eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 93
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca


Terminarz

Terminarz Speedway 2. Ekstraligi na sezon 2024

Runda zasadnicza:

1. kolejka (13, 14 kwietnia):
InvestHousePlus PSŻ Poznań vs Innpro ROW Rybnik
Texom Stal Rzeszów vs H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
Energa Wybrzeże Gdańsk vs Cellfast Wilki Krosno
Abramczyk Polonia Bydgoszcz vs Arged Malesa Ostrów

2. kolejka (20, 21 kwietnia):
Innpro ROW Rybnik vs Texom Stal Rzeszów
H.Skrzydlewska Orzeł Łódź vs InvestHousePlus PSŻ Poznań
Arged Malesa Ostrów vs Zdunek Wybrzeże Gdańsk
Cellfast Wilki Krosno vs Abramczyk Polonia Bydgoszcz

3. kolejka (27, 28 kwietnia):
Innpro ROW Rybnik vs Arged Malesa Ostrów
InvestHousePlus PSŻ Poznań vs Energa Wybrzeże Gdańsk
Abramczyk Polonia Bydgoszcz vs H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
Texom Stal Rzeszów vs Cellfast Wilki Krosno

4. kolejka (5, 10 maja):
Energa Wybrzeże Gdańsk vs Abramczyk Polonia Bydgoszcz
H.Skrzydlewska Orzeł Łódź vs Innpro ROW Rybnik
Arged Malesa Ostrów vs Texom Stal Rzeszów
Cellfast Wilki Krosno vs InvestHousePlus PSŻ Poznań

12 maja – termin rezerwowy

5. kolejka (18, 19 maja):
Arged Malesa Ostrów vs H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
Texom Stal Rzeszów vs Energa Wybrzeże Gdańsk
InvestHousePlus PSŻ Poznań vs Abramczyk Polonia Bydgoszcz
Innpro ROW Rybnik vs Cellfast Wilki Krosno

6. kolejka (26 maja, 9 czerwca):
Energa Wybrzeże Gdańsk vs H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
Cellfast Wilki Krosno vs Arged Malesa Ostrów
InvestHousePlus PSŻ Poznań vs Texom Stal Rzeszów
Abramczyk Polonia Bydgoszcz vs Innpro ROW Rybnik

7. kolejka (1, 2 czerwca):
Innpro ROW Rybnik vs Energa Wybrzeże Gdańsk
Arged Malesa Ostrów vs InvestHousePlus PSŻ Poznań
H.Skrzydlewska Orzeł Łódź vs Cellfast Wilki Krosno
Texom Stal Rzeszów vs Abramczyk Polonia Bydgoszcz

8. kolejka (15, 16 czerwca):
Cellfast Wilki Krosno vs Energa Wybrzeże Gdańsk
Innpro ROW Rybnik vs InvestHousePlus PSŻ Poznań
Arged Malesa Ostrów vs Abramczyk Polonia Bydgoszcz
H.Skrzydlewska Orzeł Łódź vs Texom Stal Rzeszów

9. kolejka (23, 28 czerwca):
Energa Wybrzeże Gdańsk vs Arged Malesa Ostrów
Abramczyk Polonia Bydgoszcz vs Cellfast Wilki Krosno
InvestHousePlus PSŻ Poznań vs H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
Texom Stal Rzeszów vs Innpro ROW Rybnik

10. kolejka (29, 30 czerwca):
Energa Wybrzeże Gdańsk vs InvestHousePlus PSŻ Poznań
Arged Malesa Ostrów vs Innpro ROW Rybnik
H.Skrzydlewska Orzeł Łódź vs Abramczyk Polonia Bydgoszcz
Cellfast Wilki Krosno vs Texom Stal Rzeszów

11. kolejka (6, 7 lipca):
Innpro ROW Rybnik vs H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
Abramczyk Polonia Bydgoszcz vs Energa Wybrzeże Gdańsk
InvestHousePlus PSŻ Poznań vs Cellfast Wilki Krosno
Texom Stal Rzeszów vs Arged Malesa Ostrów

12. kolejka (14, 21 lipca):
Energa Wybrzeże Gdańsk vs Texom Stal Rzeszów
H.Skrzydlewska Orzeł Łódź vs Arged Malesa Ostrów
Abramczyk Polonia Bydgoszcz vs InvestHousePlus PSŻ Poznań
Cellfast Wilki Krosno vs Innpro ROW Rybnik

13. kolejka (27, 28 lipca):
Texom Stal Rzeszów vs InvestHousePlus PSŻ Poznań
Arged Malesa Ostrów vs Cellfast Wilki Krosno
H.Skrzydlewska Orzeł Łódź vs Energa Wybrzeże Gdańsk
Innpro ROW Rybnik vs Abramczyk Polonia Bydgoszcz

14. kolejka (3, 4 sierpnia):
Abramczyk Polonia Bydgoszcz vs Texom Stal Rzeszów
Cellfast Wilki Krosno vs H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
InvestHousePlus PSŻ Poznań vs Arged Malesa Ostrów
Energa Wybrzeże Gdańsk vs Innpro ROW Rybnik

Reklama

 


Tabele ligowe

 

P Nazwa M PD PM
 PGE Ekstraliga
1. Betard Sparta Wrocław

 



2. Platinum Motor Lublin


3. ebut.pl Stal Gorzów


4. Tauron Włókniarz Częstochowa


5 KS Apator Toruń


6. Fogo Unia Leszno


7. ZOOleszcz GKM Grudziądz


8. Enea Falubaz Zielona Góra


 2. Speedway Ekstraliga
1. Cellfast Wilki Krosno


2. Abramczyk Polonia Bydgoszcz


3. Arged Malesa Ostrów


4. ROW Rybnik


5. Texom Stal Rzeszów


6. Zdunek Wybrzeże Gdańsk


7. H.Skrzydlewska Orzeł Łodź


8. InvestHousePlus PSŻ Poznan

 


Krajowa Liga Żużlowa
1  Trans MF Landshut Devils


2.  Ultrapur Start Gniezno 


3. OK Bedmet Kolejarz Opole 


4. Grupa Azoty Unia Tarnów


5. Optibet Lokomotiv Daugavpils


6. Enea Polonia Piła







 U24 Ekstraliga
1. Orlen Cellfast Wilki Kroso


2. Enea Stal Gorzów


3. Enea Falubaz Zielona Góra


4. Duda Development Cieśiółka Auto Group Unia Leszno


5. Motor Lublin


6. GKM Grudziądz


7. TAURON U24 Włókniarz Częstochowa


8. KS Toruń


9. U24 Beckhoff Sparta Wrocław
 
Bauhaus-Ligan
1. Vastervik Speedway

 


 

2. Dackarna Malilla


3. Indianerna Kumla 

 

4. Lejonen Gislaved

 


5. Piraterna Motala

 

6. Rospiggarna Hallstavik


7. Smederna Eskilstuna

 



SGB Premiership
1. Belle Vue Aces


2.  Oxford Cheetah

 
3. Sheffield Tigers

 
5. Leicester Lions

 
6. King's Lynn Stars

 
7.  Birmingham Brummies

 

 

Klasyfikacja SGP
1.  Bartosz Zmarzlik 158
2.  Fredrik Lindgren 150
3. Martin Vaculik 125
4. Jack Holder  123
5. Leon Madsen 111
6. Robert Lambert 108
7. Daniel Bewley 104
8. Jason Doyle 96
9.  Max Fricke 83
10. Patryk Dudek 76
11.  Tai Woffinden 64
12.  Mikkel Michelsen 56
13.  Kim Nilsson 44
14. Maciej Janowski 43
15.  Anders Thomsen 36
Klasyfikacja SEC
1.  Mikkel Michelsen 52
2.  Leon Madsen 44
3.  Janusz Kołodziej 42
4.  Patryk Dudek 33
5.  Andrzej Lebiediew 33
6.  Dominik Kubera 30
7.  Kai Huckenbeck 30
8.  Kacper Woryna 27
9.  Antonio Lindbeack 25
10.  Dimitri Berge 24
11. Adam Ellis  22
12.  Andreas Lyager 20
13.  Szymon Woźnia6 18
14.  Grzegorz Zengot 16
15.  Vaclav Milik  16
16.  Jan Kvech  13
17.  Niels Kristian Iversen 9
18. Maksym Drabik 9
19.  Timo Lahti 5
20.  Norick Blodorn 3

 

Klasyfikacja IMP
1.
Bartosz Zmarzlik 50
2.
Maciej Janowski 35+3
3. Patryk Dudek 35+2
4. Jarosław Hampel 30
5. Janusz Kołodziej 28
6. Oskar Fajfer 25
7. Szymon Woźniak 25
8.  Kacper Woryna 23
9. Krzysztof Buczkowski 19
10. Przemysław Pawlicki 17
11. Dominik Kubera 15
12. Wiktor Lampart 14
13. Piotr Pawlicki 14
14. Wiktor Przyjemski 14
15. Wiktor Jasińsk 11
16. Mateusz Cierniak 10
17.  Jakub Miśkowiak 6
18.  Marcin Nowak 6
19. Adrian Gała 1
20. Mateusz Świdńicki  1
21. Bartłomiej Kowalski 1
22.  Hubert Łęgowik  0
Partner

 

 

http://atlantistsl.com/  

 

Ostatni wywiad
   Sam Masters: Prezes Knop sam zakupił mi silnik

Sam Masters w sezonie 2023 w Polsce będzie zdobywał punkty dla GTM Startu Gniezno. Australijczyk, po raz kolejny udowodnił swoją wartość i kolejny rok z rzędu był w czołówce zawodników pod średnią biegową w 2. Lidze Żużlowej. Specjalnie dla eSpeedway.pl, zawodnik opowiedział nam o swoich początkach na żużlu oraz o kontrowersyjnej wypowiedzi Sławomira Knopa.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Pierwszy sezon bez Rosjan w polskich ligach (felieton)

W niedzielę oficjalnie zakończył się sezon żużlowy 2022 w Polsce. Tegoroczne rozgrywki były szczególne. Inwazja Rosji na Ukrainę 24 lutego spowodowała, że na polskich torach zabrakło rosyjskich zawodników, którzy zostali zawieszeni w prawach zawodnika. Taka decyzja na pewno nie zadowoliła Betard Sparty Wrocław oraz For Nature Solutions Apatora Toruń, ponieważ Rosjanie najprawdopodobniej byliby liderami swoich drużyn. 

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Niezbędnik Żużlowy już w sprzedaży

Absolutna gratka dla fanów żużla! Dostępny jest już „Niezbędnik Żużlowy" - 196 stron o wszystkich rozgrywkach na rok 2023. Składy, terminarze, tabele, wywiady, felietony oraz przewodniki, a nawet więcej! Wszystko, czego potrzebuje kibic żużla na nowy sezon.

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu