
Już w najbliższą niedzielę o
20.00 w
Zielonej Górze odbędzie się szlagierowy pojedynek pomiędzy
ZKŻ- em Kronopol a
Unią Leszno. Fani obu drużyn z niecierpliwością czekają na to spotkanie. Od lat mecze pomiędzy tymi ekipami elektryzują kibiców, zarówno Unii jak i ZKŻ- u. Na pewno w niedzielny wieczór emocji nie zabraknie, gdyż obie ekipy pojadą niemalże w najsilniejszych swoich zestawieniach. Podopieczni
Aleksandra Janasa zapewne zrobią wszystko, by zmazać plamę po ostatnich dwóch nieudanych wyjazdach. Leszczynianie, by nadal liczyć się w walce o pierwszą pozycję po rundzie zasadniczej muszą to spotkanie wygrać.
Unia do Winnego Grodu na pewno przybędzie zmotywowana. Do zespołu powraca
Adam Shields, który zastąpi
Troya Batchelora. Młody zawodnik w ostatnich pojedynkach zawodzi trenera
Czesława Czernickiego. Liderem drużyny powinien być jak zwykle
Leigh Adams. Australijczyka czeka jednak długa podróż do Zielonej Góry, gdyż w sobotę startuje w półfinale Klubowego Pucharu Europy w Daugavpils. Filarem zespołu będzie zapewne również
Jarosław Hampel. Popularny „Mały” w tegorocznych rozgrywkach spisuje się bardzo dobrze. Niewątpliwe groźna dla miejscowych będzie para Kasprzak – Baliński. Obaj leszczynianie na każdym torze są bardzo groźni dla swoich rywali. Kluczem do sukcesu będzie zapewne postawa juniorów.
Jurica Pavlic oraz
Robert Kasprzak, na pewno zrobią wszystko, by poprowadzić swoją drużynę do zwycięstwa. Warto dodać, iż młodszy z braci Kasprzaków w ostatniej rundzie Zachodniej Ligi Młodzieżowej na zielonogórskim torze czuł się jak przysłowiowa ryba w wodzie.
Damian Baliński zazwyczaj bardzo dobrze prezentuje się w Zielonej Górze. Jak będzie tym razem?
W obozie gospodarzy panuje ogromna mobilizacja. W sobotni wieczór większość drużyny trenowała przed niedzielnym meczem. Szczególnie dobre wrażenie po sobie pozostawił
Fredrik Lindgren, który nadal nie może przełamać się w lidze polskiej. Swój debiut w meczu ligowym przed zielonogórską publicznością będzie miał
Artem Wodjakow. Rosjanin świetnie radził sobie w ostatnim czasie, co dostrzegł trener
Aleksander Janas. Liderem drużyny będzie zapewne
Grzegorz Walasek, który w tegorocznych rozgrywkach prezentuje się wyśmienicie. Swój wysoki poziom potrzymać powinien
Piotr Protasiewicz, jak również
Rafał Dobrucki. Kontuzja
Nielsa Kristiana Iversena spowodowała, iż ZKŻ będzie mógł skorzystać z zastępstwa zawodnika. Zagadką pozostaje postawa
Grzegorza Zengoty, który zazwyczaj nie zawodził w meczach ligowych.
Na pewno spotkanie będzie niezwykle emocjonujące. Jak zwykle zapewne świetną oprawę przygotują kibice obu drużyn, którzy przez wielu uznawani są za najlepszych w Polsce. Tuż po spotkaniu rozegrany zostanie wyścig ku pamięci Rafała Kurmańskiego. Warto dodać, iż gościem specjalnym będzie ponownie
Tomasz Karolak, który przygotował sporą niespodziankę dla fanów przybyłych na stadion. Niech zwycięży lepszy!
Awizowane składy:
Unia Leszno:
1. Leigh Adams
2. Adam Schields
3. Krzysztof Kasprzak
4. Damian Baliński
5. Jarosław Hampel
6. Robert Kasprzak
ZKŻ Kronopol:
9. Grzegorz Walasek
10. Niels Kristian Iversen
11. Piotr Protasiewicz
12. Fredrik Lindgren
13. Rafał Dobrucki
14. Grzegorz Zengota
Sędziuje: Artur Kuśmierz (Częstochowa)
Dodatkowe informacje organizacyjne:
1. Bilety i programy:
ceny biletów: 40 normalny, 30 ulgowy. Bilety ulgowe będą przysługiwały: uczniom szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych za okazaniem ważnej legitymacji uczniowskiej!
Dzieci do lat 7 wstęp na program zawodów.
Miejsce numerowane na trybuny C i D (prosta przeciwległa do startu i wyjście z pierwszego łuku) – 80 PLN
Miejsce numerowane na trybunę B (pod wieżyczką) – 150 PLN
Bilety na miejsca numerowane będą dostępne w dniu meczu w kasie nr 10 od godz. 12.00
UWAGA!!! Zgodnie ze znowelizowaną ustawą o organizacji imprez masowych niezbędne będzie wypełnienie przez każdego kibica rubryk na bilecie, tj. imię, nazwisko i PESEL. Dane na bilecie muszą być zgodę z obowiązkowo posiadanym dowodem osobistym. W przypadku osób niepełnoletnich należy zabrać ze sobą dokument poświadczający posiadany numer PESEL, np. książeczka RUM lub zaświadczenie z Urzędu Miasta o nadaniu numeru PESEL. Służby ochrony oraz Policja będą uprawnione do sprawdzania ww. danych.
Program 10 zł. w dużym formacie A4. Wydawnictwo będzie liczyć aż 32 strony. W nim m.in. trzeci już w tym roku kupon na konkursie „Wygraj Opla”. Na zakończenie sezonu 2008 ponownie będzie można bowiem wygrać najnowszy model Opla Corsy. W programie także atrakcyjne kupony rabatowe oraz wiele ciekawych zdjęć m.in. z ostatniej Rundy Mistrzostw ¦wiata Juniorów w Zielonej Górze.
2. Przedsprzedaż i kasy:
Przedsprzedaż biletów z samochodów Radio City Taxi od godz. 12.00. wyłącznie w dniu meczu w sześciu punktach Zielonej Góry:
- parking przy Muzeum, ul. Niepodległości
- parkingu przed marketem Billa, ul. Wyszyńskiego,
- przed myjnią samochodową CARS na osiedlu Pomorskim
- przed supermarketem Intermarche przy ul. Batorego
- Parking przy Lidlu (skrzyżowanie Wojska Polskiego i Zacisze)
- Giełda samochodowa przy ul. Dekoracyjnej
Od godz. 12.00. będą także czynne kasy na stadionie oraz punkt „Gadżety Klubowe” (kasa nr 6).
Otwarcie bram stadionu – godz. 18.00.
3. Gadżety:
Zapraszamy do punktu sprzedaży gadżetów. W ciągu kas od strony ul. Struga przed meczem będzie czynna osobna, oznakowana kasa nr 6 z napisem „GADŻETY KLUBOWE”, w którym będzie można zaopatrzyć się w nowe i oryginalne pamiątki ZKŻ Kronopol z edycji „Ekstraliga 2008”. W tym, UWAGA, nowości:
- czapka „Ekstraliga 2008” w tonacji srebrno – czarnej
- smycz na klucze i telefon komórkowy z edycji „Ekstraliga 2008” w tonacji srebrno – czarnej
- wpinany znaczek klubowy
4. Atrakcje:
1. Przed meczem odbędzie się pokaz samochodów marki Renault
2. Publiczności zaprezentują się także kierowcy skupieni wokół zielonogórskiego fanklubu Fiata 125p.
3. Gośćmi meczu będą: Tomasz Karolak i Doman Nowakowski, którzy rozsmakowali się w atmosferze spotkań żużlowych w Zielonej Górze.
4. Od pierwszego meczu trwa akcja „Wygraj Opla”. Każdy z kibiców, który zbierze kupony ze wszystkich programów ligowych oraz wylegitymuje się kompletem biletów (lub karnetem) na ostatniej imprezie sezonu będzie brał udział w losowaniu nowego modela Opla Corsy o wartości blisko 50 tysięcy złotych!!!
Wśród posiadaczy biletów po trzynastym wyścigu zostanie przeprowadzone losowanie nagród, w którym będzie można wygrać m.in. telefony komórkowe i zestawy perfum.
5. Wstęp na stadion:
Wejście na stadion oraz sprzedaż biletów dla kibiców będą odbywały się wyłącznie od strony miasta, czyli od ul. Struga. Na to spotkanie nie będzie funkcjonowała dolna brama dla osób korzystających ze karnetów na sektor C i D.
Uwaga!!! W sytuacjach, gdy zachowanie poszczególnych osób wskazywałoby na spożycie alkoholu nie będą one wpuszczane na stadion zgodnie z regulaminem. Przy wejściu na stadion będą przeprowadzane badania alkomatem!!!
Ze względów bezpieczeństwa i zgodnie z Regulaminem Obiektu posiadacz biletu i karnetu powinien zachować go przez cały czas pobytu na stadionie!
Uwaga! Osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich i ich opiekunowie będą mogli skorzystać ze specjalnych stanowisk znajdujących się na sektorze „D” znajdującym się na wyjściu z pierwszego łuku. Kibice na wózkach inwalidzkich wraz z jednym opiekunem po okazaniu ważnego biletu będą uprawnieni do wstępu na stadion bramką VIP z napisem „WEJ¦CIE TRYBUNA A” od strony ulicy Wrocławskiej na wysokości budynku klubowego. Taki system wejściowy nie będzie wymagał poruszania się po całej koronie stadionu. Wolontariusze wskażą drogę do stanowisk dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.
6. Komunikacja i parkingi:
Ulica Wrocławska po stronie stadionu od przystanku autobusowego przy stadionie do przejścia z sygnalizacją świetlną przy cmentarzu będzie wyłączona z ruchu pieszego. Kibice będą mogli poruszać się tylko tą stroną, po której znajduje się cmentarz. Ruchem samochodów oraz pieszych będzie kierowała Policja.
Parking za stadionem (po prawej stronie, naprzeciwko cmentarza) będzie przeznaczony wyłącznie do kibiców z Leszna i będzie nadzorowany przez Policję.
Parking na pętli autobusowej będzie przeznaczony dla kibiców zielonogórskich.
Na całej ulicy Wrocławskiej od salonu Toyoty do wyjazdu z miasta będzie obowiązywał zakaz parkowania i postoju. Pojazdy kierowców, którzy nie zastosują się do tego przepisu, zostaną odholowane na parking. Kibiców miejscowych prosi się o to, aby w miarę możliwości przybyli na mecz pieszo lub korzystali ze środków komunikacji miejskiej. W zakresie ruchu i przemieszczania się wokół stadionu i na samym obiekcie informacji będzie także udzielać Policja i ochrona, do zaleceń których należy się dostosować. W przypadku zakłócania porządku policja i ochrona będzie korzystała ze wszystkich przysługujących jej uprawnień.
7. Bezpieczeństwo
Kibice są zobowiązani do zapoznania się z Regulaminem Stadionu. Za jego złamanie, m.in. wejście w strefy niedozwolone takie jak: pas bezpieczeństwa, tor, murawa, ogrodzenia, maszty reklamowe itp. Organizator jest uprawniony do nałożenia kary finansowej w wysokości 20 000 tysięcy złotych.
Na bramach będą przeprowadzane bardzo wnikliwe kontrole osobiste. Z tego powodu organizatorzy proszą kibiców o wyrozumiałość. Ma to jednak podnieść poziom bezpieczeństwa na stadionie.
Od momentu otwarcia bram stadionu będzie funkcjonował monitoring obejmujący swoim zasięgiem wszystkie miejsca na widowni oraz na koronie stadionu.