
Już w najbliższy piątek o 18.30 w Zielonej Górze odbędzie się kolejny pojedynek w Speedway Ekstralidze. Tym razem
ZKŻ Kronopol podejmie
Złomrex Włókniarz Częstochowa. Pojedynek ten będzie bardzo ważny dla obu drużyn. ZKŻ jak do tej pory w ligowej tabeli plasuje się na szóstej pozycji, Włókniarz zaś na trzeciej. W pierwszym meczu obu tych drużyn lepsi okazali się podopieczni
Piotra Żyty. Mimo sporych osłabień w obu ekipach, spotkanie zapowiada się niezwykle ciekawie
Kontuzje, kontuzje, kontuzje…
Niestety oba zespoły nie wystąpią w swoich optymalnych zestawieniach. Wśród gości zabraknie
Tomasza Gapińskiego. Popularny „Gapa” w tegorocznych rozgrywkach, jak do tej pory spisywał się bardzo dobrze. Szkoleniowiec „Lwów” będzie mógł za Gapińskiego zastosować tzw. zastępstwo zawodnika. Tak więc siła rażenia częstochowskiej drużyny powinna pozostać niezmienna. Olbrzymie kłopoty z konstruowaniem składu ma trener miejscowych -
Aleksander Janas. Uraz
Fredrika Lindgrena mocno skomplikował sytuację ZKŻ- u. Zielonogórzanie najprawdopodobniej w spotkaniu tym wystąpią z … trzema juniorami. Telefonów od działaczy z Zielonej Góry nie odbiera ponownie
Charlie Gjedde -
Charlie Gjedde nie odbiera od nas telefonów, dlatego być może do składu wskoczy duński młodzieżowiec Nikolai Klindt, ale on zastanawia się jeszcze nad tym, czy przyjechać do Zielonej Góry - powiedział na łamach Gazety Wyborczej rzecznik prasowy klubu Kamil Kawicki. Kolejną lukę w składzie ma uzupełnić krajowy junior, który nie miał okazji jeszcze do debiutu na ekstraligowych torach. W dodatku poobijani po lidze szwedzkiej są
Nicki Pedersen oraz
Rafał Dobrucki.
Nicki Pedersen - prawdziwy lider częstochowskich "Lwów
Klucz do zwycięstwa? Druga linia
Niewątpliwe wiele zależeć będzie w obu drużynach od zawodników tzw. drugiej linii. Zapewne kolejną szansę otrzyma
Lee Richardson. Anglik doskonale zna zielonogórski tor, gdyż miał okazję w swojej karierze startować w barwach ZKŻ- u. Zagadką pozostaje również postawa częstochowskich juniorów.
Mateusz Szczepaniak zazwyczaj w Zielonej Górze prezentował bardzo wysoką formę. Podobnie jak
Sebastian Ułamek, który zrobi zapewne wszystko by zrehabilitować się za nieudany pierwszy mecz pomiędzy tymi drużynami. Podopieczni
Aleksandra Jansa, by zwyciężyć muszą pojechać całą drużyną. Kolejną szansę otrzymał
Niels Kristian Iversen. Duńczyk w tym sezonie jest cieniem samego siebie. Ostatnia ligowa wpadka z Unią Leszno dała zapewne wiele do myślenia zielonogórskim zawodnikom. Czy wyciągnęli wnioski? Przekonamy się już jutro.
Liderów dwóch
Nicki Pedersen oraz
Greg Hancock w tegorocznych rozgrywkach prezentują wyborną formę. Zapewne niejeden prezes chciałby mieć w swoich szeregach tak znakomity duet. Na dowód tego warto zajrzeć w statystyki. Duńczyk legitymuje się pierwszą średnią w lidze, natomiast Amerykanin… trzecią. Jeżeli do tego dorzucimy solidnego
Sebastiana Ułamka to od razu klaruje nam się faworyt piątkowej potyczki. Jednak wśród zielonogórskiej drużyny zapomnieć nie można o
Rafale Dobruckim, który w tym sezonie z formą zaskoczył chyba nawet sam siebie. „Dobrus” na torze w Winnym Grodzie potrafi pokonać niemal każdego. Tak więc pojedynki pomiędzy liderami obu ekip zapowiadają się fascynująco. Niech zwycięży lepszy!
Awizowane składy:
Złomrex Włókniarz:
1. Greg Hancock
2. Kamil Mistygacz
3. Sebastian Ułamek
4. Tomasz Gapiński z/z
5. Nicki Pedersen
6. Mateusz Szczepaniak
ZKŻ Kronopol:
9. Piotr Protasiewicz
10. Rafał Dobrucki
11. Niels K. Iversen
12. Fredrik Lindgren
13. Grzegorz Walasek
14. Grzegorz Zengota
Sędziuje: Piotr Lis (Lublin)
Informacje organizacyjne przed meczem:
1. Ceny biletów:
ceny biletów: 35 normalny, 25 ulgowy. Bilety ulgowe będą przysługiwały: uczniom szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych za okazaniem ważnej legitymacji uczniowskiej!
Dzieci do lat 7 wstęp na program zawodów.
Bilet jednorazowy na numerowane miejsce na trybunie B (pod wieżą) – 100 PLN.
Bilet jednorazowy na numerowane miejsce na trybunie C i D (wyjście z pierwszego ługu oraz niebieskie krzesełka na prostej przeciwległej do startu) – 70 PLN.
Bilet jednorazowe na miejsca numerowane będą do nabycia od godz. 12 w kasie nr 10. Pozostałe kasy na stadionie i punkt GADŻETY KLUBOWE także czynne od godz. 12.00.
UWAGA!!! Zgodnie ze znowelizowaną ustawą o organizacji imprez masowych niezbędne będzie wypełnienie przez każdego kibica rubryk na bilecie, tj. imię, nazwisko i PESEL. Dane na bilecie muszą być zgodę z posiadanym dowodem osobistym. W przypadku osób niepełnoletnich należy zabrać ze sobą dokument poświadczający posiadany numer PESEL, np. książeczka RUM lub zaświadczenie z Urzędu Miasta o nadaniu numeru PESEL. Służby ochrony oraz Policja będą uprawnione do sprawdzania ww. danych.
Program 10 zł. Program w dużym formacie A4. Wydawnictwo będzie liczyć tym razem aż 40 stron. W nim m.in. kolejny w tym roku kupon na konkursie „Wygraj Opla”. Na zakończenie sezonu 2008 ponownie będzie można bowiem wygrać najnowszy model Opla Corsy. W programie także atrakcyjne kupony rabatowe do wykorzystania w punktach handlowych oraz jeszcze więcej niż zwykle ciekawych zdjęć.
2. Przedsprzedaż biletów:
Przedsprzedaż biletów z samochodów Radio City Taxi od godz. 12.00. w dniu meczu w sześciu punktach Zielonej Góry:
- parking przy Muzeum, ul. Niepodległości
- parkingu przed marketem Billa, ul. Wyszyńskiego,
- przed myjnią samochodową CARS na osiedlu Pomorskim
- przed supermarketem Intermarche przy ul. Batorego.
- Przed supermarketem Lidl przy skrzyżowaniu Wojska Polskiego i ul. Zacisze
- Biuro Podróży „Odkrywca”, Zielona Góra, ul. Podgórna 43E
3. Gadżety:
Zapraszamy do punktu sprzedaży gadżetów. W ciągu kas od strony ul. Struga przed meczem będzie czynna osobna, oznakowana kasa nr 6 z napisem „GADŻETY KLUBOWE”, w którym będzie można zaopatrzyć się w nowe pamiątki ZKŻ Kronopol z edycji Ekstraliga 2008.
Punkt „Gadżety Klubowe” (kasa nr 6) czynny od godz. 12.00
4. Atrakcje:
1. Rusza konkurs SMS-owy!!!
Przez cały piątek 20 czerwca można wysyłać pod numer 72880 SMS-y o treści: ZKZ.
Koszt SMS-a to 2,44 PLN
W konkursie do wygrania są bilety na mecz z Atlasem Wrocław oraz gadżety ZKŻ Kronopol. System komputerowy wygeneruje stosowny komunikat o wygranej. Szczęśliwy posiadacz takiego SMS-a będzie zobowiązany do zachowania go i zgłoszenia się od poniedziałku w siedzibie klubu przy ul.Wrocławskiej 69. Zapraszamy do wspólnej zabawy !!!
2. Przed meczem o godz. 17.45 odbędzie się pokaz klubu karate „NIDAN” z Zielonej Góry
3. Od pierwszego meczu trwa akcja „Wygraj Opla”. Każdy z kibiców, który zbierze kupony ze wszystkich programów ligowych oraz wylegitymuje się kompletem biletów (lub karnetem) na ostatniej imprezie sezonu będzie brał udział w losowaniu nowego modela Opla Corsy o wartości blisko 50 tysięcy złotych!!!
2. Wśród posiadaczy biletów i karnetów po trzynastym wyścigu zostanie przeprowadzone losowanie nagród, w którym będzie można wygrać m.in., telefony komórkowe.
5. Wstęp na stadion:
Otwarcie bram stadionu - godz. 16.30.
Bilety i karnety zwykłe – wstęp górnymi bramami od strony ulicy Struga.
Organizatorzy pragną uspokoić posiadaczy karnetów, którym konsekwentnie na meczu z Unią Leszno przedziurkowano numer 4, iż przed meczem ze Złomreksem będzie dziurkowany inny, wybrany przez Organizatora numer na karnecie.
Srebrne Karty (trybuna C i D) – wstęp dolną bramą od strony ul. Wrocławskiej
Będzie zatem funkcjonowała specjalnie przygotowana brama dla posiadaczy wejściówek na trybuny C i D.
Złote Karty (trybuna B) – wstęp górną bramą od strony ul. Struga
Uwaga!!! W sytuacjach, gdy zachowanie poszczególnych osób wskazywałoby na spożycie alkoholu nie będą one wpuszczane na stadion zgodnie z regulaminem. Przy wejściu na stadion będą przeprowadzane badania alkotestem!!!
Uwaga! Osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich i ich opiekunowie będą mogli skorzystać ze specjalnych stanowisk znajdujących się na Trybunie „D” znajdującej się na wyjściu z pierwszego łuku. Kibice na wózkach inwalidzkich wraz z jednym opiekunem po okazaniu jednego ważnego biletu będą uprawnieni do wstępu na stadion bramką VIP z napisem „WEJ¦CIE TRYBUNA A” od strony ulicy Wrocławskiej na wysokości budynku klubowego. Taki system wejściowy nie będzie wymagał poruszania się po całej koronie stadionu, a klubowi wolontariusze wskażą drogę pozbawioną barier architektonicznych do stanowisk dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.
6. Komunikacja i parkingi:
Parking pomiędzy stadionem a cmentarzem będzie ogólnodostępny.
Na całej ulicy Wrocławskiej od salonu Toyoty do wyjazdu z miasta będzie obowiązywał zakaz parkowania i postoju. Pojazdy kierowców, którzy nie zastosują się do tego przepisu, zostaną odholowane na parking. Kibiców miejscowych prosi się o to, aby w miarę możliwości przybyli na mecz pieszo lub korzystali ze środków komunikacji miejskiej. W zakresie ruchu i przemieszczania się wokół stadionu i na samym obiekcie informacji będzie także udzielać Policja i ochrona, do zaleceń których należy się dostosować. W przypadku zakłócania porządku policja i ochrona będzie korzystała ze wszystkich przysługujących jej uprawnień.
7. Bezpieczeństwo
Ze względów bezpieczeństwa i zgodnie z Regulaminem Obiektu posiadacz biletu i karnetu powinien zachować go przez cały czas pobytu na stadionie!
Kibice są zobowiązani do zapoznania się z Regulaminem Stadionu. Za jego złamanie, m.in. wejście w strefy niedozwolone takie jak: pas bezpieczeństwa, tor, murawa, ogrodzenia, maszty itp. Organizator jest uprawniony do nałożenia kary finansowej w wysokości 20 000 tysięcy złotych.
Na bramach będą przeprowadzane wnikliwe kontrole osobiste. Z tego powodu organizatorzy proszą kibiców o wyrozumiałość. Ma to jednak podnieść poziom bezpieczeństwa na stadionie.
Od momentu otwarcia bram stadionu będzie funkcjonował monitoring obejmujący swoim zasięgiem wszystkie miejsca na widowni oraz na koronie stadionu.
8. Akcje charytatywne:
Gośćmi meczu będą podopieczni Domu Dziecka z Gubina.
W związku z zakończeniem roku szkolnego zielonogórski klubu zaprosił na to spotkanie naukowych, sportowych i artystycznych stypendystów Prezydenta Miasta Zielona Góra.