eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 127
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca


Terminarz

Terminarz Speedway 2. Ekstraligi na sezon 2024

Runda zasadnicza:

1. kolejka (13, 14 kwietnia):
#OrzechowaOsada PSŻ Poznań vs Innpro ROW Rybnik
Texom Stal Rzeszów vs H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
Energa Wybrzeże Gdańsk vs Cellfast Wilki Krosno
Abramczyk Polonia Bydgoszcz vs Arged Malesa Ostrów

2. kolejka (20, 21 kwietnia):
Innpro ROW Rybnik vs Texom Stal Rzeszów
H.Skrzydlewska Orzeł Łódź vs #OrzechowaOsada PSŻ Poznań 
Arged Malesa Ostrów vs Zdunek Wybrzeże Gdańsk
Cellfast Wilki Krosno vs Abramczyk Polonia Bydgoszcz

3. kolejka (27, 28 kwietnia):
Innpro ROW Rybnik vs Arged Malesa Ostrów
#OrzechowaOsada PSŻ Poznań  vs Energa Wybrzeże Gdańsk
Abramczyk Polonia Bydgoszcz vs H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
Texom Stal Rzeszów vs Cellfast Wilki Krosno

4. kolejka (5, 10 maja):
Energa Wybrzeże Gdańsk vs Abramczyk Polonia Bydgoszcz
H.Skrzydlewska Orzeł Łódź vs Innpro ROW Rybnik
Arged Malesa Ostrów vs Texom Stal Rzeszów
Cellfast Wilki Krosno vs 
#OrzechowaOsada PSŻ Poznań 

12 maja – termin rezerwowy

5. kolejka (18, 19 maja):
Arged Malesa Ostrów vs H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
Texom Stal Rzeszów vs Energa Wybrzeże Gdańsk
#OrzechowaOsada PSŻ Poznań  vs Abramczyk Polonia Bydgoszcz
Innpro ROW Rybnik vs Cellfast Wilki Krosno

6. kolejka (26 maja, 9 czerwca):
Energa Wybrzeże Gdańsk vs H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
Cellfast Wilki Krosno vs Arged Malesa Ostrów
#OrzechowaOsada PSŻ Poznań  vs Texom Stal Rzeszów
Abramczyk Polonia Bydgoszcz vs Innpro ROW Rybnik

7. kolejka (1, 2 czerwca):
Innpro ROW Rybnik vs Energa Wybrzeże Gdańsk
Arged Malesa Ostrów vs #OrzechowaOsada PSŻ Poznań 
H.Skrzydlewska Orzeł Łódź vs Cellfast Wilki Krosno
Texom Stal Rzeszów vs Abramczyk Polonia Bydgoszcz

8. kolejka (15, 16 czerwca):
Cellfast Wilki Krosno vs Energa Wybrzeże Gdańsk
Innpro ROW Rybnik vs #OrzechowaOsada PSŻ Poznań 
Arged Malesa Ostrów vs Abramczyk Polonia Bydgoszcz
H.Skrzydlewska Orzeł Łódź vs Texom Stal Rzeszów

9. kolejka (23, 28 czerwca):
Energa Wybrzeże Gdańsk vs Arged Malesa Ostrów
Abramczyk Polonia Bydgoszcz vs Cellfast Wilki Krosno
#OrzechowaOsada PSŻ Poznań  vs H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
Texom Stal Rzeszów vs Innpro ROW Rybnik

10. kolejka (29, 30 czerwca):
Energa Wybrzeże Gdańsk vs #OrzechowaOsada PSŻ Poznań 
Arged Malesa Ostrów vs Innpro ROW Rybnik
H.Skrzydlewska Orzeł Łódź vs Abramczyk Polonia Bydgoszcz
Cellfast Wilki Krosno vs Texom Stal Rzeszów

11. kolejka (6, 7 lipca):
Innpro ROW Rybnik vs H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
Abramczyk Polonia Bydgoszcz vs Energa Wybrzeże Gdańsk
#OrzechowaOsada PSŻ Poznań  vs Cellfast Wilki Krosno
Texom Stal Rzeszów vs Arged Malesa Ostrów

12. kolejka (14, 21 lipca):
Energa Wybrzeże Gdańsk vs Texom Stal Rzeszów
H.Skrzydlewska Orzeł Łódź vs Arged Malesa Ostrów
Abramczyk Polonia Bydgoszcz vs #OrzechowaOsada PSŻ Poznań 
Cellfast Wilki Krosno vs Innpro ROW Rybnik

13. kolejka (27, 28 lipca):
Texom Stal Rzeszów vs #OrzechowaOsada PSŻ Poznań 
Arged Malesa Ostrów vs Cellfast Wilki Krosno
H.Skrzydlewska Orzeł Łódź vs Energa Wybrzeże Gdańsk
Innpro ROW Rybnik vs Abramczyk Polonia Bydgoszcz

14. kolejka (3, 4 sierpnia):
Abramczyk Polonia Bydgoszcz vs Texom Stal Rzeszów
Cellfast Wilki Krosno vs H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
#OrzechowaOsada PSŻ Poznań  vs Arged Malesa Ostrów
Energa Wybrzeże Gdańsk vs Innpro ROW Rybnik

Reklama

 


Tabele ligowe

 

P Nazwa M PD PM
 PGE Ekstraliga
1.  Orlen Oil Motor Lublin

8

17

+124

2. Betard Sparta Wrocław 8 9 +26
3. ebut.pl Stal Gorzów 7 9 -46
4. Krono- Plast Włókniarz Częstochowa  8 9 +19
5  KS Apator Toruń 8 4 -9
6.   NovyHotel Falubaz Zielona Góra 7 6 -37
7.   ZOOleszcz GKM Grudziądz

8

4 -84
8. Fogo Unia Leszno 7

4

-81
 2. Speedway Ekstraliga
1. Abramczyk Polonia Bydgoszcz  7 10 +75
2. Innpro ROW Rybnik  7 10 +28
3. Arged Malesa Ostrów 6 8 +16
4. Cellfast Wilki Krosno 7 8 +2
5.  #OrzechowaOsada PSŻ Poznań 6 7 -12
6.  Texom Stal Rzeszów 7 4 -6
7. H.Skrzydlewska Orzeł Łodź 7 4 -46
8. Energa Wybrzeże Gdańsk 

6

1

-57
Krajowa Liga Żużlowa
1  Ultrapur Start Gniezno   4 6 +18
2.  Trans MF Landshut Devils 5 6 -25
3. Unia Tarnów  4 4 +37
4. Optibet Lokomotiv Daugavpils 5 4 -7
5. OK Kolejarz Opole  4 4 -20
6. Polonia Piła  4 2 --3





 U24 Ekstraliga
1. Orlen Cellfast Wilki Kroso


2. Enea Stal Gorzów


3. Novyhotel Falubaz Zielona Góra


4. Duda Development Cieśiółka Auto Group Unia Leszno


5. Motor Lublin


6. GKM Grudziądz


7. TAURON U24 Włókniarz Częstochowa


8. KS Toruń


9. U24 Beckhoff Sparta Wrocław
 
Bauhaus-Ligan
1. Vastervik Speedway

1


 

2. Dackarna Malilla 1

3. Indianerna Kumla  1

 

4. Lejonen Gislaved 1

 


5. Piraterna Motala 1

 

6. Rospiggarna Hallstavik 1

7. Smederna Eskilstuna

1



SGB Premiership

1. Oxfrod Spires  7  +8
2.  Ipswich Witches  2  +12
3.  Leicester Lions  1  2  +5
4.  Sheffield Tigers  1  2  -4
5.  Birmingham Brummies   1  1  -4
6.  King's Lynn Stars  1 -5
7.  Belle Vue Aces  0 -12

 

Klasyfikacja SGP
1. Bartosz Zmarzlik  66
2. Jack Holder 54
3. Robert Lambert 53
4.  Jason Doyle 47
5.  Mikkel Michelsen 47
6. Martin Vaculik 47
7.  Fredrik Lindgren 44
8.  Dominik Kubera 39
9. Daniel Bewley 33
10. Leon Madsen 32
11.  Szymon Woźniak 32
12.  Kai Huckenbeck  27
13.  Andrzej Lebiediew 22
14.  Tai Woffinden  17
15.  Jan Kvech  13
Klasyfikacja SEC
1.  Mikkel Michelsen
2.  Leon Madsen
3.  Janusz Kołodziej
4.  Patryk Dudek
5.  Andrzej Lebiediew
6.  Piotr Pawlicki
7.  Maciej Janowski
8.  Jewgienij Kostygow
9.  Kacper Woryna
10.  Vaclav Milik
11.  Anders Thomsen
12.  Dimitri Berge
13.  Norick Bloedorn
14.  Timo Lahti
15.  Rasmus Jensen
16.

17.

18.

19.  
20.

 

Klasyfikacja IMP
1.
Bartosz Zmarzlik 50
2.
Maciej Janowski 35+3
3. Patryk Dudek 35+2
4. Jarosław Hampel 30
5. Janusz Kołodziej 28
6. Oskar Fajfer 25
7. Szymon Woźniak 25
8.  Kacper Woryna 23
9. Krzysztof Buczkowski 19
10. Przemysław Pawlicki 17
11. Dominik Kubera 15
12. Wiktor Lampart 14
13. Piotr Pawlicki 14
14. Wiktor Przyjemski 14
15. Wiktor Jasińsk 11
16. Mateusz Cierniak 10
17.  Jakub Miśkowiak 6
18.  Marcin Nowak 6
19. Adrian Gała 1
20. Mateusz Świdńicki  1
21. Bartłomiej Kowalski 1
22.  Hubert Łęgowik  0
Partner

 

 

http://atlantistsl.com

Ostatni wywiad
   Sam Masters: Prezes Knop sam zakupił mi silnik

Sam Masters w sezonie 2023 w Polsce będzie zdobywał punkty dla GTM Startu Gniezno. Australijczyk, po raz kolejny udowodnił swoją wartość i kolejny rok z rzędu był w czołówce zawodników pod średnią biegową w 2. Lidze Żużlowej. Specjalnie dla eSpeedway.pl, zawodnik opowiedział nam o swoich początkach na żużlu oraz o kontrowersyjnej wypowiedzi Sławomira Knopa.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Pierwszy sezon bez Rosjan w polskich ligach (felieton)

W niedzielę oficjalnie zakończył się sezon żużlowy 2022 w Polsce. Tegoroczne rozgrywki były szczególne. Inwazja Rosji na Ukrainę 24 lutego spowodowała, że na polskich torach zabrakło rosyjskich zawodników, którzy zostali zawieszeni w prawach zawodnika. Taka decyzja na pewno nie zadowoliła Betard Sparty Wrocław oraz For Nature Solutions Apatora Toruń, ponieważ Rosjanie najprawdopodobniej byliby liderami swoich drużyn. 

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Niezbędnik Żużlowy już w sprzedaży

Absolutna gratka dla fanów żużla! Dostępny jest już „Niezbędnik Żużlowy" - 196 stron o wszystkich rozgrywkach na rok 2023. Składy, terminarze, tabele, wywiady, felietony oraz przewodniki, a nawet więcej! Wszystko, czego potrzebuje kibic żużla na nowy sezon.

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu