eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 202
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  SGP-SON-U21

  Andreas Jonsson: Gollob to zupełnie inna liga
 2010-06-22 11:01:55  Michał Szumowicz    www.speedwaygp.com

Szwedzki super talent Andreas Jonsson jest pełen podziwu dla Tomasza Golloba, który w ostatniej rundzie Grand Prix był bez konkurencyjny. AJ przyznał że już dawno nie widział Golloba w tak wysokiej formie i podkreślił, że występ i predyspozycja naszego reprezentanta była poza zasięgiem innych.

Jonsson który na MotoArenie zdobył zaledwie trzy punkty był cieniem własnego siebie i na pewno będzie chciał jak najszybciej zapomnieć o występie w Toruniu. Polonista który stara się o polskie obywatelstwo swoją postawą na torze odgrywał rolę statysty. Słabe starty, nieudolne próby ataków na dystansie to w głównej mierze wyznacznik formy Jonssona, który w Toruniu zupełnie sobie nie radził. Efekt końcowy takiej postawy to szesnasta pozycja Andreasa, za którym uplasowali się tylko rezerwowi turnieju Artur Mroczka oraz Maciej Janowski.

Pogodzony już ze słabym występem AJ przyznaje, że do końca nie wie co było przyczyną tak fatalnej postawy, mimo to Szwed jest pod sporym wrażeniem polskich zawodników którzy tego wieczoru wiedli prym na Toruńskim owalu. - Jestem zszokowany postawą Tomasza Golloba. On po prostu latał po tym torze nie wiarygodnie szybko i w efekcie dało to niezły rezultat końcowy. Bez najmniejszych problemów Tomasz był tu dziś najlepszym jeźdźcem, oczywiście Hampel także wyglądał bardzo silnie, ale Gollob to zupełnie inna liga - przyznaje Andreas Jonsson.

AJ
chciał również zaznaczyć że na wspaniały wynik polaków miał także ogromny wpływ świetny doping polskich kibiców którzy tego dnia mieli sporo okazji do radości. - Myślę że to wszystko układa się teraz po ich myśli. Także dla kibiców wyglądało to naprawdę dobrze i po spotkaniu można było usłyszeć z trybun ‘’Dziękujemy ci Tomasz”. Polscy kibice speedwaya  ostatnimi czasy nie mieli łatwo z różnych przyczyn, ale myślę że wygrana Golloba da nim niezłego kopniaka do jeszcze lepszego dopingu - mówi zawodnik

Kiedy inni uczestnicy zastanawiali się już nad wyborem pól startowych w kolejnych biegach i półfinałach, Jonsson jakby bezradnie szukał prędkości w swoich maszynach, które ewidentnie zawodziły – Nie wiem co się stało i w tym jest największy problem. Gdybym miał pojęcie co było przyczyną tak słabego występu wprowadził był odpowiednie korekty w trakcie spotkania. Zmieniliśmy owszem kilka rzeczy, ale to nie było to. Od samego początku nie czułem się wystarczająco szybki i na tyle dobry by wygrywać - dodaje zawiedziony Jonsson.

Szwedzki zawodnik przegrywał sporo startów i był na nich ewidentnie wolniejszy od pozostałych. Szwed tylko raz minął linie mety jako drugi i był to tylko jednorazowy i połowiczny sukces Andreasa, który zupełnie nie umiał odczarować swoich motocykli. - Moim największym problemem w Toruniu były moje starty. Potem na trasie już nie było najgorzej jednak to nie wystarczyło. Nadal nie doszliśmy z moim Teamem co było nie tak dlatego rozczarowanie było tym większe. Przed nami jeszcze prawie cały sezon więc to nie jest dla mnie żaden problem. Już wcześniej nigdy nie błyszczałem na torze w Toruniu, ale liczyłem na to że uda mi się dobrze wypaść w sobotę. Myśleliśmy i kombinowaliśmy może ja po prostu źle odczytuje ścieżki na torze, może moje silniki nie są wystarczająco dobre na tą nawierzchnie a może po prostu źle dobieram przełożenia. Nadal nie znamy przyczyny tak słabego występu więc przed nami tajemnica która musimy rozwiązać - zakończył Andreas Jonsson.

Reklama
 
Tabele ligowe
 PGE Ekstraliga
1.. Fogo Unia Leszno      
2. Moje Bermudy Stal Gorzów      
3. Betard Sparta Wrocław      
4. RM Solar Falubaz Zielona Góra      
5. Eltrox Włókniarz Częstochowa      
6. Motor Lublin      
7. MrGarden GKM Grudziądz      
8. eWinner Apator Toruń      
 eWinner 1. Liga Żużlowa
1. PGG ROW Rybnik      
2. Car Gwarant Kapi Meble Budex Start      
3. Orzeł Łódź      
4. Zdunek Wybrzeże Gdańsk
     
5. Unia Tarnów
   
6. Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów
     
7. Abramczyk Polonia Bydgoszcz      
8. Wilki Krosno    
2. Liga Żużlowa
1. Lokomotiv Daugavplis      
2. OK Bedmet Kolejarz Opole      
3. SpecHouse PSŻ Poznań      
4. RzTŻ Rzeszów      
5. Metalika Recycling Kolejarz Rawicz      
6. Wölfe Wittstock      
Bauhaus-Ligan
1. Masarna Avesta      
2. Indianerna Kumla      
3. Lejonen Gislaved      
4. Rospiggarna Hallstavik      
5. Dackarna Mallila      
6. Vetlanda Speedway      
7. Västervik Speedway      
8. Piraterna Motala      
Klasyfikacja SGP
1.  Bartosz Zmarzlik  
2.  Tai Woffinden  
3.  Fredrik Lindgren  
4.  Maciej Janowski  
5.  Leon Madsen  
6.  Jason Doyle  
7.  Artem Laguta  
8.  Emil Sajfutdinow  
9.  Martin Vaculik  
10. Max Fricke  
11.  Matej Žagar  
12. Krzysztof Kasprzak  
13. Anders Thomsen  
14. Robert Lambert  
15. Oliver Berntzon  
Partner
Ostatni wywiad
   Wiktor Przyjemski: Sezon nie był łatwy, ale udany dla mnie

Sezon 2020 był udany dla juniora Abramczyk Polonii Bydgoszcz, Wiktora Przyjemskiego. Pod koniec lipca bez problemów zdał egzamin na licencję "Ż" w Toruniu. W połowie sierpnia oficjalnie otrzymał licencję na starty w klasie 500cc i został ogłoszony zawodnikiem klubu znad Brdy. Podczas rozgrywek DMPJ Przyjemski pokazywał się z dobrej strony, co może napawać optymizmem zarząd oraz sympatyków klubu z Bydgoszczy. Junior Polonii odpowiedział na pytanie o obecny oraz przyszły sezon.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   A mi się pomysł z U24 podoba... (felieton)

W środowisku żużlowym panuje obecnie spora wymiana negatywnych i pozytywnych zdań w sprawie wprowadzenia przepisu dotyczącego zawodnika do 24 lat na pozycji seniorskiej. Zarzuca się, że część doświadczonych zawodników straci swoje miejsca w klubach. Jednakże ten przepis według mnie ma więcej plusów niż wad. Chciałbym przedstawić kilka z nich. 

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Początki pierwszej ligi oraz zwycięzcy rozgrywek

Zbliżają się rozgrywki eWinner 1. Ligi Żużlowej. Kibice pierwszoligowych zespołów już odliczają dni, żeby obejrzeć ukochaną drużynę. Przy tej okazji warto przyjrzeć się jakie drużyny kiedyś wygrywały pierwszą ligę? Prezentuję artykuł, który poświęcony jest początkom rozgrywek na drugim szczeblu rozgrywek w Polsce, a także ich zwycięzcom.

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu