eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 184
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  SGP-SON-U21

  Ekstraliga: RKM Rybnik – KS Toruń (zapowiedź)
 2006-04-15 00:19:30  Kamil Turecki    www.rybnik.com.pl / inf. własna
W Wielką Sobotę dojdzie do inauguracji rozgrywek ligowych w Rybniku. Na Górny ¦ląsk przyjadą bowiem ścigać się zawodnicy z grodu Kopernika. Spotkanie miało pierwotnie się odbyć tydzień temu, lecz niesprzyjająca aura uniemożliwiła rozegranie zawodów. „W ogóle jestem wdzięczny, bo prognozy były dalece niekorzystne, a dzięki uprzejmości pana Karwana i pana Batorskiego, a przede wszystkim mojego kolegi Jasia Ząbika, mogliśmy ten mecz przesunąć.” - mówił tydzień temu Czesław Czernicki podczas pobytu rybnickiej ekipy w Rawiczu. „Rekiny” mają za sobą zaledwie kilka treningów. Zawodnicy, dzięki uprzejmości właścicieli innych obiektów, ćwiczyli także na torach całej Polski. Odjechali tylko jeden sparing przeciwko przeciętnemu zespołowi z Opola. Czy to wystarczy, by jutro nawiązać równorzędną walkę z toruńskimi „Aniołami”?

Faworytem spotkania są niewątpliwie żużlowcy Jana Ząbika. Rok temu podobnym składem przebojem walczyli o medale DMP. W tym sezonie z pewnością będą chcieli ten wyczyn co najmniej powtórzyć, dlatego nie mogą sobie pozwolić na porażkę z najpoważniejszym kandydatem do spadku. Torunian do zwycięstwa ma poprowadzić Duńczyk Bjarne Pedersen oraz jego rodak Niels-Kristian Iversen, który w zeszłym roku ścigał się w barwach śląskiej drużyny. Z kolei Wiesław Jaguś i Adrian Miedziński mieli okazję przetestować silniki na rybnickim torze już w środę podczas Finału Krajowych Eliminacji do IME.

Obóz rybnicki jest w pełni zdeterminowany, by przeszkodzić żużlowcom z Torunia w odniesieniu zwycięstwa. W ostatnich latach „Rekiny” nieraz pokazywały, że na własnym torze potrafią wygrać z każdym. Po siedmiu kolejnych porażkach RKM-u w roku 2004, które przypieczętował blamaż w Toruniu, kiedy to rybniczanie przegrali aż 20:70, z funkcji trenera zrezygnował Romuald £oś. Wraz z przyjęciem posady przez Czesława Czernickiego, w drużynę wstąpił nowy duch walki. Tydzień po sromotnej porażce, tym razem „Anioły” zawitały do Rybnika. Wisząca w powietrzu przez cały czas trwania spotkania sensacja stała się faktem. Po zaciętym boju, ostatecznie RKM wygrał 47:43. Czy zatem Wielka Sobota okaże się równie wielką dla rybnickiego żużla? Mówi się, że „dwa razy nic się nie zdarzy”, ale z drugiej strony utarła się również fraza „powtórka z rozrywki”. Zwycięstwo już na inaugurację rozgrywek na pewno podbudowałoby rybniczan skazanych na pożarcie przez pozostałe ekipy z najwyższej klasy rozgrywkowej. Nie zmienia to faktu, że do wiktorii na razie daleka droga. Trener Czernicki ma nie lada orzech do zgryzienia. W zespole nie ma lidera, wszyscy prezentują podobną formę, która, trzeba przyznać, nie jest jeszcze ustabilizowana. W środę zawiódł Rafał Szombierski, skuteczną jazdą popisał się £ukasz Romanek, a na czwartkowym sparingu niepokonany okazał się Martin Smolinski. Nieco inaczej wygląda sytuacja w klubie z grodu Kopernika. Trener Ząbik awizował optymalny skład, który nie powinien zawieść.

Jak zakończy się jutrzejsza batalia? Opinie są skrajnie różne. Część fanów żużla uważa, że „Rekiny” zdołają pożreć swoich przeciwników, inni ironicznie twierdzą, że to RKM zostanie rzucony na pożarcie. Miejmy jednak nadzieję, że wszelkie wątpliwości zostaną rozwiane dopiero w piętnastej gonitwie dnia…

Ostatnim razem obie ekipy spotkały się 30.05.2004r.:

RKM Rybnik - Apator Toruń 47:43

Apator Adriana Toruń:
1. Piotr Protasiewicz 7+1 (1,1,w/u,3,2*,0)
2. Tomasz Bajerski 0 (-,-,-,-)
3. Wiesław Jaguś 9+1 (2,0,1,1,3,2*)
4. Arkadiusz Kalwasiński 1 (0,1,-,-)
5. Jason Crump 17 (3,3,2,3,3,3)
6. Karol Ząbik 3 (1,1,0,1,0)
7. Adrian Miedziński 6 (3,0,0,1,2)

RKM Rybnik:
9. Mariusz Staszewski 10+1 (2*,3,d4,2,3)
10. Rafał Szombierski 8+1 (3,2*,2,0,1)
11. Roman Chromik 9+1 (3,3,2*,1*,0)
12. Roman Powazhny 7 (1,1,3,2)
13. Mark Loram 9 (2,2,3,1,1)
14. Marek Szczyrba 0 (0,-,-,-)
15. £ukasz Romanek 4+1 (2,d,0,2*,0)

Awizowane składy na jutrzejszy mecz:

KS Toruń:
1. Bjarne Pedersen
2. Krzysztof Słaboń
3. Wiesław Jaguś
4. Mariusz Puszakowski
5. Niels Kristian Iversen
6. Adrian Miedziński
7. Damian Stachowiak
8. Karol Ząbik

RKM Rybnik:
9. Rafał Szombierski
10. Roman Povazhny
11. Zbigniew Czerwiński
12. Roman Chromik
13. Renat Gafurov
14. Patryk Pawlaszczyk

Mecz rozpocznie się o godz. 15.00

Ceny biletów:
trybuna kryta 35 PLN
amfiteatr (normalny) 25 PLN
amfiteatr (ulgowy) 17 PLN
amfiteatr (szkolny) 7 PLN

Bilety i karnety ulgowe przysługują uczniom szkół ponadgimnazjalnych, studentom do 26 roku życia, emerytom i rencistom.

Bilety szkolne przysługują uczniom szkół podstawowych i gimnazjów.

Dzieci do lat 7 - wstęp bezpłatny.
Reklama

 


Relacja Live

PGE Ekstraliga

 BAYERSYSTEM GKM Grudziądz vs Orlen Oil Motor Lublin
czwartek 20:00

 

Metlakas 2 Ekstraliga

Autona Unia Tarnó vs Texom Stal Rzeszów
czwartek 16:00

Hunters PSŻ Poznan vs Fogo Unia Leszno
czwartek 18:15

 

 

Tabele ligowe

P Nazwa M PD PM
 PGE Ekstraliga
1.  Orlen Oil Motor Lublin

4

8

+76

2.   KS Pres Toruń  5 7 +36
3. Betard Sparta Wrocław 6 8 +54
4. Bayersystem GKM Grudziądz 
5 6 +32
5   Stelmet Falubaz Zielona Góra 
5 4 -66
6.  Krono- Plast Włókniarz Częstochowa 5 4 0
7. Gezet Stal Gorzów

5

3 -44
8.   Innpro ROW Rybnik 6

2

-88
 Metalkas 2. Ekstraliga
1. Abramczyk Polonia Bydgoszcz
4 8 +56
2. Cellfast Wilki Krosno
4 6 +16
3.  Fogo Unia Leszno 4 6 +53
4. Texom Stal Rzeszów 3 5 +6
5.  Hunters PSŻ Poznań
3 3 -30
6. Moonfin Malesa Ostrów 4 2 +8
7. H. Skrzydlewska Orzeł Łódź 5 3 -52
8. Unia Tarnów

2

0

-57
Krajowa Liga Żużlowa
1

 Ultrapur Start Gniezno

4 8 +16
2.  Wybrzeże Gdańsk  4 6 +44
3.  Pronenergy Polonia Piła  3 4 +14
4.  Lokomotiv Daugavpils 4 4 -2
5. OK Kolejarz Opole 3 2 8
6. Speedway Kraków 3 2 -50
7 Trans MF Landshut Devils 4 0 -30
 Bauhaus-Ligan
1. Dackarna Malilla 1 2 +10
2. Vastervik Speedway 1 2 +4
3. Smederna Eskilstuna 1 2 +2
4. Vargarna Norrkoeping 1 2 +2
5. Rospiggarna Hallstavik 1 0 -2
6. Indianerna Kumla  1 0 -2
7. Piraterna Motala 1 0 -4
8. Lejonen Gislaved 1 0 -10



 
SGB Premiership
1. Ipswitch Witchs

6

12

+104

2.  Sheffield Tigers 6 8 +102
3. Belle Vue Aces 6 8

+18

4.  Leicester Lions 5

6

+10
5.  Oxford Spiries 8 4

-110

6.  King's Lynn Stars 6 4 -36
7. Brimingham Brummies

6

0 -88

Klasyfikacja SGP
1.   Brady Kurtz 38
2. Bartosz Zmarzlik 33
3.  Andrzej Lebiediew 29
4. Jack Holder 28
5.  Dominik Kubera 25
6. Robert Lambert 24
7.  Daniel Bewley 23
8.  Fredrik Lindgren
22
9.  Max Fricke 18
10. LAnders Thomsen 14
11.  Jan Kvech
12
12. Mikkel Michelsen 10
13. Martin Vaculik 8
14.  Jason Doyle 8
15.  Kai Huckenbeck
2
Klasyfikacja SEC
1.  Mikkel Michelsen
2.  Leon Madsen
3.  Janusz Kołodziej
4.  Patryk Dudek
5.  Andrzej Lebiediew
6.  
7.  
8.  
9.  
10.  
11.  
12.  
13.  
14.  
15.  
16.

17.

18.

19.  
20.

 

Klasyfikacja IMP
1.
 Maciej Janowski
2.
Patryk Dudek
3.  Bartosz Zmarzlik
4. Dominik Kubera
5.   Piotr Pawlicki
6. Szymon Woźniak
7.  Bartłomiej Kowalski
8. Przemysław Pawlicki
9.  Kacper Woryna
10.  Bartosz Smektała
11. Jarosław Hampel 
12.  Janusz Kołodziej
13. Krzysztof Buczkowski
14.  Robert Chmiel
15.  Paweł Przedpełski
16.  Mateusz Cierniak
17. Tomasz Gapiński
18.   Wiktor Przyjemski
19.  Mateusz Szczepaniak

20.

21.

22.  
Partner

 

 

http://atlantistsl.com

Ostatni wywiad
   Sam Masters: Prezes Knop sam zakupił mi silnik

Sam Masters w sezonie 2023 w Polsce będzie zdobywał punkty dla GTM Startu Gniezno. Australijczyk, po raz kolejny udowodnił swoją wartość i kolejny rok z rzędu był w czołówce zawodników pod średnią biegową w 2. Lidze Żużlowej. Specjalnie dla eSpeedway.pl, zawodnik opowiedział nam o swoich początkach na żużlu oraz o kontrowersyjnej wypowiedzi Sławomira Knopa.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Pierwszy sezon bez Rosjan w polskich ligach (felieton)

W niedzielę oficjalnie zakończył się sezon żużlowy 2022 w Polsce. Tegoroczne rozgrywki były szczególne. Inwazja Rosji na Ukrainę 24 lutego spowodowała, że na polskich torach zabrakło rosyjskich zawodników, którzy zostali zawieszeni w prawach zawodnika. Taka decyzja na pewno nie zadowoliła Betard Sparty Wrocław oraz For Nature Solutions Apatora Toruń, ponieważ Rosjanie najprawdopodobniej byliby liderami swoich drużyn. 

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Niezbędnik Żużlowy już w sprzedaży

Absolutna gratka dla fanów żużla! Dostępny jest już „Niezbędnik Żużlowy" - 196 stron o wszystkich rozgrywkach na rok 2023. Składy, terminarze, tabele, wywiady, felietony oraz przewodniki, a nawet więcej! Wszystko, czego potrzebuje kibic żużla na nowy sezon.

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu