eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 366
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  POLSKA

  DMPJ: Gryfy najlepsze u siebie
 2022-06-23 19:05:30  Szymon Olczyk    inf.własna

W czwartek 23 czerwca odbyła się druga runda ćwierćfinałowa Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów w Bydgoszczy. Najlepsza okazała się ekipa gospodarzy - Abramczyk Polonia (41). Na drugim miejscu uplasował się zespół - Motoru Lublin (30). Trzecia lokata padła łupem - Duda Development Ciesiółka Auto Group Unii Leszno (25). Ostatnie miejsce zajęła - Texom Stal Rzeszów (22).

Wyniki:

I Abramczyk Polonia Bydgoszcz - 41 pkt.
1. Bartosz Głogowski - (3,2,2,3,w,w) 10 
2. Przemysław Konieczny - (2,3,2,3,2,2) 14 
3. Wiktor Przyjemski - (3,3,3,3,3,2) 17 

II Motor Lublin - 30 pkt.
1. Wiktor Lampart - (3,3,2,3,3) 14 
2. Mateusz Cierniak - (2,3,3,3,3) 14 
3. Wiktor Firmuga - (2,0,-,0,w)
4. Jan Rachubik - (0,-,0,0,-) 0
5. Jan Młynarski - (0,0,w)

III Duda Development Ciesiółka Auto Group Unia Leszno - 25 pkt.
1. Hubert Ścibak - (1,2,0,-,3)
2. Antoni Mencel - (1,1,1,1,2) 6 
3. Hubert Jabłoński -  (1,1,1,2,0) 5
4. Maksym Borowiak - (1,2,2,2,0) 7
5. Tobiasz Musielak - (1) 1

IV Texom Stal Rzeszów - 22 pkt.
1. Bastian Borke - (0,2,3,2,1) 8
2. Mateusz Majcher - (0,1,1,0,3) 5
3. Bartosz Bańbor - (2,1,1,1,1)
4. Szymon Bańdur - (0,0,0,1,2)
5. Konrad Mikłoś - ns

Bieg po biegu:
1. Przyjemski, Cierniak, Borowiak, Borke
2. Lampart, Konieczny, Jabłoński, Majcher
3. Przyjemski, Firmuga, Ścibak, Bańdur
4. Głogowski, Bańbor, Mencel, Rachubik
5. Przyjemski, Ścibak, Majcher, Młynarski
6. Konieczny, Borke, Mencel, Firmuga
7. Lampart, Borowiak, Bańbor
8. Cierniak, Głogowski, Jabłoński, Bańdur
9. Przyjemski, Lampart, Mencel, Bańdur
10. Cierniak, Konieczny, Bańbor, Ścibak
11. Borke, Głogowski, Jabłoński, Rachbik
12. Głogowski, Borowiak, Majcher, Młynarski
13. Konieczny, Borowiak, Bańdur, Rachubik
14. Przyjemski, Jabłoński, Bańbor, Firmuga
15. Cierniak, Konieczny, Mencel, Majcher
16. Lampart, Borke, Musielak, Głogowski (w)
17. Ścibak, Bańdur, Młynarski (w)
18. Majcher, Mencel, Firmuga (w), Głogowski (w)
19. Lampart, Konieczny, Bańbor, Jabłoński
20. Cierniak, Przyjemski, Borke, Borowiak

 

Reklama

Tabele ligowe
P Nazwa M PD PM
 PGE Ekstraliga
1. Motor Lublin

11

25 +128
2. Fogo Unia Leszno 11 15 +4
3. zielona-energia.com Włókniarz 11 15 +60
4. Moje Bermudy Stal Gorzów 10 14 +65
5. For Nature Solutions Apator Toruń
11 12 -6
6. Betard Sparta Wrocław 11 10 +14
7. ZOOLeszcz GKM Grudziądz 10 9 -60
8. Arged Malesa Ostrów Wlkp.
11 0 -205
 eWinner 1. Liga Żużlowa
1. Abramczyk Polonia Bydgoszcz 12 24 +63
2. Stelmet Falubaz Zielona Góra 12 21 +126
3. Cellfast Wilki Krosno  10 14 +49
4. Zdunek Wybrzeże Gdańsk 11 12 -10
5. Trans MF Landshut Devils 11 12 -27
6. H. Skrzydlewska Orzeł Łódź 12 10 -40
7. Aforti Start Gniezno 11 8 -103
8. ROW Rybnik 11 6 -58
2. Liga Żużlowa
1. Bedmet OK Kolejarz Opole 10 17 +130
2. Metalika Recycling Kolejarz Rawicz 10 17 +44
3. Optibet Lokomotiv Daugavplis 9 13 +40
4. SpecHouse PSŻ Poznań 9 12 +56
5. Unia Tarnów 9 9 -79
6. Texom Stal Rzeszów 9 7 +3
7. Budmax-Stal Polonia Piła 10 3 -192
 U24 Ekstraliga
1. Agromix Polcopper Unia Leszno  9 15 +82
2. Arged Malesa Ostrów Wielkopolski  8 15 +66
3. GKM Grudziądz 9 12 +31
4. KS Toruń  9 11 +40
5. WTS Sparta Wrocław 7 9 +7
6. Stal Gorzów 8 8 +35
7. Motor Lublin 9 3 -124
8. Włókniarz Częstochowa 9 2 -137
Bauhaus-Ligan
1. Smederna Eskilstuna

8

16

+112

2. Vastervik Speedway 8 16 +77
3. Lejonen Gislaved 7 13

+96

4. Indianerna Kumla 7

8

-5
5. Piraterna Motala  8 6

-79

6. Rospiggarna Hallstavik 8 4 -54
7. Dackarna Malilla

8

2 -34
8. Masarna Avesta 8 2

-113

Klasyfikacja SGP
1.  Bartosz Zmarzlik 78
2.  Leon Madsen 60
3.  Martin Vaculik 53
4.  Maciej Janowski 53
5.  Fredrik Lindgren 51
6.  Tai Woffinden 50
7.  Anders Thomsen 49
8.  Patryk Dudek 49
9.  Robert Lambert 47
10.  Jason Doyle 44
11.  Daniel Bewley 44
12.  Mikkel Michelsen 42
13.  Max Fricke 33
14.  Jack Holder 32
15.  Paweł Przedpełski 19
Klasyfikacja SEC
1.  Mikkel Michelsen 14
2.  Janusz Kołodziej 14
3.  Leon Madsen 13
4.  Patryk Dudek 12
5.  Bartosz Smektała 11
6.  Oliver Berntzon 10
7.  Piotr Pawlicki 10
8.  Dimitri Berge 9
9.  Kacper Woryna 8
10.  Kai Huckenbeck 7
11.  Dominik Kubera 6
12.  Rasmus Jensen 5
13.  David Bellego 3
14.  Adam Ellis 2
15.  Andrzej Lebiediew 1
16.  Vaclav Milik 1
Partner
Ostatni wywiad
   Nicolas Covatti: Żużel jest bardzo popularny w Buenos Aires

34- letni Argentyńczyk startujący z Włoską licencją Nicolas Covatti, specjalnie dla eSpeedway, opowiedział nam o żużlu w Argentynie gdzie ostatnio połączył swój urlop z jazdą na żużlu.W lidze Polskiej  do tej pory nie miał na razie wielu okazji aby pokazać na co go stać, w przyszłości chciałby to zmienić i regularnie startować w Polsce.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Trener roku - hit czy kit? (felieton)

Jak co roku na zakończenie sezonu najlepszej żużlowej ligi świata organizowana jest gala PGE Ekstraligi na której zawodnicy oraz ludzie ze środowiska żużlowego będą nagradzani "Szczakielami" za bycie, zdaniem publiczności, najlepszym w danej kategorii.

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Podsumowanie 1. kolejki PGE Ekstraligi

Kurz po pierwszej kolejce PGE Ekstraligi powoli opada i wielu kibiców kręci nosem, że przez zmiany regulaminowe sezon zasadniczy jest już praktycznie rozstrzygnięty, ale spotkania z inauguracyjnego weekendu udowodniły, że może on przynieść jeszcze wiele niespodzianek. 

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu