eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 287
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  POLSKA

  DMPJ: Młodzieżowcy Włókniarza najlepsi w Opolu
 2022-05-12 22:56:34  Szymon Olczyk    https://wlokniarz.com/

W czwartek 12 maja odbyła się kolejna runda Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. W Opolu najlepsi okazali się młodzieżowcy - Włókniarza Częstochowa (41pkt). Na drugim miejscu uplasowała się ekipa - WTS Sparta Wrocław (39pkt). Na najniższym stopniu podium stanęła młodzież łódzkiego Orła (29pkt). Ostatnie miejsce zajęli gospodarze (11pkt)

Wyniki:

I. miejsce – Włókniarz Częstochowa: 41 pkt
1. Jakub Miśkowiak – 13 (3,3,3,2,2)
2. Mateusz Świdnicki – 12 (2,3,3,2,2)
3. Szymon Wolski – 7 (2,1,1,2,1)
4. Kacper Halkiewicz – 9 (1,2,1,2,3)

II. miejsce – WTS Sparta Wrocław: 39 pkt
1. Bartłomiej Kowalski – 14 (3,2,3,3,3)
2. Mateusz Panicz – 10 (1,3,-,3,3)
3. Jakub Wiatrowski – 0 (-,0,0,d)
4. Dawid Rybak – 2 (1,-,0,-,1)
5. Michał Curzytek – 13 (3,2,3,3,2)

III. miejsce – H.Skrzydlewska Orzeł Łódź: 29 pkt
1. Mateusz Dul – 7 (2,1,w,1,3)
2. Aleksander Grygolec – 8 (3,2,0,1,2)
3. Nikodem Bartoch – 7 (0,1,2,3,1)
4. Jakub Sroka – 7 (2,3,2,0,0)

IV. miejsce – Bedmet OK Kolejarz Opole: 11 pkt
1. Oskar Stępień – 2 (0,0,1,1,0,0)
2. Jakub Martyniak – 1 (0,0,0,1,0,0)
3. Petr Chlupac – 8 (1,1,2,2,1,1)
4. Kamil Król – NS

Bieg po biegu:
1. Miśkowiak, Sroka, Panicz, Martyniak – (0:3:2:1)
2. Kowalski, Świdnicki, Chlupac, Bartoch – (1:5:2:4)
3. Curzytek, Dul, Halkiewicz, Martyniak – (1:6:4:7)
4. Grygolec, Wolski, Rybak, Stępień – (1:8:7:8)
5. Świdnicki, Curzytek, Dul, Król (ns) – (1:11:8:10)
6. Miśkowiak, Grygolec, Chlupac, Wiatrowski – (2:14:10:10)
7. Sroka, Kowalski, Wolski, Martyniak – (2:15:13:12)
8. Panicz, Halkiewicz, Bartoch, Stępień – (2:17:14:15)
9. Kowalski, Chlupac, Halkiewicz, Grygolec – (4:18:14:18)
10. Curzytek, Chlupac, Wolski, Dul (w) – (6:19:14:21)
11. Miśkowiak, Bartoch, Martyniak, Rybak – (7:22:16:21)
12. Świdnicki, Sroka, Stępień, Wiatrowski – (8:25:18:21)
13. Curzytek, Halkiewicz, Chlupac, Sroka – (9:27:18:24)
14. Bartoch, Wolski, Stępień, Wiatrowski (d) – (10:29:21:24)
15. Panicz, Świdnicki, Grygolec, Martyniak – (10:31:22:27)
16. Kowalski, Miśkowiak, Dul, Stępień – (10:33:23:30)
17. Dul, Curzytek, Wolski – (10:34:26:32)
18. Halkiewicz, Grygolec, Rybak, Martyniak – (10:37:28:33)
19. Panicz, Świdnicki, Bartoch, Stępień – (10:39:29:36)
20. Kowalski, Miśkowiak, Chlupac, Sroka – (11:41:29:39)

Relacje live

BAUHAUS LIGAN
Indianerna - Vastervik
wtorek, godzina 19:00
Piraterna - Rospiggarna
wtorek, godzina 19:00
Masarna - Dackarna
wtorek, godzina 19:00

Tabele ligowe
P Nazwa M PD PM
 PGE Ekstraliga
1. Motor Lublin

5

10 +62
2. Fogo Unia Leszno 5 8 +2
3. Moje Bermudy Stal Gorzów
5 6 +22
4. zielona-energia.com Włókniarz 5 4 +4
5. Betard Sparta Wrocław 5 4 +22
6. ZOOLeszcz GKM Grudziądz 5 4 -10
7. For Nature Solutions Apator Toruń 5 4 -16
8. Arged Malesa Ostrów Wlkp.
5 0 -86
 eWinner 1. Liga Żużlowa
1. Stelmet Falubaz Zielona Góra 5 8 +50
2. Abramczyk Polonia Bydgoszcz 5 7 +23
3. Cellfast Wilki Krosno 5 6 +13
4. H. Skrzydlewska Orzeł Łódź 5 5 -12
5. ROW Rybnik 5 5 +22
6. Aforti Start Gniezno 5 5 -19
7. Trans MF Landshut Devils 5 4 -28
8. Zdunek Wybrzeże Gdańsk 5 0 -49
2. Liga Żużlowa
1. SpecHouse PSŻ Poznań 5 8 +75
2. Optibet Lokomotiv Daugavplis 4 5 +17
3. OK Bedmet Kolejarz Opole 4 4 +26
4. Unia Tarnów 3 4 -14
5. Budmax-Stal Polonia Piła 4 3 -52
6. Metalika Recycling Kolejarz Rawicz 4 2 -39
7. Texom Stal Rzeszów  4 2 -13
 U24 Ekstraliga
1. Agromix Polcopper Unia Leszno 3 6 +42
2. Arged Malesa Ostrów Wlkp. 2 4 +16
3. KS Toruń 3 4 +30
4. GKM Grudziądz 3 3 -5
5. Motor Lublin 3 3 -14
6. Stal Gorzów 3 2 +28
7. WTS Sparta Wrocław 3 0 -47
8. Włókniarz Częstochowa 2 0 -50
Bauhaus-Ligan
1. Smederna Eskilstuna

2

5

+42

2. Piraterna Motala 3 4 -12
3. Vastervik Speedway 1 2

+20

4. Lejonen Gislaved  1

2

+14
5. Dackarna Malilla 2 2

+6

6. Indianerna Kumla 2 2 -4
7. Masarna Avesta

2

0 -10
8. Rospiggarna Hallstavik 3 0

-56

Klasyfikacja SGP
1.  Bartosz Zmarzlik 32
2.  Leon Madsen 30
3.  Mikkel Michelsen 30
4.  Maciej Janowski 29
5.  Fredrik Lindgren 24
6.  Max Fricke 22
7.  Robert Lambert 18
8.  Jason Doyle 15
9.  Anders Thomsen 15
10.  Tai Woffinden 14
11.  Paweł Przedpełski 10
12.  Patryk Dudek 10
13.  Jack Holder
10
14.  Martin Vaculik 9
15.  Daniel Bewley 9
Partner
Ostatni wywiad
   Nicolas Covatti: Żużel jest bardzo popularny w Buenos Aires

34- letni Argentyńczyk startujący z Włoską licencją Nicolas Covatti, specjalnie dla eSpeedway, opowiedział nam o żużlu w Argentynie gdzie ostatnio połączył swój urlop z jazdą na żużlu.W lidze Polskiej  do tej pory nie miał na razie wielu okazji aby pokazać na co go stać, w przyszłości chciałby to zmienić i regularnie startować w Polsce.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Trener roku - hit czy kit? (felieton)

Jak co roku na zakończenie sezonu najlepszej żużlowej ligi świata organizowana jest gala PGE Ekstraligi na której zawodnicy oraz ludzie ze środowiska żużlowego będą nagradzani "Szczakielami" za bycie, zdaniem publiczności, najlepszym w danej kategorii.

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Podsumowanie 1. kolejki PGE Ekstraligi

Kurz po pierwszej kolejce PGE Ekstraligi powoli opada i wielu kibiców kręci nosem, że przez zmiany regulaminowe sezon zasadniczy jest już praktycznie rozstrzygnięty, ale spotkania z inauguracyjnego weekendu udowodniły, że może on przynieść jeszcze wiele niespodzianek. 

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu