eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 344
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  

  Ekstraliga: Marma Rzeszów - Unia Leszno 46:44 (relacja)
 2006-06-18 20:50:03  Paweł Masłyk    inf.własna
Cóż za emocje, cóż za widowisko – tak można w skrócie określić to co się działo dzisiaj na trze przy ul. Hetmańskiej w Rzeszowie. Miejscowa Stal zapewniła sobie 2 punkty dopiero w 15 biegu, kiedy to Rune Holta i Nicki Pedersen dowieźli do mety remis 3:3, gdyż nie potrafili dogonić świetnie dzisiaj dysponowanego Leigh Adamsa!Adams dzisiaj był praktycznie nie do ugryzienia. Co prawda w swoim pierwszym biegu przejechał na 3 miejscu, ale minimalna przegrana z Pedersenem ujmy Australijczykowi na pewno nie przynosi. Tym bardziej, iż w kolejnych sześciu gonitwach przywiózł 18 punktów! Zdecydowanie to on byłby bohaterem spotkania, gdyby zespół z Leszna wygrał ten pojedynek, ale niespodziewanie zawodnikiem, który zebrał najwięcej pochlebnych słów po tym pojedynku był Paweł Miesiąc.

Młodzieżowiec miejscowych wywalczył 8 punktów i 3 bonusy. Jednak trzeba zaznaczyć, iż przy stanie 29:31 dla gości trener gospodarzy Janusz Stachyra desygnował do boju właśnie Miesiąca, który zmienił słabo spisującego się dzisiaj Karola Barana. Ten młody zawodnik jechał w parze z Pedersenem, a jego przeciwnikami była para Mark Loram - Robert Miśkowiak. Ku zaskoczeniu spod taśmy najlepiej wyszli Rzeszowianie i mimo, że Power zostawił w tyle o wiele mniej doświadczonego kolegę z drużyny, Miesiąc bez większych problemów uporał się z rywalami. Podobnie przebieg miał bieg numer 13. Wówczas to Miesiąc z Holtą musieli stawić czoła Dobruckiemu oraz Loramowi. Po raz kolejny wystrzelili gospodarze i znów obcokrajowiec Stali pozostawił na pastwę losu młodzieżowca rzeszowskiej ekipy. Ale ten pokazał, że awans do finału MIM¦ nie był dziełem przypadku i 2 punkty dowiózł do mety.

Cały mecz był bardzo interesujący, a wynik oscylował w granicy remisu. Pierwszy wyścig zakończył się spodziewanym zwycięstwem 5:1 Stali, choć wygrana rodziła się w bólach. Najpierw na 1:5 wyszli goście, jednak już na pierwszym łuku Miesiąc minął obu rywali, zaś niedługo potem Dawid Stachyra dołączył do swojego kolegi z zespołu. Dużo emocji przyniosła już gonitwa nr 2. Wówczas to zaskakująco szybki dzisiejszego dnia Rafał Dobrucki na dystansie wyprzedził Nickiego Pedersena, zaś Leigh Adamsowi zabrakło kilki centymetrów, aby wydrzeć Duńczykowi 2 punkty. Bieg 3 to wygrana gospodarzy 4:2, a 3 punkty przywiózł Maciej Kuciapa, który jednak z biegiem czasu obniżył swe loty w tym spotkaniu. Następny wyścig to remis 3:3, zaś w biegu 5 goście doprowadzają do pierwszego remisu – 1:5 wygrywa para Adams – Dobrucki. Drugi biegowy remis padł w gonitwie szóstej, kiedy to Rune Holta pozostawił za sobą Balińskiego i Lorama. Bieg nr 7 to zwycięstwo Pedersena nad Dobruckim, zaś z Adamem Kajochem na dystansie uporał się Baran i Rzeszowianie dopisali do wyniku 4 punkty.

W gonitwie 8 goście po raz pierwszy wyszli na prowadzenie. A stało się do za sprawą nikogo innego jak duetu Adams – Dobrucki, który na 1:5 przewiózł Stachyrę i Holtę, któremu na ostatnim okrążeniu zdefektował motor. Przewagę dwóch punktów zespół z Leszna utrzymał przez kolejne dwa biegi, w których to padały remisy 3:3. W tym momencie losy spotkania odwrócił wspominany już Miesiąc, dzięki któremu bieg nr 11 zakończył się podwójnym zwycięstwem miejscowych. Wyścig 12 zakończył się kolejnym remisem za sprawą świetnego Adamsa, ale na nic to się zdało, gdyż ostatni bieg przez seriami nominowanymi gospodarze wygrali 5:1 i powiększyli swą przewagę do 6 punktów. Wówczas wynik brzmiał 42:36.

Kibice zgromadzeni na stadionie jednak nie cieszyli się zbytnio z tego wyniku, gdyż doskonale wiedzieli, że goście w dwóch kolejnych biegach mogą wystawić najlepszych swoich zawodników tego dnia. I tak też się stało – w biegu nr 14 Balińskiego i Lorama zastąpili Adams oraz Dobrucki, którzy bez większego problemu wygrali ten pojedynek 1:5. Wszystko więc miało rozstrzygnąć się w ostatnim biegu. Znów popis fantastycznej dyspozycji dał Adams, który od startu do mety jechał na pierwszy miejscu. Jednak dla fanów rzeszowskiej drużyny najważniejszy było to, że dwa kolejne miejsca zajęli Holta i Pedersen co dało zwycięstwo po bardzo emocjonującym i jakże pięknym widowisku. Z kolei punkt bonusowy oczywiście pojechał do Leszna.

”Pierwszy bieg w moim wykonaniu był dobry. W następnych wyścigach przegrywałem, bo po prostu byłem wolniejszy niż rywale. Walczę nadal z motorami, które nie sprawują się tak jak bym tego sobie życzył. 5 punktów to zdecydowanie za mało” powiedział Maciej Kuciapa.

”To było fantastyczne widowisko, ale tylko dlatego, że w składzie mamy zbyt wiele dziur. Musimy to poprawić Nicki Pedersen.

Marma Rzeszów - 46
9. Nicki Pedersen (2,3,3,3,1*) – 12 punktów
10. Karol Baran (0,1,-,-) – 1
11. Tomasz Chrzanowski (1,1,2,2,1) – 7
12. Maciej Kuciapa (3,0,1*,1*,0) – 5
13. Rune Holta (2,3,0,3,2) – 10
14. Dawid Stachyra (2*,0,1,-) – 3
15. Paweł Miesiąc (3,1*,0,2*,2*) – 8
16. Marcin Leś

Unia Leszno - 44
1. Leigh Adams (1,3,3,3,3,3,3) - 19
2. Rafał Dobrucki (3,2*,2,2*,0,2*,0) - 13
3. Damian Baliński (0,2,1*,-) - 3
4. Mark Loram (2,1*,2,1,1) - 7
5. Krzysztof Kasprzak ZZ
6. Adam Kajoch (0,0,0,0) - 0
7. Mateusz Jurga (1,0) - 1
8. Robert Miśkowiak (3,0) - 3

A już wieczorem na naszym portalu pojawi się FOTOrelacja z tego meczu - serdecznie zapraszamy!
Reklama

 


Relacje Live

PGE Ekstraliga

 Krono Plast Włókniarz Częstochowa vs Fogo Unia Leszno
piątek 18:00


 Gezet Stal Gorzów vsBAYERSYSTEM GKM Grudziądz
piątek 20:30

  Pres Toruń vs Orlen Oil Motor Lublin
niedziela 17:00

 Stelmet Falubaz Zielona Góra vs Betard Sprata Wrocław
niedziela 19:30

Metalkas 2 Ekstraliga

Polonia Piła vs H. Skrzydlewska Orzeł Łódź
czwartek 18:00

 ŻKS Stal Rzeszów vs Hunters PSŻ Poznań
czwartek 20:00

Moonfin Magnus Ostrów vsCellfast Wilki Krosno 
niedziela 13:00

Abramczyk Polonia Bydgoscz vs  Innpro ROW Rybnik
niedziela 15:15

Krajowa Liga Żużlowa

Trans MF Landshut Devils vs Lokomotiv Daugavpils
niedziela 14:00

Wubrzeże Gdańsk vs Speedway Kraków
niedziela 15:00

Ślask Świętłochowice vs Ultrapur Omega Gniezno
niedziela 16:00

FIM Speedway Grand Prix - Wrocław
sobota 21:45

Tabele ligowe

P Nazwa M PD PM
 PGE Ekstraliga
1. Bayersystem GKM Grudziądz

8

14

+66

2.  Fogo Unia Leszno 8 11 +40
3. Orlen Oil Motor Lublin 8 10 +90
4. Betard Sparta Wrocław 7 10 +44
5  Pres Toruń 8 10 +12
6. Gezet Stal Gorzów 7 7 +18
7. Stelmet Falubaz Zielona Góra

8

2 -82
8. Krono- Plast Włókniarz Częstochowa 8

0

-170
 Metalkas 2. Ekstraliga
1. Abramczyk Polonia Bydgoszcz 8 17 +133
2. Hunters PSŻ Poznań 8 11 +25
3. H. Skrzydlewska Orzeł Łódź 7 11 -26
4  Innpro ROW Rybnik 7 9 +31
5. ŻKS Stal Rzeszów 7 7 -7
6. Moonfin Magnus Ostrów  8 5 -31
7. Cellfast Wilki Krosno 7 4 -25
8. Polonia Piła

7

4

-114
 Krajowa Liga Żużlowa
1

Wybrzeże Gdańsk

8 13 +49
2.

Ultrapur Start Gniezno

6 10 +37
3.   Speedway Kraków 6 7 -3
4.  Ok Kolejar Opole 5 5 +3
5. Lokomotiv Daugavpils 6 5 -16
6. Trans MF Landshut Devil 5 2 -29
7  MKS Śląsk Świętłochowice 6 2 -64
 Bauhaus-Ligan
1. Smederna Eskilstuna 3 6 +26
2. Lejonen Gislaved 3 4 +14
3. Vastervik Speedway 3 4 +14
4. Vargarna Norrkoeping 3 4 +6
5. Dackarna Malilla 2 2 +14
6. Indianerna Kumla  3 2 -8
7. Piraterna Motala 3 0 -44
8. Rospiggarna Hallstavik  2 0 -22



 
SGB Premiership
1. Belle Vue Aces

 


 

2. Ipswitch Witches


3.  Sheffield Tigers

 

4.  Leicester Lions

 


5.  King's Lynn Stars

 

6.  Northampthon Foxes


7.

 



 


SpeedwayLigaen


1. Sønderjylland Elite Speedway  5 8 +14
2. GSK Liga 5 6 +15
3. Esbjerg Vikings 5 4 +15
4. Holsted Tigers 5 4 -24
5. Team Fjelsted 3 4 +1
6. Slangerup Speedway 4 3 -13
7. Nordjysk Elite Speedway 4 3 -14
8 Region Varde Elitesport 3 2 -14

Klasyfikacja SGP
1.  Brady Kurtz 65
2.  Bartosz Zmarzlik 62
3. Jack Holder 55
4.  Michael Jepsen Jensen 45
5. Kacper Woryna 44
6.  Max Fricke  42
7. Robert Lambert 42
8. Jason Doyle 37
9.  Leon Madsen 35
10.  Patryk Dudek 29
11.  Andrzej Lebiediew  23
12.  Daniel Bewley 18
13.  Dominik Kubera 17
14.  Frederik Lindgren 12
15.  Nazar Parnicki  10
Klasyfikacja SEC
1.  Patryk Dudek
2.  Andrzej Lebiediew
3.  Leon Madsen
4.  Kacper Woryna
5.  Nazar Parnicki
6.

7.  
8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

 

Klasyfikacja IMP
1.
Bartosz Zmarzlik 16
2.
 Piotr Pawlicki 14
3. Maciej Janowski 13
4.  Patryk Dudek 12
5.  Krzysztof Buczkowski 9
6. Dominik Kubera 9
7. Wiktor Przyjemsk 9
8. Tobiasz Musielak 9
9. Kacper Woryna 8
10.  Szymon Woźniak 7
11.  Jakub Jamróg 6
12.  Mateusz Cierniak 6
13. Przemysław Pawlicki 4
14. Jakub Miśkowiak 2
15. Radosław Kowalski 1
16. Antoni Kawczyński 1
17.

18.  
19.

20.

21.

22.  
Partner

 

 

Ostatni wywiad
   Sam Masters: Prezes Knop sam zakupił mi silnik

Sam Masters w sezonie 2023 w Polsce będzie zdobywał punkty dla GTM Startu Gniezno. Australijczyk, po raz kolejny udowodnił swoją wartość i kolejny rok z rzędu był w czołówce zawodników pod średnią biegową w 2. Lidze Żużlowej. Specjalnie dla eSpeedway.pl, zawodnik opowiedział nam o swoich początkach na żużlu oraz o kontrowersyjnej wypowiedzi Sławomira Knopa.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Pierwszy sezon bez Rosjan w polskich ligach (felieton)

W niedzielę oficjalnie zakończył się sezon żużlowy 2022 w Polsce. Tegoroczne rozgrywki były szczególne. Inwazja Rosji na Ukrainę 24 lutego spowodowała, że na polskich torach zabrakło rosyjskich zawodników, którzy zostali zawieszeni w prawach zawodnika. Taka decyzja na pewno nie zadowoliła Betard Sparty Wrocław oraz For Nature Solutions Apatora Toruń, ponieważ Rosjanie najprawdopodobniej byliby liderami swoich drużyn. 

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Niezbędnik Żużlowy już w sprzedaży

Absolutna gratka dla fanów żużla! Dostępny jest już „Niezbędnik Żużlowy" - 196 stron o wszystkich rozgrywkach na rok 2023. Składy, terminarze, tabele, wywiady, felietony oraz przewodniki, a nawet więcej! Wszystko, czego potrzebuje kibic żużla na nowy sezon.

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu