eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 134
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca


Terminarz

Terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2018:

Runda Zasadnicza:

I runda:

07.04.2018 (sobota):
Wrocław - Leszno 45:45
08.04.2018 (niedziela):
Grudziądz - Częstochowa 45:45
Gorzów - Toruń 54:35
Tarnów - Zielona Góra 47:43

II runda:
13.04.2018 (piątek):

Częstochowa - Tarnów 54:36
14.04.2018 (sobota):
Toruń - Wrocław 47:43
15.04.2018 (niedziela):
Zielona Góra - Grudziądz 53:37
Leszno - Gorzów 48:42

III runda:
21.04.2018 (sobota):

Grudziądz – Leszno 28:62
22.04.2018 (niedziela):
Tarnów – Toruń 51:39
Zielona Góra – Częstochowa 44:46
Wrocław – Gorzów 54:36

IV runda:
27.04.2018 (piątek):

Leszno – Zielona Góra 56:34
29.04.2018 (niedziela):
Gorzów – Tarnów 53:37
Częstochowa – Wrocław 49:41
Toruń - Grudziądz 51:39

V runda:
04.05.2018 (piątek):

Grudziądz – Gorzów 49:41
06.05.2018 (niedziela):
Leszno – Częstochowa 53:37
Tarnów – Wrocław 41:49
Zielona Góra – Toruń 50:40

VI runda:
18.05.2018 (piątek):

Toruń – Leszno 37:53
20.05.2018 (niedziela):
Tarnów – Grudziądz 49:41
Wrocław – Zielona Góra 48:42
Gorzów – Częstochowa 53:37

VII runda:
27.05.2018 (niedziela):
Częstochowa – Toruń 49:41
Leszno – Tarnów 55:35
Zielona Góra – Gorzów 43:47
Wrocław - Grudziądz 61:29

VIII runda:
10.06.2018 (niedziela):

Gorzów – Zielona Góra 49:35
Grudziądz – Wrocław 42:48
Tarnów – Leszno 47:43
Toruń - Częstochowa 50:40

IX runda:
17.06.2018 (niedziela):

Zielona Góra – Wrocław 51:39
Leszno – Toruń 54:36
Częstochowa – Gorzów 49:41
Grudziądz – Tarnów 52:38

X runda:
01.07.2018 (niedziela):

Gorzów – Grudziądz 54:36
Wrocław – Tarnów 57:33
Częstochowa – Leszno 47:43
Toruń – Zielona Góra 52:38

XI runda:
29.07.2018 (niedziela):

Wrocław – Częstochowa 48:42
Zielona Góra – Leszno 38:52
Tarnów – Gorzów 38:52
Grudziądz – Toruń 49:41

XII runda:
12.08.2018 (niedziela):

Gorzów – Wrocław 46:44
Leszno – Grudziądz 50:40
Częstochowa – Zielona Góra 52:38
Toruń – Tarnów 51:39

XIII runda:
27.07.2018 (piątek):

Gorzów – Leszno 45:45
19.08.2018 (niedziela):
Tarnów – Częstochowa 51:39
Wrocław – Toruń 45:45
Grudziądz – Zielona Góra 55:35

XIV runda:
26.08.2018 (niedziela):

Zielona Góra – Tarnów 51:39
Leszno – Wrocław 55:35
Toruń – Gorzów 55:35
31.08.2018 (piątek):
Częstochowa – Grudziądz 45:45

Runda Finałowa:

I runda finałowa - półfinały
02.09.2018 (niedziela)

Wrocław - Leszno 42:48
Częstochowa - Gorzów 41:49

II runda finałowa - półfinały (rewanże)
09.09.2018 (niedziela)

Leszno - Wrocław 48:42
Gorzów - Częstochowa 51:39

III runda finałowa - finały
16.09.2018 (niedziela)

Mecz o złoty medal:
Gorzów - Leszno 46:44
Mecz o brązowy medal:
Wrocław - Częstochowa 51:39

IV runda finałowa - finały (rewanże)
23.09.2018 (niedziela)

Mecz o brązowy medal:
Częstochowa - Wrocław 49:41

29.09.2018 (sobota)
Mecz o złoty medal:
Leszno - Gorzów 50:40

Baraż o miejsce w PGE Ekstralidze
30.09.2018 (niedziela)
Zielona Góra - Rybnik 51:39

Baraż o miejsce w PGE Ekstralidze (rewanż)
07.10.2018 (niedziela)
Rybnik - Zielona Góra

Reklama
 
Tabele ligowe
 PGE Ekstraliga
1.. Fogo Unia Leszno



2. Cash Broker Stal Gorzów



3. Betard Sparta Wrocław



4. forBET Włókniarz Częstochowa



5. Get Well Toruń



6. MrGarden GKM Grudziądz



7. Falubaz Zielona Góra


8. Speed Car Motor Lublin



Nice 1. Liga Żużlowa
1. Grupa Azoty Unia Tarnów


2. ROW Rybnik


3. Car Gwarant Start Gniezno


4. Lokomotiv Daugavpils


5. Orzeł Łódź



6. Zdunek Wybrzeże Gdańsk


7. Stal Rzeszów


8. MDM Komputery Ostrovia Ostrów



2. Liga Żużlowa
1. Euro Finannce Polonia Piła


2. Arge Speedway Wanda Kraków



3. Stainer Unia Kolejarz Rawicz


4. OK Kolejarz Opole


5. Iveston PSŻ Poznań

 


6. Polonia Bydgoszcz

 



7. Wilki Krosno


SGB Premiership
1. Poole Pirates


2. King's Lynn Stars


3. Somerset Rebels


4. Belle Vue Aces


5. Swindon Robins


6. Wolverhampton Wolves


7. Leicester Lions


Elitserien
1. Smederna Esklistuna



2. Dackarna Malilla



3. Rospiggarna Hallstavik



4. Västervik Speedway



5. Vetlanda Speedway


6. Indianerna Kumla



7. Lejonen Gislaved



8. Masarna Avesta



9. Piraterna Motala



Zdjęcie miesiąca
Klasyfikacja SGP
1.  Tai Woffinden  
2.  Bartosz Zmarzlik  
3.  Fredrik Lindgren  
4.  Maciej Janowski  
5.  Greg Hancock  
6.  Artiom Łaguta  
7.  Jason Doyle  
8.  Emil Sajfutdinow  
9.  Patryk Dudek  
10.  Matej Žagar  
11.  Martin Vaculik
12. Janusz Kołodziej

13.  Niels Kristian Iversen
 
14. Antonio Lindbaeck
 
15. Leon Madsen
 
Partnerzy
 
Ostatni wywiad
   Bartłomiej Kowalski: Na pewno można było wygrać

Bartłomiej Kowalski okazał sie z jednym bohaterów Arge Speedway Wandy Kraków w meczu z Lokomotivem Duagavpils. Zespół z województwa małopolskiego zdołał remisować 45:45 z fawroyzowanymi Łotyszami. Ważnym punktem w ekipie gospodarzy był właśnie wcześniej wspomniany młodzieżowiec, który uzyskał 8 punktów z bonusem. Zapraszamy do przeczytania wywiadu z utalentowanym zawodnikiem.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Premiership: Podsumowanie sezonu 2018 (cz. II)

Za Nami półfinały rozgrywek SGB Premiership w sezonie 2018. Sezon w lidze zakończyły już zespoły Belle Vue Aces i Somerset Rebels. Rebeliantów czeka jeszcze walka w finale SGB Premiership Knock-Out Cup. Przyjrzymy się zatem dokonaniom obu ekip w tym sezonie.

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Śladami historii. Parowy czempionat (cz. II)

Zapraszamy Państwa na drugą część dotyczącą historii międzynarodowych finałów z udziałem najlepszych par świata. W drugiej części opiszemy historię składającą się na lata, kiedy w formacie parowym rozgrywano Drużynowe Mistrzostwa Świata (1994-1998) oraz po krótce opiszemy historię Speedway Best Pairs Cup z udziałem najlepszych reprezentacji świata (2013-2015). W pierwszej z kolei odnieśliśmy się do legendarnych Mistrzostw Świata Par. Zapraszamy do lektury!!!

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu