eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 112
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca


  SGP-SON-U21

 2020-05-22 21:11:35  Bartek Glapiak  źródło: speedwaygp.com

Kontuzje to od zawsze ogromny problem w czarnym sporcie. Szczególnie bolesne są te, które przytrafiają się u szczytu rozwoju. Taki pech dosięgnął wielką nadzieję brytyjskiego speedway'a Roberta Lamberta. Teraz Anglik ma nadzieję na powrót do pełni dyspozycji w przyszłym sezonie. 

 Więcej
 2020-05-22 20:57:58  Rafał Drabiniok  źródło: https://www.speedwaygp.com

Indywidualny Mistrz Australii Max Fricke wierzy w to, że oprócz PGE Ekstraligi, spotkania w Anglii, Szwecji czy Danii również dojdą do skutku. Przypomnijmy, że najwyższy szczebel rozgrywkowy w Polsce ruszą już 12 czerwca, a pod koniec przyszłego tygodnia zawodnicy mogą rozpocząć treningi na torze. Oprócz Emila Sajfutdinowa oraz Piotra Pawlickiego wszyscy zawodnicy zgodzili się pozostać w Polsce oraz do obniżek stawek kontraktowych. 

 Więcej
 2020-05-18 20:41:50  Jakub Fordon  źródło: speedwaygp.com

Cały sport na świecie stanął, a żużlowcy wyczekiwanie na sezon musieli odłożyć na kolejne miesiące. Na brak rozpoczęcia sezonu i nudę na pewno nie narzekał Martin Smolinski, który mimo postoju związanego z koronawirusem cały czas działał.

 Więcej
 2020-05-12 18:56:40  Łukasz Sagała  źródło: speedwaygp.com

Po przeanalizowaniu sytuacji związanej z pandemią koronawirusa (COVID-19), BSI wraz z zaleceniami FIM, przełożyły Anlas Czech Republic FIM Speedway Grand Prix z 13 czerwca na 19 września br. Bilety na to wydarzenie zachowują swoją ważność, a powtórna sprzedaż wejściowek na to wydarzenie ruszy - 1 sierpnia.

 Więcej
 2020-05-05 12:08:17  redakcja  źródło: inf.prasowa

Z powodu dyrektyw dotyczących zdrowia i bezpieczeństwa wydanych przez rząd Republiki Czeskiej w związku z obawami dotyczącymi COVID-19 (koronawirus), Grand Prix Czech w Pradze, zaplanowane pierwotnie na 13 czerwca, zostało przełożone na wrzesień.

 Więcej
 2020-04-30 12:08:25  Kamil Szyszkowski  źródło: speedwaygp.com

Zaplanowany na 11 lipca Grand Prix Challenge w słowackiej Żarnowicy został odwołany. Powodem przełożenia jest oczywiście pandemia koronawirusa, z jaką świat zmaga się od kilku miesięcy. Na chwilę obecną nie podano nowego terminu rozegrania imprezy o przepustkę do cyklu Mistrzostw Świata. 

 Więcej
 2020-04-27 11:09:56  Kamil Szyszkowski  źródło: www.facebook.com/speedwayu21/

Z powodu pandemii koronawirusa nie odbędzie się planowana na 27 czerwca pierwsza runda Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów na stadionie w Poznaniu. Na chwilę obecną nie wiadomo, na kiedy zaplanowano start rundy IMŚJ. Przypomnijmy, że z tego samego powodu odwołano także wszystkie eliminacje do cyklu. 

 Więcej
 2020-04-22 18:02:22  Bartek Glapiak  źródło: speedwaygp.com

Kolejne zawody nie dojdą do skutku. Nie odbędą się rundy kwalifikacyjne do FIM Speedway U21 World Championship. Pierwotnie zaplanowane były na 6 czerwca. Przyczyna tego faktu jest powszechnie znana. W zamian za to FIM potwierdziła jedną nowinkę, jeśłi chodzi o skład przyszłego cyklu. 

 Więcej
 2020-04-22 13:44:54  Filip Mikha  źródło: Przegląd Sportowy

GP Niemiec w Teterow zostało odwołane na ponad miesiąc przed planowanym startem imprezy, czyli 30 maja. Tak późna decyzja BSI dziwi dlatego, że w Niemczech obowiązuje zakaz organizowania imprez masowych do 31 sierpnia. Istotną informacją jest też to, że promotor GP nie odwołał rundy Grand Prix w tym miejscu, tylko ją przełożył. Nie wiadomo na kiedy.

 Więcej
 2020-04-21 18:05:06  Rafał Drabiniok  źródło: speedwaygp.com

Lider reprezentacji Słowenii na żużlu Matej Zagar nie może się już doczekać startu przed swoją nową publicznością w Lublinie. Klub ten awansował do PGE Ekstraligi w roku 2018 i w poprzednim sezonie okazał się objawieniem tejże ligi, gdzie skończyli sezon na 6 miejscu zapewniając sobie byt w najlepszej lidze świata na kolejny rok. Zagar przyszedł do Speed Car Motoru Lublin z Włókniarza Częstochowa a poprzedni sezon zakończył z średnią równą 1,692.

 Więcej
 2020-04-16 20:07:09  Rafał Drabiniok  źródło: facebook.com/FIMTrackRacing

W związku z panującą na świecie pandemią COVID-19 FIM wraz z federacjami, które miały zorganizować eliminacje do FIM Speedway Grand Prix podjęły decyzję, że wszystkie elimicje wraz z Grand Prix Challenge zostały odwołane. Wydarzeń tych nie uda się przenieść na inne terminy przez natłok imprez, które będą się odbywały po ogłoszeniu, że imprezy masowe będą mogły się odbywać.

 Więcej
 2020-04-15 09:55:11  Rafał Drabiniok  źródło: speedwaygp.com

W świetle tego co się dzieje na świecie i przesunięciem imprez żużlowych w Polsce i na świecie Patryk Dudek uważa, że jest to test psychiczny dla wszystkich żużlowców, oraz to, że dowiemy się, który z zawodników jest najlepiej przygotowany na nadchodzący sezon. Zawodnicy Speedway Grand Prix i nie tylko skrupulatnie przygotowywały się przez zimę, jednakże ich harmonogram został przesunięty już o miesiąc. 

 Więcej
 2020-04-15 06:35:07  Jakub Fordon  źródło: speedwaygp.com

Leon Madsen powrócił do FIM Speedway Grand Prix po 6 latach nieobecności. Powrót może zaliczyć do udanych, udało mu się wywalczyć Wicemistrzostwo Świata. Jednym z jego rywali w cyklu był jego rodak Niels Kristian Iversen

 Więcej
 2020-04-15 00:20:13  Łukasz Sagała  źródło: speedwaygp.com

Rosja w sezonie 2019 broniła złota Speedway of Nations wywalczonego w roku 2018 we Wrocławiu, na własnej ziemi w Togliatti. Emil Sajfutdinow, Artiom Laguta i Gleb Czugunow byli lokalnymi bohaterami, gdy drugi raz z rzędu sięgneli po zwycięstwo w cyklu SoN. Według Baszkira było to niesamowite uczucie.

 Więcej
 2020-04-09 15:29:37  Kamil Szyszkowski  źródło: speedwayofnations.com

BSI w swoim najnowszym komunikacie informuje o zmianie terminów półfinałów oraz finału Speedway Of Nations w sezonie 2020. Półfinały rozgrywane na torze w łotewskim Daugavplis zostały przesunięte na 25 i 26 września. Finał w Manchesterze został przesunięty na 24 i 25 października. Ma to związek z pandemią koronawirusa, z jaką świat zmaga się od kilku miesięcy. 

 Więcej
[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] ... >>
Reklama
 
Tabele ligowe
 PGE Ekstraliga
1.. Fogo Unia Leszno
   
2. Betard Sparta Wrocław
 

3. Eltrox Włókniarz Częstochowa    
4. Falubaz Zielona Góra  

5. MrGarden GKM Grudziądz
 
 
6. Motor Lublin
     
7. Moje Bermudy Stal Gorzów
   
8. ROW Rybnik
   
 eWinner 1. Liga Żużlowa
1. eWinner Apator Toruń
     
2. Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów      
3. Car Gwarant Start Gniezno    
4. Unia Tarnów      
5. Zdunek Wybrzeże Gdańsk      
6. Lokomotiv Daugavpils    
7. Orzeł Łódź      
8. Abramczyk Polonia Bydgoszcz
   
2. Liga Żużlowa
1. SpecHouse PSŻ Poznań
   
2. OK Bedmet Kolejarz Opole    
3. Wilki Krosno    
4. Stainer Unia Kolejarz Rawicz    
5. RzTŻ Rzeszów    
6. MSC Wolfe WittstockElitserien
1. Smederna Eskilstuna      
2. Dackarna Malilla
   
3. Vetlanda Speedway
   
4. Västervik Speedway    
5. Lejonen Gislaved
   
6. Indianerna Kumla
   
7. Piraterna Motala    
8. Rospiggarna Hallstavik
   
9. Masarna Avesta
 

SGB Premiership
1. Swindon Robins      
2. Ipswich Witches
     
3. Wolverhampton Wolves
     
4. Belle Vue Aces      
5. King's Lynn Stars      
6. Peterborough Panthers    
7. Sheffield Tigers      
Klasyfikacja SGP
1.  Bartosz Zmarzlik  
2.  Leon Madsen  
3.  Emil Sajfutdinow  
4.  Fredrik Lindgren  
5.  Martin Vaculik  
6.  Maciej Janowski  
7.  Jason Doyle  
8.  Patryk Dudek  
9.  Matej Žagar  
10.  Niels Kristian Iversen  
11.  Artiom Łaguta  
12.  Antonio Lindbaeck  
13.  Tai Woffinden  
14.  Max Fricke  
15. Martin Smolinski  
Partner
Ostatni wywiad
   Sebastian Szostak: Najważniejsze to dobrze punktować

W tej chwili cały świat sportowy stoi w miejscu. Każdy wyczekuje aż pandemia koronawirusa się zakończy, a sportowcy będą mogli wrócić do uprawiania dyscyplin, z których słyną. Nie inaczej jest z żużlowcami. W tym momencie sytuacja zmusza ich do trenowania w domowym zaciszu. Udało się jednak poprosić wychowanka Arged Malesa TŻ Ostrovia - Sebastiana Szostaka, o udzielenie krótkiego wywiadu. Ostrowianin odpowiedział na pytania przez szklany ekran. 

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Czy liga bez obcokrajowców ma sens?

Żużel w Polsce ma coraz większe problemy. Ostatnie wydarzenia pokazują, że śmiało można mówić o lekkim kryzysie. Sytuacji nie poprawiła informacja, którą przekazały wczoraj zagraniczne federacje. Władze czarnego sportu w Szwecji, Danii i Wielkiej Brytanii wycofały zgody tamtejszym zawodnikom na jazdę w Polsce w PGE Ekstralidze. Czy polska najwyższa klasa rozgrywkowa ma sens bez występów obcokrajowców?

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Ograniczniki obrotów obowiązkową częścią silnika

W sezonie 2020 dojdzie do kluczowej zmiany technicznej, o której spekulowano już od kilku miesięcy. W każdym silniku żużlowego motocykla musi znajdować się tzw. ogranicznik obrotów. Jest to integralna część układu zapłonowego, której zadaniem jest odcinanie iskry przy przekroczeniu 13500 obrotów. Ma to zwiększyć żywotność silnika i zapobiegać defektom, wskutek czego zmniejszą się koszty eksploatacji tej części motocykla.

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu