eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 372
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  POLSKA

  D. Kaczmarek: Słabe występy to nie tylko wina sprzętu
 2015-04-14 22:30:34  Konrad Cinkowski    inf.własna

Daniel Kaczmarek nie najlepiej rozpoczął sezon 2015. Żużlowiec odpadł z eliminacji IMEJ, jego drużyna dostała srogie lanie na inaugurację Nice PLŻ. Jak sam przyznaje, zarówno jemu jak i jego kolegom brakuje objeżdżenia. Nie ukrywa jednak także, że słabe wyniki to nie tylko wina sprzętu.


W piątkowe popołudnie na torze w Grudziądzu rozegrano finał krajowych eliminacji do Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów. O sześć premiowanych awansem miejsc walczyło szesnastu uczestników w tym m.in. Kacper Woryna, Bartosz Smektała, Oskar Polis, Maksym Drabik czy właśnie Daniel Kaczmarek. Wielu uważało, że wychowanek Fogo Unii Leszno nie będzie miał problemów z wywalczeniem awansu i zrehabilituje się za "krzywdę" przed rokiem. Przypomnijmy, że wówczas w Macon zawodnik jechał po awans, lecz w ostatnim wyścigu z relacji leszczynianina wynikało, że zostało zapalone czerwone światło. Arbiter tłumaczył to jednak lampą fleszu aparatu jednego z obecnych tam fotoreproterów. Tego samego zdania był Niemiec Erik Riss. Tymczasem tegoroczne sześć punktów pozwoliło mu zająć dopiero dziesiąte miejsce w krajowych eliminacjach i koniec marzeń o tytule mistrza Starego Kontynentu. - Osobiście w Grudziądzu jechałem swoje pierwsze biegi w czwórkę, ponieważ moja drużyna z powodu opadów deszczu nie wystartowała w żadnym sparingu. Przyznam szczerze, że to tylko i wyłącznie moja wina, a nie sprzętu, że nie awansowałem. Po prostu brakowało objeżdżenia w czwórkę, robiłem błędy na trasie i starcie i z tego wyniknął brak awansu - tłumaczy Daniel Kaczmarek w rozmowie z naszym portalem.

Zawodnik Speedway Instal Wandy Kraków nie ma zamiaru dołować się z powodu odpadnięcia z rywalizacji o IMEJ. - Indywidualne Mistrzostwa Europy Juniorów nie były moim głównym celem. Jest masa zawodów, jedziemy dalej i nie ma co się załamywać - mówi otwarcie Daniel.

W najbliższy czwartek na torach w Rawiczu oraz Łodzi rozegrane zostaną kolejne krajowe eliminacje. Tym razem trzydziestu dwóch zawodników w dwóch półfinałach powalczy o szesnaście miejsc w finale eliminacji do Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. Z jakim nastawieniem 18-latek jedzie do Łodzi? - Jadę tam na luzie, bez stresu. Z finału przechodzi tylko jeden zawodnik (zapewniony udział w IMŚJ mają już: Bartosz Zmarzlik, Piotr Pawlicki, Paweł Przedpełski oraz Adrian Gała dop. red.), więc dziwne, że są organizowane, aż dwa półfinały i finał. Jadę tam się rozjeździć, nabrać doświadczenia na łódzkim torze. Wiadomo, nie chcę tych zawodów tylko "odjechać", powalczyć trzeba, ale bez większych nerwów i napinania się na wynik - dodaje nasz rozmówca.


Kaczmarek jednym słabszym występem nie załamuje rąk i będzie walczył dalej

W minioną niedzielę zainaugurowane zostały rozgrywki m.in. Nice Polskiej Ligi Żużlowej. Skazywana na pożarcie Speedway Instal Wanda Kraków udała się do Rybnika, by zmierzyć się z tamtejszym ŻKS ROW. Zdobycie 35 punktów było przed meczem uważane za spory sukces i jest do osiągnięcia. Tymczasem krakowskiemu zespołowi nie udało się zdobyć tych punktów choćby trzydziestu. Wynik 62:28 sprawia, że podopieczni Michała Widery jak i zresztą kibice, nie mają powodów do zadowolenia, - W Rybniku dostaliśmy solidny łomot. Uważam, że to wina braku objeżdżenia, bowiem każdemu z naszych zawodników brakowało tej rywalizacji w czwórkę. Na przykład dla Andrieja Karpowa były to pierwsze zawody w tym roku. Dlatego dobrze, że sztab szkoleniowy organizuje sparingi oraz treningi przez najbliższe dwa tygodnie! - zauważa żużlowiec rodem z Leszna.

Młodzieżowiec beniaminka Nice PLŻ zapytany czy jego zespół po tak fatalnej inauguracji da radę się podnieść, odpowiada: - Uważam, że tak. Przyłożymy się do sparingów oraz treningów i damy radę wygrywać mecze. Musimy mieć tylko więcej rywalizacji z różnymi zawodnikami, aby dobrze sprawdzić sprzęt i doszlifować swoje umiejętności. Nie możemy się ścigać tylko na treningach w swoim gronie.

Kluczem do ewentualnego utrzymania się na zapleczu PGE Ekstraligi dla krakowskiego zespołu będzie atut własnego toru. Komplet zwycięstw w Grodzie Kraka plus odrobina szczęścia na wyjeździe może sprawić, że team z Małopolski ostatecznie jeszcze i w przyszłym sezonie będzie startował w pierwszej lidze. - Tak, najważniejsze będą mecze u siebie. Aczkolwiek Polonia Bydgoszcz pokazała, że można pokusić się o niespodziankę na wyjeździe. Także nie będziemy jechać jak na pożarcie, tylko walczyć do końca! - zapowiada Daniel Kaczmarek.

W Ostrowie Wielkopolskim we wtorek zainaugurowano zmagania o Młodzieżowe Drużynowe Mistrzostwo Wielkopolski. W barwach Fogo Unii Leszno ujrzeliśmy m.in. naszego rozmówcę, który w pięciu startach zaznał tylko raz porażki. W drugiej serii startów oglądał plecy Oskara Ajtnera-Golloba. Dla takich młodych zawodników tego typu zawody to niezwykle dobry trening. - W MDMW szlifowałem swoją technikę. Jestem młodym zawodnikiem i po to są takie zawody, aby się rozwijać. Cieszę się, że trener Roman Jankowski wystawia nas we wszystkich możliwych turniejach. Najważniejsza jest jazda. Nie jestem wielkim zawodnikiem i dlatego chcę jeździć, gdzie się da, bowiem przeważnie słabe występy to nie tylko wina sprzętu. Powinno się jechać na każdym torze, z każdym przeciwnikiem oraz starać się jeździć równo, a można to nabrać dzięki częstej jeździe. Siedzenie w domu na pewno nic nie da. Chcę być dobrym zawodnikiem, pod względem technicznym, sylwetka itp. i dopiero wtedy mogę szukać winy w różnych rzeczach. W Ostrowie Wielkopolskim było kilka zaciętych wyścigów, lecz poziom zawodów był różny. Wiadomo, są tutaj chłopacy, którzy już trochę na żużlu pojeździli, a są też tacy, dla których są to jedne z pierwszych okazji do jazdy.


"Nie jestem wielkim zawodnikiem i dlatego chcę jeździć, gdzie się da, bowiem przeważnie słabe występy to nie tylko wina sprzętu" - - przyznał Daniel

Rozmowa nie mogła skończyć się inaczej jak podziękowaniami: - Korzystając z okazji chciałbym podziękować całej mojej rodzinie, mechanikom oraz wszystkim kibicom za dobre słowa, motywację i wiarę we mnie, bowiem w ciężkich chwilach takie słowa są na wagę złota - zakończył Daniel Kaczmarek.

Reklama

 


 

Relacje Live

PGE Ekstraliga

  Krono Plast Włókniarz Częstochowa vs BAYERSYSTEM GKM Grudziądz 
niedziela 17:00


Stelmet Falubaz Zielona Góra  vsGezet Stal Gorzów 
niedziela 19:30

Metalkas 2 Ekstraliga

 Polonia Bydgoszcz vs  Dakar Development Stal Rzeszów
niedziela 13:00

 Cellfast Wilki Krosno vs Moonfin Magnus Ostrów
niedziela 15:15

 

Krajowa Liga Żużlowa
Wybrzeże Gdańsk  vs OK Kolejarz Opole
niedziela 16:00

 Trans MF Landshut Devils vs Ultrapur Omega Gniezno
niedziela 17:00 


Finał DPŚ - Warszawa
sobota 19:00

Tabele ligowe

 

P Nazwa M PD PM
 PGE Ekstraliga
1. Betard Sparta Wrocław

14

27

+94

2.  Pres Toruń 14 24 +107
3. Orlen Oil Motor Lublin 14 23 +73
4.  Fogo Unia Leszno 14 20 +72
5 Bayersystem GKM Grudziądz 14 17 +11
6. Gezet Stal Gorzów 14 16 +13
7. Stelmet Falubaz Zielona Góra

14

11 -100
8. Krono- Plast Włókniarz Częstochowa 14

0

-270
 Metalkas 2. Ekstraliga
1. Abramczyk Polonia Bydgoszcz 14 35 +247
2. Hunters PSŻ Poznań 14 20 +1
3. Innpro ROW Rybnik 14 19 +47
4 H. Skrzydlewska Orzeł Łódź 14 17 -42
5. Dakar Development Stal Rzeszów 14 17 -21
6. Polonia Piła 14 11 -161
7. Moonfin Magnus Ostrów 14 11 -61
8. Cellfast Wilki Krosno

14

10

-36
 Krajowa Liga Żużlowa
1

Wybrzeże Gdańsk

12 25 +35
2.

Trans MF Landshut Devi

12 21 +67
3. Ultrapur Start Gniezno 12 18 +18
4.   Ok Kolejar Opole  12 14 -11
5. LVBET Lokomotiv Daugavpils 12 13 -8
6.  Speedway Kraków  12 8 -71
7  MKS Śląsk Świętłochowice 12 6 -130
 Bauhaus-Ligan
1. Smederna Eskilstuna 14 28 +130
2. Vastervik Speedway 14 28 +96
3. Indianerna Kumla  14 24 +410
4. Lejonen Gislaved 14 24 +98
5. Dackarna Malilla 14 9 -11
6. Vargarna Norrkoeping 14 9 -30
7. Rospiggarna Hallstavik 14 6 -200
8. Piraterna Motala 14 2 -189



 
SGB Premiership
1. Belle Vue Aces

 


 

2. Ipswitch Witches


3.  Sheffield Tigers

 

4.  Leicester Lions

 


5.  King's Lynn Stars

 

6.  Northampthon Foxes


7.

 



 


SpeedwayLigaen


1. Sønderjylland Elite Speedway  12 24 +77
2. Team Fjelsted 12 21 +60
3. Holsted Tigers 12 19 +62
4. GSK Liga 11 16 +31
5. Esbjerg Vikings 12 12 +3
6. Slangerup Speedway 11 10 -22
7. Region Varde Elitesport 11 5 -66
8 Nordjysk Elite Speedway 11 5

-153

Klasyfikacja SGP
1.  Bartosz Zmarzlik 129
2.  Brady Kurtz 125
3. Robert Lambert 119
4.  Michael Jepsen Jensen 88
5.  Patryk Dudek 81
6. Kacper Woryna 78
7.  Leon Madsen 72
8.  Max Fricke 71
9. Andrzej Lebiediew 60
10.  Jason Doyle 59
11. Jack Holder 55
12.  Dominik Kubera 31
13. Nazar Parnicki   20
14.  Daniel Bewley 18
15.  Frederik Lindgren 16
Klasyfikacja SEC
1.  Leon Madsen 14
2.  Patryk Dudek 14
3.  Mikkel Michelsen 11
4.  Michael Jepsen Jensen 13
5.  Kai Huckenebck 12
6.   Mathias Pollestad 9
7.  Piotr Pawlicki 8
8.  Kacper Woryna 8
9.  Jan Kvech 7
10.  Przemysław Pawlicki 7
11.  Maciej Janowski 6
12.  Andrzej Lebiediew 6
13.  Kim Nilsson 6
14.  Adam Ellis 3
15.  Damian Ratajczak 2
16.  Nazar Parnicki 0
17.

18.

19.

20. r Rasmus Jensen 0

 

Klasyfikacja IMP
1.
Kacper Woryna 26
2.
Maciej Janowski 22
3.  Patryk Dudek 22
4. Bartosz Zmarzlik 20
5.  Piotr Pawlicki 20
6.  Krzysztof Buczkowski 20
7. Wiktor Przyjemsk 20
8.  Jakub Jamróg 16
9. Tobiasz Musielak 15
10. Dominik Kubera 15
11.  Szymon Woźniak 13
12. Przemysław Pawlicki 12
13.  Mateusz Cierniak 12
14.  Maksymilian Pawelczak 10
15. Jakub Miśkowiak 6
16.  Bartosz Jaworski 1
17. Radosław Kowalski 1
18.  Antoni Kawczyński 1
19.

20.

21.

22.  
Klasyfikacja SGP2

1.  Mikkel Andersen 38
2.  Maksymilian Pawełczak 28
3.  Vilads Nagel  23
4.  Beau Bailey 22
5.  William Dreje 23
6.  Slater Lightcap 22
7.  Nicolai Heiselberg 22
8 Wiktor Przyjemsk 20
9.  William Cairns 19
10.  Kevin Małkiewicz 18
11.  Rasmus Karlsson 12
12.  Adam Bednar 10
13.  Mitchell McDiarmid 9
14.  Antoni Mencel 9
15.  Sven Cerjak 4

Partner

 

Ostatni wywiad
   Sam Masters: Prezes Knop sam zakupił mi silnik

Sam Masters w sezonie 2023 w Polsce będzie zdobywał punkty dla GTM Startu Gniezno. Australijczyk, po raz kolejny udowodnił swoją wartość i kolejny rok z rzędu był w czołówce zawodników pod średnią biegową w 2. Lidze Żużlowej. Specjalnie dla eSpeedway.pl, zawodnik opowiedział nam o swoich początkach na żużlu oraz o kontrowersyjnej wypowiedzi Sławomira Knopa.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Pierwszy sezon bez Rosjan w polskich ligach (felieton)

W niedzielę oficjalnie zakończył się sezon żużlowy 2022 w Polsce. Tegoroczne rozgrywki były szczególne. Inwazja Rosji na Ukrainę 24 lutego spowodowała, że na polskich torach zabrakło rosyjskich zawodników, którzy zostali zawieszeni w prawach zawodnika. Taka decyzja na pewno nie zadowoliła Betard Sparty Wrocław oraz For Nature Solutions Apatora Toruń, ponieważ Rosjanie najprawdopodobniej byliby liderami swoich drużyn. 

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Niezbędnik Żużlowy już w sprzedaży

Absolutna gratka dla fanów żużla! Dostępny jest już „Niezbędnik Żużlowy" - 196 stron o wszystkich rozgrywkach na rok 2023. Składy, terminarze, tabele, wywiady, felietony oraz przewodniki, a nawet więcej! Wszystko, czego potrzebuje kibic żużla na nowy sezon.

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu