eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 93
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca


  Dania

 2021-01-07 19:44:16  Kamil Szyszkowski  źródło: Metal Speedway League

Kluby duńskiej Metal Speedway League przedstawiły swoje składy na sezon 2021. W składach nie brakuje takich nazwisk jak choćby Niels Kristian Iversen, Nicki Pedersen czy Kenneth Bjerre. Względem sezonu 2019 w rozgrywkach wystąpią dwa nowe zespoły: Sønderjylland Elite Speedway, czyli powracający do rozgrywek klub z Vojens oraz Nordjysk Elite Speedway, który swoje mecze będzie rozgrywać na stadionie w Brovst. W składach znalazło się też miejsce dla kilku Polaków.

 Więcej
 2021-01-07 18:58:46  Kamil Szyszkowski  źródło: Metal Speedway League

Władze duńskiej Metal Speedway Leauge ogłosiły terminarz na sezon 2021. Przypomnijmy, że w sezonie 2020 nie doszło do startu rozgrywek w kraju Hamleta. Tym razem żużel ponownie zagości w Danii. Władze duńskich rozgrywek postanowiły, że mecze będą się odbywać w formie meczów standardowych oraz czwórmeczu.

 Więcej
 2021-01-07 17:41:35  Kamil Szyszkowski  źródło: fyens.dk

Wprowadzenie przez PGE Ekstraligę przepisu dotyczącego możliwości startów w tylko jednej dodatkowej lidze zawodników z najwyższego szczebla rozgrywkowego w Polsce odbił się w europejskim żużlu szerokim echem. Swojego niezadowolenia nie kryją Duńczycy, którzy ze względu na pandemię koronawirusa nie rozegrali sezonu 2020, lecz chcą wystartować w nadchodzących rozgrywkach.

 Więcej
 2021-01-02 17:26:19  Konrad Klusak  źródło: speedwaygp.com

W 2020 roku w Danii nie udało się zorganizować rozgrywek ligowych Dansk Metal Speedway League, a żeby wyłonić indywidualnego mistrza kraju, zarówno w kategorii seniorskiej jak i juniorskiej obsadę powołała duńska federacja. W 2021 roku rozgrywki ligowe ruszą, a dodatkowo zorganizowany ma zostać Puchar Ligi.

 Więcej
 2020-12-20 18:36:33  Tymek Szerszyński  źródło: facebook.com/Grindstedspeedwayklub

27-latek podpisał kontrakt z drużyną Grinsted Speedway. Słowieniec w naszym kraju jest znany głównie z występów w barwach bydgoskiej Polonii. Barwy Gryfów reprezentował on przez trzy ostatnie sezony, jednak w przyszłym roku zabraknie go w kadrze bydgoskiego klubu. 

 Więcej
 2020-12-13 00:26:40  Adrian Cich  źródło: instagram.com/ofr_161

Oskar Fajfer poinformował za pośrednictwem portali społecznościowych, że został nowym zawodnikiem Grindsted Speedway Club. Będzie to dla Polaka trzeci klub w nadchodzącym roku 2021. Fajfer jest aktualnym zawodnikiem polskiego zespołu Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno i szwedzkiej Piraterny Speedway Motala.

 Więcej
 2020-12-01 19:13:24  Tymek Szerszyński  źródło: facebook.com/brayden.mcguinness

Brayden McGuinness19-letni żużlowiec na codzień mieszkający w Bydgoszczy i startujący w tamtejszej Abramczyk Polonii poinformował o podpisaniu kontraktu w duńskiej Metal Speedway League. Nowym pracodawcą Kangura została drużyna Esbjerg Motorsport

 Więcej
 2020-11-23 02:45:25  Konrad Klusak  źródło: fb.com/ZengiRacing

Grzegorz Zengota na swoim fanpage'u na Facebooku poinformował o tym, że w sezonie 2021 będzie startować nie tylko w barwach Abramczyk Polonii Bydgoszcz w eWinner 1. Lidze, ale także w duńskiej Metal Speedway League, gdzie będzie bronić barw Nordjysk Elite Speedway.

 Więcej
 2020-11-16 23:20:28  Kamil Szyszkowski  źródło: fb.com/holstedtigers

Fantastyczne wieści dobiegły z Danii. Duńska Metal Speedway League wystartuje w sezonie 2021. Działacze klubów duńskiej elity zdecydowały, że zgłaszają gotowość wystartowania mimo pandemii koronawirusa. W rozgrywkach zawita także nowy klub. 

 Więcej
 2020-11-12 17:16:36  Radosław Wierzchowski  źródło: speedwaygp.com

Od przyszłego sezonu zawodnicy startujący w PGE Ekstralidze będą mogli jeździć tylko w jednej innej lidze poza Polską. To stawia wielu zawodników w bardzo trudnej sytuacji. Wśród żużlowców, którym komplikuje to plany na przyszły sezon jest Nicki Pedersen. Duńczyk nie ukrywa, że chciałby startować w trzech lub czterech ligach.

 Więcej
 2020-11-06 20:04:18  Tymek Szerszyński  źródło: facebook.com/Grindstedspeedwayklub

Francuz porozumiał się z działaczmi Grinsted Speedway w sprawie startów w przyszłorocznych rozgrywkach. Bellego miał już w barwach Grinsted wystartować w tym roku, jednak jak wiadomo duńska Metal Speedway League została odwołana z powodu pandemii wirusa COVID-19. 

 Więcej
 2020-10-23 11:43:42  Tymek Szerszyński  źródło: fyens.dk

Po menadżerze duńskiej kadry - Hansie Nielsenie i Leonie Madsenie kolejni członkowie kadry Danii uzyskali pozytywne wyniki testów na obecność koronawirusa. Są to młodzieżowcy - Marcus Birkemose oraz Mads Hansen. Wirusa ma także ojciec Birkemose - Alex, który pracuje w teamie syna. 

 Więcej
 2020-10-22 14:16:14  Tymek Szerszyński  źródło: facebook.com/Leon-Madsen

Indywidualny wicemistrz świata sprzed roku poinformował w mediach społeczności, że został zarażony wirusem COVID-19. Obecnie duński zawodnik Włókniarza Częstochowa przechodzi kwarantannę. Po niej 32-latek będzie mógł opuścić Polskę i udać się do Danii

 Więcej
 2020-10-18 11:22:40  Kamil Szyszkowski  źródło: www.facebook.com/professorhansnielsen/

Hansa Nielsena zabrakło w parku maszyn podczas wczorajszego finału Speedway Of Nations. Okazuje się, że absencja trenera reprezentacji Danii jest spowodowana zakażeniem się koronawirusem. Oznacza to, że Duńczyk będzie musiał spędzić w Polsce przynajmniej jeszcze 10 dni, do momentu uzyskania negatywnego testu na COVID-19. 

 Więcej
 2020-09-30 21:38:42  Jakub Peret  źródło: inf.własna

30 września w Vojens rozegrany został finał Indywidualnych Mistrzostw Danii. W obfitujacych w mijanki, upadki i ostrą walkę na torze zawodach najlepszy okazał się Anders Thomsen. Drugie miejsce zajął Nicolai Klindt, a na najniższym stopniu podium stanął 16 letni Marcus Birkemose. W finale w taśmę wjechał Leon Madsen. Z powodu upadków z zawodów wycofali się Nicki Pedersen i Peter Kildemand. Oprócz tego, ostatnie zawody w karierze odjechał Mikkel Bech.

 Więcej
[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] ... >>
Reklama
 
Tabele ligowe
 PGE Ekstraliga
1.. Fogo Unia Leszno      
2. Moje Bermudy Stal Gorzów      
3. Betard Sparta Wrocław      
4. RM Solar Falubaz Zielona Góra      
5. Eltrox Włókniarz Częstochowa      
6. Motor Lublin      
7. MrGarden GKM Grudziądz      
8. eWinner Apator Toruń      
 eWinner 1. Liga Żużlowa
1. ROW Rybnik      
2. Car Gwarant Kapi Meble Budex Start      
3. Orzeł Łódź      
4. Zdunek Wybrzeże Gdańsk
     
5. Unia Tarnów
   
6. Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów
     
7. Abramczyk Polonia Bydgoszcz      
8. Cellfast Wilki Krosno    
2. Liga Żużlowa
1. Lokomotiv Daugavplis      
2. OK Bedmet Kolejarz Opole      
3. SpecHouse PSŻ Poznań      
4. RzTŻ Rzeszów      
5. Metalika Recycling Kolejarz Rawicz      
6. Wölfe Wittstock      
7. Trans MF Devils Landshut      
Bauhaus-Ligan
1. Masarna Avesta      
2. Indianerna Kumla      
3. Lejonen Gislaved      
4. Rospiggarna Hallstavik      
5. Dackarna Mallila      
6. Vetlanda Speedway      
7. Västervik Speedway      
8. Piraterna Motala      
9. Smederna Eskilstuna      
Klasyfikacja SGP
1.  Bartosz Zmarzlik  
2.  Tai Woffinden  
3.  Fredrik Lindgren  
4.  Maciej Janowski  
5.  Leon Madsen  
6.  Jason Doyle  
7.  Artem Laguta  
8.  Emil Sajfutdinow  
9.  Martin Vaculik  
10. Max Fricke  
11.  Matej Žagar  
12. Krzysztof Kasprzak  
13. Anders Thomsen  
14. Robert Lambert  
15. Oliver Berntzon  
Partner
Ostatni wywiad
   Patrick Hansen: Możemy walczyć o zwycięstwo w lidze

Patrick Hansen w listopadzie przeniósł się z RzTŻu Rzeszów do Arged Malesa TŻ Ostrovii. Zawodnik w rozmowie z naszym portalem opowiada o tym, jak zmieniły się przygotowania do sezonu 2021 w czasach koronawirusa oraz przedstawił swoje cele zarówno drużynowe jak i indywidualne na ten rok.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Dajmy zawodnikom po prostu jeździć (felieton)

Przed sezonem 2021 w regulaminie pojawił się dość kontrowersyjny przepis jakim jest ograniczenie startów do maksymalnie dwóch lig dla zawodników z PGE Ekstraligi oraz maksymalnie trzech dla przedstawicieli pozostałych szczebli rozgrywkowych w Polsce. Jest to spory cios zarówno dla samych żużlowców jak i lig poza granicami naszego kraju. Dla klubów z Polski natomiast spore ułatwienie.

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Kluby żużlowe w Social Mediach #1 - Facebook

Social Media to aktualnie jeden z najważniejszych jak nie najważniejszy aspekt marketingowej działalności nie tylko klubów sportowych, ale także firm czy też różnego rodzaju organizacji. Zbliża się koniec 2020 roku, a jak w mediach społecznościowych wyglądają kluby żużlowe? Oto małe podsumowanie działalności drużyn żużlowych w sieci. W pierwszej części skupię się na Facebooku. Które z zespołów posiadają największą liczbę polubień, a które mają ich najmniej?

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu