SGP-SON-U21
Dość pechowo rozgrywki Drużynowego Pucharu Świata rozpoczęła reprezentacja Polski. Półfinał tejże imprezy w Gnieźnie, Polacy zmuszeni byli jechać w trzyosobowym składzie, ponieważ poważnej kontuzji w czwartym biegu doznał Jarosław Hampel. Starałem się dać z siebie wszystko - przyznał Bartosz Zmarzlik.
Sobotni występ mógł być szczególny dla młodego żużlowca, ponieważ tego dnia zadebiutował w seniorskiej kadrze Polski. - Po prosu nie zwracałem na to uwagi. Starałem się dać z siebie wszystko. Jechałem z sercem dla Polski. Walczyłem do samego końca - przyznał B.Zmarzlik.
W swoim debiucie w dorosłej reprezentacji, nasz rozmówca zapisał przy swoim nazwisku 10 punktów. Do swojego dorobku punktowego Polak dorzucił, także defekt. Młody żużlowiec przez awarię motocykla podczas biegu czternastym stracił pewne trzy oczka. - Mój defekt wszystko popsuł. Jechałem na prowadzeniu i pękł m tylni łańcuch. Cóż, trudno. Złośliwość rzeczy martwych i nic na to nie poradzimy - zaznaczył zawodnik MONEYmakesMONEY.pl Stali Gorzów.
O punkty dla reprezentacji Polski w półfinale Drużynowego Pucharu Świata w Gnieźnie, obok naszego rozmówcy walczyli również: Jarosław Hampel jako kapitan, Maciej Janowski i Przemysław Pawlicki. Jednak już w pierwszej serii swój występ w zawodach zakończył popularny „Mały”. Podczas czwartego biegu wydarzył się niefortunny wypadek. Według brytyjskiego sędziego zawodów - Craiga Ackroyd'a, winnym całego zajścia był Witalij Biełousow. Rosjanin został wykluczony z powtórki biegu. U kapitana reprezentacji Polski zdiagnozowano złamanie kości udowej w dwóch miejscach. - Od razu życzę wszystkiego dobrego i dużo zdrowia dla Jarka. Domyślam się jak się teraz czuje i co teraz przeżywa. Myślę, że tutaj spięliśmy się i robiliśmy wszystko co mogliśmy - dodał popularny „Bartek”.
Po nieprzyjemnym wydarzeniu z udziałem Jarosława Hampela, polscy żużlowcy skazani byli walczyć o punkty w trzyosobowym składzie. W regulaminie dotyczącego przeprowadzania tegorocznych rozgrywek Drużynowego Pucharu Świata, brakuje stosownego zapisu, aby zawodnik kontuzjowany mógł zostać zastąpiony przez innego kolegę z drużyny. W poprzednich latach, w rozgrywkach startowało pięciu zawodników w drużynie. Pod numerem piątym był wystawiany zawodnik, który mógł zastąpić partnera z reprezentacji, w takiej sytuacji jaka zaistniała na gnieźnieńskim torze. - Dokładanie tak, ale ja regulaminu nie zmienię. To jest trochę niesprawiedliwe, ponieważ to jest zawodnik wykluczony nie z naszej winy. Jarek nie był wykluczony, nawet sędzia tak uznał. Po prostu Jarek nie mógł dalej jechać - zaznaczył nasz rozmówca.
Teraz reprezentacja Polski w walce o finał uda się do duńskiego Vojens. Dla Bartka Zmarzlika i innych zawodników będzie to pierwszy występ na miejscowym torze. - Będzie to mój debiut na tym obiekcie. Zobaczymy, co mogę teraz powiedzieć, jeszcze tam nie jestem. Będzie trening przed zawodami, więc zapoznam się z torem - powiedział w rozmowie z naszym portalem.
Czy można stwierdzić, że maksimum pecha, który dołączył do reprezentacji w tegorocznej edycji Drużynowego Pucharu Świata został przez Polaków już wykorzystany. - Teraz to możemy sobie gdybać. Będziemy jechać, najlepiej jak potrafimy. Musimy wygrać! - zakończył sympatyczny żużlowiec.
PGE Ekstraliga
Orlen Oil Motor Lublin vs
Innpro ROW Rybnik
Pres Toruń vs
Krono Plast Włókniarz Częstochowa
Metlakas 2 Ekstraliga
Texom Stal Rzeszów vs
Moonfin Malesa Ostrów
sobota (3maj) 16:30
H. Skrzydlewska Orzeł Łódź vs
Autona Unia Tarnów
niedziela (4 maj) 14:30
P | Nazwa | M | PD | PM |
![]() |
||||
1. | ![]() |
3 |
6 |
+40 |
2. | ![]() |
3 | 6 | +36 |
3. | ![]() |
2 | 3 | +8 |
4. | ![]() |
3 | 2 | +18 |
5 | ![]() |
3 | 2 | -2 |
6. | ![]() |
3 | 2 | -4 |
7. | ![]() |
3 |
1 | -26 |
8. | ![]() |
3 |
0 |
-58 |
![]() |
||||
1. | ![]() |
3 | 6 | +24 |
2. | ![]() |
3 | 4 | +45 |
3. | ![]() |
3 | 4 | +14 |
4. | ![]() |
3 | 3 | +4 |
5. | ![]() |
2 | 1 | -8 |
6. | ![]() |
1 | 0 | -4 |
7. | ![]() |
1 | 0 | -37 |
8. | ![]() |
2 |
0 |
-38 |
![]() |
||||
1 |
|
2 | 4 | +6 |
2. | ![]() |
1 | 2 | +2 |
3. | ![]() |
2 | 2 | +12 |
4. | ![]() |
2 | 2 | 0 |
5. | ![]() |
2 | 2 | 0 |
6. | ![]() |
2 | 0 | -6 |
7 | Speedway Kraków | 1 | 0 | -14 |
![]() |
||||
1. | Orlen Cellfast Wilki Kroso | |||
2. | Enea Stal Gorzów | |||
3. | Novyhotel Falubaz Zielona Góra | |||
4. | Duda Development Cieśiółka Auto Group Unia Leszno | |||
5. | Motor Lublin | |||
6. | GKM Grudziądz | |||
7. | TAURON U24 Włókniarz Częstochowa | |||
8. | KS Toruń | |||
9. | U24 Beckhoff Sparta Wrocław | |||
![]() |
||||
1. | ![]() |
|
|
|
2. | ![]() |
|||
3. | ![]() |
|
||
4. | ![]() |
|
||
5. | ![]() |
|
||
6. | ![]() |
|||
7. | ![]() |
|
1. | ![]() |
|
2. | ![]() |
|
3. | ![]() |
|
4. | ![]() |
|
5. | ![]() |
|
6. | ![]() |
|
7. | ![]() |
|
8. | ![]() |
|
9. | ![]() |
|
10. | ![]() |
|
11. | ![]() |
|
12. | ![]() |
|
13. | ![]() |
|
14. | ![]() |
|
15. | ![]() |
1. | ![]() |
|
2. | ![]() |
|
3. | ![]() |
|
4. | ![]() |
|
5. | ![]() |
|
6. | ![]() |
|
7. | ![]() |
|
8. | ![]() |
|
9. | ![]() |
|
10. | ![]() |
|
11. | ![]() |
|
12. | ![]() |
|
13. | ![]() |
|
14. | ![]() |
|
15. | ![]() |
|
16. | ||
17. | ||
18. | ||
19. | ||
20. |
1. |
![]() |
|
2. |
![]() |
|
3. | ![]() |
|
4. | ![]() |
|
5. | ![]() |
|
6. | ![]() |
|
7. | ![]() |
|
8. | ![]() |
|
9. | ![]() |
|
10. | ![]() |
|
11. | ![]() |
|
12. | ![]() |
|
13. | ![]() |
|
14. | ![]() |
|
15. | ![]() |
|
16. | ![]() |
|
17. | ![]() |
|
18. | ![]() |
|
19. | ![]() |
|
20. | ||
21. | ||
22. |
Sam Masters w sezonie 2023 w Polsce będzie zdobywał punkty dla GTM Startu Gniezno. Australijczyk, po raz kolejny udowodnił swoją wartość i kolejny rok z rzędu był w czołówce zawodników pod średnią biegową w 2. Lidze Żużlowej. Specjalnie dla eSpeedway.pl, zawodnik opowiedział nam o swoich początkach na żużlu oraz o kontrowersyjnej wypowiedzi Sławomira Knopa.
Więcej wywiadówW niedzielę oficjalnie zakończył się sezon żużlowy 2022 w Polsce. Tegoroczne rozgrywki były szczególne. Inwazja Rosji na Ukrainę 24 lutego spowodowała, że na polskich torach zabrakło rosyjskich zawodników, którzy zostali zawieszeni w prawach zawodnika. Taka decyzja na pewno nie zadowoliła Betard Sparty Wrocław oraz For Nature Solutions Apatora Toruń, ponieważ Rosjanie najprawdopodobniej byliby liderami swoich drużyn.
Więcej felietonówAbsolutna gratka dla fanów żużla! Dostępny jest już „Niezbędnik Żużlowy" - 196 stron o wszystkich rozgrywkach na rok 2023. Składy, terminarze, tabele, wywiady, felietony oraz przewodniki, a nawet więcej! Wszystko, czego potrzebuje kibic żużla na nowy sezon.
Więcej artykułów