - finał
26 września 2021 (niedziela)

zwycięskie drużyny z (a) i (b)

IV runda play-off, finał rewanż
3 października 2021 (niedziela)

zwycięskie drużyny z (a) i (b)

Data rezerwowa: 10 października

Relacje live

PGE EKSTRALIGA
Motor Lublin - Włókniarz Częstochowa
piątek, 18:00
GKM Grudziądz - Sparta Wrocław
piątek, 20:30

Reklama
 
Tabele ligowe
 PGE Ekstraliga
1.. Moje Bermudy Stal Gorzów
2 4 +20
2. Betard Sparta Wrocław
1 2 +12
3. eWinner Apator Toruń 2 2 0
4. FOGO Unia Leszno 2
2  +2
5. Marwis.pl Falubaz Zielona Góra 2 2 0
6. Eltrox Włókniarz Częstochowa 1 0
-8
7. ZOOLeszcz DPV Logistic GKM
1
0 -12
8. Motor Lublin 1 0 -14
 eWinner 1. Liga Żużlowa
1. ROW Rybnik 2 3 +36
2. Zdunek Wybrzeże Gdańsk 2 3 +20
3. Abramczyk Polonia Bydgoszcz 1 2 +19
4. Orzeł Łódź 1 2 +10
5. Cellfast Wilki Krosno 1 0 -36
6. Unia Tarnów 3 0 -49
7. Arged Malesa Ostrów Wlkp.      
8. Aforti Start Gniezno    
2. Liga Żużlowa
1. Lokomotiv Daugavplis      
2. OK Bedmet Kolejarz Opole      
3. SpecHouse PSŻ Poznań      
4. 7R Stolaro Stal Rzeszów      
5. Metalika Recykling Kolejarz Rawicz      
6. Wölfe Wittstock      
7. Trans MF Devils Landshut      
Bauhaus-Ligan
1. Masarna Avesta      
2. Indianerna Kumla      
3. Lejonen Gislaved      
4. Rospiggarna Hallstavik      
5. Dackarna Mallila      
6. Vetlanda Speedway      
7. Västervik Speedway      
8. Piraterna Motala      
9. Smederna Eskilstuna    

 

SGB Premiership
1. Belle Vue Aces
     
2. Ipswich Witches
     
3. King's Lynn Stars
     
4. Peterborough Panters
     
5. Sheffield Tigers
     
6. Wolverhampton Wolves
     
Klasyfikacja SGP
1.  Bartosz Zmarzlik  
2.  Tai Woffinden  
3.  Fredrik Lindgren  
4.  Maciej Janowski  
5.  Leon Madsen  
6.  Jason Doyle  
7.  Artem Laguta  
8.  Emil Sajfutdinow  
9.  Martin Vaculik  
10. Max Fricke  
11.  Matej Žagar  
12. Krzysztof Kasprzak  
13. Anders Thomsen  
14. Robert Lambert  
15. Oliver Berntzon  
Partner
Ostatni wywiad
   W. Tarasienko: Zadecydowała lokalizacja oraz prestiż klubu

Za Wadimem Tarasienko wymarzony sezon. Rosjanin w roku 2020 startował w dwóch klasach rozgrywkowych w Polsce, w obu notując zdecydowanie ponadprzeciętne wyniki. 26-latek w 2. Lidze reprezentował barwy Wilków Krosno, z którymi wygrał całe rozgrywki, jednocześnie zostając najskuteczniejszym żużlowcem całej ligi (2,652). Szczebel wyżej zawodnik ścigał się na zasadach "gościa" dla Lokomotivu Daugavpils, którego również był liderem (2,146).

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Nie dostali angażu podczas okienka ale i tak będą w elicie?

Minione okienko transferowe poprzez wprowadzenie przepisu o zawodniku do lat 24. zamknęło furtkę wielu zawodnikom starszej daty w sprawie możliwości angażu w PGE Ekstralidze. Okazuje się jednak, że z powodu pandemii koronawirusa, Ci którzy przegrali swoje szanse, ostatecznie i tak mogą się w niej znaleźć. Ilość zawodników z pozytywnymi wynikami na COVID-19 rośnie, a jesteśmy jeszcze przed inauguracją ligi. Co dalej?

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Na ten dzień czekają kibice Motoru

Na ten dzień najmocniej czekali kibice Motoru Lublin. Jutro w Polsce zostanie otwarte pierwsze okienko transferowe, w którym zawodnicy bez kontraktu będą mogli przyodziać barwy nowych drużyn. Najgorętszym nazwiskiem na liście wolnych zawodników jest oczywiście Dominik Kubera, który ma zastąpić Marka Kariona na pozycji U-24 na południu Polski.

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu