eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 197
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  POLSKA

  Bartosz Smektała: Potrzebuję większej pewności siebie
 2016-04-27 14:14:45  Krystian Natoński    inf.własna

Bartosz Smektała bezapelacyjnie okazał się najlepszy w trakcie wtorkowych zawodów Zaplecza Kadry Juniorów w Częstochowie. Żużlowiec Fogo Unii Leszno wywalczył na torze komplet punktów i pozostawił po sobie świetne wrażenie.


Śmiało można stwierdzić, że nie było rywala, który mógłby zagrozić Bartoszowi Smektale w trakcie wtorkowych zmagań. - Przede wszystkim cieszę się, że mogłem tutaj przyjechać, popracować trochę nad pewnością siebie, bo nie da się ukryć, że w tej lidze troszkę mi brakuje, ale cały czas nad tym pracuję, a dzisiaj myślę, że jakiś tam procent dołożyłem do tej większej pewności siebie.

Zawodnik leszczyńskich Byków imponował startami, a także jazdą przy samej bandzie. - Ja myślę, że jak ktoś miał dobrze motocykl spasowany to nawet mógł z krawężnika dobrze wystrzelić. Częstochowski tor jest moim ulubionym i zawsze tu do Częstochowy chętnie przyjeżdżam.

Wśród uczestników Zaplecza Kadry Juniorów Bartosz Smektała jest jednym z najbardziej doświadczonych zawodników, który regularnie i z powodzeniem występuje w PGE Ekstralidze. Sam zainteresowany podkreśla jednak, że tego typu imprezy są dla niego istotne. - Wydaję mi się, że są mi jak najbardziej potrzebne i akurat w moim przypadku każda jazda, gdzie uda mi się wystartować jest jak najbardziej na plus, tym bardziej, że cały czas pracuję nad tą pewnością siebie, a ten zawody są właśnie po to, aby iść stopień dalej i żeby przede wszystkim w tej lidze coś zdobywać.

Po tym jak wiek juniora skończył Piotr Pawlicki, oczy kibiców Fogo Unii skupiły się przede wszystkim na Bartoszu Smektale, który stanowi o sile formacji młodzieżowej w Lesznie. - Trudno powiedzieć, czy jestem liderem w naszej formacji juniorskiej. Myślę, że czas pokaże. Póki co startowałem w trzech meczach, wiadomo że każdy bieg w Ekstralidze jest fajny, ale przydarzają się też gorsze występy. Ja już jeden sezon w lidze odjechałem, więc to doświadczenie mam, ale czasami to nie przekłada się na wynik, tylko wydaję mi się, że w Ekstralidze przede wszystkim liczy się luźna głowa, dobry sprzęt i mobilizacja. Moim zdaniem mam fajny, szybki sprzęt, głowę też mam spokojną, potrzebuję jedynie większej pewności siebie na torze.

Wychowanek Byków nie stawia przed sobą żadnych poważnych celów, a priorytetem dla niego są przede wszystkim udane występy w PGE Ekstralidze.  - Nie mam indywidualnych celów. Każde zawody chcę odjechać na luzie, nie chcę się spinać. Po prostu zależy mi na tym, żeby z zawodów na zawody wyciągać wnioski. We czwartek w Gdańsku mam kolejne zawody eliminacji do Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. Każdy z szesnastu zawodników chciałby awansować, ale trzeba do tego podejść na luzie. Co będzie to będzie, byle po turnieju, kiedy będę wracał do domu móc powiedzieć sobie, że tu miałem jeden fajny bieg, tu miałem drugi fajny bieg, a tutaj mogło być lepiej, ale jak się widzi własne błędy to jest to jak najbardziej na plus - kończy swoją wypowiedź Bartosz Smektała.

Reklama

 


Relacje Live

PGE Ekstraliga

 Krono Plast Włókniarz Częstochowa vs Fogo Unia Leszno
piątek 18:00


 Gezet Stal Gorzów vsBAYERSYSTEM GKM Grudziądz
piątek 20:30

  Pres Toruń vs Orlen Oil Motor Lublin
niedziela 17:00

 Stelmet Falubaz Zielona Góra vs Betard Sprata Wrocław
niedziela 19:30

Metalkas 2 Ekstraliga

Polonia Piła vs H. Skrzydlewska Orzeł Łódź
czwartek 18:00

 ŻKS Stal Rzeszów vs Hunters PSŻ Poznań
czwartek 20:00

Moonfin Magnus Ostrów vsCellfast Wilki Krosno 
niedziela 13:00

Abramczyk Polonia Bydgoscz vs  Innpro ROW Rybnik
niedziela 15:15

Krajowa Liga Żużlowa

Trans MF Landshut Devils vs Lokomotiv Daugavpils
niedziela 14:00

Wubrzeże Gdańsk vs Speedway Kraków
niedziela 15:00

Ślask Świętłochowice vs Ultrapur Omega Gniezno
niedziela 16:00

FIM Speedway Grand Prix - Wrocław
sobota 21:45

Tabele ligowe

P Nazwa M PD PM
 PGE Ekstraliga
1. Bayersystem GKM Grudziądz

8

14

+66

2.  Fogo Unia Leszno 8 11 +40
3. Orlen Oil Motor Lublin 8 10 +90
4. Betard Sparta Wrocław 7 10 +44
5  Pres Toruń 8 10 +12
6. Gezet Stal Gorzów 7 7 +18
7. Stelmet Falubaz Zielona Góra

8

2 -82
8. Krono- Plast Włókniarz Częstochowa 8

0

-170
 Metalkas 2. Ekstraliga
1. Abramczyk Polonia Bydgoszcz 8 17 +133
2. Hunters PSŻ Poznań 8 11 +25
3. H. Skrzydlewska Orzeł Łódź 7 11 -26
4  Innpro ROW Rybnik 7 9 +31
5. ŻKS Stal Rzeszów 7 7 -7
6. Moonfin Magnus Ostrów  8 5 -31
7. Cellfast Wilki Krosno 7 4 -25
8. Polonia Piła

7

4

-114
 Krajowa Liga Żużlowa
1

Wybrzeże Gdańsk

8 13 +49
2.

Ultrapur Start Gniezno

6 10 +37
3.   Speedway Kraków 6 7 -3
4.  Ok Kolejar Opole 5 5 +3
5. Lokomotiv Daugavpils 6 5 -16
6. Trans MF Landshut Devil 5 2 -29
7  MKS Śląsk Świętłochowice 6 2 -64
 Bauhaus-Ligan
1. Smederna Eskilstuna 3 6 +26
2. Lejonen Gislaved 3 4 +14
3. Vastervik Speedway 3 4 +14
4. Vargarna Norrkoeping 3 4 +6
5. Dackarna Malilla 2 2 +14
6. Indianerna Kumla  3 2 -8
7. Piraterna Motala 3 0 -44
8. Rospiggarna Hallstavik  2 0 -22



 
SGB Premiership
1. Belle Vue Aces

 


 

2. Ipswitch Witches


3.  Sheffield Tigers

 

4.  Leicester Lions

 


5.  King's Lynn Stars

 

6.  Northampthon Foxes


7.

 



 


SpeedwayLigaen


1. Sønderjylland Elite Speedway  5 8 +14
2. GSK Liga 5 6 +15
3. Esbjerg Vikings 5 4 +15
4. Holsted Tigers 5 4 -24
5. Team Fjelsted 3 4 +1
6. Slangerup Speedway 4 3 -13
7. Nordjysk Elite Speedway 4 3 -14
8 Region Varde Elitesport 3 2 -14

Klasyfikacja SGP
1.  Brady Kurtz 65
2.  Bartosz Zmarzlik 62
3. Jack Holder 55
4.  Michael Jepsen Jensen 45
5. Kacper Woryna 44
6.  Max Fricke  42
7. Robert Lambert 42
8. Jason Doyle 37
9.  Leon Madsen 35
10.  Patryk Dudek 29
11.  Andrzej Lebiediew  23
12.  Daniel Bewley 18
13.  Dominik Kubera 17
14.  Frederik Lindgren 12
15.  Nazar Parnicki  10
Klasyfikacja SEC
1.  Patryk Dudek
2.  Andrzej Lebiediew
3.  Leon Madsen
4.  Kacper Woryna
5.  Nazar Parnicki
6.

7.  
8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

 

Klasyfikacja IMP
1.
Bartosz Zmarzlik 16
2.
 Piotr Pawlicki 14
3. Maciej Janowski 13
4.  Patryk Dudek 12
5.  Krzysztof Buczkowski 9
6. Dominik Kubera 9
7. Wiktor Przyjemsk 9
8. Tobiasz Musielak 9
9. Kacper Woryna 8
10.  Szymon Woźniak 7
11.  Jakub Jamróg 6
12.  Mateusz Cierniak 6
13. Przemysław Pawlicki 4
14. Jakub Miśkowiak 2
15. Radosław Kowalski 1
16. Antoni Kawczyński 1
17.

18.  
19.

20.

21.

22.  
Partner

 

 

Ostatni wywiad
   Sam Masters: Prezes Knop sam zakupił mi silnik

Sam Masters w sezonie 2023 w Polsce będzie zdobywał punkty dla GTM Startu Gniezno. Australijczyk, po raz kolejny udowodnił swoją wartość i kolejny rok z rzędu był w czołówce zawodników pod średnią biegową w 2. Lidze Żużlowej. Specjalnie dla eSpeedway.pl, zawodnik opowiedział nam o swoich początkach na żużlu oraz o kontrowersyjnej wypowiedzi Sławomira Knopa.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Pierwszy sezon bez Rosjan w polskich ligach (felieton)

W niedzielę oficjalnie zakończył się sezon żużlowy 2022 w Polsce. Tegoroczne rozgrywki były szczególne. Inwazja Rosji na Ukrainę 24 lutego spowodowała, że na polskich torach zabrakło rosyjskich zawodników, którzy zostali zawieszeni w prawach zawodnika. Taka decyzja na pewno nie zadowoliła Betard Sparty Wrocław oraz For Nature Solutions Apatora Toruń, ponieważ Rosjanie najprawdopodobniej byliby liderami swoich drużyn. 

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Niezbędnik Żużlowy już w sprzedaży

Absolutna gratka dla fanów żużla! Dostępny jest już „Niezbędnik Żużlowy" - 196 stron o wszystkich rozgrywkach na rok 2023. Składy, terminarze, tabele, wywiady, felietony oraz przewodniki, a nawet więcej! Wszystko, czego potrzebuje kibic żużla na nowy sezon.

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu