eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 88
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca


Skarb kibica

Nazwa klubu: Dackarna Malilla
Stadion: G&B Arena
Trener: 
Mikael Teurnberg
Długość toru: 305 m
Rekord toru: 55,1 sek., Andreas Jonsson (23.08.2011)                      
Oficjalna strona: www.dackarna.nu

   
 

Obcokrajowcy:
Lucke Becker (USA)
Maciej Janowski (Polska)
Rasmus Jensen (Dania)
Mateusz Świdnicki (Polska)
Brady Kurtz (Australia)
Adam Ellis (Wielka Brytania)

Zawodnicy krajowi:
Jacob Thorssell
Theo Johansson
Avon Van Dyck
Sammy Van Dyck
Alexander Woentin
Ludvig Lindgren

   
Nazwa klubu: Indianerna Kumla
Stadion: Glottra Skog Arena
Trener: Peter Johansson
Długość toru: 375 m
Rekord toru: 62,4 sek., Jonas Jeppesen (22.09.2020)
Oficjalna strona: www.indianerna.nu
   
  Obcokrajowcy:
David Bellego (Francja)
Damian Dróżdż (Polska)
Max Fricke (Australia)
Chris Holder (Australia)
Niels Kristian Iversen (Dania)
Krzysztof Kasprzak (Polska)
Norbert Kościuch (Polska)
Norbert Krakowiak (Polska)


Zawodnicy krajowi:
Gustav Grahn
Jonathan Grahn
Christoffer Selvin
Ludvig Selvin
Hugo Lundahl

   
Nazwa klubu: Lejonen Gislaved
Stadion: OnePartnerGroup Arena
Trener: Anders Fröjd & Mikael Holmstrand
Długość toru: 374 m
Rekord toru: 62,8 sek., Robert Lambert (29.09.2020)
Oficjalna strona: www.lejonen.se
   

Obcokrajowcy:
Dominik Kubera (Polska)
Jakub Miśkowiak (Polska)
Maksym Drabik (Polska)
Patryk Dudek (Polska)
Bartosz Zmarzlik (Polska)
Hubert Łęgowik (Polska)
Dimitri Berge (Francja)

Zawodnicy krajowi:
Oliver Berntzon
Casper Henriksson
Mathias Thoernblom
   
Nazwa klubu: Masarna Avesta
Stadion: Avesta Motorstadion
Trener: Andreas Sundin
Długość toru: 292 m
Rekord toru: 56.7 sek., Kenneth Bjerre (07.05.2019)
Oficjalna strona: www.masarna.nu
   
 

Obcokrajowcy:
Adrian Gała (Polska)
Przemysław Pawlicki (Polska)
Krzysztof Buczkowski (Polska)

Francis Gusts (Łotwa)
Rohan Tungate (Australia)
Max Dilger (Niemcy)

Zawodnicy krajowi:
Antonio Lindbaeck
Philip Hellstroem-Bangs
Emil Millberg

   
Nazwa klubu: Piraterna Motala
Stadion: Zinkgruvan Mining Arena
Trener: Daniel Davidsson
Długość toru: 292 m
Rekord toru: 55,3 sek., Bartosz Zmarzlik (08.06.2021)
Oficjalna strona: www.piraterna.se
   
  Obcokrajowcy:
Jakub Jamróg (Polska)
Oskar Fajfer (Polska)
Marcin Nowak (Polska)
Wiktor Lampart (Polska)
Mateusz Szczepaniak (Polska)
Jonas Seifert-Salk (Dania)
Vaclav Milik (Czechy)

Zawodnicy krajowi:
Thomas H. Jonasson
Rasmus Broberg
   
Nazwa klubu: Rospiggarna Hallstavik
Stadion: Credentia Arena
Trener: Peter Jansson
Długość toru: 289 m
Rekord toru: 56,1 sek., Przemysław Pawlicki (17.05.2016)
Oficjalna strona: www.rospiggarna.nu
   
 

Obcokrajowcy:
Adrian Miedziński (Polska)
Szymon Woźniak (Polska)

Kai Huckenbeck (Niemcy)
Kevin Woelbert (Niemcy)
Andrzej Lebiediew (Łotwa)


Zawodnicy krajowi:
Timo Lahti (Finlandia, lic. szwedzka)
Kim Nilsson
Daniel Henderson
Victor Palovaara

   
Nazwa klubu: Smederna Eskilstuna
Stadion: Eskilstuna Motorstadion
Trener: Jerker Eriksson & Stefan Jarl
Długość toru: 331 m
Rekord toru: 57,4 sek., Matej Zagar (16.05.2017)
Oficjalna strona: www.eskilstunasmederna.se
   
  Obcokrajowcy:
Kacper Woryna (Polska)

Michael Jepsen Jensen (Dania)
Robert Lambert (Wielka Brytania)
Daniel Bewley (Wielka Brytania)
Patryk Wojdyło (Polska)

Zawodnicy krajowi:
Pontus Aspgren
Max Belsing
Johannes Stark
Joel Anderson
   
Nazwa klubu: Västervik Speedway
Stadion: Hejla Arena
Trener: Morgan Andersson
Długość toru: 296 m
Rekord toru: 55,1 sek., Nicki Pedersen (2018)
Oficjalna strona: www.vastervikspeedway.se
   
  Obcokrajowcy:
Artiom Łaguta (Rosja)
Mads Hansen (Dania)
Jaimon Lidsey (Australia)
Wiktor Kułakow (Rosja)
Bartosz Smektała (Polska)
Gleb Czugunow (Rosja, lic. polska)


Zawodnicy krajowi:
Fredrik Lindgren
Anton Karlsson
Noel Wahlqvist
Peter Ljung
eSpeedway Team - Oliver Berntzon

Tabele ligowe
P Nazwa M PD PM
 PGE Ekstraliga
1. Motor Lublin

 



2. zielona-energia.com Włókniarz



3. Moje Bermudy Stal Gorzów



4. For Nature Solutions Apator Toruń


5. Betard Sparta Wrocław


6. Fogo Unia Leszno

 
7. ZOOLeszcz GKM Grudziądz


8. Cellfast Wilki Krosno



 eWinner 1. Liga Żużlowa
1. Arged Malesa Ostrów Wlkp.


2. Stelmet Falubaz Zielona Góra


3. Abramczyk Polonia Bydgoszcz


4. H. Skrzydlewska Orzeł Łódź


5. Zdunek Wybrzeże Gdańsk


6. Trans MF Landshut Devils


7. ROW Rybnik


8. SpecHouse PSŻ Poznań


2. Liga Żużlowa
1. Aforti Start Gniezno


2. OK Bedmet Kolejarz Opole


3. Metalika Recycling Kolejarz Rawicz


4. Optibet Lokomotiv Daugavplis


5. Texom Stal Rzeszów


6. Unia Tarnów


7. Budmax-Stal Polonia Piła


 U24 Ekstraliga
1. Arged Malesa Ostrów Wlkp. 14 29 +133
2. Agromix Polcopper Unia Leszno 14 26 +122
3. WTS Sparta Wrocław 14 22 +37
4. Stal Gorzów 14 19 -+70
5. GKM Grudziądz  14 17 -34
6. KS Toruń 14 17 +2
7. Motor Lublin 14 8 -154
8. Włókniarz Częstochowa 14 2 -176
Bauhaus-Ligan
1. Smederna Eskilstuna

14

33

+190

2. Lejonen Gislaved 14 26 +172
3. Vastervik Speedway 14 25

+37

4. Indianerna Kumla 14

15

-61
5. Rospiggarna Hallstavik 14 13

-30

6. Dackarna Malilla 14 11 +3
7. Piraterna Motala

14

10 -155
8. Masarna Avesta 14 7

-155

Klasyfikacja SGP
1.  Bartosz Zmarzlik 166
2.  Leon Madsen 133
3.  Maciej Janowski 106
4.  Fredrik Lindgren 103
5.  Robert Lambert 103
6.  Daniel Bewley 102
7.  Patryk Dudek 102
8.  Tai Woffinden 93
9.  Martin Vaculik 91
10.  Jason Doyle 83
11.  Mikkel Michelsen 82
12.  Jack Holder 67
13.  Max Fricke 52
14.  Anders Thomsen 51
15.  Paweł Przedpełski 29
16.  Andrzej Lebiediew 26
Klasyfikacja SEC
1.  Leon Madsen 53
2.  Janusz Kołodziej 52
3.  Mikkel Michelsen 45
4.  Patryk Dudek 42
5.  Dominik Kubera 33
6.  Rasmus Jensen 31
7.  Daniel Bewley 30
8.  Bartosz Smektała 29
9.  Piotr Pawlicki 28
10.  Oliver Berntzon 28
11.  Andrzej Lebiediew 23
12.  Dimitri Berge 20
13.  David Bellego 20
14.  Kacper Woryna 18
15.  Vaclav Milik 15
16.  Adam Ellis 12
17.  Kai Huckenbeck 12
18.  Jan Kvech 7
19.  Kai Huckenbeck 5
20.  Marcin Nowak 1
21  Petr Chlupac 0
Partner
Ostatni wywiad
   Filip Seniuk: Moim idolem zawsze był Tai Woffinden

Arged Malesa Ostrów, to klub, który przestrzeni ostatnich lat mocno stawia na swoich wychowanków. Filip Seniuk, to najmłodszy zawodnik, który wyszedł spod ręki Mariusza Staszewskiego. Specjalnie dla eSpeedway.pl, opowiedział nam o żużlu i planach na przyszły sezon.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Pierwszy sezon bez Rosjan w polskich ligach (felieton)

W niedzielę oficjalnie zakończył się sezon żużlowy 2022 w Polsce. Tegoroczne rozgrywki były szczególne. Inwazja Rosji na Ukrainę 24 lutego spowodowała, że na polskich torach zabrakło rosyjskich zawodników, którzy zostali zawieszeni w prawach zawodnika. Taka decyzja na pewno nie zadowoliła Betard Sparty Wrocław oraz For Nature Solutions Apatora Toruń, ponieważ Rosjanie najprawdopodobniej byliby liderami swoich drużyn. 

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Marcin Nowak w eSpeedway Team!

Miło nam państwu ogłosić, że nasz portal objął patronatem medialnym nowego zawodnika Texom Stali Rzeszów - Marcina Nowaka. Tym samym 27-latek dołącza do Olivera Berntzona, jako członek naszego teamu. Były zawodnik H. Skrzydlewska Orła Łódź jest zadowolony z faktu, iż dołącza do naszej "drużyny" i zaprasza wszystkich do odwiedzenia jego mediów społecznościowych, które są dostępne TUTAJ.

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu