eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 104
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  ANGLIA

  Craig Cook: Bardzo chciałem wrócić do Belle Vue
 2014-12-13 13:31:37  Stanisław Wrona    bellevueaces.co

W tym tygodniu kolejne kluby Elite League kontraktowały zawodników, którzy uzupełnią ich kadry w sezonie 2015. Nie inaczej było w Belle Vue Aces, z którym to zespołem na kolejny rok związał się Brytyjczyk Craig Cook. Zawodnik ten w ubiegłym sezonie reprezentował również swój macierzysty klub, Edinburgh Monarchs.

Dodatkowo jednym z sukcesów w jego wykonaniu było zajęcie drugiego miejsca w Indywidualnych Mistrzostwach Wielkiej Brytanii, kiedy to uplasował się tuż za triumfującym Tai'em Woffindenem. Zawodnik jest zadowolony ze swoich występów w ubiegłym sezonie, jednak zapewnia, że wciąż chce być jeszcze lepszy i będzie dążył do ich poprawy

- Ubiegły sezon był jednym z najlepszych w moim wykonaniu, jednak nie jestem zadowolony z jego końcówki i to jest jeden z powodów, dla których bardzo chciałem wrócić do Belle Vue w roku 2015. Jestem to winny klubowi, fanom i menadżerom, którzy wspierali mnie, odkąd się tam pojawiłem. Muszę poprawić swoje występy i wrócić, aby być najlepszym, jak tylko potrafię. W poprzednich rozgrywkach wszyscy we mnie uwierzyli, a ja nie do końca się sprawdziłem, dlatego jestem zdeterminowany, aby się poprawić i udowodnić im, że ich ciągła wiara we mnie nie jest chybiona - przyznał.

Brytyjczyk od zakończonego sezonu czyni przygotowania, aby przyszłoroczne rozgrywki były jeszcze lepsze w jego wykonaniu. Ma również nadzieję, że Asom uda się zdecydowanie poprawić wynik z ubiegłego sezonu, kiedy to zajęli siódme miejsce w Elite League. - Od zakończenia sezonu pracowałem naprawdę ciężko, dlatego mam nadzieję, że wszystko będę miał poukładane i chcę pracować zapominając o problemach, aby sezon 2015 był dla mnie o wiele lepszy. Muszę przyznać, że jestem lekko rozczarowany, iż nie będę ponownie startował przeciwko liderom przeciwników. Potrzebuję tego wyzwania, startów przeciw najlepszym z tego sportu, tak jak to miało miejsce podczas Grand Prix w Cardiff (zawodnik wystąpił tam z dziką kartą - przyp. red.). Ten występ dał mi pewien pogląd. Jazda z najmocniejszymi zawodnikami na świecie pokazała mi, w którym miejscu kariery jestem. Nie chcę łatwych występów, naprawdę chcę się spróbować, dać z siebie wszystko i wiem, że muszę się poprawić, jeśli chcę ponownie znaleźć się w takiej sytuacji. Nasz zespół wygląda na naprawdę solidny, jednak jestem pewny, że będzie kilka mocnych drużyn w przyszłym sezonie. Jednak jeśli uda nam się zakończyć kompletowanie zespołu jakimś mocnym kontraktem, sądzę, że będziemy mieć naprawdę spektakularną ekipę, która z dużym prawdopodobieństwem będzie mogła odnieść sukces - zaznaczył Craig Cook.

Reklama

 


Relacje Live

PGE Ekstraliga

 Krono Plast Włókniarz Częstochowa vs Fogo Unia Leszno
piątek 18:00


 Gezet Stal Gorzów vsBAYERSYSTEM GKM Grudziądz
piątek 20:30

  Pres Toruń vs Orlen Oil Motor Lublin
niedziela 17:00

 Stelmet Falubaz Zielona Góra vs Betard Sprata Wrocław
niedziela 19:30

Metalkas 2 Ekstraliga

Polonia Piła vs H. Skrzydlewska Orzeł Łódź
czwartek 18:00

 ŻKS Stal Rzeszów vs Hunters PSŻ Poznań
czwartek 20:00

Moonfin Magnus Ostrów vsCellfast Wilki Krosno 
niedziela 13:00

Abramczyk Polonia Bydgoscz vs  Innpro ROW Rybnik
niedziela 15:15

Krajowa Liga Żużlowa

Trans MF Landshut Devils vs Lokomotiv Daugavpils
niedziela 14:00

Wubrzeże Gdańsk vs Speedway Kraków
niedziela 15:00

Ślask Świętłochowice vs Ultrapur Omega Gniezno
niedziela 16:00

 

Tabele ligowe

P Nazwa M PD PM
 PGE Ekstraliga
1. Bayersystem GKM Grudziądz

8

14

+66

2.  Fogo Unia Leszno 8 11 +40
3. Orlen Oil Motor Lublin 8 10 +90
4. Betard Sparta Wrocław 7 10 +44
5  Pres Toruń 8 10 +12
6. Gezet Stal Gorzów 7 7 +18
7. Stelmet Falubaz Zielona Góra

8

2 -82
8. Krono- Plast Włókniarz Częstochowa 8

0

-170
 Metalkas 2. Ekstraliga
1. Abramczyk Polonia Bydgoszcz 8 17 +133
2. Hunters PSŻ Poznań 8 11 +25
3. H. Skrzydlewska Orzeł Łódź 7 11 -26
4  Innpro ROW Rybnik 7 9 +31
5. ŻKS Stal Rzeszów 7 7 -7
6. Moonfin Magnus Ostrów  8 5 -31
7. Cellfast Wilki Krosno 7 4 -25
8. Polonia Piła

7

4

-114
 Krajowa Liga Żużlowa
1

Wybrzeże Gdańsk

8 13 +49
2.

Ultrapur Start Gniezno

6 10 +37
3.   Speedway Kraków 6 7 -3
4.  Ok Kolejar Opole 5 5 +3
5. Lokomotiv Daugavpils 6 5 -16
6. Trans MF Landshut Devil 5 2 -29
7  MKS Śląsk Świętłochowice 6 2 -64
 Bauhaus-Ligan
1. Smederna Eskilstuna 3 6 +26
2. Lejonen Gislaved 3 4 +14
3. Vastervik Speedway 3 4 +14
4. Vargarna Norrkoeping 3 4 +6
5. Dackarna Malilla 2 2 +14
6. Indianerna Kumla  3 2 -8
7. Piraterna Motala 3 0 -44
8. Rospiggarna Hallstavik  2 0 -22



 
SGB Premiership
1. Belle Vue Aces

 


 

2. Ipswitch Witches


3.  Sheffield Tigers

 

4.  Leicester Lions

 


5.  King's Lynn Stars

 

6.  Northampthon Foxes


7.

 



 


SpeedwayLigaen


1. Sønderjylland Elite Speedway  5 8 +14
2. GSK Liga 5 6 +15
3. Esbjerg Vikings 5 4 +15
4. Holsted Tigers 5 4 -24
5. Team Fjelsted 3 4 +1
6. Slangerup Speedway 4 3 -13
7. Nordjysk Elite Speedway 4 3 -14
8 Region Varde Elitesport 3 2 -14

Klasyfikacja SGP
1.  Brady Kurtz 65
2.  Bartosz Zmarzlik 62
3. Jack Holder 55
4.  Michael Jepsen Jensen 45
5. Kacper Woryna 44
6.  Max Fricke  42
7. Robert Lambert 42
8. Jason Doyle 37
9.  Leon Madsen 35
10.  Patryk Dudek 29
11.  Andrzej Lebiediew  23
12.  Daniel Bewley 18
13.  Dominik Kubera 17
14.  Frederik Lindgren 12
15.  Nazar Parnicki  10
Klasyfikacja SEC
1.  Patryk Dudek
2.  Andrzej Lebiediew
3.  Leon Madsen
4.  Kacper Woryna
5.  Nazar Parnicki
6.

7.  
8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

 

Klasyfikacja IMP
1.
Bartosz Zmarzlik 16
2.
 Piotr Pawlicki 14
3. Maciej Janowski 13
4.  Patryk Dudek 12
5.  Krzysztof Buczkowski 9
6. Dominik Kubera 9
7. Wiktor Przyjemsk 9
8. Tobiasz Musielak 9
9. Kacper Woryna 8
10.  Szymon Woźniak 7
11.  Jakub Jamróg 6
12.  Mateusz Cierniak 6
13. Przemysław Pawlicki 4
14. Jakub Miśkowiak 2
15. Radosław Kowalski 1
16. Antoni Kawczyński 1
17.

18.  
19.

20.

21.

22.  
Partner

 

 

Ostatni wywiad
   Sam Masters: Prezes Knop sam zakupił mi silnik

Sam Masters w sezonie 2023 w Polsce będzie zdobywał punkty dla GTM Startu Gniezno. Australijczyk, po raz kolejny udowodnił swoją wartość i kolejny rok z rzędu był w czołówce zawodników pod średnią biegową w 2. Lidze Żużlowej. Specjalnie dla eSpeedway.pl, zawodnik opowiedział nam o swoich początkach na żużlu oraz o kontrowersyjnej wypowiedzi Sławomira Knopa.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Pierwszy sezon bez Rosjan w polskich ligach (felieton)

W niedzielę oficjalnie zakończył się sezon żużlowy 2022 w Polsce. Tegoroczne rozgrywki były szczególne. Inwazja Rosji na Ukrainę 24 lutego spowodowała, że na polskich torach zabrakło rosyjskich zawodników, którzy zostali zawieszeni w prawach zawodnika. Taka decyzja na pewno nie zadowoliła Betard Sparty Wrocław oraz For Nature Solutions Apatora Toruń, ponieważ Rosjanie najprawdopodobniej byliby liderami swoich drużyn. 

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Niezbędnik Żużlowy już w sprzedaży

Absolutna gratka dla fanów żużla! Dostępny jest już „Niezbędnik Żużlowy" - 196 stron o wszystkich rozgrywkach na rok 2023. Składy, terminarze, tabele, wywiady, felietony oraz przewodniki, a nawet więcej! Wszystko, czego potrzebuje kibic żużla na nowy sezon.

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu