eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 299
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca


Terminarz

Terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2019:

Runda Zasadnicza:

I runda:

5 kwietnia 2019 (piątek):
Częstochowa – Gorzów Wlkp. 47:43
Zielona Góra – Toruń 53:37
7 kwietnia 2019 (niedziela):
Lublin – Grudziądz 49:41
Leszno – Wrocław 50:40

II runda:
12 kwietnia 2019 (piątek):

Grudziądz – Częstochowa 47:43
Gorzów Wlkp. – Lublin 49:41
14 kwietnia 2019 (niedziela):
Wrocław – Zielona Góra 49:41
Toruń – Leszno 42:48

III runda:
26 kwietnia 2019 (piątek):

Częstochowa - Lublin 52:38
Zielona Góra - Grudziądz 46:44
28 kwietnia 2019 (niedziela)
Leszno - Gorzów Wlkp. 51:39
19 maja 2019 (niedziela)
Wrocław - Toruń 54:36

IV runda:
3 maja 2019 (piątek):

Lublin - Leszno 40:50
Grudziądz - Wrocław 50:40
5 maja 2019 (niedziela):
Toruń - Częstochowa 39:51
Gorzów Wlkp. - Zielona Góra 41:49

V runda:
10 maja 2019 (piątek):

Zielona Góra - Lublin 54:36
17 maja 2019 (piątek):
Gorzów Wlkp. - Wrocław 48:42
19 maja 2019 (niedziela):
Częstochowa - Leszno 31:59
16 czerwca 2019 (niedziela):
Grudziądz - Toruń 55:35

VI runda:
24 maja 2019 (piątek):

Częstochowa - Wrocław 41:49
Gorzów Wlkp. - Grudziądz 51:39
26 maja 2019 (niedziela):
Leszno - Zielona Góra 51:39
Lublin - Toruń 48:42

VII runda:
31 maja 2019 (piątek):

Wrocław - Lublin 47:43
Toruń - Gorzów Wlkp. 49:40
2 czerwca 2019 (niedziela):
Zielona Góra - Częstochowa 49:41
Grudziądz - Leszno 45:45

VIII runda:
7 czerwca 2019 (piątek):

Lublin - Wrocław 42:48
Leszno - Grudziądz 52:38
9 czerwca 2019 (niedziela):
Częstochowa - Zielona Góra 51:39
Gorzów Wlkp. - Toruń 49:41

IX runda:
21 czerwca 2019 (piątek):

Grudziądz - Gorzów Wlkp. 51:38
Toruń - Lublin 37:53
23 czerwca 2019 (niedziela):
Zielona Góra - Leszno 43:47
Wrocław - Częstochowa 56:34

X runda:
28 czerwca 2019 (piątek):

Toruń - Grudziądz
Leszno - Częstochowa
30 czerwca 2019 (niedziela):
Lublin - Zielona Góra
Wrocław - Gorzów Wlkp.

XI runda:
26 lipca 2019 (piątek):

Częstochowa - Toruń
Leszno - Lublin
28 lipca 2019 (niedziela):
Wrocław - Grudziądz
Zielona Góra - Gorzów Wlkp.

XII runda:
2 sierpnia 2019 (piątek):

Lublin - Częstochowa
Grudziądz - Zielona Góra
4 sierpnia 2019 (niedziela):
Toruń - Wrocław
Gorzów Wlkp. - Leszno

XIII runda:
9 sierpnia 2019 (piątek):

Leszno - Toruń
Częstochowa - Grudziądz
11 sierpnia 2019 (niedziela):
Lublin - Gorzów Wlkp.
Zielona Góra - Wrocław

XIV runda:
23 sierpnia 2019 (piątek):

Grudziądz - Lublin
Gorzów Wlkp. - Częstochowa
25 sierpnia 2019 (niedziela):
Wrocław - Leszno
Toruń - Zielona Góra

Runda Finałowa:

I runda finałowa - półfinały:
1 września 2019 (niedziela):

IV MSC. - I MSC.
III MSC. - II MSC.

II runda finałowa - półfinały (rewanże):
8 września 2019 (niedziela):

I MSC. - IV MSC.
II MSC. - III MSC.

III runda finałowa - finały:
15 września 2019 (niedziela):

Mecz o złoty medal:
Mecz o brązowy medal:

IV runda finałowa - finały (rewanże):
22 września 2019 (niedziela):

Mecz o brązowy medal:

Mecz o złoty medal:

Baraż:
29 września 2019 (niedziela):

VII MSC. PGEE - II MSC. I LIGA

Baraż (rewanż):
6 października 2019 (niedziela):

II MSC. I LIGA- VII MSC. PGEE

Relacje na żywo
ELITSERIEN
Lejonen Gislaved - Västervik Speedway
czwartek, godzina 19:00

SGB PREMIERSHIP
Poole Pirates - Belle Vue Aces
czwartek, godzina 20:30

PREMIERSHIP SUPPORTERS CUP
Swindon Robins - King's Lynn Stars
czwartek, godzina 20:30
Reklama
Reklama
 
Tabele ligowe
 PGE Ekstraliga
1.. Fogo Unia Leszno
9 19 +96
2. Betard Sparta Wrocław
9 14
+40
3. Stelmet Falubaz Zielona Góra 9 10 +16
4. MrGarden GKM Grudziądz
9 10
+11
5. forBET Włókniarz Częstochowa
9 9
-28
6. Truly.work Stal Gorzów
9 8 -12
7. Speed Car Motor Lublin
9 7 -30
8. Get Well Toruń
9 3 -93
Nice 1. Liga Żużlowa
1. PGG ROW Rybnik 10 17 +100
2. Unia Tarnów 8 14 +24
3. Car Gwarant Start Gniezno 8 12 +8
4. Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów 9 10 -22
5. Zdunek Wybrzeże Gdańsk 9 8 -34
6. Orzeł Łódź 10 7 -29
7. Lokomotiv Daugavpils 10 7 -45
2. Liga Żużlowa
1. ZOOLeszcz Polonia Bydgoszcz

9

18 +93
2. Power Duck Iveston PSŻ Poznań
8 16 +140
3. OK Bedmet Kolejarz Opole 7 12 +49
4. Wilki Krosno 9 8 -35
5. Euro Finannce Polonia Piła 9 7
-54
6. Stainer Unia Kolejarz Rawicz 8 3
-51
7. Speedway Wanda Kraków
6
0
-142
Elitserien
1. Vetlanda Speedway
9 12 +48
2. Indianerna Kumla
7 11 +68
3. Västervik Speedway 7 11 +66
4. Dackarna Malilla
8
9 -18
5. Lejonen Gislaved
7 8 +8
6. Smederna Eskilstuna
8 8 0
7. Piraterna Motala
8 6 -38
8. Masarna Avesta
8 4
-98
9. Rospiggarna Hallstavik
8 2
-36
SGB Premiership
1. Belle Vue Aces 12
23 +40
2. Ipswich Witches 9
22
+36
3. Poole Pirates 9 18 +38
4. Peterborough Panthers 11
17 -32
5. Swindon Robins 8 11 0
6. King's Lynn Stars 10
10 -40
7. Wolverhampton Wolves 9 10
-42
Premiership Supporters Cup
Północna Grupa
1. Belle Vue Aces 4 9
+20
2. Wolverhampton Wolves 3 4
-6
3. Peterborough Panthers 3
3
-14
Południowa Grupa
1. Ipswich Witches 6
10
+20
2. Swindon Robins 5
10 +18
3. Poole Pirates 5 9 -20
4. King's Lynn Stars 4
6
-18
Klasyfikacja SGP
1.  Patryk Dudek 40
2. Leon Madsen
40
3.  Bartosz Zmarzlik 36
4.  Fredrik Lindgren 32
5.  Emil Sajfutdinow 30
6.  Martin Vaculik 28
7. Janusz Kołodziej
26
8.  Niels Kristian Iversen
24
9.  Jason Doyle 23
10.  Artiom Łaguta  22
11. Robert Lambert  21
12.  Matej Žagar 17
13. Antonio Lindbaeck
17
14. Max Fricke
16
15.  Tai Woffinden  15
16.  Maciej Janowski 11
Klasyfikacja IMŚJ
1.  Gleb Czugunow 17
2.  Dominik Kubera
17
3.  Maksym Drabik 16
4.  Robert Lambert 14
5.  Bartosz Smektała 13
6.  Wiktor Lampart 11
7.  Jaimon Lidsey
8
8.  Jan Kvech
8
9.  Jonas Jeppesen 8
10.  Nick Skorja  7
11.  Fredrik Jakobsen  6
12.  Patrick Hansen 4
13.  Rafał Karczmarz
2
14.  Tim Soerensen
1
15.  Dominik Moeser  0
Partner
Ostatni wywiad
   Gleb Czugunow: Szybko to wszystko mija

W meczu 7. kolejki PGE Ekstraligi Betard Sparta Wrocław wygrała na własnym torze z Speed Car Motorem Lublin 47:43. 6 punktów w czterecg startacg zdobył dla gospodarzy 20-letni Rosjanin z Saławatu Gleb Czugunow, który po tym spotkaniu odpowiedział na kilka pytań dla naszych czytelników.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Skarb Kibica - Polonia Piła

Zapraszam do przedsezonowego cyklu "Skarb Kibica", gdzie będę starał się przybliżyć sylwetki wszystkich drużyn, które wezmą udział w sezonie 2019 we wszystkich Polskich ligach żużlowych. Dziś zapraszam do zapoznania się bliżej z drugim z omawianych już spadkowiczów z Nice 1LŻ, czyli z Polonią Piła.

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Śladami historii. Parowy czempionat (cz. II)

Zapraszamy Państwa na drugą część dotyczącą historii międzynarodowych finałów z udziałem najlepszych par świata. W drugiej części opiszemy historię składającą się na lata, kiedy w formacie parowym rozgrywano Drużynowe Mistrzostwa Świata (1994-1998) oraz po krótce opiszemy historię Speedway Best Pairs Cup z udziałem najlepszych reprezentacji świata (2013-2015). W pierwszej z kolei odnieśliśmy się do legendarnych Mistrzostw Świata Par. Zapraszamy do lektury!!!

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu